Pomoc oko igre Alone in the Dark

Ne znam da li je to na onom kipu kod ogledala u lobiju???Ako jeste onda treba da gurnes kip ispred ogledala i videces inicijale.Ako nije onda opisi detaljnije posto sam igru oborio pre 100 godina na Segi Dreamcast pa se ne secam dobro.Inace igra je super.Ako igras sa tipom onda ces na kraju razocarati posto se igra pretvara u pucacinu dok je sa Alin znatno zanimljivije.
 
pazi ovako , nasao sam neke 4 knjige i dobio neki kljuc,ali me vraca na biblioteku i na one tockice sa siframa. Pogledo sam u knjigama imam samo neke brojeve, ali to su godine i to razne ima ih vise, tako da me uvek vraca na taj uredjaj sa brojevima, ostalo sam sve pretrazio nema vrata za taj novi kljuc,imam i neku polovinu slike i neki kockasti kamen tako da ****** zaglavio sam se.Ajde baki ako ti nije tesko seti se necega mozda mi pomogne
 
Evo ovo su vazni tragovi posto ne znam sta sve imas i sta nemas.

West Office-slika broda u boci,pise da je veliki trag u nastavku

First Floor Office-treba da procitas knjigu oznacenu sa A,otkljucas fioku u stolu sa first floor office key.Unutra je poveci ukrasen kljuc i pola fotografije.Na njoj je broj 1408.

East Bedroom-proveri sto i tu ima druga polovina slike,spoji ih zajedno i dobices resenje koji ti kasnije treba.Ustvari saberes brojeve,na drugoj je broj 2518.Mozda je to taj sto ti treba.Procitaj i svitak(ili nacrt) na stolu.

Biblioteka-procitaj knjigu na postolju,to je biografija Mortona i na zadnjoj strani sadrzi vazan trag u vezi zagonetke sa portretima.Popni se na sprat i zapazi napravu pored ograde i na njoj ukucaj broj sa slike.

East office-procitaj svitak na stolu u kojem Ricard govori kako da resis zagonetku u biblioteci.
Jos ima jedna fora sa statuom sove,kada se svetlo ugasi onda vidis vuka.
 
pazi prika da ti objasnim.ti si meni pomogao u vezi sifre,ali sam preskocio mnoge delove.Recicu ti sta ja imam od stvari imam neki "small bronze key "koji sam dobio kad sam ubio leteceg zmaja i ukljucio cetvrtu knjgu, pola slike, pajser, i neku statuu koju ubacujem kad otvorim vrata na boblioteci.Ok interesuje me gde da ja nadjem ta vrata za ovaj small bronze key, zato sto sam sva vrata prosao pa nemam izlaz.Nasao sam i sobu kad na stolu stoji kutija koja je zakljucana ali nemam kjljuc, nije problem da ja spojim te slike ali gde li su ta vrata za taj kljuc imas li neki trag .Meni malo slabije ide engleski ali se ucim.Ajde seti se
 
Cekaj!Reci ti meni da li si se peo na onu kulu sa koje treba teleskopom da vidis broj,odnosno godinu.Drugo,jesi li bio na tavanu(Attic)i ako jesi da li si nasao ono mesto gde treba pajserom da razvalis daske i otvoris prolaz na drugi deo tavana.Ja sam prosao sad biblioteku i otkljucao sve portrete.Na portretima treba da kucas godine rodjenja Mortonovih sleva na desno.
Richard-1852

Archibald(istrazivac)-1874

Jeremy-1889

Howard-1931
Ja brate nemam pojma kojim si ti redosledom isao.
 
Pazi ovako ja sam usao u biblioteku i nasao 4 knjige a predhodno sam ubio azdaju koja je doletela sa tavana, ono sto sam razvalio pajserom to je bilo ranije prosao sam to sve, a i bio sam na kuli i video sam drzac za teleskop.Pre toga sam otvorio onaj kip sa slovima u velikom hodniku, nisam gledao iz knjige nego sam pogadjao slova dok nisam ubo HM i onda sam otisao dalje,verovatno sam tu preskocio nesto ali sad kazem ti imam taj kljuc koji neznam gde da ga ubodem izgleda da sam pogresno poceo da igram,neznam dali da pocnem iz pocetka verovatno moram vidis da nam se neslazu misljenja.Ja sam sad momentalno u biblioteci i bauljam po njoj i ne nalazim nista ali nema veze necu da te smaram nesto sam zajebo u svakom slucaju tebi hvala na odgovorima.
 
Ma dobro.Covece ti si video drzac za teleskop.Ali treba da vidis broj na tvrdjavi sa njim.Ako nisi to ti je vazno.Godina je 1692.Taj broj kucas u maloj tajnoj prostoriji gde si nasao teleskop(ona kad sabiras brojeve)A taj kip treba da gurnes ispred ogledala i u njemu vidis inicijale,lakse je.Reci mi na cemu igras Alone In The Dark?
 
Ne razumem "na cemu igram" , verovatno mislis na konzolu,igram na kompu,nije problem u vezi teleskopa ukapirao sam nego je problem u vezi broja koji si mi ti dao,u vezi onih tockica, a ja ga nisam jos nasao e to je to, dodjem do onog stola,gde si reko da je broj, ali je zakljucan verovatno sam nesto zaboravio u ranijim nivoima sta ti mislis jer se moze nesto zaboraviti zato me to sve i zbunjuje.izgleda da sam pretrco ranije.Videcu sta da radim u svakom slucaju hvala ti.
 
baki ali ja to znam ali reci ti meni gde da nadjem ja broj od tih vrata a ne ti da mi kazes, nije fora da mi ti kazes sifru nego kako da nadjem broj tih tockica sto si mi poslao.To sto si mi poslao ja znam sta treba da radim ali nisam sve slike i dalje otvorio ostala mi jos jedna. Ako znas ti mi posalji neki trag
 
dzorz:
Skoro sam poceo da je igram,interesuje me dali je neko igrao ovu igru ,interesuje me jedan deo u biblioteci gde treba sifra, gde su cetri kruzna tocka, Dali neko zna nesto neka mi pomogne zaglavio sam se

Ja mislim da je fora u knjigama. Cini mi se da ima 4 knjige i da svaku knjigu treba da "stavis" na svoje mesto ali odredjenim redosledom. A medju fajlovima koje si usput nasao nalazi se kombinacija ali nisam sigurna. Jednostavno probaj :wink:
 
E ovako!Tavanske odaje(MANOR ATTICS se zove na mapi).Nadji sobu(ne mogu da ti preciziram tacno koja je)pojacaj malo zvuk i hodaj polako.Staces na daske koje skripucu(u podu)razvali ih pajserom i nacices dva kljuca.Onda vozi dalje.Ako nije to onda ja ne znam sta je.
 
Prika opet ja, ajde seti se kad se izadje iz dvorca dosao sam do nekih kamenja koja su u krug pa neznam tu sta treba a posle imam da pogadjam u onoj crkvi kad otvorim vrata sa klestima imam neku kombinaciju gde da to nadjem i sta da radim,u avionu sam pokupio ,ajde setise ako te ne mrzi hvala ti
 

Back
Top