Centar za prirodnjacke studije

Pise CPS diskutant, pod pseudonimom Jovan KG.

MIROLJUB PETROVIĆ – JEVREJSKI KONVERTIT U POKUŠAJU

Poštovani ljubitelji lika i dela dr Miroljuba Petrovića,
Sećate li se kad je na ovom forumu uvek nepopularni Chuck Norris sugerisao doktoru da bi trebao promeniti prezime u Ješić? Da, davno je to bilo, a kako vaš doktor ima jaču cenzuru od Katoličke crkve, uvek bi nalazio načina da zakopa jasne dokaze o svojim manipulacijama.
Ovoga puta uz pomoć mojih rendžera koji su mu uvek na tragu, imam za vas ekskluzivne informacije. Naime, vaš guru je porodično putovao u London, ali ne turizma radi ili međunarodnog terorizma u pokušaju, po čemu je takođe poznat. U Londonu se nalazi glavni jevrejski centar za preobraćenje u judaizam pod imenom Beth Din koje je neka vrsta duhovnog suda Ujedinjenih sinagoga koji svake godine prima aplikacije ne-Jevreja i osoba iz mešovitih brakova duboko motivisanih za prelazak u judaizam.
I sami znate koliku motivaciju ima vaš doktor da se nađe u lokalnom raju ili bude jedan od poduzimača za izgradnju trećeg hrama u Jerusalimu. Možda bi se u raju našao i neki dinosaurus voljan da upotpuni čuveni Dino muzej – najveći na svetu, a možda i šire.
No kao i svaka druga priča vezana za doktora Petrovića, i ova ima svoju materijalnu stranu. Osobe koje Beth Din primi dobijaju besplatan smeštaj i hranu u Izraelu na period od 2 godine, kao i posao.
Ali doktor ne bi bio to što jeste kad i tamo u Londonu nešto ne bi pokušao da lažira. Tako je uhvaćen u laži i odbijen, iako moji rendžeri nisu uspeli tačno da saznaju o čemu se radi, mada moguće da je optužba za međunarodni terorizam još uvek aktuelna.
Tako je naš pravoslavac i nesuđeni Jevrej neslavno završio svoje putešestvije po mrskom Zapadu i vratio se u svoj ekološki soliter iz kojeg je proizvedeno toliko prestižnih ustanova i fakulteta. Ko zna, možda mu je Bog privremeno zatvorio vrata na putu u potpunu propast, ne bi li se kako dozvao pameti…

http://1.2.3.9/bmi/i41.tinypic.com/nlva8l.jpg
 
Poslednja izmena:
Miroljub Petrovic
Vrh
  #27376
 Stampaj Poruku
Odgovorio 24.05.2013 15:33
Korisnička slika

Super Administrator

Odgovori: 12975
Pristupio/la:16.01.2008 23:49

Evo jednog poucnog iskustva. Javio mi se covek koji se "zabavljao" sa jednom pagankom, i ona mu je obecavala da ce sve da ga slusa samo ako bude hteo da je ozeni i ima dete sa njom. Obecala je da ce da se poradja kod kuce, da nece da vakcinise dete, i druge stvari, ukljucujuci i one oko teologije. I ovaj pristane, i kad je ova paganka ostala u drugom stanju, okrenula je curak i saopstila mu da ce da se poradja u bolnici, da ce da vakcinise dete svim vakcinama i da nema nista od ranijeg dogovora.

Ovo iskustvo je posebno vazno za one magarce koji se druze sa "devojkama" (pagankama) i koji misle da ce moci da naprave pitu od govana. Poznato je da su promiskuitetne devojke ultra demonizovane, i pod dejstvom demona ce na sve pristati i sa svim se sloziti, dok ne uhvate zrtvu u zamku. U najvecem slucaju one to rade nesvesno jer njihovim umovima upravljaju demoni. Iz tog razloga je vazno da u izboru bracnog druga mladi ljudi obavezno konsultuju starije, poboznije i iskusnije ljude, a ne da se prave pametni i da se zalecu na minsko polje.
 
