Dilema

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Karina

Zainteresovan član
Poruka
152
Cao svima,
Zelim da ispricam nesto o sebi... Ne trazim savet, nije to mesto za savet, ali barem da se "ispraznim"...
Udala sam se iz ljubavi, nedavno, pre pola godine.Pre braka sve je bilo super, muz je bio pazljiv, nezan, imala sam stvaran osecaj da me voli. Medjutim posle vencanja sve se promenilo. Polako poceo da postaje sve hladniji, reci volim te cujem samo kad ga pitam za to ,zagrljaj sve redje i redje, sex takodje... Jos gore je bilo kad smo saznali da sam trudna. Nije bilo planirano, ali odlucili smo da zadrzimo trudnocu. Niasm ga terala da ne abortiramo, to je bila zajednicka odluka bez pritiska sa bilo cije strane.
Od nekih 2 meseca nas zajednicki zivot vise lici na kosmar. Svaki dan svadje. S obzirom da sam u drugom stanju, ocekivala bih da mi moj muz posveti malo vise paznje, da barem zapita kako si. Dzabe...
Svesna sam da ima medju nama kulturne razlike ( niasmo iz iste zemlje), da zivimo kod njega, da on ne moze da nadje posao. Pretpostavljam da je to izvor njegovih problema. Nudim mu da odemo kod mene, kod mene se zivi mnogo bolje, ima posla, ima perspektiva. Ali on nece. Obrazovan je , kao i ja, oboje smo magistri, ali on srtvarno nece da radi , kako kaze "bilo sta", znaci - ni dete i porodica nisu mu neka motivacija. za sada zivimo na selu kod njega, sto je za mene vise nego uzas. Prljavo, bez ikakvih perspektiva , u kuci sa njegovimi, koji nisu bas zlatni. jednostavno ne zivi mi se vise. Ne zelim da zivim na selu i mislim da imam pravo na to. Nisam znala da on planira ostati na selu, ocigledno me lagao kad mi govorio da nece biti na selu ( sto bi se obrazovao?). Ja sam zbog njega ostavila svoju zemlju, dobar posao, prijatelje, familiju. Nisam dobila nista uzvrat.Htela bih da ga napustim, ali volim ga. Boze, kako tuzna prica...
 
stvarno tuzna.
tesko je biti pametna i trudna,stalno govori moj muz :wink: ali stvarno,ako ti tako mnogo smeta sve sto si opisala.idi.pogotovo sto znas za bolje,i ako ima tamo mesta za tebe i tvoje dete...pakuj se!
ako te voli,razmislice.pratice te.ako nije tako.onda ti i ne treba :wink:
srecno!
 
Karina:
hvala:)... ma jeste srecno... kad dodjes iz normalne zemlje u bosnu, razlika je vise nego velika... samo zasto ga volim...

E, htjedoh ti savjetovati da ides, da ga "ucjenis" (ako neces da radis onako kako smo se dogovorili onda ja idem)...a onda mi spomenu Bosnu (uf, u srce me pecne)..ne znam iz koje zemlje si ti dosla..
Znas ja sam jednog Bosanca ostavila...bas zbog te politike...sad si "moja" i ima da slusas...
Ma, dizi sidro, kao sto ti rece xpajamacax ako te voli i ako je vrijedan tebe doci ce on, a ako nije....bolje sada, nego kasnije.
Pozdrav
 
nije on bas bukvalno takav da tera samo svoje...nema "moras da me slusas"...ali nesto fali... najgore je da nece da kaze:ne volim te...bilo bi lakse meni... on suprotno, volim te...a meni tesko da poverujem... i jos dete na putu...
 
bas tuzno...
kako bih bilo da se izpricas sa njime,naravno bez pritiska i svadja..da mu objasnis tvoju situaciju i da mu kazas da si nesrecna,da otvoreno pricate o´tome..znam da nije lako,ali lakse nece biti,naprotiv sve teze i teze...probajte da nadjete kompromis...trebate zajedno da nadjete resenje..
zelim ti sve naj naj...
 
