Da li je...

modesti

Početnik
Poruka
19
Pazite pricu:moja drugarica,pametna zrela osoba koja nikada u zivotu nije napravila ni jedan kiks,uspesna,ja joj uvek zavidela na svemu:uspehu u skoli,nacinu ponasanja,odnosu sa muskarcima(nije imala bogato ali je imala kvalitetno iskustvo).Dakle,dolazi kod mene sa suzama i neverovatnom pricom:u vezi je sa ozenjenim muskarcem,dosta starijim od nje koji ima savrsenu i uspesnu zenu i decu,savrsen zivot...i sve tako savrseno da ne znam sta da joj kazem.Sve je pocelo bez veze i doslo je do toga da je ona ludo zaljubljena u njega i da oseca da ne moze bez njega i sebe nevidjeno ponizava.I trazi savet a ja ne znam sta da joj kazem.Nesto tipa:"Duso on je sa tobom samo da bi nesto kresnuo sa vremena na vreme" bilo bi pogubno za nju...Ironija je sto ona zivot propusta pored sebe i to sve zarad njega...I ne vidi da on nikada nece ostaviti svoju suprugu zbog nje... To gotovo niko nikada i ne uradi...A kako to da joj kazem?Treba mi jos necije misljenje...
 
Uhhhh, kako mi je poznata ta prica, necu puno da se mesam ali nisu sve price tipa on je sa njom samo zbog sex-a, u nekim pricama ima mnogo vise od toga a i neke price ipak imaju srecan kraj. Znam da nisam pomogao ali jednostavno nije uvek bas sve onako kako izgleda!..................... :?
 
Tja... izgleda da svako bar jednom mora da se oklizne u zivotu. Al' kazu da nije mudrost nikad ne pasti, nego se dici i nastaviti kad se to dogodi.
Ako je ona stalno bila uspesna, nikad nije pravila velike greske i sl... bice joj malo tesko da prihvati cinjenicno stanje. Ali ocigledno da ce morati, jer ako je taj ozenjen, ima klince i jos mu kao lepo u braku... nece taj sve to ostaviti zbog nje jedne.
Drugo sama se uvatila u zamku, to mora da ukapira i nastavi dalje...
 
vic:

pricaju dve sekretarice, jedna pita drugu.
- koju knjigu citas
- neku romanticnu, bas je lepa samo ima tragican kraj
- pa o cemu se radi?
- on se na kraju vraca svojoj porodici
 
Užas... zaljubiće se ona već u nekog drugog.
Sigurno tako pametna devojka ume da uči na svojim greškama. Verovatno ima trenutno previše visoko mišljenje o sebi, pa će je ovo malo vratiti u realnost...
Muškarac u kojeg se zaljubila, ako je zaista tako uspešan, oženjen i ima decu sigurno neće napraviti tako glup potez i sve to ostaviti zbog zaljubljenosti.

Poznajem dobro taj tip muškaraca, odrasla sam pored njih... možda ona nije samo express sex šema, takvi muškarci obično žele više od avanture od golog sexa. Ona je začin njegove sreće... verujem da je on potpuno iskren sa njom, ali sigurno ima veoma jasne prioritete u životu.
 
modesti:
Ironija je sto ona zivot propusta pored sebe i to sve zarad njega...I ne vidi da on nikada nece ostaviti svoju suprugu zbog nje... To gotovo niko nikada i ne uradi...A kako to da joj kazem?Treba mi jos necije misljenje...

Upravo joj to i kazi, ne brini, prezivece. Mislim da je toga i sama svesna. Ponekad, iako znamo istinu, potrebno nam je da je cujemo i od nekog drugog da nam se dovoljno otvore oci.
 
etotako:
Užas... zaljubiće se ona već u nekog drugog.
Sigurno tako pametna devojka ume da uči na svojim greškama. Verovatno ima trenutno previše visoko mišljenje o sebi, pa će je ovo malo vratiti u realnost...
Muškarac u kojeg se zaljubila, ako je zaista tako uspešan, oženjen i ima decu sigurno neće napraviti tako glup potez i sve to ostaviti zbog zaljubljenosti.

Poznajem dobro taj tip muškaraca, odrasla sam pored njih... možda ona nije samo express sex šema, takvi muškarci obično žele više od avanture od golog sexa. Ona je začin njegove sreće... verujem da je on potpuno iskren sa njom, ali sigurno ima veoma jasne prioritete u životu.

