Flert i tolerancija...

Flert je kao reka lepih reci. Situacija puna pozitivne energije. Dajes tvom sagovorniku komplimente tipa, lep vam auto, sto vam je kuca, kakvo divno dete, ....truc-truc.
Flert nije deo sexualnog rituala, nego pravilo lepog ponasanja. :!: :wink:
 
littlefoot:
Flert je kao reka lepih reci. Situacija puna pozitivne energije. Dajes tvom sagovorniku komplimente tipa, lep vam auto, sto vam je kuca, kakvo divno dete, ....truc-truc.
Flert nije deo sexualnog rituala, nego pravilo lepog ponasanja. :!: :wink:

Da bih potpuno razjasnio sebi uvek obasjam nešto iz raznih uglova....
Tako , ako se uzme teorija da negativne misli deluju psihosomatski na unutrašnje organe i narušavaju biološku ravnotežu i samim tim razvijaju bolest kod čoveka, onda flert ima smisla.
---------------------------------------------------
Flert kao nešto što podmladjuje i zadovoljava naš animalni deo prirode (koji još uvek zahteva što više ženki za priplod) i sa ženske strane (izabrati i imati najjačeg mužjaka u društvu) tumačenje biovlasti.

Sa te strane gledano flert je odvojen od izbora partnera, baš kao što je bio i kad ste od milion žena (valjda i muškaraca) odabrali njega/nju.

///Digresija: Odavde sledi da je prirodnije imati više animalnih privlačnosti pre emotivne vezanosti, tj. prevedeno na psihologiju zaljubljujte se dok ste mali , ali kad predjete 18-20 onda kad volite volite.///

Znači , flert tako posmatran predstavlja samo pojavu da ste još uvek nekome interesantni (ovo još je zbog pretpostavke da ovde pričamo o flertu sa zauzetim osobama) a sam izbor partnera je daleko od te informacije.

Ovde izranjaju tri problema:
-Iz flerta se vidi nepoštovanje prema primaocu flerta (iako postoji priznavanje njegovih/njenih kvaliteta) koje je danas društveno opravdano.
NEpoštovanje se ogleda u poruci da se ne poštuje izbor primaočevog partnera i kvalitet istog, kao i moralne odlike samog primaoca...

-Usled slabića (i M i Ž) veze su labave seksualno rasterećujuće zajednice , a ne emotivna ujedinjenja.

-Čim je uzvraćen flert (uzvratiti flert zbog "kulture" je najveća nekultura, flert se može odbiti kulturno , razumno , poštujući onoga ko je flert uputio i naznačavajući zbog čega je odbijen)
ukazuje se na nepotpunu zrelost emotivne veze .


Opet dinamika života (ne današnjice i tempa života) nalaže sebično ispoljenje svog bića ljubavi (objasniću šta je u posebnoj temi).
---------------------------------------------------
Sad bez morala i etike.
Flert podmladjuje,izaziva, inspiriše, budi muze, maštu, kreativnost, nesputanost, slobodu...
Upravo se ovde vidi sa čim se zamenjuje često flert...Kao kompenzacija.
----------------------------------------------------
P.S. Uništenje kulture flerta vodi do uništenja kvaliteta medjuodnosa polova, jer je flert alternativa crno-belom svetu i svetu anarhizma i totalne slobode....
 
etotako:
Ako partner flertuje u mom prisustvu sa nekom drugom mislim da bih izgubila interes za njega tog momenta. Ovakve osobine se iskažu već na početku veze i takva ne bi kod mene imala baš nikakvu šansu za nastavak.

To je nedostatak poštovanja, jasno i glasno!

I ne samo to!
Flert u prisutvu partnera je ponižavajuć, što muškima ne ulazi u glavu jer su isuviše sujetni pa time hrane istu, dokazuju se sami sebi i drugima i pri tom nisu svesni da ženu to boli, al zato ako je žena ta koja flertuje u njihovom prisustvu oni su jako povredjeni i reagovaće krajnje burno!!!
 
Nelly:
etotako:
Ako partner flertuje u mom prisustvu sa nekom drugom mislim da bih izgubila interes za njega tog momenta. Ovakve osobine se iskažu već na početku veze i takva ne bi kod mene imala baš nikakvu šansu za nastavak.

To je nedostatak poštovanja, jasno i glasno!

