Centar za prirodnjacke studije

Kako podići u vazduh branu u Holandiji :hahaha:

Posle toga su ga uhapsili i odveli na informativni razgovor.


Ma kada je on retardiran a vi pametni, vi nikakod a izvucete pravu pouku iz tog dogadjaja sa branom?

Sto znaci da niste mnogo pametni ni jedan od vas a sudite o Mikiju.

Miki je ispao neozbiljan sa tim cinom oko brane i mnogi ga od tada smatraju neozbiljnim, ili cudakom.

Medjutim, njegov cilj je bio da to ucini da postane poznat svima ili vecini.

To je bio njeogv cilj.

I od tada ga poznaju skoro svi.

Drugi razlog je bio, nadao se da ce pobediti ovi sto su sada i da ce oni ici putem koji su i obecavali da ce ici, a to je i odbrana ovih u hagu i slicno, pa ce Miki od toga profitirati jer ce narod takvog patriotu nagraditi a vlast ce mu biti naklonjena.

Treci razlog je bio, da pokaze svima ko vlada svetom i sta je nasa valst.

Nista vise nego produzna ruka onih koji vladaju ovim delom sveta.

Nemamo mi vlast...
 
Ma kada je on retardiran a vi pametni, vi nikakod a izvucete pravu pouku iz tog dogadjaja sa branom?

Sto znaci da niste mnogo pametni ni jedan od vas a sudite o Mikiju.

Miki je ispao neozbiljan sa tim cinom oko brane i mnogi ga od tada smatraju neozbiljnim, ili cudakom.

Medjutim, njegov cilj je bio da to ucini da postane poznat svima ili vecini.

To je bio njeogv cilj.

I od tada ga poznaju skoro svi.

Drugi razlog je bio, nadao se da ce pobediti ovi sto su sada i da ce oni ici putem koji su i obecavali da ce ici, a to je i odbrana ovih u hagu i slicno, pa ce Miki od toga profitirati jer ce narod takvog patriotu nagraditi a vlast ce mu biti naklonjena.

Treci razlog je bio, da pokaze svima ko vlada svetom i sta je nasa valst.

Nista vise nego produzna ruka onih koji vladaju ovim delom sveta.

Nemamo mi vlast...

Sedi Glasniče. odmori, popij nešto okrepi se.
Ahm, ti si bio jedan od najvećih protivnika pomenutog gospodina. Odakle sad ta promena mišljenja i potreba da se procenjuje naša pamet? On je tada od sebe napravio budalu i izgubio svu ozbiljnu publiku. Ostali su samo retardi na kojima zarađuje prodavajući im zdravlje u kesici i falsifikovane knjige.
 
Sedi Glasniče. odmori, popij nešto okrepi se.
Ahm, ti si bio jedan od najvećih protivnika pomenutog gospodina. Odakle sad ta promena mišljenja i potreba da se procenjuje naša pamet? On je tada od sebe napravio budalu i izgubio svu ozbiljnu publiku. Ostali su samo retardi na kojima zarađuje prodavajući im zdravlje u kesici i falsifikovane knjige.

Eto potvrdio si stos am rekao gore.

Gde si ti vidio da sam ja promenio stav prema Mikiju?

U gornjem tekstu?

E tako kao sto si to video tamo, tako vidis i sve ostalo.
 
Ето ме у мом 30 поновном рођењу. Видиш како је моја религија исправна. Једном ме убијеш и ја се поново родим. z:mrgreen:

Rođenje na internetu se ne računa. Ubio si se ti sam svojim glupostima.

- - - - - - - - - -

Eto potvrdio si stos am rekao gore.

Gde si ti vidio da sam ja promenio stav prema Mikiju?

U gornjem tekstu?

E tako kao sto si to video tamo, tako vidis i sve ostalo.

Vidim da imaš isti arogantni stav kao i Ratoljub. On je bio adventista to je valjda od vas naučio.
 
