Abortus i tinejdzeri

Da li ste za abortus?

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ajde ne serendajte, kao da je ne znam kakav posao napraviti dete pa da ga tinejdzerke moraju zadrzati da bi povecale natalitet...one ce imati decu kad im bude vreme, to sto je rodila dete sa 16 ne znaci da ce do svoje 30. god. da ih dobije jos 10, upravo je obrnuto...znaci te price u vezi nataliteta mozete da okacite misu o rep...

A to, Petre, za monstrouzno ubijanje fetusa, ne razumem...dozvolio bi da na taj nacin ubiju bolesno dete, a kad se ubija normalno tad ti je to mnogo gadno? Ako ti je stalo toliko do deteta onda ga zadrzi kakvo da je...

Zapravo, jedino mi sasvim razumno deluje ukoliko je zivot majke u opasnosti pa mora da abortira...
 
eugenika druze.
jedinka koja nije sposobna da doprinosi zajednici i samo je na teretu,nije zasluzna da zivi. ;)

deluje jako surovo i nehumano.
ali to je zakon prirode br 1.

Ma pitao sam Petra zato sto mi je njegov post zvucao kao gadjenje na ubistvo deteta, a opet mu je ok kad je dete bolesno... A i nisu samo bolesna deca ta koja ne doprinose zajednici, evo, ja sam zdrav, a uopste ne doprinosim... :mrgreen: Mojne vadis gun... :lol:

A po tvom bi trebalo svu bolesnu decu pobiti i ostaviti samo zdrave da zive...ti nemas pojma koliko su npr. debeli ljudi nama korisni, ako te juri copor vukova, koga ce prvog uhvatiti i pojesti? :per:
 
Koji apsurdi...Ubija se dete jel se majka i otac nisu "nasli" ? Jedan svestenik mi je pokazao snimak abortusa,to je bila najgroznija stvar koju sam gledao. Pomocu neke cevi ubijali su na najmonstuozniji nacin fetus. Ja se drzim onoga sto sam napisao,ja bih u pre u rudniku radio nego da dozvolim to. Ne ulazim zasto su neki drugi to radili,ali opravdavam ljude koji to cine iz medicinskih razloga ( ako je to dete tesko bolesno )...
U Srbiji se godisnje uradi 120.000 abortusa. Ejj pa ja mislim da se ne rodi toliko dece koliko se obavi abortusa. 2050 bice nas oko 5 miliona ( od toga 3 miliona u Beogradu),moracemo da uvozimo Siptare i Kineze.

Dete ima pravo da zivi u normalnom okruzenju. Broj abortusa godisnje je alarmantan, ali je to dobrim delom posledica zastite vadjenja "na vreme". Tu se jedino slazem, takvima ne treba ni dati pravo na abortus.
 
Ma pitao sam Petra zato sto mi je njegov post zvucao kao gadjenje na ubistvo deteta, a opet mu je ok kad je dete bolesno...

A po tvom bi trebalo svu bolesnu decu pobiti i ostaviti samo zdrave da zive...ti nemas pojma koliko su npr. debeli ljudi nama korisni, ako te juri copor vukova, koga ce prvog uhvatiti i pojesti? :per:


znam da si citirao petra, nego sam osetio potrebu pa dodam moju mudrost :cool:

ne pobiti. nego izvrsiti eutanaziju.
ooooh ,kako to milo zvuci :zaljubljena:
 
Ajde ne serendajte, kao da je ne znam kakav posao napraviti dete pa da ga tinejdzerke moraju zadrzati da bi povecale natalitet...one ce imati decu kad im bude vreme, to sto je rodila dete sa 16 ne znaci da ce do svoje 30. god. da ih dobije jos 10, upravo je obrnuto...znaci te price u vezi nataliteta mozete da okacite misu o rep...

A to, Petre, za monstrouzno ubijanje fetusa, ne razumem...dozvolio bi da na taj nacin ubiju bolesno dete, a kad se ubija normalno tad ti je to mnogo gadno? Ako ti je stalo toliko do deteta onda ga zadrzi kakvo da je...

Zapravo, jedino mi sasvim razumno deluje ukoliko je zivot majke u opasnosti pa mora da abortira...