Vrlo mudro receno, hm, ima istine......... 8)
 
Strasno je gledati nekog ko je uzasno srecan i uzasno tuzan u istom trenutku.Nije mi jasan ni on:kako moze da bude tako sebican uzeti sve sto ti se nudi a zauzvrat ne dati nista osim par sati nedeljno,i to ako nadje slobodnog vremena...Volim je ali ne mogu da verujem da to dopusta sebi...Hvala svima koji pokusavaju da mi pomognu,ja zaista zelim da budem iskrena prema njoj,ali...
 
modesti:
Strasno je gledati nekog ko je uzasno srecan i uzasno tuzan u istom trenutku.Nije mi jasan ni on:kako moze da bude tako sebican uzeti sve sto ti se nudi a zauzvrat ne dati nista osim par sati nedeljno,i to ako nadje slobodnog vremena...Volim je ali ne mogu da verujem da to dopusta sebi...Hvala svima koji pokusavaju da mi pomognu,ja zaista zelim da budem iskrena prema njoj,ali...

Не треба да је жалиш - она је то изабрала!
Лоше за њу је ако она очекује нешто више од те везе. Иначе, ако јој је лепо овако - ОК!
Не видим зашто би он био себичан? Па није је нико терао у везу са њим, а колико сам схватила он и не покушава да је фолира причама о разводу.
Значи, обоје знају на чему су и обоје праве изборе и приоритете у свом животу!
А она - како изабере тако ће јој бити! Њен проблем, њена одговорност, њен живот!
А пошто ти је пријатељица, ти једино ( ко што неко већ рече ) - раме за плакање и уши за слушање!
 
Osuda je najlaksi odgovor na svaku nemoralnu stvar.
Zivot je jedan.Mnogi od nas su jos mladi i neshvataju ulogu koju mi imamo u njemu.Pa se pokorimo nekim zeljama koje nisu u interesu jednog kratkog zivotnog veka.Pa opet,sa druge strane se zapitamo ko su drugi ljudi da nas osudjuju.Jer zivot je nas usto jedan i jedni.Mozda bas takav kakav doticna vodi ispravan.Mozda pogresan.Treba je pustiti da se izbori sa tim sama.Da shvati sta je za nju ispravno.I da shvati koliko moze biti srecna sa tim ili nesrecna.Opet taj covek recice mnogi je za osudu,ja nemislim tako.Mozda je suvise sve perfektno na zeni koju ima pa trazi neku sa strane.A to sto zene posebno devojke vole zrele pa jos sa strane pa nije on kriv samouzima sta mu se nudi.Njegovo je da trazi a njeno da neda.
Tesko je gledati nekog ko pati.Ali jos teze pomoci nekom ko svesno gresi a trazi pomoc.Ljubav jeste slepa ali ipak ljudski um mnogo je jaci od nje.
Ja mislim da suze proliva jer nemoze svoj cilj da izvrsi do kraja.A to je da razori jedan brak.Unesreci decu i ukrade tudjeg coveka.Taj muskarac je dovoljno jak da je koristi ali nista da joj neda.I treba je pustiti.Udace se i tada ce shvcatiti koliko je gresila jer je tudjeg htela.I tada ce svog muza stisnuti i cuvati.Ali ce joj se kao osveta vratiti isto jer sto vise coveka stezes on vise zudi ka slobodi.
Izvini znam da mislis da nisam u pravu ali ona je izgubljen slucaj.Pusti je dok joj nelupi iz dupettta u glavu.A kada joj lupi bice ti zahvalna sto joj se nisi mesala u zivot u suprotnom ti ces biti i vise nego kriva za sve.
 
Ne zeli ona nikog da unesreci,zato je sve to i muci...A i mene sa njom...Pitam se samo jedno,ako je ona "zacin njegove srece" kao sto je neko lepo rekao ,nije li logicno da pozelis takvu srecu zauvek? U celoj toj prici ja vidim samo njega srecnog,a pitam se kada ce ona dozvoliti da joj jos neko udje u zivot,pored njega?Znajuci nju to ce biti...I sto je najgore ne mrzi njegovu zenu,ne voli je ne razmislja o njoj,ali ne razmislja ni o sebi...Nazalost...
 
