Abortus i tinejdzeri

Da li ste za abortus?

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Fali, ako ti porodica ipak ne pomaze. A fali i zbog drugih stvari, jer je dobijanje deteta, u kom god dobu, mozda i najkrupniji dozivljaj u zivotu. Krupan je u tom smislu sto onome ko dobije dete i odluci da ga odgaja i podize u potpunosti menja svetonazore i celokupan zivotni poredak, i to na duze staze. To je naravno divno iskustvo, ali onome ko ima 17 ili 18 godina, i pred kim je jos uvek mladost u punom smislu te reci, takav stepen odjednom nametnute i svesno prihvacene odgovornosti moze itekako da predstavlja problem i trajan gubitak nekih cisto zivotnih uzivanja. Pa cak i uz roditeljsku pomoc.




Ne mora da znaci ovo u pogledu bilo kakvog skidanja sa grbace. Znam stotinu primera porodicnih situacija gde roditelji detetu koje ima trideset i neku godinu placaju pakle cigareta, izlaske, plus deca jos zive sa njima. A znas i sama da toga ima koliko hoces, narocito na Balkanu


Sa ovim se vec slazem.
O da, to su loše strane tog iskustva, što si primoran da se brineš o biću koje je zavisno od tebe sledećih 20 godina minimum, a još uvek ti se divlja. Bedak je ako roditelji okrenu leđa svojoj deci ako im finansije nisu problem.
Za dete treba mesečno izdvojiti 5000-6000 din za pelene kreme i vl. maramice.
Grad Beograd daje porodiljama od 25000-35000 din. Sa tim parama mogu da kupe pelene za 6 meseci.
Ucenjivanje roditelja (baba i deda) sa prinovom je neprocenljivo. Kada vide svoje unuče zaborave na svoju decu, pa imate vremena za sebe i žurke, u idealnom slučaju.
E sad, ne mora da znači da će svima dete sedeti kuci sa 30 i kusur godina. Neki dobiju priliku da rade.
 
brate ljudi imaju pun ****** mentalnih problema i bez toga :lol:
Samo još ovo da kažem pošto je ovo besmislena diskusija, ko sa ludacima da komuniciram a oni me usmeravaju na bubu na zidu; Dete koje raste bez svog pravog oca već snosi posledice od malih nogu.
Čak i da ta žena nađe muža, ne verujem da bi on sam poštovao i voleo to dete. Zamisli situaciju da nađeš ženu, i saznaš da je silovana a još gore, da je zadržala dete.
Može on nju da voli, ali dete...nikako.

Cisto da te pitam. Gde ovde vidis logiku? Nije li logicnije da ce pre da voli dete koje je za njega ipak samo dete, nije ga on rodio i dobio nezeljenim putem. Njemu je svejedno, on da nije hteo dete nasao bi neku koja ga i nema. Kako god okrenes to dete nije njegova krv. Nece li pre osetiti odvratnost prema silovanoj zeni, narocito zato sto je sacuvala to dete?
 
Cisto da te pitam. Gde ovde vidis logiku? Nije li logicnije da ce pre da voli dete koje je za njega ipak samo dete, nije ga on rodio i dobio nezeljenim putem. Njemu je svejedno, on da nije hteo dete nasao bi neku koja ga i nema. Kako god okrenes to dete nije njegova krv. Nece li pre osetiti odvratnost prema silovanoj zeni, narocito zato sto je sacuvala to dete?

kako za nekog može da bude SAMO DETE AKO JE PLOD EBENOG SILOVANJA?

Oćeš da ti silujem majku, pa da te pitam šta misliš o detetu kad ga svakog dana budeš gledao, ebo te pas?
Ti si retardiran čovek. Odvratnost ide i za ženu i za dete.
 
kako za nekog može da bude SAMO DETE AKO JE PLOD EBENOG SILOVANJA?

Oćeš da ti silujem majku, pa da te pitam šta misliš o detetu kad ga svakog dana budeš gledao, ebo te pas?
Ti si retardiran čovek. Odvratnost ide i za ženu i za dete.

Pa ***** ti materina ne bih krivio dete vec tebe.... Dete nije trazilo da bude doneseno ovde. Drugo, to su dve potpuno razlicite situacije. U prvoj situaciji imas stranca koji ulazi u zivot zene sa detetom koje je zadrzala posle silovanja. Taj lik moze to da zna, ali prosto nema razloga da oseca neku narocitu odvratnost prema tom detetu. Njemu je svejedno, nije imao nista s njim ranije, niti s detetovom majkom... Ne vidim sto bi mu to bio problem.

Tvoja situacija (a mogao bi da se okanes moje majke malo, jer ne ispadam ja retardiran covek nego ti) druga je mnogo drugacija. Jedno je kada bi mi neko silovao osobu do koje mi je stalo. To bi me dete onda podsecalo na ono sto je draga osoba morala da mi prozivi. Opet sumnjam da bih mrzeo neduzno dete.
 
Pa ***** ti materina ne bih krivio dete vec tebe.... Dete nije trazilo da bude doneseno ovde. Drugo, to su dve potpuno razlicite situacije. U prvoj situaciji imas stranca koji ulazi u zivot zene sa detetom koje je zadrzala posle silovanja. Taj lik moze to da zna, ali prosto nema razloga da oseca neku narocitu odvratnost prema tom detetu. Njemu je svejedno, nije imao nista s njim ranije, niti s detetovom majkom... Ne vidim sto bi mu to bio problem.

