USAMLJENI?

camaj3

Početnik
Poruka
25
Pogledam ljude oko sebe i shvatim da svako od njih ima nekoga,ali su svi oni po nekada usamljeni.
Da li je to u pitanju samo kada se radi o ljubavi ili postoji jos nesto?
Usamljeni su i oni bez prijatelja ili posla?
Hm…mora da je kod nas sve vise usamljenih ljudi.
Ljubav se sada samo tako zove.To je , valjda ime za parove ,bilo da su zaljubljeni ili su zajedno iz nekog “bogatog” razloga.
I kada nam jutro ljubi lice,prvo sto nam dodje u misli je ljubav koja moze mnogo toga da nam pruzi u zivotu.Mislim da se ne radi o zagrljaju,poljupcima ili neznosti.
Sreca?Da,ali samo ako nam je pruza bunda od prirodnog krzna,automobile ili egzoticna putovanja sa jos egzoticnijim,skupim hotelima.
I sta devojke sanjaju ?Romanticna vencanja ili vencanje sa bogatim mladicem,ciji izgled i nije bitan?
A prijatelji?Moze li se neka od nas danas poveriti prijateljici,a da ona to “slucajno” ne iskoristi ?
Ako joj se dopada tvoj mladic,sigurno nece iskoristiti svaku priliku da ga “uzme” za sebe.
Posla nema kao nekada.Pa,molim …vecina firmi vise to i nisu.
To su sada manekenske piste sefova i sekretarica.
Iako imas bistru glavu,a nisi plavusa ili crnka sa vitkim stasom,punim usnama,izrazenim “jagodicama” na licu,dugim trepavicama,simpaticnim osmehom,”snaznim” grudima i ako nisi u semi sa nekim od direktora,tesko d aces ostati na tom poslu.
Ma koliko se trudila da ne upadnes u taj svet “smezuranih bogatasa” ,uvek oni pobede.
Ako hoces posao i malo normalniji zivot,prepustas se vrtlogu zbunjenosti i pre nego shvatis da si jedna od njih ,ne postoji izlaz.Naviknes se!
I sta ostaje nama koje tezimo istini?Za nas ne postoji nista vrednije od nje.
Bez istine…
Svi lazni heroji imaju ordenje i svi iskreni prose za malo paznje.
Usamljeni?Naravno!
Prijatelje mozemo samo kupiti,kao i radon mesto na neko vreme,dok se ne pojavi neko sa boljom ponudom.A ljubav?
Neka se i dalje tako zove ,iako smo zaboravili sta je to.
Ja cu nabaviti psa.Pa,njemu je potrebno malo hrane,lopta sa kojom ce se igrati i uvek ce mi se obradovati.
Kada malo bolje razmislim:”Mozda me i on “ugrize za srce”.
 
neeee,nije bas sve tako strasno!
ti si ocigledno bas naletela na neka losa iskustva.i pogresne ljude...
svi smo okruzeni kolektivnim manjkom emocija,vaspitanja itd...
ali NE,NIJE SVE BAS TAKO CRNO
GLAVU GORE!!!
4.gif
 
Au, pa sto otvori ja ovaj tvoj post? Sada, "na ranu zoru"? Zamalo da me rasplaces.
Pa svi se mi osjecamo usamljenima. Nekad. Nekad ide vrijeme, nekad se osjecamo voljenima, pozeljnima, KORISNIMA..a nekad ni jedno od toga..pa i ti se sada tako osjecas....i tako se svi mi ponekad osjecamo. Iskreno, nadam se da ces uskoro tu fazu da prodjes, da ce ovo sunce da te malo obasja i ugrije. Znam da situacija nije ruzicasta, ali, nije uvjek ni tako crna.
Veliki pozdrav

i070.gif
 
"Why We Love Animals"

By Nicole Hendrich, BA, R.V.T.

The human-animal bond has advanced dramatically over the last two decades. Our canine companions have come to the aid of the disabled, improved the quality of life for the sick and elderly and improved the general well being of humans.

What is the human-animal bond? The term "Human-Animal Bond" was borrowed from the term 'parent-infant bond.' A.M. Beck states, to be a 'bond,' the effect on each partner must be mutual and significant. The human-animal bond involves complex psychological and physiological interactions between people and their pets that have influence on human and animal health and behavior.

The Children-Animal Bond
Companion animals are teaching our children responsibility, love, respect, and companionship. Children showing their companion animals in 4-H has increased over the years. It has been documented that people who interact with animals are younger than the general population. It is far more common for companion animals to be in families with children than without children. Surprisingly, 68.3 % of households with young children have at least one companion animal.6 Interest in animals is not related to exposure or background; urban children, with less animal ownership experience, have been reported to be more attached to animals than rural children..7 It is evident that the desired contact with animals is no accident and has important implications for child development.

