Prijava za posao

D

DisMisaL

Gost
Prijava

Za radno mesto blagajnika



Radim radnju, vršim posao, sređujem stvari. Staram se za povereno. Pregalački izgaram. Brinem brigu. I tuđu ako treba. Nalazim rešenje. Jednom rečju služim svrsi.

Cenim sebe, ljudi me cene još više, a vredim neslućeno. Svak bi poželeo prijavu jednog ovakvog mladića. Jednog zaista naočitog mladića. Lep, društven, duhovit, osećajan, pametan, dosetljiv, bistar, sposoban..

Dobronameran, ali ne i lakomislen i lakoveran, odmeren ali ne i podozriv i sitničar, beskompromisan ali ne isključiv.
Poštenjačina.

Duša od čoveka, veličina ljudska, gorostas duhovni, bogatstvo neprocenjivo vrlina nebrojenih... Čovek od ideja, poleta, poverenja. Krasota od krasote na ovome svetu.

Šta da kažem?! Ja sam pravi izbor.
Ja znam;
Ja hoću;
Ja mogu.

Najbolji sam. Ja sam očekivanje poslodavaca, spokoj nadređenih, uzdanica saradnika. Džoker koji uskače u sve kombinacije, prilika koja se ne propušta, mogućnost koja se prihvata oberučke.

Sve u svemu, ja sam dobar čovek. I što je najbolje od svega, ozbiljan sam između redova. I da neko ne pomisli da se hvalim ovim isticanjem činjenica koje me krase, ne bilo toga. Ja sam zaista jedna izuzetna ličnost i besprekoran radnik.

Dobro, možda je sve ovo trebalo zaviti u drugačiju formu, ne davati zamaha ljudskoj sujeti, biti prijemčiviji za sluh onih koji će čitati ovo. Možda nije trebalo toliko kititi, ali neke stvari ipak stoje.

Eto, samo sedam godina službovanja imam u Narodnoj Banci Jugoslavije u ZOP-u (Zavod za Obračun i Plaćanje) pri odeljenjima platnog prometa i LBT-a (likvidatura-blagajna-trezor) na poslovima:
- trezora,
- blagajne i likvidature (dinarska i devizna blagajna u radu sa pravnim i fizičkim licima kao i menjački poslovi sa fizičkim licima i ovlašćenim menjačima na prijemu i kontroli strane valute),
- kontrole;

zatim, po rasformiranju službe, rad u privatnim menjačnicama
- na šalterskim
- i koordinatorskim poslovima

te rad u privatnoj kompaniji kao:
- referent finansijske operative (blagajna, likvidatura i ostali poslovi finansijske operative),
- vršioc dužnosti šefa finansija (praćenje dinarskih i deviznih priliva, raspodela sredstava, plaćanja, kontakti sa dobavljačima),
- i na poslovima interne kontrole.

To je ukratko to. Srednjoškolsko obrazovanje, u početku rad najjednostavnijih poslova u oblasti ekonomije, lako savladavanje novih zadataka, sakupljanje i primena iskustava starijih saradnika, unapređivanje poslovanja, poverenje nadređenih i napredovanje u službi.
Razumevanje tokova novca.
Rad u velikim firmama i saradnja sa velikim brojem ljudi, razumevanje potreba i mogućnosti kako službenika sa jedne, tako i stranaka sa druge strane šaltera, praćenje propisa, dokumentacije, sastavljanje izveštaja...

Sad, šta je - tu je. Smelije bi ja izlazio pred vas da imam nešto više znanja engleskog jezika nego moram ovako da se dovijam da privučem pažnju nekako, mada neke stvari zaista stoje.

A i taj engleski!!! Nije tu Bog zna kakav nivo potreban. OK. OK. OK. Baš ako neko ima posebne želje: Can you wait the second. I šta Uvek ima tu neko da uskoči.

Ne kažem, ima još ljudi koji bi mogli da zadovolje vaše potrebe i da ne razmišljate o tome, ali bi i ja baš mogao lepo da se uklopim.

Da. Ovaj... Eto to sam hteo da kažem, da se prijavljujem za radno mesto blagajnika. Tu mogu u najkraćem roku početi kvalitetno i samostalno da obavljam poverene poslove. za neko drugo mesto kako vaše potrebe i moje mogućnosti budu dozvoljavale. Eto toliko

Sa poštovanjem

Predrag Popović
30 godina, iz Beograda, IV stepen stručne spreme
znanje rada na računaru, poznavanje engleskog jezika, regulisana vojna obaveza
 
Nisam. Kakve veze ima slika? Ako je tekst autentičan, a našao sam ga na off-topic temama jednog drugog foruma na koji malo ljudi ovde zalazi, čovek je kralj. I to mislim kao pozitivno. Nadam se da su ga pozvali bar na razgovor za posao.
 
DisMisaL:
Nisam. Kakve veze ima slika? Ako je tekst autentičan, a našao sam ga na off-topic temama jednog drugog foruma na koji malo ljudi ovde zalazi, čovek je kralj. I to mislim kao pozitivno. Nadam se da su ga pozvali bar na razgovor za posao.
Ja sam videla originalni CV koji je poslat firmi Eltec u Beogradu...
Nisu ga shvatili ozbiljno...
I dopala im se samo prva strana, ostalo nisu ni citali.
 

Back
Top