BiK - poruka glasi:

Poštovani, pregledala sam vaše odgovore na forumu u vezi braka, međutim zanima me jedna stvar. Kao prvo, dečko i ja živimo u Zagrebu i katolici smo (u crkvi smo se i upoznali), ali nismo za to da se vjenčamo u našoj katoličkoj crkvi zbog svega što ona predstavlja. Vjerujte, ovdje su svi svećenici pod papstvom (veličaju papu, Bozanića i ekipu), isto tako kada bi se odlučili na vjenčanje u crkvi morali bi se ispovijedati svećeniku prije vjenčanja (što se ne smije jer nam samo Bog može oprostiti grijehe) i ima tu još stvari da ne nabrajam, a koje se protive Bibliji. Isprintala sam postavljenu Bibiliju na Vašem forumu te se ja i dečko bacamo na čitanje, a do tada me zanima kako se po Bibliji odnosno Božjoj riječi stupa u brak? Dali da se vjenčamo u takvoj crkvi (otpadnoj) ili samo kod matičara? Znam da sam možda pregruba kada govorim o Katoličkoj crkvi tako, ali u našim crkvama se štuju mrtvaci, kipovi, ne čita se stari zavjet uopće, veliča se papa, svećenici voze skupa auta isto kao i časne sestre, dobivaju vrlo visoka mjesečna primanja, a na misama govore kako treba biti skroman itd. itd... Ima tu još stvari, samo mi se ne da nabrajati. Oprostite na predugačkom postu, unaprijed Vam hvala na odgovoru i pozdrav iz sunčanog Zagreba.

SLEDI ODGOVOR BEZ BIBLIJSKOG PRIMERA JER GA I NEMA NA OSNOVU OVAKVOG ODGOVORA:


Miroljub Petrovic
Manji je problem to kako svestenici zive, od tog sto ne rade nista korisno za narod, i jos ga uvlace u zlo i okultizam.

Vencanje je zajednica muskarca, zene i Boga, kao sto je i ulazak u savez sa Bogom odnos izmedju Boga i coveka. E sad, tu su ljudi pogresno nauceni da mora postoji posrednik izmedju Boga i ljudi, pa tako navodno neko mora da venca mladica i devojku, i neko mora da obredno okupa (krsti) onoga ko ulazi u savez sa Bogom. To nije biblijski stav. Ako odes u Izrael videces na drevnim arheoloskim lokalitetima bazene za obredno kupanje gde su se ljudi sami obredno kupali. Tako je i danas prilikom prihvatanja judaizma - postoji bazen za obredno kupanje (mikve) gde osoba sama ulazi i sama se uranja, a svestenik ili pobozna zena (zavisi da li se obredno kupa muskarac ili zena) samo posmatra sa strane da li je ovaj to zaista uradio.

Kada je u pitanju ulazak u brak, u stara vremena je bila potrebna dozvola roditelja za ulazak u brak. Kada se Isak zenio, roditelji (ili staratelji) njegove zene su odobrili taj brak, devojka je pristala, a onda je Isakov otac odobrio brak i dao blagoslov za brak. (Danas je tesko to primeniti jer su savremeni roditelji uglavnom nezainteresovani za duhovne teme.) Ti i tvoj decko vec zivite u braku, jer verovatno radite sve ono sto rade bracni drugovi. A i da ne radite, samim tim sto ste zajedno to je vrsta braka. Mislim da je pred Bogom dovoljno da se zajedno pomolite i da od Njega trazite blagoslov za vas brak, i to je to. Potpisivanje ugovora pred maticarem je problematican potez jer je taj ugovor vrlo nepovoljan, narocito za muskarca. Kad vidimo kako su danasnje crkve polupane, i kakav je drzavni sistem po pitanju braka, onda je tesko reci sta uciniti da bi se danas sklopio brak. Ako postoji neki pobozan i moralan svestenik koga znate, ili neki takav covek koji nije svestenik, mozete mozda da odete kod njega i zamolite ga da se za vas, u privatnom ambijentu, pomoli Bogu u vasem prisustvu i zatrazi blagoslov za vas brak. Ali, mislim da i sami to uradite je na mestu. "Bog ne gleda ono sto covek gleda, covek gleda ono sto je spolja, a Bog gleda na srce." (1. Samuilova 16,7)

http://www.creation6days.com/diskusije/forum/viewthread.php?thread_id=4&rowstart=27600


U BIBLIJI NEMAMO NI JEDAN PRIMER SAMOKRSTAVANJA, VEC JE SAM ISUS KRTSEN OD JOVANA KRSTITELJA I SAMI APSOTOLI SU KRSTAVALI.

Svadbena veselja i svadbe nalazimot akodje u Bibliji, cak i sam Isus prisustvuje jednoj...