Karina:
Pre braka sve je bilo super, muz je bio pazljiv, nezan, imala sam stvaran osecaj da me voli. Medjutim posle vencanja sve se promenilo.

Karina:
Od nekih 2 meseca nas zajednicki zivot vise lici na kosmar. Svaki dan svadje.

Karina:
jednostavno ne zivi mi se vise.

Karina:
Ja sam zbog njega ostavila svoju zemlju, dobar posao, prijatelje, familiju. Nisam dobila nista uzvrat.Htela bih da ga napustim, ali volim ga. Boze, kako tuzna prica...


Karina:
nije on bas bukvalno takav da tera samo svoje...nema "moras da me slusas"...ali nesto fali... najgore je da nece da kaze:ne volim te...bilo bi lakse meni... on suprotno, volim te...a meni tesko da poverujem... i jos dete na putu...

Tebi je jaaaako dosadno. Jaaaaaaaaako.
 
dilerDuse:
Kad nekog volis, ne zelis da ga ostavis. Ne volis ga, i imas razloga za to. Okreni se i idi.

Da li se to meni cini ili je kod tebe sve samo crno-belo? Nema nikakvih dilema kod tebe, ili je ovo ili ono, nema 'mozda'. E, i ja bih volela da je sve tako jednostavno, a da su emocije ono sto je apsolutno pod nasom kontrolom ( a ti to stvarno umes i u svom zivotu?).
Hehehe... da li si se igrao jednobojnim lego kockicama kada si bio mali? :D
 
Pa sad ,ipak si u "drugom stanju" po svemu,ko zna sta nosi bebica,kakve sve radosti i promjenu misljenja.
Ipak imala si ,rekla bih lijepu mladost,sa roditeljima,prijateljima,diplomom,srecnu ljubav,brak,
trudnocu...
Imas ono sto druge sanjaju...ali mi ne smijemo da zaboravimo da zivimo na Balkanu,i po nekad moramo da se povinujemo drugoj polovini jos i kada ga volimo..
Vi ste zdrava porodica,gospodjo ,koja zivi na selu,a uz to moze ga se konektuje kad god pozeli :wink:
 
mishica:
Da li se to meni cini ili je kod tebe sve samo crno-belo? Nema nikakvih dilema kod tebe, ili je ovo ili ono, nema 'mozda'. E, i ja bih volela da je sve tako jednostavno, a da su emocije ono sto je apsolutno pod nasom kontrolom ( a ti to stvarno umes i u svom zivotu?).
Hehehe... da li si se igrao jednobojnim lego kockicama kada si bio mali? :D

Ne lupaj. Obrati paznju na reci koje je koristila, to nema veze ni sa promenama raspolozenja, neke stvari se jednostavno ne govore. Ali ako si i ti jedna od takvih sizofrenih pojava ne cudi me sto ti je uobicajeno kad ova kaze "ne zivi mi se", izvini, ali to nema veze sa crno-belim poimanjem.
 
Dileru, mozda bi ti trebalo da obratis vise paznje na smisao tih reci, a ne na same reci.
"Ne zivi mi se" u njenom slucaju je znacilo da joj je ponestalo onog elana, lakoce i energije koja je potrebna za zivot u drugoj zemlji, na selu, bez posla (cak i bez perspektive za posao), sa svadjalacki raspolozenim muzem i njegovim neprijateljski nastrojenim roditeljima, a sve sa detetom na putu.
"Ne zivi mi se" u njenom slucaju nije znacilo "upravo razmisljam kako da sebi oduzmem zivot".
 