Living Longer, Healthier, Happier Lives
The increase in the human-animal bond has helped humans and companion animals live longer healthier lives. The first epidemiological report documenting the value of pet ownership was in 1980. This study revealed that 94% of pet owners who experienced a heart attack were still alive a year after the attack compared to only 72% of non-pet owners.20 Research has also revealed that human-animal companionship had the following beneficial effects; decreased loneliness, stimulated speech, encouraged touch, improved focus of attention, stimulated exercise, encouraged laughter, and improved social contact.1

A Decrease in Loneliness
A study of elderly people done over twenty years ago, found animals improved psychological status. Elderly owners of dogs experienced an improvement in morale and went to the doctors less than those without animals.1, 9 Many nursing homes have incorporated programs in which volunteers bring in pets to visit the elderly.10 A select few nursing homes allow the elderly to keep their pets or have a mascot living in the nursing home.

Speech Stimulation
It is now common to see people talking to their pets like they are human. Nearly 50% of adults pet owners and more than 70% of adolescents pet owners confide in their pet.12 Studies have found people experience a greater decrease in blood pressure while talking to their pets than when talking to people.1, 13, 14, 15 Elderly people who own pets talk less about their personal illnesses or their physical discomfort and more about their pets. Animals have the capability of stimulating speech from people who have previously not been verbal. There are reports of older patients speaking to animals after not having spoken in years. 20

Increase in Touch
Touch and care is encouraged by the presence of animals for people of all ages. Studies show some pets stimulate affectionate care and nurturing from prisoners who have long histories of violence toward human beings. It also has been documented that people's blood pressure decrease in the presence of animals when petting their dog, or even just watching an aquarium of fish.1, 13 Caring for animals is a focus of nurturing and source of comfort at all ages.1

Improved Focus and Attention
Children and adults have a natural fascination for animals which can be capitalized on in education and therapeutic settings. Animals are now being used for psychotherapy and physical therapy.20 Green Chimneys Children's Services, Inc. in Brewster, New York is an innovative service which utilizes animals in therapy for children. Green Chimneys is a facility for children who have been physically abused, have behavior disorders, or have been abandoned. Animals are brought to Green Chimneys because they were also abandoned or abused. The children develop a strong connection with these abandoned and abused animals. Children go to school and are taught to care for the animals as part of their therapy. They learn responsibility, respect, caring and most of all how to love.

The benefits of improved focus are also utilized in the therapeutic setting of THE CHAPS program (Therapy, Health, and Education through Children and Horses As Partners) in Brookston, Indiana. Donated horses and ponies are used to give horseback riding therapy to the mentally, emotionally and physically disabled. Therapeutic games and activities are done while on horseback. Therapeutic horse back riding has been shown to improve motivation, coordination, self-esteem, self-confidence, and to reduce muscle spasticity while increasing muscle elasticity. 20

Stimulate Exercise
People have used their pets for an excuse for walking or engaging in physical activity.1,2 Psychiatrist Michael McCulloch studied patients with serious physical disabilities and depression. The patients with pets reported participating in physical activities with their pets which otherwise would not have been part of their lives.1, 18

Increased Laughter
Laughter is the best medicine. Animals are a frequent source of alternative medical intervention.1 Animals often encourage people to laugh at themselves or their surroundings. Animals help patients maintain a sense of humor.1,18

Improved Social Contact
People perceive individuals in the company of animals more positively than people without animal companions. Animals also improve the social attractiveness of people, 19 People walking their dog are more likely to make eye contact and receive a smile from other people passing by than walking without a dog.


We are only beginning to appreciate how animals improve the quality of our life through their unconditional love and acceptance. It is this new appreciation that should drive the veterinary profession to meet the added expectations of the pet owner. Ernest Hemingway summed up the veterinary profession when he wrote, "When you love you wish to do things for. You wish to sacrifice for. You wish to serve."
 
Camaj, ja nisam kerić serić, ali znam da lajem, režim i da ugrizem za dupe ako zatreba! :twisted:

:D Šalim se! Mislim da je tvoj problem udaljen od mene milion svetlosnih godina, pa stoga mislim da nisam kompetentan da dajem bilo kakav komentar ili savet... ali mislim da si potpuno u pravu!

:?

Ma, krvopije su prisutne u svim segmentima našeg društva!
Ja kad podivljam, ja onda koristim izraze kao što su: ubiti, zaklati, zadaviti, obesiti, streljati...
jer to mi se ponekad učini kao jedino moguće rešenje, tj., jedino sredstvo protiv gamadi, štetočina, crva, pijavica, insekata... :evil: grrrr...

Izvini, sav se uzbudim kad samo i pomislim na njih! :?
 
