Ukus poraza

Glas Sauronov

Primećen član
Poruka
674
Brine me mogućnost da se aktuelna vlada pokaže sposobnom.

Ivan Medenica:

Meni je zapalo za oko nešto što me brine, jer pripadam krugu ljudi koji gostuju u Peščaniku. Brine me mogućnost da se aktuelna vlada pokaže sposobnom. Sve što smo o njoj mislili i govorili bilo je izrazito kritički intonirano i naravno i dalje postoji sijaset primedaba koje mogu da joj se stave. Ali ako je neka vlada došla sa tri osnovna cilja: intenzivna saradnja sa Haškim sudom i dobijanje pozitivne ocene Studije o izvodljivosti, čuvanje savezne države i donošenje novog Ustava, a po indikacijama iz medija oni su na putu da realizuju sve te osnovne ciljeve, onda se postavlja pitanje da li ta vlada može da se definiše kao neuspešna. I to je ono što me brine, jer ni po čemu, hajde bar po tom nekom društvenom, kulturnom modelu koji promoviše, mi nije bliska.


Ja mislim da mi sada dolazimo u veoma opasnu fazu, a to je da će ova vlada na svoj spor, netransparentan način ostvarivati male pomake i rezultate koji će nas mnogo sporije nego što smo želeli, mnogo sporije nego što je to Đinđić želeo, ali uvoditi u Evropu. da ćemo mi ući u Evropu i sa ovakvom vladom, s tim što ćemo u tu Evropu uneti i ceo svoj neraščićen bagaž. Neke želje da ova vlada ne dobije zeleno svetlo od sveta i da samim tim mi imamo argument da kažemo - pa evo, nisu bili dobri - te želje su nerealne. Ova vlada će dobiti zeleno svetlo od sveta i tako sporo, mic po mic nas voditi tamo gde svi želimo da odemo, ali ne na način na koji to želimo.

Ja mislim da ćemo na kraju biti suočeni sa tim da priznamo da je vlada ostvarila ono što je proklamovala kao svoje ciljeve. Druga je stvar da li smo mi zadovoljni tim ciljevima, ali uspešnost jedne vlade se procenjuje po tome da li je ono što je najavila i radila. Milošević, koji je najavio veliku Srbiju, recimo, da ju je ostvario bio bi uspešan, bez obzira s tim da li se mi slagali ili ne slagali sa konceptom velike Srbije. Pretpostavljam da je jasno da je ovo analiza situacije, a ne moj vrednosni odnos prema vladi, ali mislim da moramo biti realni. Jesi li očekivala ovakav odgovor?

Zapad ima svoje zahteve, a to da li ćemo mi ovde na televiziji da pevamo uz gusle o Lazareviću ili nećemo, to je njih baš briga. To je naš problem. Zato mislim da je situacija dosta pesimistična u tom smislu što i ulazak u Evropu ne podrazumeva čišćenje unutar vlastitog dvorišta. E sad, tu postoji ipak jedna optimistička vizija. Ulaskom u Evropu mi prihvatamo određene civilizacijske standarde. Ti standardi su forma, forma nije nebitna, forma će postepeno, na duge staze indukovati i određeni sadržaj, ne znam, ne sme da se puši, ne sme da se pljuje, ne sme niko na televiziji da se vređa zbog svoje različitosti.

Znači, neće se desiti da ćemo se mi pročistiti i suočiti sa samima sobom sami od sebe i onda kao takvi reći - Evropo, mi smo se promenili, uzmi nas, nego ćemo mi minimum da damo Evropi, Evropa će reći - pa hajde, neka i ovo trinaesto prase uđe u celu priču, biće tamo na repu, ali bolje s njim nego bez njega, ali mic po mic, kao svi malograđani, polako ćemo to prihvatati i onda, možda kroz dve generacije ovo društvo će iznutra biti suštinski obnovljeno. Samo što to neće biti za našeg života, to će biti u nekoj narednoj priči.
 
commodore:
Ja vam kazem da je ovo sve dogovoreno.
Nema svadje, nema rusenja vlade i predsednika, nema izbora, a ima studije.
So what?