Sta ako se dete rodi polumrvo i tako bi zivelo u patnji jos 10 tak godina ? To opravdavam. Samo najteze slucajeve. ( i to je ubistvo ali i na neki nacin milosrdan cin).
A abortiranje zdravog deteta je ubistvo i nista drugo. Ako neko ikada abortira,da je spreman da ubije svoje dete,bolje da nikada nema decu. Kakav to roditelj moze da bude ? Koliko samo ljudi koji zele da imaju decu ne mogu da ih imaju.
Opet necu da ulazim zasto je neko uradio abortus. Mozda doprinesem da neko to ne ucini ( zato ovo i pisem).
 
Sta ako se dete rodi polumrvo i tako bi zivelo u patnji jos 10 tak godina ? To opravdavam. Samo najteze slucajeve. ( i to je ubistvo ali i na neki nacin milosrdan cin).
A abortiranje zdravog deteta je ubistvo i nista drugo. Ako neko ikada abortira,da je spreman da ubije svoje dete,bolje da nikada nema decu. Kakav to roditelj moze da bude ? Koliko samo ljudi koji zele da imaju decu ne mogu da ih imaju.
Opet necu da ulazim zasto je neko uradio abortus. Mozda doprinesem da neko to ne ucini ( zato ovo i pisem).

Pa kakav to roditelj moze ubiti svoje dete samo zato sto je bolesno? :lol: Kako god okrenes abortus je nemilosrdan cin, da li ubijas dete iz ovog ili onog razloga, to je nebitno...
A sta ako npr. neko rodi dete i tek tad vidi da je bolesno i da mu je ostalo samo 10 god. zivota, sta bi tad trebalo uraditi? :per:
Koliko samo ljudi u Africi gladuje, a ja svaki put bacim spanac u smece zato sto mi se ne jede...bas sam zao...
Ma jes' sad ce neka urmasica da pomisli "Wow, ovaj Pera je tako pametan co'ek, ajde da rodim ovo malo kopile i potom da ga dadnem ciganima" z:shock:

Za'ebavam se, ja sam za to da moze svaka tinejdzerka da abortira ako misli da mora...ali svakako se vodim idejom da je bolje roditi i onda prodati dete nekoj bogataskoj porodici i svako je na dobitku... :cool:
 
Pa kakav to roditelj moze ubiti svoje dete samo zato sto je bolesno? :lol: Kako god okrenes abortus je nemilosrdan cin, da li ubijas dete iz ovog ili onog razloga, to je nebitno...
A sta ako npr. neko rodi dete i tek tad vidi da je bolesno i da mu je ostalo samo 10 god. zivota, sta bi tad trebalo uraditi? :per:
Koliko samo ljudi u Africi gladuje, a ja svaki put bacim spanac u smece zato sto mi se ne jede...bas sam zao...
Ma jes' sad ce neka urmasica da pomisli "Wow, ovaj Pera je tako pametan co'ek, ajde da rodim ovo malo kopile i potom da ga dadnem ciganima" z:shock:

Za'ebavam se, ja sam za to da moze svaka tinejdzerka da abortira ako misli da mora...ali svakako se vodim idejom da je bolje roditi i onda prodati dete nekoj bogataskoj porodici i svako je na dobitku... :cool:

Nisam ja Nacista...To je bio program nacista u predratnoj i ratnoj Nemackoj. Uz savet doktora ,ako bi mozda to dete ugrozilo zdravlje majke ili bi se rodilo tesko bolesno. Ja sam napisao,samo u najekstremnijim uslovima. Ako bi rodjenje deteta ugrozilo zivot zene,devojke naravno da sam za abortus. Ali to je 0.1% slucajeva. Svako dete treba da ima sansu. Po meni bolje da zivi u domu nego da je mrtvo.
 
Sta ako se dete rodi polumrvo i tako bi zivelo u patnji jos 10 tak godina ? To opravdavam. Samo najteze slucajeve. ( i to je ubistvo ali i na neki nacin milosrdan cin).
A abortiranje zdravog deteta je ubistvo i nista drugo. Ako neko ikada abortira,da je spreman da ubije svoje dete,bolje da nikada nema decu. Kakav to roditelj moze da bude ? Koliko samo ljudi koji zele da imaju decu ne mogu da ih imaju.
Opet necu da ulazim zasto je neko uradio abortus. Mozda doprinesem da neko to ne ucini ( zato ovo i pisem).

prvo: da li fetus posmatraš kao osobu? fetus do 3 meseca se samo grudva sluzi i krvi, i mislim da nije u redu što se prodaje ta priča - ubijate osobu, beba začećem dobija dušu i slična sranj...

a što se tiče ljudi koji ne mogu a hteli bi decu - većeg licemerja nisam videla!
sirotišta su puna napuštenih beba, deca umiru po ulicama od gladi. problem je što ljudi daju milione dolara na veštačku oplodnju, a kada bi svaka porodica koja ima uslove za odgajanje 1 deteta usvojila, problem napuštene dece u svetu bi bio rešen.
to je ona - svoje bismo voleli, a ono ciganče na raskrsnici ćemo da preskočimo jer se gadimo.
 