Miki je prilicno skrenuo sa puta:(
 
Poslednja izmena:
Medicincki saveti:

Odgovorio 28.06.2013 11:08
MilanGrubetic - poruka glasi:


miroljube lakse ti je da mi obrises pitanje nego odgoviris na njega? u cemu je problem?

Miroljub Petrovic

Odgovorio 28.06.2013 11:10

Problem je sto si ti magarac koji veruje u glupe price Jehovinih svedoka. Bolje da ti obrisem post nego da te banujem. Sledeci put kad budes blejao bices banovan
.
 
Treci Hram je vec odavno sazidan:

BP

Odgovorio 29.06.2013 15:02

Ako je Hram srušen znači li to da je žrtveni sistem ukinut, jer se nema gdje prinositi žrtva ?


Miroljub Petrovic

Odgovorio 29.06.2013 16:24


Zrtveni sistem je suspendovan dok se ne sazida Treci hram.

TRECI HRAM JE ODAVNO SAGRADJEN; MIKI CEKA POGRESAN HRAM:

Joh 2:16 I reče onima što prodavahu golubove: Nosite to odavde, i ne činite od doma Oca mog dom trgovački.
Joh 2:17 A učenici se Njegovi opomenuše da u pismu stoji: Revnost za kuću Tvoju izjede me.
Joh 2:18 A Jevreji odgovarajući rekoše Mu: Kakav nam znak pokazuješ, da to možeš činiti?
Joh 2:19 Isus odgovori i reče im: Razvalite ovu crkvu, i za tri dana ću je podignuti.
Joh 2:20 A Jevreji rekoše: Četrdeset i šest godina gradjena je ova crkva, a ti za tri dana da je podigneš?
Joh 2:21 A On govoraše za crkvu tela svog.



Mt 26:61 I rekoše: On je kazao: Ja mogu razvaliti crkvu Božju i za tri dana načiniti je.

Markus 14:58 Mi smo čuli gde on govori: Ja ću razvaliti ovu crkvu koja je rukama načinjena, i za tri dana načiniću drugu koja neće biti rukama načinjena.

Mt 27:63 I rekoše: Gospodaru! Mi se opomenusmo da ovaj laža kaza još za života: Posle tri dana ustaću.
 
Poslednja izmena:
Zdravko Vučinić, jul 2013

1 deo.

Miroljub Petrović i ja na putu za Izrael


Uvod

Kao neko ko je godinama bio najbliži saradnik i prijatelj geologa, dr Miroljuba Petrovića, i neko ko je veoma dobro poznavao njegove poglede na život, razmišljanja i djelovanje, smatram da imam obavezu da se osvrnem na njegove teološke stavove koji slušaoce ili čitaoce mogu dovesti u tešku zabludu sa konkretnim posljedicama.

Miroljub Petrović je u regionu bivše Jugoslavije, kada je u pitanju kreacionizam, povezivanje nauke i Biblije, i zdravstvena reforma, definitivno najuticajnija ličnost.

Petrović je učinio da veliki broj ljudi na ovim prostorima dobije korisne informacije iz ovih oblasti, što im je, vjerujem, doprinijelo u poboljšanju kvaliteta života, upoznavanju sa osnovnim principima religije i zdravog života.

I ja sam jedan od onih koji je od Petrovića naučio puno toga, što mi je i danas od velike koristi u životu.


Da ne bih dalje objašnjavao Petrovićev nesporan uticaj na moj život, dovoljno je da kažem da sam godinama ranije njegove teološke stavove smatrao kao svoje.

Ono što je on naučavao ja sam to prihvatao kao jedinu istinu. Razlog za takav moj stav nije ležao jedino u činjenici da sam imao povjerenja u njega i cijenio njegov rad, već u mom nedovoljnom poznavanju Biblije. Ja sam tada radio ono što Petrović prigovara mnogima – pustio sam da neko drugi za mene čita Bibliju i na taj način formirao teološke stavove.

Onoga trenutka kada sam početo ozbiljnije da čitam i istražujem Bibliju, maltene za nekoliko dana sam se uvjerio da teološki stavovi Miroljuba Petrovića nijesu biblijski. Svakog dana sam sve više bio uvjeren da Petrović nedovoljno poznaje Biblijski koncept i da je vjerovatno u zabludi, jer neću da vjerujem da takav čovjek može svjesno manipulisati.

