Pomoc oko iseljenicke vize za Kanadu

Mislim da sam rekla da bih dosla u Kanadu u skolu jezika, posle koje se radi 4 meseca (hotelijerstvo/turizam) i tu pokusala da ostanem jos neko vreme dok nekad ne nadjem nesto bolje a za to vreme obezbedim uslov za PNP?
ILI nakon tih 6 meseci W&S programa upisala tu neki fax, master studije, sta god i tako stekla sansu...
Niko nije rekao da bih dosla u Kanadu i cekala da me poslodavac nadje, jos manje da mislim da bi me ovde u Srbiji nasao :rtfm: :)
Simpatican si, jasne su mi tvoje namere ali kao sto znas ima nas raznih, verujem da ima onih koji nisu spremni da krenu od dna da bi jednog dana stigli na vrh ali ja nisam jedna od njih.
Hvala sto pokusavas da priblizis stvari realnosti, donekle sam i sama taj tip, ali ne treba ni ubedjivati ljude u svoje stavove... Kako si ti uspeo verujem da mogu i ja ;)
 
Mislim da sam rekla da bih dosla u Kanadu u skolu jezika, posle koje se radi 4 meseca (hotelijerstvo/turizam) i tu pokusala da ostanem jos neko vreme dok nekad ne nadjem nesto bolje a za to vreme obezbedim uslov za PNP?
ILI nakon tih 6 meseci W&S programa upisala tu neki fax, master studije, sta god i tako stekla sansu...
Niko nije rekao da bih dosla u Kanadu i cekala da me poslodavac nadje, jos manje da mislim da bi me ovde u Srbiji nasao :rtfm: :)
Simpatican si, jasne su mi tvoje namere ali kao sto znas ima nas raznih, verujem da ima onih koji nisu spremni da krenu od dna da bi jednog dana stigli na vrh ali ja nisam jedna od njih.
Hvala sto pokusavas da priblizis stvari realnosti, donekle sam i sama taj tip, ali ne treba ni ubedjivati ljude u svoje stavove... Kako si ti uspeo verujem da mogu i ja ;)

Svasta... Ja tebe necu da ubedjujem u nista. Ja sam u Kanadu usao bez problema zbog 30 000 dolara na racunu, i sa studentskom vizom. Tamo posao nikad ne bih nasao dok sam studirao, da nisam imao prijatelje i kombinaciju da radim u pocetku na crno. POSAO U KANADI NECES NACI IZ Srbije, jedino ako si Nikola Tesla, oni ni njihove biznis skole ne fermaju a kamoli nase mTREND menadzmente i biznise, niko ti ne bi poslao garanciju za posao. Tamo kad odes vece su ti sanse ali ne mnogo, da dobijes tu vizu koju zelis za skilled worker... ti mozes da mastas sta hoces.
 
stmaimzalra, nikad ne gubi nadu, kad ti snove ukradu :)
Ja cu samo da ti kazem da nista nije nemoguce i da za sve postoji sansa, pa tako i za tebe i za sve na ovom svetu! Dok ne probas, nikad neces znati, pa ako i ne daj boze ne uspes, kako to ide od vjek i vjekova, bas znas da si probala.... ja sam jedno vreme hteo da idem isto za Kanadu po tom programu da ucim jezik i da radim part-time, ali nisam imao dovoljno para...
Isto, jos da kazem, da sam ja dobio entry clearance za UK nakon jednog radnog dana od trenutka apliciranja, iako su svi advokati i savetnici objasnjavali kako je jako malo moguce skoro nemoguce dobiti u tom roku... tako da, samo se trudi i radi, pa sta bog da!
 
Hvala zmaja23 :) i ja sam uvek tog misljenja, i kad bih slusala sve ljude (posebno ove u Srbiji) nikad ni za sta na svetu ne bih imala hrabrosti. Ali verujem u sebe i volim da pokusam, pa kao sto kazes i ako ne uspe bar zanm da sam pokusala a i imam gde da se vratim :)
Pratim tvoje postove, ja prva sam mislila da da bi bio u UK moras biti rodjen tamo, da je i turisticku tesko dobiti a ne nesto vise :) jednog poznanika su 2x vracali sa aerodroma u Londonu iako je imao odobrenu turisticku vizu i rodjenu sestru u UK kao drzavljanku, i sta sad treba svi da zaboravimo dok smo zivi na UK zbog jednog takvog primera? (Ja sam dobila tranzitnu vizu na 24h bez da sam je i trazila heheheh) tako da tebi svaka cast i da nas je vise tako pozitivnih :zper:
 