Evo jos nesto sa drugog foruma:

Tko je Miroljub Petrović?

Već ga spomenuh u pričama o Albertu i Walteru, a najkraći odgovor na pitanje „tko je Miroljub Petrović“, glasio bi kako je on sinteza šest prethodnih lažoglava. Ipak idemo redom.

1. Miroljub Petrović čovjek koji se krivo predstavlja. Miroljub se krivo predstavlja, a tako ga i drugi oslovljavaju, profesorom i doktorom. Laže da je profesor jer naprosto nije profesor, to je na koncu, nakon što ga većina na forumu oslovljava s profesor ili doktor, i sam morao priznati. Pogledajmo nekoliko citata sa Miroljubova Foruma:

Forumaš: I da li vam vise odgovara da vas oslovljavam sa 'gospodine' ili 'profesore'?

Miroljub Petrović: Mozete da me zovete kako hocete. Najbolje je da me zovete po imenu. Ja ne predajem ni na jednom fakultetu, pa nisam "profesor", iako sam profesor za ove evolucioniste tupavce.

Forumaš: I drugo pitanje... imate tri fakulteta, koja? Čujem da ćete da završite i četvrti (ako nisam pogrešno čuo), koji?

Miroljub Petrović: Ne znam gde ste to culi. Zavrsio sam geologiju i medicinu, i to je sve. Ali glavna skola koju jos uvek ucim, i koju cemo uciti kroz celu vecnost, je ona biblijska, skola koja je vezana za sve ono sto je Bog stvorio i sto nas osposobljava da zivimo u Njegovom univerzumu. A to se ne uci u danasnjim zvanicnim skolama i fakultetima.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Evo vidite, nikada nikoga nije upozorio da ga ne oslovljava profesorom iako nije profesor, niti je upozorio da ga na televiziji ne potpisuju profesorom. A titula doktor? Miroljub je kod adventista u Americi završio nekakav trotjedni tečaj o "zdravoj prehrani", i tvrdi kako je doktor, završio Miroljub i medicinu.

2. Miroljub Petrović adventist sedmog dana. Kao što spomenuh u slučaju Walter-a Veith-a, Adventistima sedmog dana Miroljub se učinio kao „poklon s Neba – sveti Ilija“ kad su čuli njegova „umovanja“ o 6.000 godina staroj zemlji. Kako i Miroljub nađe „svoju računicu“ u zagrljaju s Adventistima sedmog dana, njihov brak je bio najlogičnija posljedica. Miroljub postaje adventist sedmog dana, a adventisti sedmog dana Miroljubu otvaraju velika vrata za TV nastupe po raznim TV postajama, te financijski svesrdno podupiru „Božje djelo“. Moja je osobna procjena da je Miroljub prvi pogrešan korak, zbog kojeg će doći do razvoda s ASD, napravio u samom početku. Ideja i Miroljubova i adventista sedmog dana bila je upravo temeljna misija adventista sedmog dana, pozivanje ljudi da „iziđu iz Bludnice“. Na ovim prostorima to su pravoslavni i katolici. Miroljub, previše samouvjeren, prebrzo i prenaglo je ušao u redove samih pravoslavnih svećenika. Pravoslavni svećenici organizirali su tribine na kojima je Miroljub gostovao u prepunim dvoranama. Zatim, Miroljub je pozivan i govorio je u vjerskim radio emisijama, tako da je taj „Miroljub BUM“ bio preglasan. Toliko preglasan da su neki razumniji pravoslavci išli „prokopati“ tko je taj Miroljub Petrović, i tako iskopaše vezu „Miroljub – Adventisti sedmog dana“. Interesantni su, pa evo nekoliko citata s jednog pravoslavnog foruma:

Forumaš: Kao sto sam vec rekao g. Petrovic je adventista te tako moze govoriti samo u svoje ime i u ime adventista a nikako pravoslavnih.