 
Poslednja izmena:
2. deo.

Petrovićeva teologija

U svojoj novoj knjizi „Pravoslavlje za početnike“, ranije u mini serijalu predavanja „Posljednji događaji“, kao i na svom forumu „creation6days.com“, Petrović je promovisao sopstvenu teologiju prema kojoj će se u „bliskoj budućnosti jevrejski narod obratiti svom Bogu i priznati Isusa Hrista za Mesiju, nakon čega će u Izraelu biti uspostavljena teokratska država i izgradiće se hram u kojem će se prinositi žrtve za grijehe“.

U to vrijeme, prema Petroviću, Bog će okupiti svoj narod iz svih država svijeta i dovešće ih u Izrael. I konačno, kako Petrović propagira, ovakvo Božje miješanje u tok ljudske istorije i ispoljavanje natprirodne sile, predstavljaće najveće propovijedanje jevanđelja i poslednji poziv svim narodima svijeta da se okrenu Bogu Stvoritelju.

Petrović svoje tvrdnje temelji, kako sam kaže, na Bibliji, i naglašava: „Ubjedljivo najviše tekstova u Bibliji opisuje taj budući događaj. To je događaj kojim odjekuje cijela Biblija – od Mojsijevih knjiga, preko proročkih knjiga i jevanđelja, pa do poslednje biblijske knjige Otkrivenje“.

Petrovićeva teologija, kao što ću to pokušati da objasnim u ovoj studiji, je apsolutno nebiblijska. U pitanju je pogrešna nauka u koju mogu povjerovati oni koji nedovoljno čitaju Bibliju ili prepuštaju da drugi misle umjesto njih, kao što je to bio moj slučaj godinama ranije.


- - - - - - - - - -

3. deo

Petrović i Elen Vajt

Petrović mi je još prije 10 godina kazao da on lično vjeruje da je Elen Vajt, jedan od pionira Adventnog pokreta, Božji prorok isto kao i apostol Pavle ili druge Božje sluge iz Biblije.

Kada sam ga kasnije jednom prilikom pitao zašto Elen Vajt ne govori o obnovi Izraela, on je odgovorio: „to joj nije dato“, odnosno da Bog nije nadahnuo Elen Vajt tim znanjem.

Kada sam lično počeo intenzivnije da čitam Elen Vajt vidio sam da ona detaljno govori o budućim događajima na Zemlji do kraja njene istorije, koje joj je, kako ona kaže, Bog pokazao. Pitao sam se da li je moguće da u svemu tome fali „karika“ zvana obnova države Izrael i obraćenje Jevreja. Ispostavilo se da nije moguće, jer sama Elen Vajt kaže u svojim knjigama (Rani spisi, Velika borba, Hristove pouke, itd.), a pozivajući se na Bibliju, da stari Jerusalim nikad više neće biti podignut i da su Jevreji izgubili svoje pravo Božjeg izabranog naroda.

Shvatio sam da Petrović nije bio u pravu kada je rekao da Eleni Vajt nije bilo dato znanje ili nadahnuće o obnovi Izraela, jer ona u tom slučaju ne bi nikad napisala da stari Jerusalim nikad više neće biti podignut i da su Jevreji izgubili svoje pravo Božjeg izabranog naroda.

Zašto sam pomenuo ovu priču o Elen Vajt? Zato što je to bio jedan od načina koji me je uvjerio Petrović ne prihvata stvari onakve kakve jesu, već onako kako on misli da treba. Vjerovati u Elen Vajt kao Božjeg proroka, a istovremeno vjerovati u obnovu Izraela je kontradiktorno i nespojivo.

Tako sam shvatio da Petrović na isti način, vjerovatno nesvjesno, pogrešno razumije i jasna biblijska učenja, ulazi u kontradiktornosti, koristi nebiblijske teze promiješane sa stihovima iz Biblije koje slabiji poznavaoci mogu dvosmisleno da tumače. Posljedica toga su teološki stavovi o obnovi Izraela, obraćenju Jevreja, uspostavljanju hramske službe i žrtvenog sistema, koji navode na to da religiozan čovjek treba da se odseli u Izrael jer je to teritorija u kojoj Bog priprema velike događaje.


- - - - - - - - - -

Izvan konteksta Biblije

Prije nego što ukažem koliko je Petrovićeva teologija nebiblijska, izdvajam iz njegove nove knjige „Pravoslavlje za početnike“ najvažniji dio poglavlja koji je nazvan „Kraj istorije“.