Tvoja situacija (a mogao bi da se okanes moje majke malo, jer ne ispadam ja retardiran covek nego ti) druga je mnogo drugacija. Jedno je kada bi mi neko silovao osobu do koje mi je stalo. To bi me dete onda podsecalo na ono sto je draga osoba morala da mi prozivi. Opet sumnjam da bih mrzeo neduzno dete.

А ако приметиш временом да дете има гене лудака силеџије, и да израста у праву опасност? Хитлер у најави
 
O da, to su loše strane tog iskustva, što si primoran da se brineš o biću koje je zavisno od tebe sledećih 20 godina minimum, a još uvek ti se divlja. Bedak je ako roditelji okrenu leđa svojoj deci ako im finansije nisu problem.
Za dete treba mesečno izdvojiti 5000-6000 din za pelene kreme i vl. maramice.
Grad Beograd daje porodiljama od 25000-35000 din. Sa tim parama mogu da kupe pelene za 6 meseci.
Ucenjivanje roditelja (baba i deda) sa prinovom je neprocenljivo. Kada vide svoje unuče zaborave na svoju decu, pa imate vremena za sebe i žurke, u idealnom slučaju.
E sad, ne mora da znači da će svima dete sedeti kuci sa 30 i kusur godina. Neki dobiju priliku da rade.

hteo sam ponesto da boldujem ali nisam mogao da se odlucim koji cu deo.tkd:

:hahaha1: :hahaha: :hahaha1:
 
Totalno sam za. Izbor je na svakome od nas, ko hoće i ko može.
U svakom slučaju je to nešto što treba izbegavati. Zato ZAŠTITA deco..:lol:
:eek: Откуд ти овде?

Зар ниси на манифестацији обележавања Првомајске светковине, на некој обали, где ћеш тријумфално са својим феминистичким компањонкама
(играти у црвеним боксерицама и осталим пригодним гестовима попут - чешања гузице и интонирања химне богињи Морани око неке ломаче на
којој су везани мушкарци) ''прославити вашу борбу и ваш рад''?

И ти си ми нека феминистикиња. Жене гину по рудницима, са њима шефови бришу патосе по канцеларијама, притискају им буље на фотокопир апаратима,
и уместо да дигнеш глас против тога на демонстрацијама (које ће сутра уздрмати Београд) или на неким опскурним скуповима где се малтретирају мушкарци, ти блејиш на Крстарици.

Еееееееееее туго. :sad2: :evil:
 
:eek: Откуд ти овде?

Зар ниси на манифестацији обележавања Првомајске светковине, на некој обали, где ћеш тријумфално са својим феминистичким компањонкама
(играти у црвеним боксерицама и осталим пригодним гестовима попут - чешања гузице и интонирања химне богињи Морани око неке ломаче на
којој су везани мушкарци) ''прославити вашу борбу и ваш рад''?

И ти си ми нека феминистикиња. Жене гину по рудницима, са њима шефови бришу патосе по канцеларијама, притискају им буље на фотокопир апаратима,
и уместо да дигнеш глас против тога на демонстрацијама (које ће сутра уздрмати Београд) или на неким опскурним скуповима где се малтретирају мушкарци, ти блејиш на Крстарици.

Еееееееееее туго. :sad2: :evil:

Jesi ti pukao načisto ili pokušavaš da podjebavaš?
U svakom slučaju inteligentno to radiš... čestitam...
Ne, boli me ***** za prvi maj, roštiljanje i ispijanja piva.... doduše za ovo prvo me ne boli... ali šta da se radi, kad nisam učila na vreme...:confused:
 
Definitivno protiv.
Ako je "odrasla" da upraznjava sex,onda je odrasla i da ga rodi.
....ako govorimo o tinejdzerki.... U svakom slucaju ne podrzavam takav cin jer ga smatram zlocinom. Ali ako govorimo o abortusu kao resenju posledice silovanja ili nekih nesrecnih okolnosti (ako je beba kojim slucajem zaostala i tako to) onda bi bilo nazalost adekvatno resenje
 
Definitivno protiv.
Ako je "odrasla" da upraznjava sex,onda je odrasla i da ga rodi.
....ako govorimo o tinejdzerki.... U svakom slucaju ne podrzavam takav cin jer ga smatram zlocinom. Ali ako govorimo o abortusu kao resenju posledice silovanja ili nekih nesrecnih okolnosti (ako je beba kojim slucajem zaostala i tako to) onda bi bilo nazalost adekvatno resenje

To bi bilo tako kad bi nam život bio mnogo više vezan za prirodu.
Danas, kad nam je vezan za civilizaciju postoji velika razlika između ta dva nivoa odrastanja.
Želimo da se ebemo od srednje škole a većina ljudi je spremna za decu oko tridesete.
 
To je ono - ja bih da se *ebem a da mi ne udje, i tako sam pre neki dan tesila jos jednu u nizu drugarica koje su oprobale "cari" abortusa... Dokle, devojke, aman. Sto je najgore izvalila sam da drugarica koja je letos radila abortus opet ima nezasticen sex. A letos je proklinjala sve zivo i plakala i kumila bez prestanka. Balvan.
Ja sam za abortus, ali naravno nikako se ne dovoditi u takvu situaciju. Ni bez zastite, ni s rikverc metodom, mada to uopste ni nije zastita vec puko izlaganje riziku.
 

Back
Top