Ezel

Ja sam tu seriju gledala letos u MNE, nekih 20-tak dana, i priželjkivala da se i kod nas počne prikazivati. Nije njanjava ljubavna priča u prvom planu nego osveta.
 
nisam gledao sve pa mi nije jasno ko je sad tu ezel, u kakvoj su vezi on i onaj zatvorenik sta se tu desilo?

Taj mladić s početka, iz 1997. godine je Ezel, ali je tada imao drugi identitet, zvao se Omer (valjda)...
Kako u seriji kaže narator, Ezel se rodio onda kada je Omer umro.

Omeru su najbolji prijatelji smestili ''savršen zločin''. Ubistvo koji su oni počinili u pljački kazina prebacili su na Omera (Ezela), koji u to vreme uopšte nije bio sa njima, već sa devojkom koju je te večeri zaprosio i planirao da oženi. Sve je do detalja bilo osmišljeno, uključujući i dokaze koji su pred sudom bili neoborivi i nedvosmisleno ukazivali da je Omer ubica.
Još se na suđenju pojavila ta njegova koja, umesto da ispriča istinu, slagala je da je Omer bio problematičan, da ga se bojala i da te večeri nije bio sa njom.

Meni nije jasno kako je osuđen na doživotnu robiju, imajući sada u vidu da je zbog ubistva Šefket (Oguz) osuđen na 24 godine zatvora...?

No, hajde, to je turski zakon, ko će ga znati po kome kriterijumu i kakve kazne izriču...

Elem, Omer nikako ne uspeva da dokaže da je nevin.
Njegova porodica je siromašna, praktično se njegovim odlaskom u zatvor gubi njegova veza sa porodicom i svetom.
U zatvoru je, sudeći po isečcima, bio maltretiran, a ne znam kako je došlo do toga da promeni izgled do neprepoznavanja...

Očito da je pobegao iz zatvora i došao da se osveti svima koji su ga izdali.
Za kockarskim stolom se prvi put posle toliko godina (2009) sreće sa prijateljima.

Njihov motiv da smeste Omeru mi, takođe, nije jasan.
Možda je on bio najbolji među njima, pa su ga smatrali za iskoristivu budalu... valjda će to da se pojasni, mene uvek interesuju ljudski motivi...

Jako dobra priča, a imala sam predrasude prema njoj.
Samo sam se bojala da ne bude neka kopija ''Šeherezade'' ili ''Zabranjenog voća'' ili ''Asi'', ne daj bože...
 
To zvuči previše Monte Kristovski... Zar ne? Namešten zločin; izolovanost; nepravda; sakupljen bes i želja za osvetom; savršen plan; sprovođenje osvete u delo; ljubavna priča = Grof Monte Kristo... (omiljena knjiga, zašto ne i zanimljiva serija...možda me zainteresuje)...Ko zna...
 
Ezelu mafijas pomaze da izadje iz zatvora ali mu je lice unisteno i plasticnom operacijom dobija novo lice i resi da promeni identitet u Ezel
inace, sokolice
vrlo je jasan motiv, pare
a ''pravi prijatelji'' nisu pravi
 
U zatvoru biva maltretiran i tucen od strane upravnika.Dobija strasne batine od kojih mu je lice unakazeno.Mafijas Ramiz mu pomaze da pobegne iz zatvora i radi plasticnu operaciju.Tako dolazi do promene izgleda.
 
Glumac koji glumi Omera zove se Ismail Filiz i jeste sladak, ali je meni Ezel - Kenan Imirzaloglu, ipak bolji. Ako budu prikazivali seriju, a nadam se da hoće, tek će se videti kako su glumci dobro izabrani i kako su se gotovo stopili sa svojim ulogama :super:
 
Omer je jednostavan i iskren mladić, odan svojoj porodici i prijateljima koje poznaje još od detinjstva. Ali i Džengiz su mu kao braća i za njih bi dao život, dok je lepa Ejšan ljubav njegovog života. Nakon dugog boravka u vojsci, Omer se vraća kući u Istanbul, srećan što će napokon zaprositi ženu koju voli i sa njom osnovati porodicu. Mladić i ne sluti da su umeđuvremenu njegovi prijatelji sproveli u delo lukav plan pljačke kazina. Tom prilikom su ubili jednog čuvara i ostavili dovoljno lažnih dokaza zbog kojih će Omer biti osuđen na doživotnu robiju.
Dok su njegovi bivši prijatelji ukradenim parama gradili karijere Omer je u zatvoru proživljavao pakao. Osim što je svakodnevno razmišljao o nepravdi koju su mu naneli, lažnim svedočenjima i izdaji, trpeo je stalna batinjanja od strane upravnika zatvora i stražara. U poslednjoj tuči Omer zadobija stravične povrede. Uz pomoć moćnog mafijaša Ramiza uspeva da pobegne iz zatvora, ali njegovo unakaženo lice hitno mora da bude operisano. Sa promenom izgleda, Omer menja i identitet i postaje Ezel, uspešni biznismen i kockar.

Nakon 12 godina provedenih u patnji, njegova mržnja prema prijateljima postala je sve jača, zbog čega Ezel odlazi na Kipar kako bi se osvetio.
Režija: Uluk Bajraktar
Uloge: Kenan Imirzaloglu (Ezel), Ismail Filiz (Omer), Džansu Dere (Ejšan), Jigit Ozsenar (Čengiz), Bariš Falaj (Ali), Tunsel Kurtiz (Ramiz)
EXTRA serija.....
 
Potrčala sam pred rudu.

Oduševila se Ezelom, ali je Sulejman ostavio daleko jači utisak.

Moja komšika je gledala Ezel. Do polovine serije kaže da je pratila gotovo bez daha.
Ali da joj od polovine nije uopšte držala pažnju, kao da se rastegla i udaljila od osnovne teme...
 
Potrčala sam pred rudu.

Oduševila se Ezelom, ali je Sulejman ostavio daleko jači utisak.

Moja komšika je gledala Ezel. Do polovine serije kaže da je pratila gotovo bez daha.
Ali da joj od polovine nije uopšte držala pažnju, kao da se rastegla i udaljila od osnovne teme...

ja sam odusevljena Sulejmanom, i od pocetka sam navijala za nju, fantasticna je:znamiguje:
 
Pretrčala sam preko epizoda i odgledala nekoliko poslednjih.
Veoma razočarana.
Samo naratorski deo mi se dopao, ostalo mi je imalo primese patetičnosti.
A moglo je biti dobra, opasna priča.
 
Dopala mi se serija, volim taj krimi stil, ali steta sto nije pobedila, gledao bih je rado. Jeste li znali da je Ezel takodje iz produkcije iz koje i Kad lisce pada? :D
 
Dopala mi se serija, volim taj krimi stil, ali steta sto nije pobedila, gledao bih je rado. Jeste li znali da je Ezel takodje iz produkcije iz koje i Kad lisce pada? :D

Je l' to ono ''ay yapim'' na početku što piše?

Videćeš kad budeš gledao da nije samo krimi stil, ima i neku, da tako kažem, književnu dimenziju koja joj daje dodatni kvalitet.
 

Back
Top