Veliki događaj koji je pred nama, kada se Bog bude umiješao u tok ljudske istorije, biće veoma sličan najvećem Božjem natprirodnom djelovanju u istoriji – kada su Jevreji izvedeni iz egipatskog ropstva i kada je formirana država Izrael koja je u tom trenutku bila veliko vidjelo svim narodima na svijetu. Tom prilikom Bog je činio velika natprirodna čuda kao nikad u istoriji – sa deset velikih zala je pogodio Egipat, razdvojio je Crveno more da bi Njegov narod mogao da prođe, a zatim se na nevjerovatan način obračunao sa svim neznabožačkim narodima koji su se suprotstavili Njegovom narodu na njihovom putu u Obećanu zemlju. Biblija kaže da će događaj koji je pred nama, kada se Bog ponovo bude umiješao u tok istorije na vidljivo natprirodan način, biti mnogo grandiozniji i mnogo veći nego način na koji je djelovao prilikom izlaska Jevreja iz Egipta.

Ubjedljivo najviše tekstova u Bibliji opisuje taj budući događaj. To je događaj kojim odjekuje cijela Biblija – od Mojsijevih knjiga, preko proročkih knjiga i jevanđelja, pa do poslednje biblijske knjige Otkrivenje. Svi ti tekstovi govore da će se ponoviti isti scenario i isti način Božjeg djelovanja vidljiv svim narodima svijeta, kao i u vrijeme izlaska iz Egipta. Naime, Bog je još preko Mojsija jasno rekao šta će se desiti sa generacijama Jevreja koje budu odbacile Boga, ali je isto tako naglasio da će se na kraju istorije, kada jevrejski narod bude bio u smrtnoj opasnosti od potpunog uništenja (kao u vreme Egipta), desiti veliko obraćenje jevrejskog naroda svom Bogu i da će se tada desiti najveće čudo Božjeg natprirodnog djelovanja u istoriji.

Bog u Bibliji kaže: „Evo ide dan kada se više neće govoriti ‘Neka je blagosloven Bog koji je izveo sinove Izraelove iz zemlje egipatske’, nego ‘Neka je blagosloven Bog koji je izveo sinove Izraelove iz sjeverne zemlje i iz svih zemalja u koje ih je protjerao’ i oni će sjedeti u svojoj zemlji.“ Dakle, Bog o ovom događaju govori još preko Mojsija, a onda u proročkim knjigama Biblije ponavlja opis budućeg scenarija formiranja države Izrael, i to nebrojeno puta sa detaljnim opisom. U to vrijeme, Bog će okupiti svoj narod iz svih država svijeta i dovešće ih u Izrael. Opis države Izrael u to vrijeme, koji nam je dat u Bibliji, je zaista neverovatan. Bog će učiniti da država Izrael bude kao Edenski vrt, sa predivnom prirodom i životom u harmoniji, baš kao u vrijeme Adama i Eve. Biblijski tekstovi kažu da će u to vrijeme „vuk i jagnje živeti zajedno“, da će se „malo dijete igrati sa zmijom otrovnicom“, i da će ti događaji biti „znak za zbor svim narodima“.

Bog nam u Bibliji kaže da će u to vrijeme „deset ljudi iz svakog naroda uhvatiti jednog Jevrejina za ruku govoreći: ‘Idemo s vama, jer čujemo da je s vama Bog’.“ Ovakvo nevjerovatno i grandiozno ispoljavanje Božje natprirodne sile predstavljaće poslednji poziv svim narodima sveta da se okrenu Živom Bogu Stvoritelju
.
 
5. deo

Na kraju svoje nove knjige Petrović daje reference za svako poglavlje. Što se tiče poglavlja „Kraj istorije“, u dijelu koji se odnosi na navodnu obnovu Izraela i sve ono što Petrović u tom kontekstu tvrdi, kao reference naveo je više biblijskih citata iz knjiga proroka Isaije, Jeremije, Zaharije, Ezekijela.

Iako sam kaže da „ubjedljivo najviše tekstova u Bibliji opisuje taj budući događaj, od Mojsijevih knjiga, preko proročkih knjiga i jevanđelja, pa do poslednje biblijske knjige Otkrivenje“, Petrović nije naveo ni jednu referencu iz jevanđelja ili Otkrivenja kojom bi potkrijepio svoje tvrdnje o obnovi Izraela. Iz Mojsijevih knjiga je dao jednu referencu koja govori o prokletstvima ili blagoslovima koje mogu očekivati Jevreji zavisno od toga da li će poštovati ili Božji zakon koji im je dat.