Pa ne slusas ti ljude koji su u Srbiji, neki su se vratili a neki ce da se sele iz Kanade, a koji pisu o Kanadi. Neke stvari koje pisu ne treba zanemariti jer su to ipak ljudi koji su doziveli Kanadu i imaju kompletnu sliku u pravom smislu, e sad kakvo je njihovo licno iskustvo bilo, ne znaci da ce takvo biti i tvoje. Ja se slazem sa njima da tamo nije sve sjajno, daleko od toga. Svako ima svoj neki put, jedna gospodja iz mog kraja se razvela ovde u Srbiji, otisla je u Kanadu kod sestre koja je tamo vec dugo vremena, i ta gospodja je, evo pre par dana sam cuo, sada je oko 5 godina tamo, i za 5 godina ona je uspela da kupi nekretninu, detalje ne znam i necu da izmisljam ali informacija je tacna jer znam te ljude, tako da sve je moguce.
Ja sve pokusavam samo da odem iz Srbije, bio sam u USA, radio na brodovima, evo sad idem opet u Englesku da radim i studiram, i nadam se da cu stici do Kanade jednog dana, a ko zna kako ce meni tamo biti, mozda se ni ja ne snadjem a opet, mozda se i snadjem, videcemo sta nam je bog pripremio, samo pozitivno i samo napred. :)
Ovo za UK sam i ja isto cuo, ima slucajeva gde odbiju nekog ko ima papire, ali, veruj mi, da ti ljudi u UK Boarder Agency rade pravi posao i da mora da postoji neki razlog, dovoljno je da se jedna sitnica ne poklapa i da posumnjaju u sve.
 
Poslednja izmena:
Istog sam misljenja da u zivotu treba sve pokusati, jedino tako ces znati dal si ensto mogao ili nisi mogao.
Sto se nase odluke o odlasku u Kanadu tice mislim da je stvar vise nego jasna, ulazemo onoliko para koliko cemo minimalno na kraju programa zaraditi. Ako ubodemo poslodavca koji ce se cimati za nas LMO - extra, a ko ne (usta nikako ne verujem) za pola godine (koliko traje program) bicemo na 0 ali bar imati iza sebe 6 meseci u kanadi, radno iskustvo, i skolu jezika. Ja mislim da svako ko to moze sebi da priusti ne treba da se razmislja uopste....
A posto smo izuzetno mladi stignemo i da sakupimo 4-5 bodova za FSW na kraju krajeva...
A na kraju krajeva ko ima realnu sliku cega, to je samo licni stav. Ja kad onima koji me poznaju licno kazem da idem iz Srbije definitivno, kazu da nisam normalna (jer imam poprilicno i ovde) jer sta bi tek oni trebali da rade koji ovde nemaju. Dakle, ja i ovde odlicno zivim pa nikog zivog ne ubedjujem da ostane u Srbiji i da ovde moze naci posao samo ako se potrudi iz petnih zila i napr ode u Leskovac a ne svi u Bg (lupam!). Moj razlog za odlazak u Kanadu i pored dobrog zivota ovde je nezavisnost i samostalnost u svakom pogledu, ne zato sto ovde nemam leba da jedem pa mislim da cu ga se tamo najesti.
 
Postovani!
Potreban mi je savet...
Imam 35 godina.
Ja sam u procesu od avgusta 2010 godine..
Ozenio sam se Kanadskom drzavljankom koja je u Kanadi preko 20.godina,Ona je sada u Kanadi tamo radi da bi mene mogla da sponzorise.
Jos uvek sam u procesu koj traje vec dve i po godine , a za to vreme ja sam se sa svojom suprugom video samo dva puta. Mnogo smo rastrojeni i neznamo vise sta treba da radimo,poceli smo i zivce da gubimo,mislim da ovo nije zdravo za nas.Cujemo se svakog dana telefonom,mnogo nam je teska situacija jer ona nemoze cesto da dolazi u Srbiju, karte su skupe, a i mora da radi da bi me sponzorisala.Planiramo porodicu i decu, a ovo iscekivanje nam je toliko tesko palo da vise ni sami neznamo sta da radimo, neznamo ni sta da preduzmemo.
Vencali smo se jula meseca 2010 godine,papire smo predali u avgustu 2010godine i proces jos uvek traje...
Obavio sam sve potrebne lekarske preglede koji su bili potrebni u Beogradu, i oni su prosledjeni u Bec.
Isao sam dva puta na inervijue u Becu 2011.godine.
Ja nisam osudjivan, nisam nikada bio u zatvoru, nikoga nisam ubio, nisam narkoman, na nekoliko meseci sam slao potvrdu iz supa da se ne vodi nikakav krivicni postupak protiv mene.
Za vreme rata sam bio na redovnom odsluzenju vojnog roka, tako da sam samim tim i ucesnik u ratu.Posle rata sam poceo da radim pri vojsci kao vojnik po ugovoru, jedan od nacina koji je bio da se prezivi. Radio sam oko tri godine pri vojsci.
Iz ambasade u becu su me poslali na provere za ratne zlocine, nekoj agenciji,i to traje godinu dana, rekavsi da se odlucuje sada u Novembru 2012 godine, ali on evo prolazi, a odgovora nema..

Zamolio bih vas da mi odgovorite na nekoliko pianja!

1; Kolika je mogucnost da me odbiju, iako sam ozenjen Kanadskom drzavljankom?
2; Dali postoji mogucnost da mi se proces produzi?
3; U slucaju da budem odbijen, dali mogu da uzmem advokata i koliko bi to bilo korisno?
4; Koliko moze da traje ovakav proces?
5; Zasto ne mogu da dobijem turisticku vizu i da budem sa svojom suprugom dok sam u procesu,i postoji li takva mogucnost?




Unapred zahvalan!!!

Veliki pozdrav......
 

Back
Top