Koštunica: Ispunićemo sve obaveze

katana_blade

Zainteresovan član
Poruka
226
Hrvatska je s jednim nerešenim slučajem dobar primer za to šta za Evropsku uniju znači nepotpuna saradnja. Srbija će u narednom periodu te obaveze ispuniti", rekao je Koštunica posle razgovora s predstavnikom EU za spoljnu politiku Havijerom Solanom.

Da li ce Kostunica bar jednom u zivotu ispostovati ono sto je preuzeo da ce da uradi, ili ce kao i do sada ono sto po.ere to i da pojede ?
 
Nexus 6:
on je istupio iz DOSa jer je mislio, izmedju ostalog, da ne treba da se saradjuje sa Hagom, ali je video da se mora...



...nije Kostunica ni tada mislio da ne treba da se saradjuje sa Hagom, nego nije hteo da saradjuje sa Hagom na nacin koji je to radio DOS, ako se to sto su oni radili uopste moze nazvati saradnjom.
Znaci nije hteo da se optuzenici na silu i krseci ustav hapse i izruciju kao poslednji kriminalci i da im se ne omoguci nikakva pomoc, ni pravna, ni da im se omoguce dokumenti koji bi im pomogli da se odbrane u Hagu, ni da im se pruze garancije tadasnje vlade za odbranu sa slobode...jednom recju boleo ih qurac za gradjanje ove zemlje koji su samo OPTUZENI za ratne zlocine...

A sada je Kostunica to sve zaustavio i napravio novi koncept saradnje sa Hagom, koji itekako ima rezultata, sto svi vidimo iz mnogobrojnih dobrovoljnih predaja.....
 
Nexus 6:
pa jesmo, zato i napisah to sto napisah... :wink:

tako ce sledeca vlada da uradi manje nego ova, i tako dalje...dok najveci problem ne bude da li ce karta za bus biti 30 ili 30,50 din...
pa stvarno su toliko uradili ovi bivsi da su nas uveli u evropu u koju se zaklinju, resise problem haga, kosova, budimo realni,ova vlada je uradila vise nego prosla u 3 godine, a tek su se zahuktali :lol:
 
Ja@ti:
Nexus 6:
pa jesmo, zato i napisah to sto napisah... :wink:

tako ce sledeca vlada da uradi manje nego ova, i tako dalje...dok najveci problem ne bude da li ce karta za bus biti 30 ili 30,50 din...
pa stvarno su toliko uradili ovi bivsi da su nas uveli u evropu u koju se zaklinju, resise problem haga, kosova, budimo realni,ova vlada je uradila vise nego prosla u 3 godine, a tek su se zahuktali :lol:

Све је ОК што се тиче Владе (већине министара и премијера), међутим мислим ако се
Коштуница не одрекне Хамовића и екипе - готов је.
 
Ja@ti:
Nexus 6:
pa jesmo, zato i napisah to sto napisah... :wink:

tako ce sledeca vlada da uradi manje nego ova, i tako dalje...dok najveci problem ne bude da li ce karta za bus biti 30 ili 30,50 din...
pa stvarno su toliko uradili ovi bivsi da su nas uveli u evropu u koju se zaklinju, resise problem haga, kosova, budimo realni,ova vlada je uradila vise nego prosla u 3 godine, a tek su se zahuktali :lol:

a, koji je problem ova vlada resila...?
 
ali cekaj, on je premijer zemlje...ako on nista nije uradio, onda...

ja ne sporim da je vlada imala dobre poteze, pogotovo sa ovim oko dobrovoljnih predaja...iako mi je tu nesto mnogo sumnjivo...

ali, zna se ko je pokrenuo reforme, stvorio pozitivan odjek u inostranstvu i obracunao se sa zemuncima i JSO...

nikako mi se ne svidja ovo skidanje svih koji su ucestvovali u "Sablji"...Kostunica dozvoljava, i sada kao i ranije, da ga "loze" ljudi oko njega...kako su ovi kao 'teli da ga 'apse, prisluskivaju ga neprekidno i slicne gluposti...

na primer...Tijanic odgovara Bogoljubu na primedbu kako ce Karic da medijski dodje na vlast..."Dok ja "mutavom" radim kampanju, to ce tesko..."
 
