Digitalno?

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
Kratko pitanje: Kakva je dinamika izbacivanja novih modela fotoaparata kod svih proizvođača danas? Mislim na odnos digitalni - film? Da li su prestali da izbacuju nove i napucane modele analognih ili samo razredili? Čuo sam da je Nikon izbacio ''na opšte iznenađenje'' nov analogni model (neki F6 - možda sam lupio oznaku) na nekom sajmu,...????
 
Recite nešto ljudi!
I još nešto me zanima. Svima nam je jasno da se za recimo 200 eura (nije bitno koliko) može kupiti kvalitetniji, bolji što se tiče mogućnosti, sve u svemu superiorniji analogni fotoaparat nego digitalni. Mislim, krajnji rezultat je definitivno bolji, a zato i fotografišemo, zar ne? Za iste pare! Zašto se onda svi odlučuju za kupovinu digitalaca? Šta se događa? Slažem se da je to nova tehnologija, praktično je što odmah možeš pregledati sliku (mada se na ono malo displeja teško mogu videti neki detalji), ali još je rano za preuzimanje primata, jaaako rano. Ima li neko objašnjenje? I naravno odgovor na prethodni post...
 
Nikon jeste izbacio F6, imas ga u izlogu prodavnice Nikon u Beogradu (ul. Vuka Karadzica). Sa dobrim digitalcom od 200-300 evra lakse ces doci do dobre fotografije nego sa ovim F6 (ili sa bilo kojim analognim fotoapratom). Stvar je u tome sto je veoma tesko naci mesto gde mogu kvalitetno da se povecavaju analogne fotografije.

Inace bez obzira na dinamiku izbacivanja novih modela digitalni aparati ne zastaravaju. Aparat koji su kupio pre 5 godina, pravi iste slike sada, kao i u vreme kada si ga kupio.
 
Lj.M:
Sa dobrim digitalcom od 200-300 evra lakse ces doci do dobre fotografije nego sa ovim F6 (ili sa bilo kojim analognim fotoapratom). Stvar je u tome sto je veoma tesko naci mesto gde mogu kvalitetno da se povecavaju analogne fotografije.
Ne slažem se baš. Evo, upravo sam uradio slike sa sajma automobila urađene sa Minoltom 404si, koristeći samo integrisan blic (mrzelo me da nosim onu džombu) i da ti kažem, nijedna fotugrafija urađena sa digitalnim aparatom nije im ni prineti. Inače nisam koristio makar kakav digitalni aparat (Minolta Z1), mana mu je jedino možda 3,2 MP... I nije bilo malo fotografija s njim.
Pazi, ni jedna digitalna nije ni blizu. Ipak treba puno više pixela za ozbiljnu stvar...
 

Back
Top