Miroljub: Hvala ti sto me branis, ali nemoj na takav nacin da me branis. Za tvoju informaciju, ja nisam adventista, a nisam ni pravoslavan kao sto su neki. Ja zastupam koncept pravoslavlja koji je zastupao pop Milo Jovovic:

Po odelu i krvavoj robi,
ne nalici popu no vojvodi,
krsta nema niti petrahilja,
a zlikovce sabljom blagosilja.

Forumaš: A sigurni ste da je adventisticko jedino "ispravno" hriscanstvo? Malo manje samoljublja ne bi bilo na odmet.

Miroljub: Po vama se vidi da ste sektas, jer da niste, ne biste se javljali vise sa vasim baljezgarijama. Podsecate me na one Jehovine svedoke sto idu od vrata do vrata i maltretiraju ljude sa svojom iscasenom naukom. Ljudi ih teraju od kuce, a oni i dalje nasrcu.

Forumaš: ovolika covekomrznja koju Miroljub iznosi, a mislim da posetioci treba da vide i misljenja ljudi koji uvidjaju zle namere... u ovom slucaju adventista, iznete od strane Miroljuba a pod maskom navodnog diskreditovanja teorije evolucije.

Miroljub: Pa nisu svi pravoslavci liberalni kao ti. Ja zastupam pravoslavlje koje su zastupali Mojsije i car Dusan, a ne ovo vase ekumensko pravoslavlje.

Forumaš: Najjednostavniji dokaz je da se izjasnite da ste Pravoslavac, i da pripadate Pravoslavnoj crkvi. To bi bilo veoma lepo od vas, jer biste nas uverili da ste u Pravoslavlju gde je bio i vaš čukundeda, a ne u Adventizmu kako se tvrdi.

Miroljub: Gde se tvrdi da sam ja adventista? Ko tvrdi? Tvrde takvi kao vi. Pa sta ja treba da radim? Da jurim ludake po internetu i da ih molim da me ne pljuju. Pa svako razuman moze da zakljuci o cemu se radi.

Forumaš: TRIBINA KREACIONIZAM ILI EVOLUCIJA će se održati večeras u 19 sati sa zanimljivim gostima. U tom smislu nas osobito veseli dolazak brata Miroljuba Petrovića koji će nam poslužiti i danas u drugom dijelu.

Subota, 25.11.2006.
09:30 Subotnja škola
10:30 Propovijed: Miroljub Petrović13:00 Ručak i druženje za starije vjernike
17:00 Proba omladinskog zbora
19:00 Tribina ''Kreacionizam ili evolucija''
20:00 Sportske aktivnosti

Miroljub: Hvala ti sto me reklamiras. Iako to radis iz niskih pobuda i zlonamerno, u stvari samo pokazujes kako zlo koje Sotona pokusava da uradi, Bog okrece na dobro. Naime, ja sam u zadnjih desetak godina u vise navrata bio pozivan da drzim predavanja u Baptistickoj crkvi, Pentakostalnoj crkvi, Adventistickoj crkvi i jos nekim protestanstkim crkvama. Njima nije smetalo sto znaju da sam ja pravoslavac i pozivali su me da drzim predavanja o nauci i religiji. Ja sam te pozive prihvatao i drzao predavanja.

Forumaš: Ukoliko me pamcenje dobro sluzi, Alefshin je otkljucao ovu temu pod uslovom da Petrovic odgovara samo na pitanja vezana za teoriju evolucije a da se ni u kom slucaju ne bavi teoloskim pitanjim. Razlog za to je sto Petrovic NIJE PRAVOSLAVAC. Sta je po verosipovesti i kojoj crkvi pripada, ni do danas se nije izjasnio. Po stavovima koje zastupa, rekao bih da se radi o opasnoj jeresi i sektasenju koje nam se potura sa zapada.

G. Petrovicu ko ste i odakle ste?

Miroljub: Sikter bre bedo.

