Slaba masina-a igr'o bi igrice!

bojance

Zainteresovan član
Poruka
265
Koji su nacini da slab komp nateram da ne secka na igrama tj.kako da postignem bolje performanse na svom kompu iskljucivanjem nepotrebnih programa i dr.Cuo sam da se dosta toga moze uraditi nekim trikovima sa memorijom.Inace iskjucio sam sve nepotrebne win service i odmah se primeti razlika.Raznim trikovima sam uspeo da postignem mnogo toga kao sto je brze bootovanje,brzi internet ali sada su u pitanju igre.Unapred zahvalan!

P.S Imam sledecu konfiguraciju:
procesor:Intel Pentium 2,300 mhz
memorija:256 mb
graficka:nvidia gf2,mx 400

Jadno,ali nema se para,a igr'o bi jos koju igricu.
 
Jedna od najvaznijih stvari za igranje je graficka i ona se ne moze nesto zestoko popraviti nego je takva kakva je,mozda samo da skines neke drajvere ali to je sve,ako za neku igru kaze da treba 64mb graficka onda ne moze nikako da se igra na kompu koji ima 32mb graficku...
 
tvoja graf. je oko 7x sporija od novih graf. a mozda i vise... igre odavno ne podrzavaju rezolucije ispod 640x480 a da ne pominjem sejdere... overclock ti na tom cudu ne znaci nista a i sumnjam da je podrzan.
jedina fora koji mozes da uradis je da stavis jos 256 ram-a i uzmes neku polovnu gf4 ultra (mx nikako, fx5200 isto) a i to je vec pomalo smesno ali eto toliko o trikovima, osim ako ne planiras da postanes madjionicar pa da nas sve za*bes :roll:
 
bojance:
Ne razumem to "zato sto je AMD".Svakom sam unapred zahvalan ako nesto napise o ovom mom problemu...

P.S Pa zar svako ne tezi tome da mu komp bolje i brze radi?

Zavisi sta hoces da igras , ako oces doom 3 , onda nista , a ako oces npr GTA VC to ima da ti sljaka bez ikakvih problema.Grafika ti je bas ocajna , probaj nju da utopis nekom degosu pa dodaj jos nekih 50 jura i kupi nesto kao FX5700 le ili slicno.
 
Ne znam, ali to bih baš voleo da vidim...
Inače, nema tu šta da se ubrzava, pogotovo zbog procesora koji je tu najslabija karika. Ta konfiguracija je namenjena za igranje igara do 2000-te godine, eventualno '01-e, i za takve potrebe sasvim solidno služi. Mislim da za ostale stvari, nikakvi trikovi neće pomoći.
 
319.gif
 

Back
Top