Samo sloga STUDIJU sastavlja.

Ja mislim da ce ta "sloga" da traje samo do trenutka usvajanja Studije o
izvodljivosti... a onda...jaoooj majko moja... letece perje... :evil:
 
Да ми имамо политичку опцију којој је стало до будућности Србије, логично би било да сруши владу ПРЕ усвајања тзв. Студије о изводљивости, како би се, заправо, спречило њено усвајање, јер "пут у Европу" неминовно води до губитка независности, суверенитета и слободе.

Узгред, из иностранства нам све чешће стижу информације да ће Србија бити примљена у ЕУ "у пакету" заједно са Хрватском, Албанијом, БиХ, Косовом и Црном Гором. То је почетак стварања Балканске федерације - још једне подвале сличне Југославији, која за циљ има потпуно уништење Србије и српског народа. Али, изгледа да се то уопште не тиче оних који би да руше владу, али тек ПОСЛЕ увајања ове Студије. Не липши магарче до зелене траве.
 
Pobunjenik:
Да ми имамо политичку опцију којој је стало до будућности Србије, логично би било да сруши владу ПРЕ усвајања тзв. Студије о изводљивости, како би се, заправо, спречило њено усвајање, јер "пут у Европу" неминовно води до губитка независности, суверенитета и слободе.

Узгред, из иностранства нам све чешће стижу информације да ће Србија бити примљена у ЕУ "у пакету" заједно са Хрватском, Албанијом, БиХ, Косовом и Црном Гором. То је почетак стварања Балканске федерације - још једне подвале сличне Југославији, која за циљ има потпуно уништење Србије и српског народа. Али, изгледа да се то уопште не тиче оних који би да руше владу, али тек ПОСЛЕ увајања ове Студије. Не липши магарче до зелене траве.

Да ли Ти мислиш да је усвајањем Студије о изводљивости ЗАВРШЕН поступак уласка у тзв.Јевропу, или делиш моје мишљење да се по
том питању НАРОД МОРА ИЗЈАСНИТИ РЕФЕРНДУМОМ ?
 
Referendum je conditio sine qua non, iako me nisi pitao da i ja kazem.
Ali nije to sustina. Sustina je da je tranzicija, i proces integracija ka njen deo - ustvari proces uvodjenja reda tamo gde ga nema zbog 50 godina vladavine komunista, ratova, sankcija, kriminala, etc.
Posle toga mi mozemo s kim hocemo. Dakle, proces se ne mora uopste zavrsiti u okvirima EU, koja sasvim moguce moze da tada i ne postoji.
Neki uslovi koji se postavljaju oko ove studije su identicni uslovima za WTO, a tamo je vec NR Kina, a do kraja godine bice i Rusija. Meni je ta organizacija mnogo bitnija.
 
Glas Sauronov:
Referendum je conditio sine qua non, iako me nisi pitao da i ja kazem.
Ali nije to sustina. Sustina je da je tranzicija, i proces integracija ka njen deo - ustvari proces uvodjenja reda tamo gde ga nema zbog 50 godina vladavine komunista, ratova, sankcija, kriminala, etc.
Posle toga mi mozemo s kim hocemo. Dakle, proces se ne mora uopste zavrsiti u okvirima EU, koja sasvim moguce moze da tada i ne postoji.
Neki uslovi koji se postavljaju oko ove studije su identicni uslovima za WTO, a tamo je vec NR Kina, a do kraja godine bice i Rusija. Meni je ta organizacija mnogo bitnija.