Forumaš: Поздрављам све на форуму, и морам искрено написати, да је и мене заинтригирала вероисповест, дотичног Мирољуба Петровића, јер најосновнијом претрагом, на google , наилазим на податак, односно фотогалерију лица која су одржала проповеди у АДВЕНТИСТИЧКОЈ цркви, па ме интересује, да ли је Мирољуб Петровић, адвентиста, иста особа као и Мирољуб Петровић, који овде одговара на питања, на једном православном форуму?

Miroljub: Sikter sljame.

Evo, pogledajte koliko je Miroljub branio svoju povezanost s adventistima sedmog dana. Pogledajte što je sve ugovorio ljudima koji su ga samo pitali je li adventist sedmog dana. A onda jednog dana, kad su dokazi počeli stizati sa svih strana, Miroljub je na svom vlastitom forumu napisao svoju „ispovijest“. Naravno, nema je više na njegovom forumu, ali „slučajno“ je ja imam pa evo pročitajte:
 
Poslednja izmena:
1. deo

Nisam se nikada krstio u adventistickoj crkvi u Zemunu, ali se JESAM "krstio" u adventistickoj crkvi u Beogradu (u ulici Bozidara Adzije 4). U prethodnim postovima sam rekao da sam 1990. godine postao religiozan (tada sam imao 25 godina), a 1992. sam bio dobrovoljac na trebinjsko-dubrovackom ratistu. Tamo na ratistu sam nasao, u jednoj napustenoj kuci u kojoj smo spavali, neke stare novine (beogradsku "Politiku" staru godinu dana) i u njima prvi put procitao kratke tekstove vladike Nikolaja Velimirovica koji su me odusevili. Kada sam se vratio u Beograd trazio sam da kupim knjige vladike Nikolaja, ali nisam mogao da ih nadjem. Onda sam jednog dana na jednoj banderi na Novom Beogradu video reklamu za "teolosku" biblioteku "Logos" iz Zemuna, koja je reklamirala knjige i video materijale o Bibliji. Nazvao sam ih i pitao da li imaju knjige vladike Nikolaja. Tip koji se javio rekao mi je da momentalno nema, ali da ce mi nabaviti iz Valjeva, i jos me je pozvao da dodjem u biblioteku jer ima druge "sjajne knjige i video materijale". Dao mi je adresu i ja sam otisao.

Kad sam dosao na adresu koju mi je tip dao u Zemunu bio sam iznenadjen kada sam video da je u pitanju adventisticka crkva. Secam se da je bila zima i da sam se smrzao dok sam nasao tu "biblioteku" u nekoj zabacenoj ulici. Tada nisam znao sta su sekte i iako sam pretpostavljao da je u pitanju neka prevara, mislio sam da su to neke bakice koje dele letke i pamflete o smaku sveta i slicno. Rehoh: "Ajde kad sam dovde dosao i toliko se smrzavao da vidim kakva je to 'biblioteka'." Unutra je bio neki ljubazan tip, ali ja sam video da tu nema vladike Nikolaja i da ga nikada necu ni dobiti. Ponudili su mi da se "besplatno uclanim" u njihovu "biblioteku", i posto su bili napadni, ja sam se uclanio u tu njihovu biblioteku da ispadnem ljubazan. Medjutim, to je bila navlaka da dobiju moj broj telefona, pa da me posle svaki cas zivkaju.

Onda sam otisao kod lokalnog pravoslavnog svestenika i malo povisenim tonom ga pitao kako dozvoljava da se rade ovakve stvari i da se podvaljuje ljudima na takav nacin, da se ljudi vrbuju za razne ne-pravoslavne verske zajednice, a on me je izbacio napolje zato sto nisam "sa postovanjem" razgovarao sa njim. Brzo sam shvatio da od svestenika (velike vecine njih) nema vajde, pa sam krenuo da se sam obracunavam sa sektasima. Nisam ih tukao, kao Sladjan Mijailjevic, sadasnji poslanik SRS-a, predsednik udruzenja "Istina" koja se bori protiv sekti i urednik jednog antiglobalistickog sajta (koji je nekoliko puta uletao sa prijateljima u sektu Hare Krisna i tukao sve redom - ja navijam da taj tip bude ministar policije). Ja sam pokusavao da se uvlacim u sekte i da izvlacim ljude iz njih. Dva puta sam umalo nastradao - jednom kod pentakostalaca, a jednom u sekti Hare Krisna, kada su u oba slucaja poceli da padaju u trans i da opsednuti demonima budu van svake kontrole.

