Razlika C++ i VB6

Teoretski, ako znas jedan jezik, bice ti mnogo lakse da ucis da pises programe u drugom jeziku nego ako si potpuna neznalica. Medjutim, ako hoces da naucis( mislim dobro naucis) C++ bez prethodnog znanja, moraces da dobro zagrrejes stolicu.
Nista strasno, sve se na kraju (ne)isplati
 
Pa prvo ces morati da se naviknes da malo vise pises kod i da neocekujes pomoc od racunara kod svakog slova koje ukucas, jer kod vb-a on ti odradi pola posla i cim ukucas nesto on proverava da li to valja i ispravlja u slucaju greske. Kod C++ toga nemo vec ces morati da malo vise budes skoncentrisan na ono sto pises.
Sto se tice koda neces imati neke probleme, ako znas dobro vb, jer je u principu isto. Ako neznas nista o programiranju prvo nauci neki laksi programski jezik.
 
Java je kao c++ bez gubljenja vremena sa dodelama memorije ( to ona sama radi .....),i sa dosta gotovih klasa koje olaksavaju programiranje( npr klasa za 2d-grafiku, klasa za fontove, ......). Ali su programi koji se naprave u javi za nijansu sporiji nego oni u c++ ( obicno ) , pa ako ti ne trebaju ekstra brzi programi, mozda je ona pravo resenje.
 
Sad sam uzeo da skidam JavaDevelopmentKit 5.0, ima nekih 55 Mb :shock: bas me zanima, izgleda mi kao da ima neverovatno siroku primenu, mislim ide i na Mobilne :shock: (again), elem... Nasao sam i Learn Java in 21 days, pa polako, cim zavrsim prijemni bacam se na posao! :lol:
8)
 

Back
Top