Abortus i tinejdzeri

Da li ste za abortus?

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Imaš pravo da kritikuješ, ali legitimnost kritike ne postoji jer je to stvar ličnog izbora te je taj sud bezvredan, osim naravno za tebe samog jer čvrsto veruješ u to što govoriš, što je i normalno. Samo ukazujem na besmislenost rasprave o tome da li treba zadržati dete koje je nusproizvod silovanja jer tu nema ispravnog odgovora, tj. ima ali samo u okviru sistema mišljenja subjekta koji ga iskazuje, a ne generalno ispravnog, čemu se teži u ovom slučaju. Sad, možeš reći da ne postoji generalno ispravan sud i koja je poenta uopšte pričati o bilo čemu i ja tu ne mogu da kažem ništa, al' mi se čini da nisi tip koji bi potegnuo takav argument jer prilično čvrsto stojiš pri svom stavu ovde, pa ni ne želim da iznosim kontraargument, pogotovo jer ni sam ne zastupan suprotan stav već jedan prilično indiferentan.

To što je Dekart nešto rekao ne pretvara tu njegovu misao u neoboriv aksiom. Šta je zdrav razum? Sposobnost da razlučiš crno od belog, dobro od lošeg, pravo od krivog, logično od nelogičnog. Sad ćeš ti pitati da definišem sve te pojmove, a mene mrzi. U svakom slučaju - ako te neko obezvredi kao ljudsko biće, i još ti pritom ostavi kao lep podsetnik dete sa svojim genima, tvoja ljubav prema tom podsetniku pokazuje da imaš mazohističku crtu, ili da nisi sasvim normalan. Logično.

To što ti kažeš to ne pretvara tu misao u neoboriv aksiom :lol:
Zdrav razum je iluzija ako ga definišeš na taj način, jer je svaki od tih termina zapravo indikatorskog karaktera i prilično ih je lako relativizovati u ontološkoj ravni, tako da i definisanje tih pojmova bi malo pomoglo u ovom slučaju.
 
Dobro, to je izbor svake zene, zalazemo se za mir u svetu i te fore...Vise ne moze da se iznese stav o necemu, a da se ne nadje pametnjakovic koji ce da zastupa bolesne stavove...Sve na ovom svetu je neciji izbor i taj sto ju je silovao je to uradio iz spostvenog ubedjenja, pa ne vidim sta je tu ok...Aj sad recite da vi licno nikada ne biste silovali zenu, ali je to izbor svakog muskarca...:roll:
 
Dobro, to je izbor svake zene, zalazemo se za mir u svetu i te fore...Vise ne moze da se iznese stav o necemu, a da se ne nadje pametnjakovic koji ce da zastupa bolesne stavove...Sve na ovom svetu je neciji izbor i taj sto ju je silovao je to uradio iz spostvenog ubedjenja, pa ne vidim sta je tu ok...Aj sad recite da vi licno nikada ne biste silovali zenu, ali je to izbor svakog muskarca...:roll:

Ali ovo nema veze sa silovanjem, već sa činjenicom da to dete nije krivo i da je igra slučaja namestila da baš to dete bude dete silovatelja, a moglo je da se desi da to bude bilo ko od nas je l' ? Onda ne bi pričali tu priču već bi išlo kontra.
Opet, ja ne bih zadržao to dete, ali to je samo zbog mog karaktera, ja planiram stvari i prilično sam sebična osoba ovako, al' Kejtin stav mogu da razumem, a čudi me da vi ne možete. Sam čin silovanja jeste nešto najgore što se može desiti ženi, a sa druge strane trudnoća, rađanje i odgajanje dece predstavljaju jednu od najvećih afirmacija života u prirodi i po sebi su lepe stvari i donose mnogo sreće majci koliko god one u uzročno-posledičnom lancu bile vezane za nešto ružno. Potencijalno govorimo o osobi, ne još izgrađenoj, ali osobi uz sve što osobu čini. Poistoveti se sa tom osobom i biće ti razumljivo, ako ja, koji sam gori egoista od tebe sigurno, mogu to, onda možeš i ti :lol: Suštinski nisam zagovornik ovakvog shvatanja stvari, ali treba uzeti sve u obzir, a ja se uvek trudim da obuhvatim sadržaj ab ovo.
 