Posto su me adventisti stalno zivkali na telefon, pokusao sam tamo da nesto uradim. Odmah su me startovale njihove "mlade vernice", koje su se odmah ohladile kad su videle da sam "Crnogorac" i da necu sa njima da idem na plazu i u duge nocne setnje po dunavskom keju da "proucavam Bibliju". Njihovim svestenicima nije smetalo sto sam pravoslavac ako dolazim u njihovu "crkvu". Kasnije sam shvatio da je sektama vazno samo da im ljudi dolaze u "crkvu" i da ostavljaju tamo novac, a kakvo je duhovno stanje vernika to ih uopste ne interesuje. Ako se neko ***** ili laze ili krade, a da ga niko ne vidi, to je dozvoljeno, ali ako "ne dolazi u crkvu", to je najveci skandal. Onda se svi "mole" za njega jer dolazenje u "crkvu" je "uslov svih uslova za spasenje", kako oni veruju.

Adventisti i Jehovini svedoci su manje opasni u odnosu na ostale sekte, jer ne veruju u besmrtnost duse pa kod njih nema demonskih cuda, tako da je sa njima lakse raditi, ali su vecinom hipnotisani i ispranih mozgova kao i ostali sektasi.

Posle kraceg vremena video sam da se adventisti interesuju za nauku i za moja objasnjenja Biblije kroz nauku, tako da su me pozvali da odrzim par predavanja u njihovoj crkvi u Zemunu. Bili su odusevljeni, a nekoliko mladih momaka je pocelo da prelazi na moju stranu i da se raspituje o tome kako ja vidim teologiju. Tada sam shvatio da sa tim predavanjima mogu da pridobijem mnogo njihovih vernika, ali je problem bio sto nisam adventista, tako da nisam dobijao puno prostora.

Posto sam vec bio odlucan da se obracunavam sa sektasima (bio sam samo 3 godine religiozan), onako mlad (i "lud") odlucio sam se na "tezak" korak, a to je da pridobijem poverenje njihovih glavesina tako sto cu se "krstiti" u njiihovoj "crkvi". Oni su to oberucke docekali i organizovali mi ekspresno "krstenje", a da nisam morao ni da prolazim kroz proceduru da "radim teme", kako to oni zovu, ili proucavanje Biblije.

Taj dan "krstenja", bio je to 29. maj 1993, bio je jedan od najtezih dana u mom zivotu. Lakse mi je bilo na frontu pod granatama Zengi, nego tog dana u Bozidara Adzije 4. Prvo sam morao da obucem neku belu suknju, haljinu, ili sta vec, tako da sam izgledao kao glupi avgust (klovn). Onda sam morao da izadjem na veliku binu, sa jos dvadesetak ljudi koji su se takodje "krstavali". To su uglavnom bila deca adventista koje su roditelji nagovorili da se krste, iako tu decu religija uopste ne interesuje. Ta deca (uzrasta 16-22 godine) su se sve vreme glupirala, cerekala i isprdavala, kao da su na zurci, a ne na krstenju.
 
2. deo

Pred skoro hiljadu ljudi, usledio je "slag na tortu" kada je adventisticki svestenik poceo preko mikrofona da sve nas u glas ispituje o nasoj veri, a publika je odusevljeno pratila "program". Pitanja su uglavnom bila u stilu: "Da li priznajes da je adventisticka crkva jedina Bozja crkva?" i slicno. Ovi oko mene su svi vikali (mnogi kroz smeh) "da", a ja sam u sebi govorio "ne". Pa je posle toga bio muzicki program, pa ovo, pa ono, nikad kraja celom cirkusu. Na kraju su me zaronili u neki bazen, pa me cak i slikali, a kada sam posle mom bratu pokazao tu sliku kako me njihov svestenik uranja u vodu, on mi je kroz smeh rekao: "Kada te sledeci put budu uranjali u septicku jamu, zovi mene da te ja slikam."

