Savet za kupovinu pola sdi?

Ja imam Polo 1,9 Sdi Mach II iz 1999 godine a imao sam prilike da dosta vozim novi Polo Sdi. Vidi, u osnovi su to isti automobili, sa tim sto je novi Polo malo veci, komforniji i u drugacijoj "pixli". Radi se o jednom sasvim dobrom prvenstveno gradskom automobili kome nije stran ni auto put. Sto se tice lezanja i ponasanja u voznji, ono je ocekivano i ako si vozio neke automobile te klase bice ti sve jasno. Sto se tice motora, on ima 68 KS i oko 125 Nm koje isporucuje na oko 2000 obrtaja znaci na toliko najbolje "vuce". Max brzina je oko 150-160 km/h a dostize je na oko 4500 obrtaja.Licno, to meni nije dovoljno ali sam prvenstveno trazio izdrzljiv i stedljiv auto a ne brz, a Polo Sdi je bas to. Potrosnja je oko 6-6,5 litara grada i oko 4-5 litara auto puta pod uslovom da ga drzis ispod 100 km/h. Meni to tesko polazi za rukom pa ga uglavnom vozim 120-130 Km/h a onda trosi oko 6 litara. Ipak, na tim brzinama 68 KS nije dovoljno i motor se muci pa i vise trosi. To mi je i jedina zamerka jer mislim da bi mogao biti bar malo jaci. Moja preporuka je da koristis obican dizel sa NISove pumpe jer je on zdraviji za SDi motore nego Euro dizel i daje bolje podmazivanje u cilindrima. Naravno, ulje se menja na 7500 km i to je propisan interval. Moj Polo ima dobru opremu ali ovaj novi je dosta siromasan u baznom modelu pa ako hoceh neke igracke treba da se otvoris.
Sve u svemu, skoroz Ok auto pogotovo ako ti ne smeta manjak snage i ako ne planiras da jurcas. Srecno i kad/ako ga uzmes dodji u NS na crtu :lol:
 
Kupi za te pare nešto dobro, tj. ne volim pola auta. :lol: Od kada sam imao Golfa II GTI mrzim Vagen iz dna duše. Možeš da pomisliš da se kvario? Ne, sitnice (delova da neznaš ni odakle su) :lol: . Da nije išao? Išao ko "nevreme" (nisam mogao da se spojim sa kintom koliko sam ga vitlao). Ali...ipak malo zdepasto jajce sa odvratnim zvukom kvazi-trkača u prodoru. 8) Pozdrav!
 

Back
Top