Ali ovo nema veze sa silovanjem, već sa činjenicom da to dete nije krivo i da je igra slučaja namestila da baš to dete bude dete silovatelja, a moglo je da se desi da to bude bilo ko od nas je l' ? Onda ne bi pričali tu priču već bi išlo kontra.
Opet, ja ne bih zadržao to dete, ali to je samo zbog mog karaktera, ja planiram stvari i prilično sam sebična osoba ovako, al' Kejtin stav mogu da razumem, a čudi me da vi ne možete. Sam čin silovanja jeste nešto najgore što se može desiti ženi, a sa druge strane trudnoća, rađanje i odgajanje dece predstavljaju jednu od najvećih afirmacija života u prirodi i po sebi su lepe stvari i donose mnogo sreće majci koliko god one u uzročno-posledičnom lancu bile vezane za nešto ružno. Potencijalno govorimo o osobi, ne još izgrađenoj, ali osobi uz sve što osobu čini. Poistoveti se sa tom osobom i biće ti razumljivo, ako ja, koji sam gori egoista od tebe sigurno, mogu to, onda možeš i ti :lol: Suštinski nisam zagovornik ovakvog shvatanja stvari, ali treba uzeti sve u obzir, a ja se uvek trudim da obuhvatim sadržaj ab ovo.

Bas tako, Krepto, to i ja govorim, ali ne vredi pricati to nekome ko jednostavno ne zeli da razume. A pogotovo ne vredi hejterima sa foruma. :lol:
 
Sukhoi je rekao apsolutno sve sto bih i ja rekla na ovu temu.
Stvarno mogu da razumem mnogo toga, ali ovo mi je jednostavno neshvatljivo. nisam ja slucajno iskoristila rec normalno.

Taj lik je toj devojci uradio nesto stravicno. Kao da ne znate kakve posledice silovanje ostavlja. Zasto bi bilo koja zena pozelela da ima podsetnik na taj brutalni cin i na coveka koji je promenio i istraumirao? Sta bi tu zenu ikako moglo navesti da resi da rodi i odgaji dete takvog oca? Dete jeste neduzno, ali ta zena bi zgazila samu sebe kad bi ga zadrzala. Prirodno je da nece hteti. Okej, mozda bi neka posle i zavolela to dete, u to necu da ulazim, ali ne mogu razumeti kakav odnos treba da imas sa sobom da bi resio da ga zadrzis.
 
Sukhoi je rekao apsolutno sve sto bih i ja rekla na ovu temu.
Stvarno mogu da razumem mnogo toga, ali ovo mi je jednostavno neshvatljivo. nisam ja slucajno iskoristila rec normalno.

Taj lik je toj devojci uradio nesto stravicno. Kao da ne znate kakve posledice silovanje ostavlja. Zasto bi bilo koja zena pozelela da ima podsetnik na taj brutalni cin i na coveka koji je promenio i istraumirao? Sta bi tu zenu ikako moglo navesti da resi da rodi i odgaji dete takvog oca? Dete jeste neduzno, ali ta zena bi zgazila samu sebe kad bi ga zadrzala. Prirodno je da nece hteti. Okej, mozda bi neka posle i zavolela to dete, u to necu da ulazim, ali ne mogu razumeti kakav odnos treba da imas sa sobom da bi resio da ga zadrzis.

Evo još jedna žena progovorila, a ona je veći muškarac od vas ovde :lol: Kreptomane, zar ti ne misliš da su svi ljudi sebični, a ne samo ti, kad govorimo o ovom slučaju?

SVI su sebični
retko ko to želi da prizna samom sebi.
 
Ali ovo nema veze sa silovanjem, već sa činjenicom da to dete nije krivo i da je igra slučaja namestila da baš to dete bude dete silovatelja, a moglo je da se desi da to bude bilo ko od nas je l' ? Onda ne bi pričali tu priču već bi išlo kontra.
Opet, ja ne bih zadržao to dete, ali to je samo zbog mog karaktera, ja planiram stvari i prilično sam sebična osoba ovako, al' Kejtin stav mogu da razumem, a čudi me da vi ne možete. Sam čin silovanja jeste nešto najgore što se može desiti ženi, a sa druge strane trudnoća, rađanje i odgajanje dece predstavljaju jednu od najvećih afirmacija života u prirodi i po sebi su lepe stvari i donose mnogo sreće majci koliko god one u uzročno-posledičnom lancu bile vezane za nešto ružno. Potencijalno govorimo o osobi, ne još izgrađenoj, ali osobi uz sve što osobu čini. Poistoveti se sa tom osobom i biće ti razumljivo, ako ja, koji sam gori egoista od tebe sigurno, mogu to, onda možeš i ti :lol: Suštinski nisam zagovornik ovakvog shvatanja stvari, ali treba uzeti sve u obzir, a ja se uvek trudim da obuhvatim sadržaj ab ovo.