Iako je sve bilo odvratno i otuzno, bilo je svrsishodno jer sam dobio veliki prostor da uticem na ljude, tako da je veliki broj adventista presao na moju stranu i kasnije napustio tu "crkvu". Problem je nastao kada sam poceo da se pojavljujem na televiziji i kada su shvatili da ja ne pozivam (vrbujem) ljude u njihovu "crkvu". Secam se kada sam gostovao na jednoj televiziji u Podgorici, i onda su gledaoci mogli da se ukljucuju u program i da mi postavljaju pitanja. Ja sam pricao o stvaranju i Potopu, a gledaoci su postavljali pitanja na te teme. Medjutim, onda se ukljucio jedan gledalac koji je pitao: "Kojoj crkvi vi pripadate?" Prepoznao sam glas jednog adventiste iz Podgorice, i odgovorio sam: "Ovde se ne bavimo crkvama, nego naucnim dokazima za Bibliju." Posle nekoliko minuta, isti gledalac se javio sa pitanjem: "Koji je dan od odmora?" Ja sam odgovorio: "Ne bavimo se tim temama, imate o tome u Bibliji."

Posle te emisije adventisti iz Podgorice su bili jako razocarani u mene i vise me nikad nisu pozvali da im odrzim predavanje u crkvi. "Los glas" se preneo i u Srbiju. Prigovor je bio otprilike ovakav: "Ti Miroljube odrzis predavanje, odusevis ljude, a onda dodju Jehovini svedoci i odvuku ljude." Ja sam im rekao: "Sto ih vi ne odvucete?" A oni su trazili da ja reklamiram njihovu crkvu, sto sam ja odbio i onda je "pukla tikva". Kasnije je najvisi organ njihove crkve na ovim prostorima doneo odluku da se svim njihovim svestenicima zabranjuje da me pozivaju u njihove crkve da drzim predavanja.

Celu ovu pricu, koju sam ispricao u najkracoj mogucnoj verziji, nisam do sada nigde javno iznosio jer nisam zeleo da se bavim ruznim stvarima. Medjutim, problem nastupa sto mnogi adventisticki svestenici, u svom nastojanju da pridobiju ljude za svoju crkvu, dele ljudima moja predavanja i kazu da sam ja adventista, pa kad se ljudi oduseve sa mojim predavanjima, onda ih posle vrbuju za svoju "crkvu". Nema problema da dele moja predavanja, ali nije u redu da me lazno predstavljaju.

Svi koji posecuju ovaj forum i koji prate moja predavanja, znaju da ja ne gledam ko je ko, i ko je clan ove ili one crkve, i da li ide u neku crkvu ili ne ide. Ja zelim da promovisem biblijski koncept i to je to. Nigde ne isticem da sam pravoslavac i nikog ne vrbujem u pravoslavnu crkvu, vec zelim da promovisem izvorni biblijski koncept (pravoslavlje). E sad, to sto su neki adventisti bili dosadni pa su hteli da me iskompromituju sa tim "krstenjem", evo, saznali su o cemu se tu radi. Zao mi je ako su se razocarali, ali dobro je ako su se razocarali, jer ce mozda neko od njih da vise gleda u Boga, a manje u idole (svoje svestenike i "crkvu" kojima slepo veruju).

Sa ovom pamecu nikada ne bih radio takve stvari koje sam radio pre 16 i vise godina, vezano za razbijanje sekti. Sekte se razbijaju jacanjem imunog sistema, dakle jacanjem licne i porodicne duhovnosti. To je upravo i cilj organizacije "Centar za antropoloske studije" koju vodi kapetan kriminalisticke policije Zoran Lukovic, koji me je pozvao da budem jedan od osnivaca pomenute organizacije i sa kojim radim na tom cilju.

