skola glume

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
8) Cao ja sam Jelena i idem na glumu na novom beogradu kod fontane ako hoces neku informaciju dacu ti broj ja idem 6 meseci i svidja mi se imam 16 god ako zivis u bg mozes sa zelenog venca da sacekas 65 bas i staje tacno kod meka i preko puta je ta skola zove se teatar des 8) 8)
 
Posto vidim da ste DOBRO OBAVESTENI zelela bih da vas zamolim za pomoc! Maturant sam i pripremam se za upis na fakultet(ff.Novi sad- smer knjizevnost),volim ja to ali moje pravo opredeljenje bila bi gluma,oko 6 meseci sam bila u glumacxkoj radionici kod profesionalne glumice,imamo i pretstavu...ukratko da li je zaista toliko tesko upisati akademiju ista je sve potrebno za upis?
 
Smiky:
Posto vidim da ste DOBRO OBAVESTENI zelela bih da vas zamolim za pomoc! Maturant sam i pripremam se za upis na fakultet(ff.Novi sad- smer knjizevnost),volim ja to ali moje pravo opredeljenje bila bi gluma,oko 6 meseci sam bila u glumacxkoj radionici kod profesionalne glumice,imamo i pretstavu...ukratko da li je zaista toliko tesko upisati akademiju ista je sve potrebno za upis?

sta je sve potrebno za upis na glumu?
ako na to mislish potrebna ti je ili jaka veza ili nenormalni talenat....
 
Nameravam da upišem glumu na FDU,ali iako imam dovoljno vere u sebe ipak se osećam bezveze jer sam čula da 90% ulazi na veze(ja je nemam). Ne znam da li je to stvarno istina, i kolike su zaista šanse da se uđe na talenat? Da li je isti slučaj i na FDU u Zaječaru? :?
 
Шта постоји ФДУ и у Зајечару?!!
Веће су шансе да добијеш седмицу на лотоу, него да упишеш ФДУ без ЈАКЕ ВЕЗЕ или КОВЕРТА, а често и оба. То што се код нас дешава са хиперпродукцијом, пре свега глумаца, је страшно. Осим ФДУ у Београду, који има најдужу традицију, глумци се школују на Новосадској академији и на Приштинској академији, затим ту је БК академија и још многе друге разноразне школе и школице глуме...За Србију би било и више него довољно постојање ФДУ у Београду са класом од 10-12 глумаца годишње. Нисам сигурна ни колико би тих 10-12 глумаца годишње имали посла, мислим хонорарног, јер стални ангажман је постао мислена именица. Даћу ти само један пример, ћерка Цеце Бојковић и покојног Милоша Жутића, Катарина Жутић је пре више од дест година дипломирала на ФДУ, одлична је глумица, слатка је, оба родитеља су јој глумци, а Цецин други супруг Муци Драшкић редитељ, био је и управник Атељеа 212, па је она и даље слободњак, нема стални ангажман...
Страшно сам љута, на министарство просвете и лакоме и грамзиве професоре, који на све стране тезгаре и отварају школе глуме, обмањујући при том младе људе и будећи им лажне наде...
 
Da postoji fdu i u Zaječaru.
Uuuuuuu! A sta je onda sa Novasadskom akademijom i sa ostalim, jer tu bar ima nesto vise sansi? Pa sada mi je sasvim jasno zašto ima toliko netalentovanih glumaca, jer svi ulaze na vezu. Znam da je stalni angažman čist loto ali ipak... Jao sve ovo toliko deprimira...!
 
HVALA VAM SVE SAM VIDELA.MISLIM DA BI BILO DOBRO UZETI NEKI DOMACI TEKST OD MLADOG DRAMSKOG PISCA.NEZNAM.OTICICU U BIBLOTEKU NA FDU DA LI IMAJU DA PREPORUCE NESTO .pOZDRAV . A SUTRA I PREKOPSUTRA IDEM U POZORISTE PA SE JAVLJAM DA VAM PRENESEM UTISKE POZDRAV :p :-P
 
bila sam u nedelju u pozoristu i gledala savrsenu predstavu .potpuno me poremetila. tekst je ludilo i ima super monologe pogotovo muske .da vas ne mucim vise gledala sam DRAGoG TATU u JDP-u zato otvaram novu temu za razgovor. tekst je pisala Milena Bogavac a prica je o beogradu 90-tih.
od glumaca ne znase ko je bolji. !!!! Vanja EJDUS.SRDJAN TIMAROV ,MILENA RAZNATOVIC obavezno da pogledate ako vas zanima krajnje iskrena ,ma gotovo dokumentarna gluma.
 