Nexus 6:
ali cekaj, on je premijer zemlje...ako on nista nije uradio, onda...

ja ne sporim da je vlada imala dobre poteze, pogotovo sa ovim oko dobrovoljnih predaja...iako mi je tu nesto mnogo sumnjivo...

ali, zna se ko je pokrenuo reforme, stvorio pozitivan odjek u inostranstvu i obracunao se sa zemuncima i JSO...

nikako mi se ne svidja ovo skidanje svih koji su ucestvovali u "Sablji"...Kostunica dozvoljava, i sada kao i ranije, da ga "loze" ljudi oko njega...kako su ovi kao 'teli da ga 'apse, prisluskivaju ga neprekidno i slicne gluposti...

na primer...Tijanic odgovara Bogoljubu na primedbu kako ce Karic da medijski dodje na vlast..."Dok ja "mutavom" radim kampanju, to ce tesko..."



Pa Nexuse, i ja bi stvorio pozitivan odjek u inostranstvu da sam bio tada premijer, bilo ko da je tada bio premijer stvorio bi pozitivan odjek jer je prvi posle Milosevica...a skloniti Milosevica je bilo najvaznije.

A DOS se obracunao sa zemuncima i ekipom tek kad je izvrsen atentat na Djindjica.Ne moze niko reci da pre atentata nisu znali za zemunce i njihov klan.Ali pitanje je sto se pre svega toga nisu obracunali sa njima, nego su cekali da se tako nesto desi pa da tek onda nesto preduzmu?

A sve koji su ucestvovali u sablji su sklonili iz prostog razloga sto je cela akcija bila vanustavna i nezakonita, bez obzira sto je dala delimicne rezultate, to je ne opravdava ako je doneta na taj nelegalan nacin.
 
urospo:
-a skloniti Milosevica je bilo najvaznije.

-A DOS se obracunao sa zemuncima i ekipom tek kad je izvrsen atentat na Djindjica.Ne moze niko reci da pre atentata nisu znali za zemunce i njihov klan.Ali pitanje je sto se pre svega toga nisu obracunali sa njima, nego su cekali da se tako nesto desi pa da tek onda nesto preduzmu?

-A sve koji su ucestvovali u sablji su sklonili iz prostog razloga sto je cela akcija bila vanustavna i nezakonita, bez obzira sto je dala delimicne rezultate, to je ne opravdava ako je doneta na taj nelegalan nacin.

-e, vidis...upravo je u tome poenta...a, ko je najzasluzniji za pad Milosevica...?

-akcija "Svedok" tj. akcija obracunavanja sa zemuncima je bila pri samom kraju kada je ubijen premijer...Legija je trebalo da bude uhapsen 13. ili 14. marta...zato je "Sablja" bila nastavak te akcije...samo manje suptilna...

-nebitno dal' je neustavna...dala je rezultate...
to su potezi drzavnika...ono sto Kostunica, na zalost, nikada nece shvatiti...
 
Nexus 6, АЛ ГА ЛУПАШ БРАТЕ. САБЉА ЈЕ ОБРАЧУН СА ПОЛИТИЧКИМ ПРОТИВНИЦИМА КАО И МИЛОШЕВИЋ ШТО ЈЕ РАДИО.
ДС - ОВЦИ СУ ИСТО СРАЊЕ КАО СПС - ОВЦИ. СВЕ СУ САМО НИСУ СРБИ. САДА И ОВИ ЧЕДИНИ МАЈМУНИ ЧАК ЦРКВУ ОПТУЖУЈУ ГДЕ ЈЕ ТУ СРБСТВО.
 
"Sablja" je obracun sa kriminalom...

da je htela...DOS (a, inace akciju je sprovodila POLICIJA, a ne DOS) bi uhapsila Kostunicu, Tomu, Vucica...sta bi ih sprecilo, kada vec, po vama, imaju represivna sredstva...

a ta pesma koju "patriJote" pevaju, je pokusaj da se akcija diskredituje...i izasla je ravno iz pera skole DB koju su pohadjali raznorazni olosi koji zayebavaju Kostunicu i DSS praveci se da su "patriote"...

ja sam se tokom vanrednog stanja osecao najsigurnije u zivotu...kao i svi Beogradjani koji nisu imali veze sa kriminalom...ne ocekujem da ti, iz Banjaluke, to shvatis...
 
