usvajanje deteta

L

loki

Gost
usvojila sam dete pre 9 godina .sina obožavam ga ali me strah kako če on na to sve reagovati kad odraste .dok je bio manji pričala sam mu kako smo ga doneli kući i da ga ja nisam rodila a on mi kaže ti si me rodila čuti.kako razgovarati sa njim šta mu reči ,bojim se puberteta,šta ako bude hteo da upozna ženu koja ga je rodila koja ga je ostavila
 
Divim Vam se. Ja imam 32 godine i pokusavam vec 6 godina ostati u drugom stanju. Imala sam jednu trudnocu koja je kratko trajala i lose se zavrsila. Lekari mi savetuju da idem na vantelesnu oplodnju a ja vise nemam ni snage ni para. Cesto razmisljam o usvajanju deteta. mozete li mi Vi reci kako ste se odlucili na usvajanje i posavetovati me sta da radim.
Nazalost ne mogu vam pomoci oko vase dileme ali roditeljstvo je stvar koja ide spontano nemojte unapred razmisljati sta ce biti ako ovo ili ono. Kako je do sad islo tako ce i dalje.
 
mazzola:
Divim Vam se. Ja imam 32 godine i pokusavam vec 6 godina ostati u drugom stanju. Imala sam jednu trudnocu koja je kratko trajala i lose se zavrsila. Lekari mi savetuju da idem na vantelesnu oplodnju a ja vise nemam ni snage ni para. Cesto razmisljam o usvajanju deteta. mozete li mi Vi reci kako ste se odlucili na usvajanje i posavetovati me sta da radim.
Nazalost ne mogu vam pomoci oko vase dileme ali roditeljstvo je stvar koja ide spontano nemojte unapred razmisljati sta ce biti ako ovo ili ono. Kako je do sad islo tako ce i dalje.
................. 8 godina bez deteta smo bili koliko sam suza samo prolila što nemogu da imam dece jer sve moje drugarice su postale majke a ja nisam mogla jednog jutra sam gledala jutarnji program i prikazivali su decu bez roditelja rekla sam svom mužu hajde da usvojimo dete prvo nije hteo posle 2do 3meseca opet sam mu rekla i pristao je.danas smo ponosni roditelji jednog divnog dečaka bio je beba kad smo ga doneli kučion je moja sreča moj ponos.ja sam se obratila centru za socijalni rad u mom gradu tamo sam išla na razgovor i tako ...
 
Divno je to sto ste uradili.Nisam roditelj, ali posto pitate za misljenje pozelela sam da vam odgovorim.Mislim da dete mora da zna da je usvojeno.Posto ga vaspitavate i pre svega volite kao rodjenog sina, ne bi trebalo da to postane problem u buducnosti.Nije majka koja rodi vec koja podigne dete, kazu nasi stari.Ako se razvije u normalnog i dobrog coveka, cenice vas gest i voleti vas jos vise.Ako pozeli da upozna svoju majku, mislim da mu ne treba uskratiti tu zelju.Ponavljam, vi ste njegova majka i to se ne moze promeniti nikad! Samo hrabro i sve najbolje vam zelim!
 
Nikada nije lako reci neke stvari, koje sa sigurnoscu znate da ce da bole, one koji ih cuju,ali je jos teze gledati voljeno bice da pati.Istina se ne saopstava na ovaj ili onaj nacin vec jednostavnoTAKO,kao istina.Isto je pre vas sin spozna lakse ce mu u zivotu biti.Zato glavu gore i samo napred pricom ,raznoraznim emisijama o usvojenoj i napustenoj deci,raznim clancima iz novina,ljubavlju.Tako ce te jedino postici da svom detetu nikada ne nanesete bol i slamanje duha....
SRECNO....
 

Back
Top