Petrović često u svojim istupima, na forumu, u mini seriji predavanja „Posljednji događaji“ i sada novoj knjizi, naglašava veću važnost Starog zavjeta u odnosu na Novi. Posebno naglašava redosljed, prioritete i učenje knjiga u Starom zavjetu: Tora (učenje ili zakon), istorijske knjige, zatim 15 proročkih knjiga koje se bave opisom Božjih kazni zbog otpada i obećanja o oslobođenju, izlazak Jevreja iz ropstva, prvi i drugi Hristov dolazak.

Zanimljivo je da Petrović nigdje ne pominje aspekte trećeg Hristovog dolaska i konačne realizacije Plana spasenja i konačne obnove Zemlje kojim obiluju upravo proročke knjige Starog zavjeta – Jeremija, Isaija, Zaharija i Ezekijel.

Zato Petrović projektuje konačno oslobođenje na doslovni Izrael koji će Bog okupiti pred kraj vremena, a ne na konačno oslobođenje predviđeno Planom spasenja i obnovom Zemlje.

Kada se uzme u obzir većina konkretnih citata iz ovih proročkih knjiga koje Petrović koristi u prilog svojim tezama, jasno je da se oni odnose na konačno oslobođenje, nakon trećeg Hristovog dolaska, obnovom Zemlje. To je ono što je Božja namjera sa svojim narodom (ko je Božji narod uskoro ćemo utvrditi).

Proroci iz Starog zavjeta pišu o lokalnoj slici ropstva i izbavljenja i kroz sve to najavljuju najveći od svih događaja – konačno izbavljenje Božjeg naroda. U tim proročanstvima često se smjenjuju događaji koje u stvarnosti dijele duga vremenska razdoblja ili pripadaju različitim fazama Plana spasenja tako da je njihovim vađenjem iz ukupnog konteksta moguće dokazivati razna stanovišta.

Slične metode kao proroci koristio je Isus kada je objašnjavao učenicima posledak vremena – znači, lokalni događaj i njegova univerzalna primjena. Petrović to radi obrnuto – univerzalni događaj (konačno oslobođenje) svodi na lokalnu primjenu (oslobođenje i obnova države Izrael).

Pogledajmo jedan poznati primjer iz Biblije koji nam dosta govori o tome kakvim su se jezikom služili proroci. Prorok Ezekijel daje opis pada Sotone, kroz priču o lokalnom caru Tirskom:

„Sine čovečiji, nariči nad carem Tira i reci mu: ‘Ovako kaže Gospod: ‘Ti si pečat savršenstva, pun si mudrosti i savršeno si lijep. Bio si u Edenu, vrtu Božjem. Pokrivalo te je svako drago kamenje, rubin, topaz, jaspis, hrizolit, oniks, žad, safir, tirkiz, smaragd i zlato; tamburine i svirala bili su ti pripremljeni onog dana kad si bio stvoren. Bio si pomazani heruvim zaštitnik, ja sam te postavio. Bio si na svetoj gori Božjoj. Hodio si usred plamenih stena. Bio si besprekoran na svojim putevima od dana kad si stvoren pa sve dok se u tebi nije našla nepravednost“ (Ezekijel 28,25-26).

Preplitanje lokalnih i univerzalnih događaja može da bude zbunjujuće za čitaoce u početku, zato treba čitati cijelu Bibliju i u razmatranje uzeti čitav kontekst kada je u pitanju Božja namjera sa čovječanstvom i šta sve Plan spasenja predviđa.
 
Miroljub Petrovic
Vrh #28160 Stampaj Poruku
Odgovorio 24.07.2013 11:02

Naravno da držanje ili ne držanje biblijskih praznika nije centralno teolosko pitanje i nije glavni problem kod adventista, nego to što su kao i drugi hrišćani došli u gradove da trule i propadaju, i sve drugo sto sa tim ide, iako i po tom pitanju njihov autor Elen Vajt kaze drugacije i kaze da gradove treba sto pre napustiti.

A gde zivi sam Miroljub kada daje ovakve kritike i savete?

U Beogradu u soliteru.