Kao što rekoh, Miroljub je ovu svoju ispovijest uklonio sa foruma i nadajući se da su pacijenti na njegovu forumu to zaboravili, ovako odgovara jednom forumašu u lipnju ove godine:

Forumaš: Sto ste pre bili adventista?

Miroljub: Gde si Dimitrije, dugo te nije bilo. Kad sam ja to bio adventista? Hajde nadji nekog ko ce da se potpise imenom i prezimenom i da kaze da sam mu ja rekao da sam adventista ili da sam ga nagovarao da postane adventista. Ako nadjes takvog, ja cu da ti platim sve troskove da posetis Ostrog i ostanes tamo mesec dana. Bices glup ako budes verovao glasinama i lupetanjima koja se pisu po internetu. Tako lupetaju da Jevreji vladaju svetom, da je dobro juriti ***** i biti fakultetski obrazovan. Nemoj da budes blejac kao vecina.

A što Miroljub savjetuje „svojim pacijentima“ na forumu da čitaju:

Forumaš: koje knjige preporucujete za čitanje, upoznavanje sa jezuitima i ostalim izvorima zaraze u Srbiji

Miroljub: Preporucujem knjigu Alberta Rivere, bivseg jezuite. Knjigu imam u sirovoj formi, nisam stigao da je ocistim od protestantizma, ali nadam se da cete uspeti da prepoznate poruku. Dok knjigu ne ocistim, evo vam sirove verzije:

Forumaš: Mozda je ovo glupo pitanje. Ali gde mogu vise da saznam o tim jezuitima i o tim Malteskim vitezovima. Ako bi mogao da mi preporucis neku literaturu. Hvala i pozdrav!

Miroljub: Najbolji izvor informacija su knjige Alberta Rivere, bivseg jezuite. Kod nas je do sada objavljen samo deo njegovih izjava. Imas ih na dodnjem linku:

Forumaš: Ne treba komentirati jer kao Vatikan stoji iza ovog članka. Logično pitanje se nalaže a tko onda stoji iza Alberta Rivere? Imate li taj podatak? Vidim da ste proučavali.

Miroljub: Iza Alberta Rivere stoji Bog.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ovo sam ja iskopao sa nekog foruma i dao doprinos temi.

Moram reci da citam njegov forum cetiri godine i da su mu predavanja i emisije koliko-toliko razumni, ali na forumu je druga prica. Listajuci temu vidim da na neka pitanja kao onoj zeni da on prica o skromnom zivotu ima firmu u SAD, ovde dva fakulteta u nekim zgradama koje nicim ne lice na faks, niti imaju neku tablu da tu tako nesto postoji, Cudno je kako skole, fakultete naziva debilanama, a njemu kad nisu dali da diplomira na rudarsko-geoloskom fakultetu na njegovu temu otisao je u SAD i tamo zavrsio neku medicinu i otvorio tamo faks koji je preneo ovde. To je bas cudno, sto nije posle tog neuspenog diplomskog otisao na selo i batalio te debilane nego otisao da ih se jos nagizdi u SAD i zavrsio je filozofiju u Rumuniji.

http://www.miroljubpetrovic.net/biografija_lat.html
 
Korisne informacije. Ja sam se oduvek pitao ko su mu izvori i kako naplacuje predavanja kad mu je na svakom ili, uglavnom, svakom predavanju ulaz besplatan koliko sam cuo na klipovima. Cak je i od nekog Jovana Ilijeva stavljao malo neku seriju predavanja, a on je pastor AC kako pise ispod klipa:

 
Poslednja izmena:
Korisne informacije. Ja sam se oduvek pitao ko su mu izvori i kako naplacuje predavanja kad mu je na svakom ili, uglavnom, svakom predavanju ulaz besplatan koliko sam cuo na klipovima. Cak je i od nekog Jovana Ilijeva stavljao malo neku seriju predavanja, a on je pastor AC kako pise ispod klipa:


Овај прича као да има отворен кошобран у задњици.