Okej, hajmo opet sve u krug...Stavila sam se i u ulogu majke i u ulogu deteta. Kao majka, NIKADA ne bih mogla da gajim dete koje nije nastalo kao posledica ljubavi mene i partnera, a pogotovo ne kao posledica silovanja...U zivotu se nikad ne bih oporavila od toga, a kamoli jos da imam dete koje nosi gene ludaka...Ne kazem ja da to dete ne moze da bude ok, normalno i sve, ali ne bih svesno prihvatila takav rizik jer je vec dovoljan rizik i kad rodis dete u normalnim uslovima..Cista neodgovornost.Kao to dete, ne bih mogla da zivim sa cinjenicom da sam nastala kao posledica takvog cina, a jos manje da imam oca koji je poremecen... I sta da radim s njim? Ne vidim svrhu da se upoznajem sa takvim kretenom, a opet, ako se ponasam kao da je mrtav, ko zna koliko imam potencijalnih braca i sestara koji su isto tako zaceti...I stvarno kao to potencijalno dete, da sam ja u pitanju, ne bih imala apsulutno nista protiv da budem izbacen fetus iz materice, jer se tad uopste ne bih ni rodila i ne vidim problem u tome...Nisam umrla, jednostavno nisam postojala, sta tu ima da se kajem?
I da, ovo je moj najiskreniji stav o ovome, a ovde iznosim licne stavove, ne glumim sociologa da obuhvatam sve aspekte i vrsim ankete i istrazivanja...
 
Poslednja izmena:
Kao to dete, ne bih mogla da zivim sa cinjenicom da sam nastala kao posledica takvog cina

Mislim da bi našla način :)

stvarno kao to potencijalno dete, da sam ja u pitanju, ne bih imala apsulutno nista protiv da budem izbacen fetus iz materice, jer se tad uopste ne bih ni rodila i ne vidim problem u tome...Nisam umrla, jednostavno nisam postojala, sta tu ima da se kajem?

Ako je život začet onda mora biti i prekinut jel? To je ona čuvena priča o abortusu koji se tretira kao ubistvo. Po nekoj logici stvari da fetus niko ne dira, on bi postao dete, tako da intervencija u ovom slučaju prekida životnost fetusa, što jeste svojevrsna smrt.
Drugo, slažemo se da fetus sam po sebi definitivno nema neke kognitivne funkcije i ne može se baš izraziti za ili protiv abortiranja samog sebe, al s obzirom da smo svedoci toga da u prirodi ono što je živo teži tome da ostane živo, taj fetus sigurno nema neki samoubilački poriv i nije mu u interesu da umre, što bi i rek'o da je sposoban naravno :)
Treće, ne znam zbog čega bi tačno trebalo da se kaješ, al' sigurno jesi postojala, u nekoj drugoj formi, kao što postojiš i sad, i ceo proces, od oplođavanja jajne ćelije do smrti sigurno predstavlja jedan životni proces u kom nastaje nešto što ćeš postati ti sama u ovom momentu, upravo sad :)

Samo dajem materijala za kontemplaciu
 
Mislim da bi našla način

brate ljudi imaju pun ****** mentalnih problema i bez toga :lol:
Samo još ovo da kažem pošto je ovo besmislena diskusija, ko sa ludacima da komuniciram a oni me usmeravaju na bubu na zidu; Dete koje raste bez svog pravog oca već snosi posledice od malih nogu.
Čak i da ta žena nađe muža, ne verujem da bi on sam poštovao i voleo to dete. Zamisli situaciju da nađeš ženu, i saznaš da je silovana a još gore, da je zadržala dete.
Može on nju da voli, ali dete...nikako.
 