О ЧОВЕЧЕ БОЖИЈИ ЈА ИЗ БАЊА ЛУКЕ НЕКО ИЗ КНИНА ТИ ИЗ БЕОГРАДА ИЛИ НЕКО ИЗ ПЕЋИ СВИ ТРЕБА ДА СЕ ОСЕЋАМО СИГУРНО КАО СРБИ У СРБИЈИ. ШТА МЛАТИШ ВИШЕ ЛОКАЛ ПАТРИОТИЗАМ НАМ ЈЕ ДОШАО ГЛАВЕ
 
Nexus 6:
urospo:
-a skloniti Milosevica je bilo najvaznije.

-A DOS se obracunao sa zemuncima i ekipom tek kad je izvrsen atentat na Djindjica.Ne moze niko reci da pre atentata nisu znali za zemunce i njihov klan.Ali pitanje je sto se pre svega toga nisu obracunali sa njima, nego su cekali da se tako nesto desi pa da tek onda nesto preduzmu?

-A sve koji su ucestvovali u sablji su sklonili iz prostog razloga sto je cela akcija bila vanustavna i nezakonita, bez obzira sto je dala delimicne rezultate, to je ne opravdava ako je doneta na taj nelegalan nacin.

-e, vidis...upravo je u tome poenta...a, ko je najzasluzniji za pad Milosevica...?

-akcija "Svedok" tj. akcija obracunavanja sa zemuncima je bila pri samom kraju kada je ubijen premijer...Legija je trebalo da bude uhapsen 13. ili 14. marta...zato je "Sablja" bila nastavak te akcije...samo manje suptilna...

-nebitno dal' je neustavna...dala je rezultate...
to su potezi drzavnika...ono sto Kostunica, na zalost, nikada nece shvatiti...

Pa zasluzan je ceo DOS, a pre svega narod.Ali u tom DOS-u je ogromnu ulogu imao i Kostunica, Velja Ilic, Draskovic..i mnogi drugi u sadasnjoj vlasti na koje mnogi iz DS i pljuju.A i ja sam licnog ubedjenja da Milosevic ne bi pao da nije bilo Kostunice, kao jednog nekompromitovanog i postenog politicara koji se kandidovao kao pandan Milosevicu.
Iz cega proizilazi da je ipak Kostunica imao najvecu zaslugu, neosporavajuci naravno i druge.

A znam za tu akciju "Svedok", ali znas li ti kad je ona pocela, meni nije jasno da za toliko vreme nisu uspeli da ih raskrinkaju.A i ako je bila u toku, kako da nisu imali nikakve tregove i nagovestaje u vezi planiranja atentata.To je mnogo sumnjivo.

Rekao sam vec da se slazem da je dala rezultate, ali donesena i sprovedena na takav nelegalan nacin, moze da se izrodi razne zloupotrebe u buducnosti.

A da su to potezi drzavnika - tesko, a ko je neko drzavnik u Srbiji, onda je to Kostunica.Ne znam ni za jedan primer u Evropi i svetu da je tako nesto uradjeno, a da posle pozitivni rezultati amnestiraju nelegalnost cele akcije ili bilo kog drugog delovanja.
 
najzasluzniji za 5. oktobar je Djindjic...prvenstveno...

a sto se tice Kostunice...on tek nije drzavnik...
da je drzavnik on ne bi izdao 5. oktobar "toboz' legalizmom"...nego bi ga prihvatio kao svrsen cin, revoluciju...i smenio bi sve Miloseviceve likove, a ne bi ih drzao na vaznim mestima...
 
NAJZASLUZNIJI JE KOSTUNICA
pa dajte ljudi, mislim stvarno, on je toliko nesposoban da ne bi mogao da radi posao ni gradonacelnika u pazarevcu, a daleko od toga da je on zasluzan za skidanje onog kretena milosevica. Najzasluzniji je Zoran Djindjic koji je sve to organizovao.........
 

Back
Top