- - - - - - - - - -

Evo vam racinica.
Miki ima zaradu po knjizi od jednog evra do pet.
Zavisi.
A prodao je preko 100.000 knjiga najmanje a sigurno i vise
Znam nekoga ko je za njega prodao cetrdeset hiljada knjiga. Samo taj covek sa svojom ekipom. Pa vi racunajte sami. Plus sto ljudi sami narucuju. Plus fakulteti.

Како се лепо зарађује на глупим народом.

- - - - - - - - - -

luckychucky je napisao:
G. Miroljube, kako komentari�ete dolje navedena istra�ivanja američkih geologa u Jadranu? Postoji li stvarna opasnost od cunamija na na�em primorju?

CUNAMI PRETI BALKANU
Američki naučnici nedavno su ispod mora kod Dubrovnika otkrili 200 kilometara dugačku tektonsku pukotinu, zbog koje će ceo Balkan u budućnosti biti ugro�en razornim zemljotresima, pa čak i cunamijima.


Cunami i druge prirodne katastrofe nemaju veze sa "tektonskim pukotinama" vec sa moralnom dekadencijom naroda. Cunami nije opustosio obalu Indonezije zbog "pokretanja tektonskih ploca" nego zato sto je ta zemlja jedna od najpoznatijih u svetu po pedofiliji, prostituciji i narkomaniji. Naravno da je planeta Zemlja sva izbrazdana sa pukotinama i rasedima, ali koji ce od njih postati aktivan zavisi od ponasanja ljudi, odnosno Onoga koji je stvorio ovaj svet i ko kontrolise sve procese u njemu.


:cepanje:
 
Kako gluposti Hordak kada i sam kazes da ima i dobrih stvari.
Od onoga sto pise u tim knjigama, nas narod nece sigurno postati gori vec bolji osim toga, doprinece tome da se mnogi religiozno opismene i religiozno i zdravstveno.
A I SVIMA STOJE BESPLATNA ELEKTRICNA OPCIJA TIH KNJIGA...NE MORA NIKO DA KUPI..
Cunamije na Morskim podrucjima nije tesko proreci. Adventisti govore o tome pre njega.
To jest sama Biblija.
 
Poslednja izmena:
Није ваљда да и ти верујеш како цунамије контолише Бог да би кажњавао грешнике?

Cunamiji ce doci po Bibliji.
Ali ne da ih sada Bog navodi na neke ljude.
To su na primer Mikijeva preterivanja zbog kojih ispada neozbiljan pa sve ono drugo dobro pokvari.

- - - - - - - - - -

I Hordak, ti kao Asatru vernik veruješ da su se zemljotresi dešavali onda kada je Loki vrištao od bolova...
Pa i jos vristi.
Kako mozes da osudjujes Mikuja kada je tvoje vidjenje daleko smesnije i neozbiljnije?
 
Cunamiji ce doci po Bibliji.
Ali ne da ih sada Bog navodi na neke ljude.
To su na primer Mikijeva preterivanja zbog kojih ispada neozbiljan pa sve ono drugo dobro pokvari.

- - - - - - - - - -

I Hordak, ti kao Asatru vernik veruješ da su se zemljotresi dešavali onda kada je Loki vrištao od bolova...
Pa i jos vristi.
Kako mozes da osudjujes Mikuja kada je tvoje vidjenje daleko smesnije i neozbiljnije?

Ја сам веома свестан да су богови као и Локи који вришти од болова само метафоре за описивање природних појава. Наши преци нису умели да их другачије опишу. Моје виђење има традицију које је старије од Микијевог. Као што знам да планета земља није настала од убијеног џиина Имира већ природним путем,
 

Back
Top