Yahoo nudi "potansko sanduce" od jednog gigabajta

shining star

Zainteresovan član
Poruka
143
Izvor - Mikro Vesti

Kompanija Yahoo povecace, po treci put u poslednjih devet meseci, kapacitet
sanduceta za dolaznu e-postu na jedan gigabajt (1 GB).

Predstavnici kompanije Yahoo najavili su da ce korisnici njihove usluge
besplatne elektronske poste, Yahoo Mail, poceti da koriste veci prostor za
cuvanje poruka krajem aprila ili pocetkom maja. Po njihovim recima,
kapacitet sanduceta je povecan zbog toga to je uoceno da korisnici sve vise
cuvaju poruke uz koje su prilzoene veoma velike datoteke, kao to su npr.
datoteke sa fotografijama.

"Danasnja elektronska potsa ima mnogo bogatiji sadrzaj nego, na primer, pre
pet godina, tako da je postala sutinski deo zivota korisnika. to vise
odgovorimo zahtevima korisnika, to ce oni vise biti zainteresovani za sve
vrste usluga nase mreze", izjavio je Bred Garlinghaus, potpredsednik za
komunikacije kompanije Yahoo.

Rezultati istraivanja nezavisnih agencija potvrduju Garlinghausove izjave.
"Tri najceca nacina za koricenje usluga Yahoove mreze su poseta maticnoj
stranici kompanije i usluge MyYahoo i Yahoo Mail", kau analiticari
kompanije Forrester Research.

Sredinom 2004. godine Yahoo je povecao velicinu sanduceta na sa cetiri MB na
100MB, a kasnije u toku godine na 250 MB.
 
Primetio sam prosle nedelje. 2070 MB tj. malo vise od 2 GB. U svakom slucaju razlog zbog kog koristim gmail je taj sto mi se stranica sa postom brze ucitaa nego kod yahoo-a. Sve nekako brze radi. A to sto ima 2 giga me nesto bas i ne zanima posto ako ikada napunim i 2 mb to ce da bude nesto. Ipak taj racun koristim za one sajtove koji vole da spamuju i generalno za sve one na netu kojima nije potreban moj provajderov mail.
Naravno i ja najvise volim da koristim provajderovu adresu jer imam neogranicenu velicinu attachmenta, ali to ipak dajem samo ljudima koje licno poznajem, ili onima koji mi salju nesto sto ima preko 10 mb.
 
A to sto ima 2 giga me nesto bas i ne zanima posto ako ikada napunim i 2 mb to ce da bude nesto.
Da, sve dok ne skontash da to mozhe da se iskoristi i kao virtual-drive za bekap

Naravno i ja najvise volim da koristim provajderovu adresu jer imam neogranicenu velicinu attachmenta, ali to ipak dajem samo ljudima koje licno poznajem, ili onima koji mi salju nesto sto ima preko 10 mb.

A shta ako promenish provajdera? Shaljesh svima mailove da si na drugoj adresi? Pod uslovom da se svakog i setish
 
Kao prvo provajdera necu da menjam sigurno jer zivim u manjem gradu u kome mogu da biram izmedju dial-up i kablovske, za neki mesec mozda i ADSL. Posto kablovsku gotivim 100%, a ADSL nije ni jeftiniji ni nesto mnogo bolji (bar u srbiji) i posto u gradu postoji samo jedna kablovska kompanija provajdera ne menjam. A cak i da promenim mail tu je jedan izum koji se zove mailing lista ili adresar.
 

Back
Top