Pokupila sam virus sa facebooka

7046 Scanned directories
192431 Files were scanned
0 Viruses and/or unwanted programs were found
0 Files were classified as suspicious
0 files were deleted
0 Viruses and unwanted programs were repaired
0 Files were moved to quarantine
0 Files were renamed
0 Files cannot be scanned
192431 Files not concerned
2708 Archives were scanned
0 Warnings
2 Notes
287312 Objects were scanned with rootkit scan
2 Hidden objects were found


Jel' ovo?
 
-koristim aviru
-predpostavljam da imam virus jer na fb imam limited access tj ne mogu nista da postavljam pa cak ni da se dopisujem sa ljudima kao mjera predostroznosti da ne zarazim druge, a jos jedna cinjenica je da sam ja skinula taj virus tako sto sam slucajno download-ovala flashplayer sa neke slji strane
-kao sto mi je mare05 savjetovao skenirala sam sa kasperskyem-nije nasao nista, onda sam skinula trailer, takodje nije nasao nista
I stvarno ne znam sta da radim, tako ako mozete pomozite
Hvala Vam
 
Ljudi skinula sam google chrome i sada je sve ok, valjda tako bude i dalje, ako budem imala problema javljam :D Hvala vam mnogo :D

Ako si imala Firefox mogli smo pokušati rešiti to na sledeći način (Tools>Clear Recent History>Everything>Clear) ili sa CCleaner ( svakako preporučujem da koristiš,optimalno jednom nedeljno za čišćenje računara od raznog "smeća" ) :ok:

P.S.
Prethodno nisi kopirala ceo log,ostali smo uskraćeni za "hidden files".
Pretpostavljam da si odradila kako sam ti naveo ...tvrdiš da ništa nije pronađeno,verovatno si "čista" po tom pitanju ...pritom Avira ništa nije detektovala što znači da si ranije uklonila maliciozni program uspešno . :D
Zna ponekad da prijavi hidden ( koji ne mora uvek biti maliciozan)....kao potencijalni rootkit ,što se često kod Antivira na kraju ispostavi kao FP .

Da bi ubuduće bila zaštićenija od malware-a (preko browsera),instaliraj Sandboxie i pokreni Google Chrome u sandboxu.
Detaljnije pogledaj na freeware...lepo nam je prezentovao kojeimedadam... :arrow: http://forum.krstarica.com/showthread.php/85811-All-freeware?p=19304768&viewfull=1#post19304768
 
Ako si imala Firefox mogli smo pokušati rešiti to na sledeći način (Tools>Clear Recent History>Everything>Clear) ili sa CCleaner ( svakako preporučujem da koristiš,optimalno jednom nedeljno za čišćenje računara od raznog "smeća" ) :ok:

P.S.
Prethodno nisi kopirala ceo log,ostali smo uskraćeni za "hidden files".
Pretpostavljam da si odradila kako sam ti naveo ...tvrdiš da ništa nije pronađeno,verovatno si "čista" po tom pitanju ...pritom Avira ništa nije detektovala što znači da si ranije uklonila maliciozni program uspešno . :D
Zna ponekad da prijavi hidden ( koji ne mora uvek biti maliciozan)....kao potencijalni rootkit ,što se često kod Antivira na kraju ispostavi kao FP .

Da bi ubuduće bila zaštićenija od malware-a (preko browsera),instaliraj Sandboxie i pokreni Google Chrome u sandboxu.
Detaljnije pogledaj na freeware...lepo nam je prezentovao kojeimedadam... :arrow: http://forum.krstarica.com/showthread.php/85811-All-freeware?p=19304768&viewfull=1#post19304768

1. To sam joj vec predlozio...
2. Odakle tebi da ona koristi Aviru> :S
 
Ljudi skinula sam google chrome i sada je sve ok, valjda tako bude i dalje, ako budem imala problema javljam :D Hvala vam mnogo :D

Naravno da nisi rešila problem :D
Ranije si išla sa Internet Explrerom u koji se uvalila ta glupost na koju kukaš
Pitanje je vremena kad će se vezati i za Chrome z koji si čula od drugarice
Trik pitanje - kako se snima stranica iz Google Chrome-a? :lol:

E sad bez zezanja tvoj Facebook problem se rešava sa Spybot Search & Destroy
Takodje se može rešiti restartom Internet Explorer 8 i ukidanjem uglavljenih skripti
Znači nemaš virus već spyware :D

p.s. tu ti ni Kaspersky ne bi pomogao :D
 

Back
Top