Nisam ja Nacista...To je bio program nacista u predratnoj i ratnoj Nemackoj. Uz savet doktora ,ako bi mozda to dete ugrozilo zdravlje majke ili bi se rodilo tesko bolesno. Ja sam napisao,samo u najekstremnijim uslovima. Ako bi rodjenje deteta ugrozilo zivot zene,devojke naravno da sam za abortus. Ali to je 0.1% slucajeva. Svako dete treba da ima sansu. Po meni bolje da zivi u domu nego da je mrtvo.


Ne znam bas da li se slazem sa ovim...

Vecina majki ce rizikovat svoj zivot da bi podarile zivot detetu... Ja da se suocim sa izborom zena ili nerodjeno dete iskreno ne znam sta bih uradio. 99% bih njoj dao izbor. Ako zeli da ga rodi, ko sam ja da je sprecim? Gledao sam par filmova i animea sa tom tematikom... Tuzno jeste, ali ocu ostane bar to dete. A i u danasnje vreme ne umiru zene toliko za vreme porodjaja (daleko od toga da se ne desava), posto su bolnice dobro opremljene... Neretko se desava da otac ostavi dete nakon porodjaja i preda se alkoholu, drogi ili kockanju. Jako tezak izbor..

Bolesno dete.... Ubistvo je ubistvo, ali koliko je opravdano ne znam. To je moralna dilema i mnogi kada razmisljaju o tome ne znaju sta bi uradili. Ne bih voleo da imam dete koje nije zdravo, koje ne moze da se krece, samo lezi i muci se, ali ne znam da li bih se odluco za abortus. Ipak je to moja krv...

Inace sa abortusom se uopste ne slazem, narocito ako je u pitanju zdravo dete. To je hladnokrvno ubistvo... Cak iako je majka tinejdzerka, neka ga rodi i neka ga da na usvajanje ili ako zele njeni roditelji da joj pomognu jos bolje.

And with that I rest mu case :D

EDIT:

Abortus do 3. meseca je mozda i prihvatljiv, jer kako Maggie to jos uvek nije osoba... Zapravo abortusi se i rade valjda samo do treceg meseca, nakon toga ne rade
 
EDIT:

Abortus do 3. meseca je mozda i prihvatljiv, jer kako Maggie to jos uvek nije osoba... Zapravo abortusi se i rade valjda samo do treceg meseca, nakon toga ne rade

do trećeg meseca je gornja granica, jer je posle toga opasno po majku


ne bih da ulazim u to kada neko postaje osoba, nesam obrazovana na tu temu
ali znam da neki prvi kontakt koji fetus ostvaruje sa majkom (a da ga fetus registruje) jeste u 24 nedelji, kada su uši potpuno razvijene i kada može da čuje
 
prvo: da li fetus posmatraš kao osobu? fetus do 3 meseca se samo grudva sluzi i krvi, i mislim da nije u redu što se prodaje ta priča - ubijate osobu, beba začećem dobija dušu i slična sranj...

a što se tiče ljudi koji ne mogu a hteli bi decu - većeg licemerja nisam videla!
sirotišta su puna napuštenih beba, deca umiru po ulicama od gladi. problem je što ljudi daju milione dolara na veštačku oplodnju, a kada bi svaka porodica koja ima uslove za odgajanje 1 deteta usvojila, problem napuštene dece u svetu bi bio rešen.
to je ona - svoje bismo voleli, a ono ciganče na raskrsnici ćemo da preskočimo jer se gadimo.

U 8. nedelji vec pocinju da se formiraju ruke,prsti,glava. Te idiotarije da do 3 meseca to nije osoba su samo izgovor za abortus nista drugo.
 