Ne znam da li cu ti pomoci ali moram da ti kazem da ni sluchajno ne dajesh neke velike pare za spremanje raznim glumcima ili shta ti ja znam kome... to uopshte nije potrebno, nadji nekoga ko studira ili se bavi poslom amaterski da ti malo pomogne u odabiru textova i da te malo posavetuje.
Kreni sama da trazish textove...uzmi knjigu Bore Stjepanovica "Audicija", tu imash dobrih monologa. Ako ne nadjesh tu baci se na chitanje drama... Ako te neshto zanima, pitaj. Mozda mogu da pomognem.
 
hvala puno...ja sam ishla do proshle godine kod mike aleksica..ali prestadoh zbog nekih privatnih problema, poprilichno,kada sad pogledam, nebitnih,..ali to nisam smela da uradim....bozhe moj:roll: a otkud ti to tako sve znash:razz:
 
Upisao ove godine na BK. Mogu da ti kazem da ako ne prodjesh na FDU, a imash para (3.500 e) obavezno probash na BK. Mislim da sledece godine prima Ejdus. Meni je posle 3 nedelje sjajno, dosta se radi i svashta sam novo nauchio.
Eto da ja ne sernjoshem puno...ako te zanima neshto pitaj.
Josh jedna stvar. Upsihi se u neku shkolu glume ili amatersko pozorishte (Teatar Levo, Krsmanac, Dadov, ima neshto u St. Gradu, mislim 4. Zid, ne znam da li DES josh radi...). Tamo cesh se malo osloboditi treme i stecicesh rutinu, mada zavisi od pozorishta i atmosfere... evo o5 sam krenuo da kenjam. Laku noc.
 
pa jesi li ti pokushavao na fdu...i shto dolazish ovako kasno na forum...ja ti kazhem da sam ishla kod mike aleksica....a znam dosta ljudi i sa faxa i sa...ovako :-)ne znam...ja sam choveche zhensko...shta da nadjem...shta si ti uzeo
 
Pokushao sam 2 x na FDU. Prvi poot totalno neozbiljno.
Zashto dolazim kasno !? :) Sledece pitanje ce da bude "Zashto nisi spustio dasku u WC-u ?".
I ja sam ishao kod nekih glumaca i to mi je pomoglo. Sve je to u redu, samo ti kazem da ne dajesh neke ozbiljne pare jer nije potrebno. Sasvim dobro moze da te spremi neko sa faxa.
Primetio sam da si zensko.
Drama: Zganarel (Don Zuan)
Komedija: Alexa (Laza i Paralaza)
Pesma: S' dzepovima majko punim raznog cveca ( Miljenko Zuborski)
Tebi preporuchujem da sama nadjesh monologe. Ja sam sam trazio monologe. Pre ova 2 koja sam odabrao uradio sam josh 3,4 komedije i drame ali sam ih menjao zbog nedostatka mogucnosti samih textova.

hihi...ne brini ti za moje samopouzdanje.

Klasa kod Bekjareva.

Predmeti:
Psihologija, Ist. umetnosti, Ist. pozorishta i drame, Engleski, Sc. govor(dikcija), Sc. pokret, Akrobatika, Sc. igre(balet), Tehnika glasa, Gluma.

Prva 4 predmeta su klasihna predavanja. Na dikciji se radi akcentovanje rechi, deljenje textova na blokove, pasaze...brzalice. (za sada), Sc. pokret-jako zanimljiv predmet ali ne mogu konkretno da ti kazem shta radimo. Svaki chas se radi neshto novo, a mene mrzi da pishem. Akrobatika-omiljeni predmet : Radili smo kolutove, padove, onesveshcivanje, shamare... , Balet- rade se neke osnove baleta. Meni je malo teze zato shto nisam bash rastegljiv pa me stalno hvataju grchevi... Tehnika glasa-Do sada smo radili samo na disanju...
Gluma- Vec smo imali nekoliko grupnih i individualnih vezbi... Recimo hvatanje muve, chekanje...
U dosadashnjim vezbama uopshte nismo koristili rechi. Eto toliko.
Mislim da sam uspeo da odgovorim na svih 600 pitanja. Ako ima josh neshto...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top