Ajde dame i gospodo posto vidim da su neki za neki protiv.....zapitajte se da li oni koji nam diktiraju sve ovo vrse abortuse.
Pogledajte statistiku koje zemlje najvise imaju tinejdz radjanja na prvom mestu je amerika tj sad a drugo mesto drzi britanija a oni govore koristite kondome ili abortirajte a oni se prvi toga ne pridrzavaju
Sve je to globalisticko sr.......anje
 
šta fali biti majka sa 17-18. godine. Još ako ti pomaže porodica, na konju si. Kad dete odraste i postane punoletno ti imaš 35 godina. Skinula si ga delimično sa grbače što se finansija tiče, a ostalo to je životne snage da se zezaš i uživaš u životu.
Kiretaža boli kao đavo, (mislim kad se probudiš iz anestezije i kad lekovi protiv bolova izgube dejstvo) više nego porođaj. Uzme čika doktor kiretu i guli unutrašnje zidove materice, skida posteljicu i istanji matericu kao kesu. I onda treba da se čeka jedno 2 meseca da se dobije meca, i 3-6 meseci da se zadeblja materica kao što je bila. Tretman mesara u sali za kiretažu prema čedomorkama i prema ženama kojima je plod nije preživeo pa moraju da ga čiste, nije isti. Pažljiviji su sa matericom ako kažeš da želiš da opet budeš majka i ako te u salu dovodi dijagnoza missed (plod nema srčanu radnju) ili loš dabl test, nego kad imaš zdrav plod kojeg oćeš da se otarasiš jer ga nisi želela.
Devojke štitite se od neželjene trudnoće jer abortusom rizikujete da uništite svoje reproduktivno zdravlje.
Momci nemojte da vas mrzi da izvučete na vreme.
 
šta fali biti majka sa 17-18. godine. Još ako ti pomaže porodica, na konju si.

Fali, ako ti porodica ipak ne pomaze. A fali i zbog drugih stvari, jer je dobijanje deteta, u kom god dobu, mozda i najkrupniji dozivljaj u zivotu. Krupan je u tom smislu sto onome ko dobije dete i odluci da ga odgaja i podize u potpunosti menja svetonazore i celokupan zivotni poredak, i to na duze staze. To je naravno divno iskustvo, ali onome ko ima 17 ili 18 godina, i pred kim je jos uvek mladost u punom smislu te reci, takav stepen odjednom nametnute i svesno prihvacene odgovornosti moze itekako da predstavlja problem i trajan gubitak nekih cisto zivotnih uzivanja. Pa cak i uz roditeljsku pomoc.

Kad dete odraste i postane punoletno ti imaš 35 godina. Skinula si ga delimično sa grbače što se finansija tiče, a ostalo to je životne snage da se zezaš i uživaš u životu.

Ne mora da znaci ovo u pogledu bilo kakvog skidanja sa grbace. Znam stotinu primera porodicnih situacija gde roditelji detetu koje ima trideset i neku godinu placaju pakle cigareta, izlaske, plus deca jos zive sa njima. A znas i sama da toga ima koliko hoces, narocito na Balkanu.

Devojke štitite se od neželjene trudnoće jer abortusom rizikujete da uništite svoje reproduktivno zdravlje.
Momci nemojte da vas mrzi da izvučete na vreme.[

Sa ovim se vec slazem.
 
Poslednja izmena:
Klinci , bolje bi vam bilo da se sto pre edukujete o nekim kljucnim zivotnim pitanjima, medju kojima je i abortus(nedaj Boze nikom), nego sto mlatite gluposti po forumu.

Niste znali da od abortusa moze da se ostane sterilan?
Niste znali da abortus moze da prouzrokuje teska ostecenja u organizmu narocito ako ga radi nestrucno lice?
Ovo je ozbiljna tema. Neka ne komentarisu oni koji su nespremni, nego neka se informisu - koliko je abortus STETAN I OPASAN.
 
Klinci , bolje bi vam bilo da se sto pre edukujete o nekim kljucnim zivotnim pitanjima, medju kojima je i abortus(nedaj Boze nikom), nego sto mlatite gluposti po forumu.

Niste znali da od abortusa moze da se ostane sterilan?
Niste znali da abortus moze da prouzrokuje teska ostecenja u organizmu narocito ako ga radi nestrucno lice?
Ovo je ozbiljna tema. Neka ne komentarisu oni koji su nespremni, nego neka se informisu - koliko je abortus STETAN I OPASAN.

Ovde ima mnogo pametnijih odgovora od ovog tvog. Informisite se, radite ovo, radite ono.
Aman covece pa sta ces ti na ovoj temi ako ne da me poducis? Izvoli, kazi nesto pametno i korisno, sto ja kao mladja trebam da usvojim. Hvala.
 

Back
Top