Molim pomoc

MARKOVIC_MILINKO

Zainteresovan član
Poruka
128
Imam Athlon 2400,Asus A7V8X-X,Agere 56K modem,problem je sledeci:instaliram drajver za modem,izvrsim podesavanja(wait for dial tone)itd...znaci sve.Kada pokusam da se konektujem na net modem okrece neke leve brojeve i pobrljavi skroz.Ne budem lenj pa promenim modem(stavim nov)kad ono opet isto.Help Please
 
:idea: Mozda je vreme da proveris kakva ti je telefonska centrala , ako je na tonsko biranje onda modem mora na tonsko biranje a ako nije onda mora na pulsno biranje da bira brojeve.
 
MARKOVIC_MILINKO:
Imam Athlon 2400,Asus A7V8X-X,Agere 56K modem,problem je sledeci:instaliram drajver za modem,izvrsim podesavanja(wait for dial tone)itd...znaci sve.Kada pokusam da se konektujem na net modem okrece neke leve brojeve i pobrljavi skroz.Ne budem lenj pa promenim modem(stavim nov)kad ono opet isto.Help Please

Uzmi neko uputstvo za pravljenje konekcije tj, uzmi od tvog provajdera za OS koji ti je instaliran.
Sto se tice modema kada ucitas drajver za modem imas samo da podesis extra setings udji u kontrol panel pa na modem open nadji extra setings pa ukucaj atx3 a ako imas losu liniju kao ja stabilizuj na 3,6 brzinu pa umesto samo atx3 ide atx3+ms=v34 ,probaj pa javi :!:
 
Jesi li probao da turish modem u neki drugi PCI slot (imash ih 5 ako se ne varam).Ako imash vishe PCI kartica moze ti se desiti da sve hoce da rade ispravno samo u nekoj kombinaciji slotova,pa ako je to tvoj sluchaj baci se na kombinatoriku! :lol:Za vecinu nashih centrala ne treba stavljati Wait for dial tone,jer ga nikad nece dochekati.Sha ti kaze Device Manager?
 
Imam XP sp2(probao sam i sa sp1)izmenjao sam sve slotove,normalno prva stvar je da iskljucim wait for dial tone before dialing,najlaksa stvar je napraviti konekciju "Beotel"imam pulsno biranje i to sam podesio(cak probao i sa onim slovom "P" ispred)ali modem i dalje npr. okrene nulu(042110...)pa 4 preskoci pa onda okrene nesto od petnaest cifara pa stane par sekundi,Device je cist ...
 

Back
Top