797px-human_fetus_10_weeks_with_amniotic_sac_-_therapeutic_abortion_ixfv.jpg


istina
ovako izgleda sa 12 nedelja
 
sirotišta su puna napuštenih beba, deca umiru po ulicama od gladi. problem je što ljudi daju milione dolara na veštačku oplodnju, a kada bi svaka porodica koja ima uslove za odgajanje 1 deteta usvojila, problem napuštene dece u svetu bi bio rešen.

idiotluk.
ja zelim dete koje ce da bude moje krvi i krvi (citaj gena ako ti je lakse) zene koju volim.
a nije mi namera da ispadam andzelina dzoli i "spasavam" tudju decu tako sto cu da 'ranim i odgajam kao svoje :roll:

ali da, ja sam obicni i sebicni mizantrop z:hm:


***** msm nije rec konkretno samo o meni, vec i o svakome ko zeli i masta o tome da ima svoje dete :)
 
Ja realno mastam o svom detetu (po mogucnosti zenskom) i to samo jednom... Ne treba mi vise, mada ako dobijem sina pokusao bi ponovo za cerku, a ako opet dobijem sina sta da radim. Necu ga manje voleti...

Ali ukoliko zena ne moze da zatrudni (ako mi se desi, sta da se radi, necu zenu manje voleti zbog toga) onda bih rado usvoio dete... Bar bih ucinio nesto dobro...
 
Po raznim forumima sam citao teme o abortusu, takodje i na raznim pdf-ovima ovog foruma i svugdje je isto. Obicno su muskarci ti koji govore kako je abortus ubistvo kako je nehumano, ovakvo onakvo, a zene razmisljaju drukcije. A toliko sam cuo slucajeva da je neka djevojka abortirala jer su je na to prisilili ili njeni roditelji ili otac tog zacetog djeteta koji nije imao 2 eura za pak kondoma ali zato je imao pare za abortus, koji je sigurno skuplji od kondoma. Pa se s razlogom zapitam da li neko od tih...moralista koji su natjerali svoju kcerku ili djevojku da abortira dodje tako na neki forum i pocne da pise kako je abortus ubistvo.

Cak je jedan pisao da svako ko izvrsi abortus je satanista, sto je tek prejaka optuzba, narocito ako on spada medju te licemjere.

Ja s ovim ne branim djevojke i zene koje su se cistile po 20 puta, one su zaista nehumane, prvo prema sebi, pa onda prema svemu ostalom, ali mi je krajnje bezveze jer na svakom sajtu citam isto a u praksi gledam sasvim drukcije stvari.
 
Poslednja izmena:
Jes i to je tacno...

Ja licno znam lika koji je platio devojci abortus, a posle je pricao kako je ona kriva...

Istina je skroz drugacija... On se lik usrao i rekao roditeljima koji su naterali ovu devojku da abortira....

A sto se tice ovih sto ciste po nekoliko puta....

Postoji ona psihicka bolest koja ih tera na to da zatrudne i onda odu na abortus jer im se svidja osecaj.... Ne kapiram, ali takvim zenama treba pomoc
 
desi se, sec,sec, msm, nije ni poenta roditi dete ako ces jedva cekati da ga uspavas da bi mogo da ides da se alkoholises i drogiras
i abortirala bih, to je najlaksa odluka u trenutku kad ne moras da je donese, tipa ovako kad *****mo u prazno, ali ipak,koliko god da je tesko, teze je obavezati se dozivotno
 
Abortus je divna stvar.
Legalizacija istog je u sustini carte blanche za zivotni stil promiskuitentnog hedonizma koji svaki normalan muskarac tajno prizeljkuje.

Jos neke prednosti abortusa:
- cini da telo zene ostane vitko i seksi
- eugenican je (x-ray zracima se moze predvideti koja deca ce biti hendikepirana ili imati slicne deformitete, a abortus omogucava a se isti izbace iz postojanja pre nego sto ugledaju svetlost okrutnog sveta).
- mogucnost da radis sta zelis a da ne brines o posledicama
 
Za fetus do 3 meseca je jako tesko reci dal ce biti bolestan ili hendikepiran itd tako da ta prica ubiti ako je bolesno je bullshit...
A @akutasame- ja nzm sta ti mislis koliko puta moze jedna zena da zatrudni pa abortira, i samo jedan abortus je veoma rizican, vise njih je retko i moguce...
 

Back
Top