Adventista imas koji su u gradovima a koji su i u selima a ne samo u gradovima...
 
Pitanja i saveti:

sale87 - poruka glasi:Miroljube ja imam vec duze vreme problema sa kockom i sa alhoholom.mucim se vec godinama i pokusavam da prestanem.voleo bi kad bi vi hteli da mi nesto predlozite u vezi ove moje bolesti. Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Savet.

Miroljub Petrovic  Odgovorio 27.07.2013:Treba da nadjes nekog jakog momka i da mu platis da zivi sa tobom, i svaki put kad potegnes za alkoholom ili kockom da te dobro isprebija, kao magarca. I tako ces se za desetak dana oduciti od kocke i alkohola, veruj mi.
 
Poslednja izmena:
Nadjoh na nekom drugom forumu nesto o likovima koje reklamira direktor CPS-a.

Tko je Alberto Rivera?

Od svih jezuita, najpoznatiji je "bivši jezuit Alberto Rivera". Alberto Rivera se sam predstavljao bivšim isusovcem. I ne samo to, predstavljao se i bivšim biskupom Katoličke Crkve. To su jedno vrijeme koristili određeni protestantski krugovi, tako da su financirali tiskanja i izdavanja nekih njegovih „knjižica“. Osim što se predstavljao katoličkim svećenikom (isusovcem), te čak i katoličkim biskupom, Rivera se predstavljao i doktorom. Hvalio se čak sa sedam doktorskih diploma (titula).

Jednom prilikom, Alberto Rivera bio je pozvan u jednu radijsku emisiju. U radio intervjuu, Riveri je postavljeno izravno pitanje u vezi s njegovim mnogim diplomama. Tvrdio je da ima sedam akademskih (doktorskih) titula, što je razlog zašto on sam sebe naziva Dr. Rivera. Ipak, na radiju pred tisućama slušatelja nabrojao ih je šest. Tako je, prema vlastitim tvrdnjama, Rivera bio: dr filozofije, dr teologije, dr sociologije, dr povijesti, dr Biblije i dr psihologije. Tijekom razgovora nekoliko je puta ustvrdio da je svoj prvi doktorat dobio 1947. god. Ostale diplome, kako je tvrdio, dobio je tijekom sljedećih 9 godina. Vrhunac blamaže se dogodio kada se u radijsku emisiju javio jedan slušatelj, koji je najelementarnijom matematikom izračunao kako je Riveri bilo 12 godina kada je stekao prvu doktorsku diplomu. Dakle, prva doktorska diploma kad mu je bilo 12 godina, a narednih još šest doktorskih diploma stiče između svoje 12. i 21. godine života. Eto, to je Alberto Rivera, prema njegovim vlastitim kazivanjima.

Druga zgoda s Riverom bilo je otkriće kako čovjek ne zna ni riječ latinskog jezika. Katolički svećenik (isusovac – studiraju 8 godina), pa i katolički biskup, sedam doktorskih diploma, a čovjek ne zna riječ latinskog jezika.

Ipak, balon se morao rasprsnuti kao i svaki drugi balon. Otkrilo se da je Alberto Rivera najobičniji lažov i prevarant. Otkrilo se kako se protiv njega vodi sudski postupak u južnoj Kaliforniji zbog optužbi za financijske prijevare, te postojanje tjeralice u New Jersey-u također zbog prijevara. Zatim, otkrilo se kako je bez dozvole skupljao novce za neke protestantske crkve i kako nikada prikupljeni novac nije predao. Također se saznalo za pismo Charles-a Hawkins-a iz Church of God of Prophecy u kojem Ministarstvo pravosuđa izvještava o Albertovim prijevarama u nekim bankama. Saznaje se za dvije tjeralice protiv njega u Deland-u i Ormond Beach-u na Floridi, također zbog bankovnih prijevara.

Jedno vrijeme, za antikatoličku propagandu, Riveru su koristili i neki protestantski krugovi, a kao glavni izdavač bio je Jack Chick. Nakon što se točno saznalo tko je i što je Alberto Rivera, protestanti također dižu ruke od njega. Rand Winburn, direktor „Protestant Reformation Publications“ piše pismo Jack-u Chick-u, koje ovako završava:

Gospodine Chick, kao kršćanin odgovoran za Crkvu i njezinu glavu, Gospodina Isusa Krista, preklinjem vas da prekinete tiskanje i distribuciju tih bogosramnih bajki. Pravi sveci i mučenici nagrađeni su za svoj hrabri stav protiveći se teoriji Papa-Antikrist, i za stav: NE PRIJEVARI, za razliku od gospodina Rivere. Također vas molim da se javno pokajate, tražeći oprost zbog toga što ste potpali pod magiju lažnog proroka.