Kanna:
Pa sad ,ipak si u "drugom stanju" po svemu,ko zna sta nosi bebica,kakve sve radosti i promjenu misljenja.
Ipak imala si ,rekla bih lijepu mladost,sa roditeljima,prijateljima,diplomom,srecnu ljubav,brak,
trudnocu...
Imas ono sto druge sanjaju...ali mi ne smijemo da zaboravimo da zivimo na Balkanu,i po nekad moramo da se povinujemo drugoj polovini jos i kada ga volimo..
Vi ste zdrava porodica,gospodjo ,koja zivi na selu,a uz to moze ga se konektuje kad god pozeli :wink:


e pa vidis, nisam sada u bosni, pa se konektujem od svoje kuce daleko od balkana...vidis, zdrava porodica, zivot na selu - to bi trebalo da bude stvar izbora...a ako neko ti nece da kaze otvoreno, pre braka:hocu da zivim tamo i tamo. a kasnije se tako ruzno iznenadis, nije to valjda moj izbor...kako se moze osecati neko ko u kuci u kojoj bi trebalo da zivi tretiran je kao 'persona non grata"...
ono "ne zivi mi se"... nemam vise nikakve energije, to je to, nemam nikakve nade... starh da ne unistim sebi zivot, eto...
 
Kanna:
Ipak imala si ,rekla bih lijepu mladost,sa roditeljima,prijateljima,diplomom,srecnu ljubav,brak,
trudnocu...
Imas ono sto druge sanjaju

:shock: shta, zhivot u neprijateljskom okruzhenju, sa osobom kojoj nije stalo do toga kako se osecash , bez ikakve perspektive :?:

Kanna:
...ali mi ne smijemo da zaboravimo da zivimo na Balkanu,i po nekad moramo da se povinujemo drugoj polovini jos i kada ga volimo..


:shock: :shock: da je ovo neko napisao pre nekih sto godina, pa hajde ...ali danas ... :shock:
 
karina, Karina....
majku mu.
Ako se ponaša mimo dogovora
(a naročito kada su u pitanju vađne stvari - to gde ćete i kako živeti, to su velike i važne životne odluke)

znači da te je PREVARIO

(ne mislim našao drugu, nego prevario)

da li je on, da li si ti svesna

kakav je dogovor onda moguć u budućnosti
ako izvrdava važne stvari sa "ne kenjaj".

Nema tu promene na bolje, naročito ne same od sebe, sediš, čekaš, i jednog dana on postane zlatan

vi ste tek počeli život, bebica je na putu, nadalje može biti samo još gore.

Lično, zbrisala bih kod roditelja
ali ti razmisli, sve je ovo veoma ozbiljno - ne treba da živiš s čovekom koji će da te MUČI i MRCVARI, ne sluša čak, a kamoli uvažava tvoej želje i predloge
 
Betty:
karina, Karina....
majku mu.
Ako se ponaša mimo dogovora
(a naročito kada su u pitanju vađne stvari - to gde ćete i kako živeti, to su velike i važne životne odluke)

znači da te je PREVARIO

(ne mislim našao drugu, nego prevario)

da li je on, da li si ti svesna

kakav je dogovor onda moguć u budućnosti
ako izvrdava važne stvari sa "ne kenjaj".

Nema tu promene na bolje, naročito ne same od sebe, sediš, čekaš, i jednog dana on postane zlatan

vi ste tek počeli život, bebica je na putu, nadalje može biti samo još gore.

Lično, zbrisala bih kod roditelja
ali ti razmisli, sve je ovo veoma ozbiljno - ne treba da živiš s čovekom koji će da te MUČI i MRCVARI, ne sluša čak, a kamoli uvažava tvoej želje i predloge



Potpuno se slazem s' tobom !
 
Слажем се и ја са горе наведеним.
Само бих још додала да не сметнеш с ума да си трудна, а то је заиста ''друго стање'' ( не зове се то џабе тако )...што значи да си у периоду када си посебно осетљива на све, када си плачљива, склона променама расположења...и можда мало мање рационална него иначе.Те стога, немој да пренагљујеш у одлукама, и нека твоја одлука буде производ детаљног промишљања, а не емотивна реакција.
Само толико.
 