Covek dugo cezne za drustvom.Podredi sebe laznoj sreci i novim ljudima.
Ali na kraju shvati samoca je najbolji prijatelj.Samoca je ta koja radja nove ideje.Mir je taj koji pokrece burne stvari.
Istina je da smezurani bogatasi pobedjuju.Ali jos veca istina da ni oni oduvek nisu bogati.
I proda se covek,za male pare bogatim ljudima.Ali nekada se ulog podigne do te velicine da se zavrti u glavi.
Cilj je merilo a svako sredstvo do njega opravdano.
I tako razmisljajuci o tvojim recima razmisljam koliko sam dobio a koliko ulozio.Vrlo malo ulozio nekoliko stotina osmeha.Malo svoga vremena.Izgubio nesto od onoga cemu mnogi muskarci teze a to je cist obraz.Ali zato srecan uzivam u poslu za koji su me drugi iskolivali.A mogao sam i ja odbiti sve prljave ponude.Izrugati se svakom starijem od mene koji me je hteo.I zarobiti se u nekoj rupi do kraja zivota.
Ko zna mozda sam pogresio i mozda nisam srecan.Ali do susreta sa svetim petrom im jos mnogo vremena.
 
mammy:
raindog:
...da...pas je dobra ideja...


E, sad znam sto zapadnjaci imaju toliko pasa, macaka i ostalih kucnih stetocina... pa USAMLJENI su
Samo da slucajno ne bi bili povredjeni treba da nabavimo psa ili kakvu drugu zivotinjku koja ako nas gleda i trci za nama i mazi se nece bit kao neko ljudsko bice koje nam se penje na glavu...Kad sam svojevremeno povredjena od jednog usamljenog tipa dobila odgovor da njemu devojka ne treba nego pas pomirila sam se sa tim, posle mesec dana ta dzukela je bila moja prijateljica...i jos uvek kevce kad ga vidi...mozda ga podseca na psa sta znam...ja sam ga pravila mnogo usamljenim...
 
Juče upoznam lika koji ima rota. Krenuo on sa pričom kakav je ona pas, kako mu se raduje kad dođe kući sa posla, kako se igraju, i sve ono o privrženosti i tako to. Elem, na kraju priče je spomenuo nešto što mi se čini kao prikladno za ovu temu: "Kada bih samo našao takvu ženu!" Pa dobro ljudi jeste li vi normalni! Nisam mu rekao ništa, naravno da nemam nameru da pametujem nekog koga jedva i znam (ovo za uživo, na netu mi se može). Ako želiš takvu, ima onaj pop što venčava sa životinjama (i televizorima). Nemam ništa protiv kućnih ljubimaca, i sam imam gomilu dosadnih mačaka a prošle godine mi je uginuo pas koji je takođe bio jako vezan za mene (i ja za njega) ali ne mogu da poverujem da vam životinja može predstvaljati potpunu utehu u nedostatku odgovarajućih partnera. Ajd da vam to bude kao zajednička tema, kao ja imam kuče, ona ima kuče, oboje volimo kučiće... ali da li jedna životinja može u potpunosti da vas emotivno ispunjava? Ili oni parovi koji drže bernandinca ili nekog drugog ljubimca a ni ne pomišljaju na bebu! Bezveze. Ili ja nisam shvatio baš najbolje o čemu se ovde govori.
 
... :lol: ..ja rekoh da je pas dobra ideja...a ne da je nabavka kucnog ljubimca reshenje za problem usamljenosti, zamena za partnera ili shta god vec... :lol:
za mene je usamljenost jednostavno stanje duha, i nema toliko veze sa nashom okolinom, koliko sa nedostatkom zhelje da se odupremo nekoj obamrlosti i letargiji...a nalazhenje partnera ne podrazumeva i otklanjanje tog stanja
...pa onda u koliko nismo u stanju da ne budemo usamljeni kad sami sa sobom ... sasvim je svedno hocemo li sebi nabaviti psa,kishnu glistu, dechka/devojku ili shta vec...
u svakom sluchaju naucno je dokazano da zhivotinje potizivno utichu na raspolozhenje...pa ce se neko ko je vec utonuo u neki oblik depresije verovatno mnogo bolje osecati uz nekog ljubimca , nego sam :?
 
camaj3:
Pogledam ljude oko sebe i shvatim da svako od njih ima nekoga,ali su svi oni po nekada usamljeni.
..........................................
Ja cu nabaviti psa.Pa,njemu je potrebno malo hrane,lopta sa kojom ce se igrati i uvek ce mi se obradovati.
Kada malo bolje razmislim:”Mozda me i on “ugrize za srce”.

Nekad si sam sebi jednostavno najbolje društvo... I ne moraš nužno biti usamljen zbog toga...

A pas... hrana, lopta, radovanje... Uvek zadovoljan... Kao da TI nisi u stanju da pružiš više... I tražiš više...
Ma, ne treba meni neko ko će mi se radovati samo zbog hrane i lopte...
Mada, ne dam mog kucu ni za šta na svetu :P
 

Back
Top