Eto, to je Alberto Rivera. Da, vjerovali ili ne, ovaj lik zaista je postojao. Toliko stvarno je postojao da je mogao i krasti, i otimati i lagati i pisati. Neka njegova „pisanja“, na ovim našim prostorima, u jednu knjižicu sabrao je i objavio, što mislite tko? Da, Miroljub Petrović je to „uredio i objavio“ pod naslovom „Vatikanske ubice“.

Tko je Walter Veith?

O njemu ne bih puno. Dočepali su ga se Adventisti sedmog dana čim su čuli da spominje kreacionizam, priča slična priči o Adventistima i Miroljubu. Spomenut ću samo da mu je temeljno polazište nasrtaja na Katoličku Crkvu upravo „lopov-otimač-lažov-pisac“ i „bivši jezuit“ Alberto Rivera. Osim toga, hrpetinu uradaka ovog recentnog lažoglava možete pronaći na internetu. Adventisti sedmog dana i članovi raznih „internet crkava“ (ima ih i ovdje na forumu) razmjenjuju i razašilju te uratke posredstvom „svoga duha“ – „youtube kanalizacije“.
 
Ovu organizaciju vodi izvesni Miroljub Petrovic po zanimanju geolog. Bavi se propagiranjem kreacionizma vise od 10 godina na ovim prostorima. Serije njegovih predavanja emitovane su na raznim lokalnim televizijama. U pocetku mi se cinio bezazlen i dobronameran ali kako je vreme prolazilo sve vise sam uvidjao da je sklon manipulisanju. Pored toga ispostavilo se da je materijal za svoja predavanje preuzeo od drugih autora. Ozbiljnih, manje ozbiljnih i totalnih ludaka tipa the prophecy club.
Ne znam mnogo o njegovoj proslosti ali negde sam procitao da je bio clan adventisticke crkve (nacin na koji deluje i materijal koji je u pocetku distribuirao je iz protestantskih sekti).
Na svojoj internet stranici cesto iznosi kontradiktorne stavove kao da je rec o podvojenoj licnosti. Banuje svakog ko pokaze tracak kritickog razmisljanja uz izgovor da se on ne bavi glupostima.
Sve mi izgleda kao da je religiju pretvorio u biznis od kojeg zivi.
Zna li neko nesto vise o ovom coveku, njegovoj proslosti i organizaciji?

Раније сам поштовао Мирољуба Петровића, али сада мислим да је луд. У свему види Сотону и пале анђеле.
 
Za neke stvari ga i dalje postujem ali za neke druge mislim da je lud 100 %
Voleo bih da prisustvujem njegovim izlaganjima ALI ne da ga samo slusam sta prica nego da mu i postavljam pitanja.
Mislim da bi se izgubio


kad bi mu tamo postavljali pitanja, pa on bi izvršio samoubistvo s'leđa :lol:
jedan lik ga jednom pitao nešto, on kad ciknu na njega, zbrlja nešto i odjeba ga časkom
 
Zato ni ne dozvoljava da ga pitaju

Иди код њега на форум па му постави сва питања која желиш. Баш да видимо шта ће да ти одговори. А ако би га питао нешто на самој трибини рекао би ти нешто у стилу "није ово та тема" или "немам сада времена пошаљи ми меил".
 
Раније сам поштовао Мирољуба Петровића, али сада мислим да је луд. У свему види Сотону и пале анђеле.

A zasto si ga postovao?
Pa pao si na autoritet.
Na doktrosku titulu...
Da to nije imao ti ga nebi pogledao.
Zato Miki ima pravo kada vam nudi tu titulu jer vi svi gledate na pakovanje.
Pa vam je i dao to sto hocete...
 
A zasto si ga postovao?
Pa pao si na autoritet.
Na doktrosku titulu...
Da to nije imao ti ga nebi pogledao.
Zato Miki ima pravo kada vam nudi tu titulu jer vi svi gledate na pakovanje.
Pa vam je i dao to sto hocete...

Не. Док сам веровао допала су ми се његова предавања па и сад послушам по које.
 

Back
Top