I ne samo to!
Flert u prisutvu partnera je ponižavajuć, što muškima ne ulazi u glavu jer su isuviše sujetni pa time hrane istu, dokazuju se sami sebi i drugima i pri tom nisu svesni da ženu to boli, al zato ako je žena ta koja flertuje u njihovom prisustvu oni su jako povredjeni i reagovaće krajnje burno!!!

Flert je flert. Nema nikakve veze sa razlikom u polovima. Nepostovanje je u svakom slucaju. Ne iznosi svoje frustracije sa muskarcima na temi koju je postavio muskarac a u vezi flerta. Malo je degutantno a tvoja ozlojedjenost transparentna.
 
mackica ns:
Osim, eventualno, kada je nesigurnost u sebe i traženje dokaza partnerove ljubavi na takav način... Možda ona baš želi da ti pokažeš neku ljubomoru...
E i ja onda kazem: Eto - ja sam sada ljubomoran, i eto - ti si sada sutnuta. :P

Sve ima neku svoju dozu i granicu pa i flert. U casu moze da kaplje dok se ne prepuni.


Bezveze pravite razlike medju polovima po ovom pitanju - isto je, samo neki mogu da sagledaju stvari dvopolno, iz dve perspektive, neki ne.

Flert je svaka recenica ili gest koji navodi nekog drugog na pomisao da kod nje/njega ima sansu za snosaj.
 
Pera_Zdera:
mackica ns:
Osim, eventualno, kada je nesigurnost u sebe i traženje dokaza partnerove ljubavi na takav način... Možda ona baš želi da ti pokažeš neku ljubomoru...
E i ja onda kazem: Eto - ja sam sada ljubomoran, i eto - ti si sada sutnuta. :P

Upravo to. Ne mogu da verujem koliko ima klise cica koje misle da provera ljubavi ide kroz izazivanje ljubomore.Glupost.
 
littlefoot:
Flert je kao reka lepih reci. Situacija puna pozitivne energije. Dajes tvom sagovorniku komplimente tipa, lep vam auto, sto vam je kuca, kakvo divno dete, ....truc-truc.
Flert nije deo sexualnog rituala, nego pravilo lepog ponasanja. :!: :wink:

Iz lepog ponasanja se stvara flert.Ne mogu da verujem da sam se slozio sa tobom
 
inspirion:
littlefoot:
Flert je kao reka lepih reci. Situacija puna pozitivne energije. Dajes tvom sagovorniku komplimente tipa, lep vam auto, sto vam je kuca, kakvo divno dete, ....truc-truc.
Flert nije deo sexualnog rituala, nego pravilo lepog ponasanja. :!: :wink:

Iz lepog ponasanja se stvara flert.Ne mogu da verujem da sam se slozio sa tobom
sad je lomi mishko....
medju tim nogama se krije vatra
 
LJUDI,DA VAS PITAM KAD SMO VEC PRI TEMI:DA LI JE FLERT AKO SE JAVNO ZEKIS OVDE NA KRSTI SA NEPOZNATIM LIKOVIMA,PRI TOM NE PP-UJES S NJIMA,NE ZNAS KAKO IZGLEDAJU I NEMAS NAMERU DA IH UPOZNAJES...ONO,OBRACAS IM SE I RAZGOVARAS,BEZ SEXUALNE KONOTACIJE,TIPA:
-BOLI ME GLAVA,OROLJAO SAM SE,STA DA RADIM?
-POSLUSAJ ISKUSNOG ALKOSA:UZMI ASPIRIN I ODSPAVAJ!
PO MENI TO NIKAKO NE ZVUCI FLERTUOZNO...I JE L' NORMALNO DA SE NAVEDENA SITACIJA TUMACI DVOSMISLENO,KAO:
-PIJAN SAM,A NISAM NISTA PUK'O VECERAS,JE L' IMA NEKA RASPOLOZENA?
-EVO MENE,JA SAM ISKUSNA...ODSPAVAJ SA MNOM...
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
AKO BISMO KAO FLERT TRETIRALI SVE BALJEZGARIJE NA OVOM FORUMU,DOKLE BI TO DOVELO :?: :!: TREBALO BI DA SE RAZVEDE VECINA LJUDI OVDE,CAK I ONI LIKOVI KOJI POSTUJU I IZ INOSTRANSTVA I NEMAJU NIKAKVE REALNE SANSE DA UPOZNAJU LJUDE ODAVDE :roll:
VRLO JE RELATIVNO STA FLERT PODRAZUMEVA...PO MENI:SAMO OTVOREN POZIV NA MUVANJE,SNOSKU I SL. TO STO CE MENI NEKO OVDE DA KAZE:BRESKVICE KAKO BIH JA NAPRAVIO DJUS OD TEBE-JA SHVATAM KAO ZAYEBANCIJU,A NE FLERT. :lol: A VI?
 