Уколико је ово што си навео ИСТИНА - ПОДРЖАВАМ
 
Еремита, позивам те да прочиташ текст који сам ја написао пре седам месеци, а у вези ја са нашим чланством у Европској унији. Можеш га пронаћи и на овом форуму:

http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=51511&highlight=регија

Укратко, референдума НЕЋЕ БИТИ, јер у Европску унију не улазимо као Србија, или Србија и Црна Гора, дакле као суверена држава са правом одлучивања, већ као део неке шире федерације или конфедерације која ће се највероватније звати Балканска регија. У том случају, нећемо моћи да самостално одлучујемо о уласку у Европску унију, а што је најгоре, никада нећемо моћи да изађемо из ње! Баш као што су Иглси ставили у своју песу «Hotel California»:

You can check out any time you like
But you can NEVER leave!
 
Pobunjenik, pogledacu i ja to, nego da se vratimo na temu.

Ergo, ukus poraza... kazu slika govori kao hiljadu reci:

post-52-1110565066.jpg
 
Pobunjenik:
Еремита, позивам те да прочиташ текст који сам ја написао пре седам месеци, а у вези ја са нашим чланством у Европској унији. Можеш га пронаћи и на овом форуму:

http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=51511&highlight=регија

Укратко, референдума НЕЋЕ БИТИ, јер у Европску унију не улазимо као Србија, или Србија и Црна Гора, дакле као суверена држава са правом одлучивања, већ као део неке шире федерације или конфедерације која ће се највероватније звати Балканска регија. У том случају, нећемо моћи да самостално одлучујемо о уласку у Европску унију, а што је најгоре, никада нећемо моћи да изађемо из ње! Баш као што су Иглси ставили у своју песу «Hotel California»:

You can check out any time you like
But you can NEVER leave!

Побуњениче, прочитах Твој напис у вези "балканске регије" и падох
у тежак бедак. Катастрофа за Србију...
Хах.. НЕ ЧУДИ МЕ ШТО ЈЕ ТА ТЕМА ТАКО БРЗО "ИСЦУРЕЛА" И ШТО ЈЕ ИМАЛА ТАКО МАЛО УЧЕСНИКА.
То је то... баш смо у г*внима.

λιχυεια
 
Pobunjenik:
Шта је оно што повезује:

Јосипа Броза, комунисту;
Слободана Милошевића, социјалисту;
Зорана Ђинђића, демократу?

Осим жеље за влашћу, ове људи повезује још једна ствар, а то је залагање за стварање БАЛКАНСКЕ РЕГИЈЕ.

Tema jeste zanimljiva mada ne verujem u to.
Od navedene trojice ni jedan danas nije ni blizu vlasti, tako da bi morali da vidimo koji AKTUELNI politicari guraju tu ideju.
Bila je neka inicijativa SECI (south-east...) za povezivanje "jugoistocne Evrope" koja je propala krajem 90-ih, uglavnom zbog zaostravanja oko Kosova i kasnijeg rata (ajde, bar neke koristi)...
Sada postoji tzv. "Zapadni Balkan" koji nije nikakva asocijacija, vec EU tako oznacava zemlje koje su u purgatorijumu (cistilistu) pred ulazak u "Evropski raj". Razumljivo je sto se mnogi (recimo Hrvatska) trude da iz tog pojma izadju - mada braci ustasama neso i ne ide :roll: :twisted:

Prema tome, opreznost je na mestu, ali ne mislim da ima mesta strahu od ovakvih integracija.
A sama regionalna saradnja po sebi i nije tako losa...
 
ma yebesh EU...
ja sam protiv ulaska u EU, a jesam za saradnju u regionu, kako se to danas popularno kaze...
Eno, Svedska, Danska, Norveska i Island...
Isto su se tukli kao i mi medjusobno, ali su videli ko je jak u Evropi i prepoznali su nacin kako da opstanu u svemu tome...
to treba i mi da uradimo, samo sto je sada to mnogo teze nego sto je bilo pre 20 godina...
ali ne i nemoguce
 
kako li ce to da izvede da mi je znati samo...

lepo rece Djindjic: "ima zemalja koje su bogate, pa propadaju jer su ljudi nezainteresovani...a ima zemalja koje su siromasne pa su uspesne jer su se dobro organizovali..."
 

Back
Top