Nisam neka cistunica niti idealna zena da bih nekog kritikovala ali mislim da se ovakve stvari uglavnom desavaju tim "finim,besprekornim"curama.
Valjda zato sto je lakse zavarat nekog ko ima visoko misljenje o sebi ,samo mu udaris po tastini.
A one cure koje su "losije"toga su valjda svjesne pa nevjeruju toliko laskanjima sto ih spasava padanja pod uticaj kojekakvih magupa.Sto rade,rade svjesno,pa se i ne kaju.
Na kraju mislim,da bi zena upala u ovakvu situaciju,uglavnom,ili toliko nema pameti ili je toliko jaka da moze sa time da se nosi.
 
Da ne ocekujes da je zalimo i kazemo jadna mala? Ako zelis da joj pomognes prodrmaj je i kazi joj u lice sta mislis bez ulepsavanja. Mada tesko da ce i to da je probudi. Sve dok joj matori ne da sut u pedu.
 
firespirit:
Da ne ocekujes da je zalimo i kazemo jadna mala? Ako zelis da joj pomognes prodrmaj je i kazi joj u lice sta mislis bez ulepsavanja. Mada tesko da ce i to da je probudi. Sve dok joj matori ne da sut u pedu.
Jel to i tebe iznervirala :lol:
A bila je tako savrsena :wink:
 
etotako:
Užas... zaljubiće se ona već u nekog drugog.
Sigurno tako pametna devojka ume da uči na svojim greškama. Verovatno ima trenutno previše visoko mišljenje o sebi, pa će je ovo malo vratiti u realnost...
Muškarac u kojeg se zaljubila, ako je zaista tako uspešan, oženjen i ima decu sigurno neće napraviti tako glup potez i sve to ostaviti zbog zaljubljenosti.

Poznajem dobro taj tip muškaraca, odrasla sam pored njih... možda ona nije samo express sex šema, takvi muškarci obično žele više od avanture od golog sexa. Ona je začin njegove sreće... verujem da je on potpuno iskren sa njom, ali sigurno ima veoma jasne prioritete u životu.

mudrica si prava.

samo da povecam dozivljaj
Devojka je umisljena,želi tipa koji ima uspesnu ženu,decu, stariji, bolji posao.
Ta ce tako pasti nisko,da je strasno
 
Nina2:
modesti:
Ironija je sto ona zivot propusta pored sebe i to sve zarad njega...I ne vidi da on nikada nece ostaviti svoju suprugu zbog nje... To gotovo niko nikada i ne uradi...A kako to da joj kazem?Treba mi jos necije misljenje...

Upravo joj to i kazi, ne brini, prezivece. Mislim da je toga i sama svesna. Ponekad, iako znamo istinu, potrebno nam je da je cujemo i od nekog drugog da nam se dovoljno otvore oci.
TACHNO!!!
 
Dakle,ona je po misljenju vecine glavni negativac u celoj prici...Nista joj jos nisam rekla a to sve medju njima traje vec dugo...ostaje mi da cekam i vidim kako ce se sve zavrsiti i ko ce jos plakati,samo ona ili jos neko...
 
modesti:
Dakle,ona je po misljenju vecine glavni negativac u celoj prici...Nista joj jos nisam rekla a to sve medju njima traje vec dugo...ostaje mi da cekam i vidim kako ce se sve zavrsiti i ko ce jos plakati,samo ona ili jos neko...

Hoces iskrenije misljenje? Tvoja drugarica je razmazeno egoisticno bice koje je naviklo da dobija sve u zivotu pa kad je naisla na prvu prepreku za svoj ego pocinje da se raspada. A ti joj svojom tisinom apsolutno ne pomazes. Stavise, cak mi zadnji deo tvoje recenice bas 'zvuci' nekako zlobno. Da li ce samo ona plakati ili jos neko...ko? Supruga? Deca? On? Iskreno, bolje ona da place nego deca i zena tog coveka. A on, veruj mi...tesko da ce suzu pustiti. Kao sto neko rece ovde, ona je samo zacin u njegovom zivotu, ali ne verujem da je bas sol. Vise neka vegeta bez koje se inace i moze ;)))
 
Nisam zelela da zvucim zlobno ali mi smeta to sto svi okrivljuju nju,dok on jadnik samo uzima sve sto mu zivot nudi...Ja je poznajem i nije ni razmazena ni egoisticna niti hoce da rastura neciji savrsen zivot...U ovom momentu rastura samo svoj...Ne zelim da sudim ni o kome vise,uvidela sam da se sve moze dogoditi svakome,niko nije nedodirljiv i niko ne zna u koga ce se zaljubiti...Ja pokusavam da opravdam nju zato sto je znam ali u isto vreme njega prezirem,jer da je i malo voli oterao bi je od sebe...
 

Back
Top