Hellen:
Слажем се и ја са горе наведеним.
Само бих још додала да не сметнеш с ума да си трудна, а то је заиста ''друго стање'' ( не зове се то џабе тако )...што значи да си у периоду када си посебно осетљива на све, када си плачљива, склона променама расположења...и можда мало мање рационална него иначе.Те стога, немој да пренагљујеш у одлукама, и нека твоја одлука буде производ детаљног промишљања, а не емотивна реакција.
Само толико.

valjda bi i mr "ne kenjaj" trebalo da misli malo o tome..
 
november child:
Hellen:
Слажем се и ја са горе наведеним.
Само бих још додала да не сметнеш с ума да си трудна, а то је заиста ''друго стање'' ( не зове се то џабе тако )...што значи да си у периоду када си посебно осетљива на све, када си плачљива, склона променама расположења...и можда мало мање рационална него иначе.Те стога, немој да пренагљујеш у одлукама, и нека твоја одлука буде производ детаљног промишљања, а не емотивна реакција.
Само толико.

valjda bi i mr "ne kenjaj" trebalo da misli malo o tome..

Свакако!Али он вероватно неће прочитати ово, зато се и обраћам само њој.
 
ja bih samo htela da znam zasto osoba koja kaze da voli moze tako da se ponasa... nemam nade da on se promeni i bude k`o pre vencanja, niko ne ume toliko da se folira...jednostavno krivim ga sto mi u nekom smislu unistio zivot.vise se ne smejem, izbegavam ljude. nisam sada s njime, kod sebe sam, deli nas vise od 1000 kilometara i na meni je odluka-DA LI DA ODEM... jednostavno najteza odluka... jednom ranije sam trebala da donesem istotaku odluku ( samo tada veza je trajala 7 godina)i platila sam to depresijom koja je trajala vise od godinu dana...
najgore je da ga volim...imam malo otezanu situaciju ako odlucim ostati ovde - necu moci da radim par meseci, a necu i da budem teret roditeljima...ali sta je najvaznije u zivotu...meni je bila ljubav.bila.na zalost
 
Malo mi je tesko da shvatim da se neko za dva meseca moze bas toliko promeniti. Od skoro idealnog do momenta da ti se ne zivi.
Mi u trudnoci jesmo osetljivije, trpimo ne samo fizicke vec i psihicke promene ali trpe ih cesto i muskarci iako nerado o tome pricaju. Pogotovo ako nemaju ili nisu zadovoljni svojim poslom, svojom finansijskom situacijom a svesni su obaveza koje ih cekaju.
Daleko bilo da mu drzim stranu ... samo mislim da nije pravo vreme da donosis tako krupne odluke. Verujem da ti je tesko i da nisi trenutno zadovoljna vasim brakom ali sam sigurna da bi ti bilo daleko teze ukoliko bi se odlucila da nastavis sama. Nekako verujem da je u pitanju trenutna kriza i da cete vi to prebroditi.

U svakom slucaju, laku trudnocu i zdravu bebicu vam zelim :wink:
 
dilerDuse:
mishica:
Da li se to meni cini ili je kod tebe sve samo crno-belo? Nema nikakvih dilema kod tebe, ili je ovo ili ono, nema 'mozda'. E, i ja bih volela da je sve tako jednostavno, a da su emocije ono sto je apsolutno pod nasom kontrolom ( a ti to stvarno umes i u svom zivotu?).
Hehehe... da li si se igrao jednobojnim lego kockicama kada si bio mali? :D

Ne lupaj. Obrati paznju na reci koje je koristila, to nema veze ni sa promenama raspolozenja, neke stvari se jednostavno ne govore. Ali ako si i ti jedna od takvih sizofrenih pojava ne cudi me sto ti je uobicajeno kad ova kaze "ne zivi mi se", izvini, ali to nema veze sa crno-belim poimanjem.

Ne zameri joj.Mishica je sa foruma tinedzeri pa je zabasala ovde.Slucajno sam video par njenih tastaturnih onanisanja koja pokusava da plasira i ovde a daj boze da je dobila prvu menstruaciju.Dete nema pojma.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top