Cinjenica je da ovaj forum velikoj vecini sluzi za muvanje. Takodje je cinjenica da su na forumu ljudi nadprosecne inteligencije i da bi njima reci "Aj da te/me kaaras" bilo prosto i seljacki i da svi koriste neke skrivene ili poluskrivene vidove muvanja. Svi koriste dvosmslene pa i trosmislene recenice. Sto vise-smislene recenice to kvalitetniji flert.

Flert zna se sta je i naravno da se preko neta to radi i i na javnom a tek preko pp-ova to ne smemo ni da zamisljamo. Na koliko frontova ko vodi bitke to isto ne znamo. Mnogi na netu nesto paze da se ne iskompromituju, da ispadnu cedni.

Svi flertujemo manje ili vise.
 
peach:
PO MENI TO NIKAKO NE ZVUCI FLERTUOZNO...I JE L' NORMALNO DA SE NAVEDENA SITACIJA TUMACI DVOSMISLENO,KAO:
-PIJAN SAM,A NISAM NISTA PUK'O VECERAS,JE L' IMA NEKA RASPOLOZENA?
-EVO MENE,JA SAM ISKUSNA...ODSPAVAJ SA MNOM...
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


VRLO JE RELATIVNO STA FLERT PODRAZUMEVA...PO MENI:SAMO OTVOREN POZIV NA MUVANJE,SNOSKU I SL. JA SHVATAM KAO ZAYEBANCIJU,A NE FLERT. :lol: A VI?
 
peach:
TO STO CE MENI NEKO OVDE DA KAZE:BRESKVICE KAKO BIH JA NAPRAVIO DJUS OD TEBE-JA SHVATAM KAO ZAYEBANCIJU,A NE FLERT. :lol: A VI?
Shvati ovo kao zaYebanciju, a ne flert:
image010.jpg
 
A sad ozbiljno: šta ste toliko zapeli za flert? Ispadne da bi najbolje bilo da ljudi ne komuniciraju jedni sa drugima kako ne bi došlo do nesporazuma u tumačenjima šta_je_ko_rekao i šta_je_pritom_mislio. Slažem se da je nepristojno upućivati aluzije nekome dok se nalazimo u prisustvu naših ili njihovih partnera, ali sve ima granicu dobrog ukusa koju treba naučiti. I koliko puta vam popravi raspoloženje sama činjenica da neko flertuje sa vama? A ukoliko niste u stanju da prihvatite nečiji kompliment ili imate predrasude o namerama osobe koja ih upućuje, ako vam je i šala previše ozbiljna stvar, mislim da bi trebalo da malo poradite na sebi. A ako očekujete više od samo reči, možda je potrebno promeniti načine komunikacije.
 
Trebalo bi ovde dodati i nešto o igrama koji ljudi vode, i o granici između onih koje doprinose vezi i manipulatorskih i ljubomornih ispada.
Ljudi teže da se opuste kada dosegnu određeni cilj. Da bi se probudili instikti, potrebno ih je sa vremena na vreme iscimati oko nečega da bi se pokrenuli. Razlika između kinetičke i potencijalne energije, telo prelazi iz stanja mirovanja u proces kretanja pod dejstvom spoljašnjih sila i bla, bla...
 
Pera_Zdera:
peach:
PO MENI TO NIKAKO NE ZVUCI FLERTUOZNO...I JE L' NORMALNO DA SE NAVEDENA SITACIJA TUMACI DVOSMISLENO,KAO:
-PIJAN SAM,A NISAM NISTA PUK'O VECERAS,JE L' IMA NEKA RASPOLOZENA?
-EVO MENE,JA SAM ISKUSNA...ODSPAVAJ SA MNOM...
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


VRLO JE RELATIVNO STA FLERT PODRAZUMEVA...PO MENI:SAMO OTVOREN POZIV NA MUVANJE,SNOSKU I SL. JA SHVATAM KAO ZAYEBANCIJU,A NE FLERT. :lol: A VI?
lepo je to sto me citiras,ali-nemoj vaditi moje reci iz konteksta! :evil:
ups! je l' to sto sam ti se obratila znaci da flertujem s tobom? :shock:
mislim,stvaaaarno! :?
 

Back
Top