Centar za prirodnjacke studije

Pozdrav svima, moram da kazem ovde jednu cinjenicu, Miroljub Petrovic je PLAGIJATOR. Moja baka je adventista vec jedno 15god, imao sam prilike da procitam knjigu od Radise Antica njihovog dekana na teoloskom fakultetu, knjiga se zove ,,Put Istina i Zivot'' i zbir je predavanja odrzanih na politehnickoj akademiji. Pre neki dan sam slucajno otisao na sajt CPS i skinuo knjigu Aleksandra Medvedeva ,,Tajne Biblije'' u pdf verziji. Sokiralo me je kada sam video da je to ista adventisticka kniga Radise Antica, pripisana drugom autoru. Mislim ko je uopste Aleksandar Medvedev?? ,nikad cuo.
Sve je kopirano od reci do reci, sve ono sto je Radisa Antic pricao na predavanjima i uzivo, znam da su to njegove reci jer sam ga slusao. A njegovu knjigu imam i dan danas pa sam mogao da uporedim, sve je isto, poglavlja, recenice, cak i zarezi... Mislim neko mora da ga tuzi za plagijat, ovo je stvarno strasno sta taj covek radi.
 
To je vec poznato da radi. Mnogo tiga je uzeo a nije naveo iz knjiga Duha prorostva Jelene Vajt...

Medvedev je izmisljenja licnost da bi knjiga bolje prosla jer nasi vole Ruse.

Nasi u Srbiji su zatruti prema adventistima i malo ko bi citao Antica Jelenu G. V.

Ovako Medvedev i slicni i cita vecina a i stize novac...

Ja sam primetio to isto i rekao nekim njegovim sledbenicima.

Ne samo knjige nego i ucenja i predavanja su vecinom adventisticka...

Kazu oni da mu je mozda duh sveti dao iste reci?

To je sve kao bumerang.

Kad tad se vrati...

Ja nemam nista protiv da se istina siri.

Ali ne kada se od toga pravi biznis...
 
Poslednja izmena:
Jos jedan 'specijalitet' Centra za prirodnjacke studije je prevod Svetog pisma koji su objavili. U pitanju je, bez dozvole uzet i prepravljen srpski prevod Novi svet u izdanju JS. Dakle uzeli su Jehovisticki prevod Svetog pisma na srpski, umesto Jahve ubacili Gospod, umesto stupa krst i sl i objavili kao svoj. Jedino, to moram da priznam, u ovom prevodu postoji verovatno originalan prevod Evandjelja po Mateju (dakle nije iz Novog sveta). To je prevod s jevrejskog jer oni veruju da je Matejevo evandjelje u originalu bilo na jevrejskom/hebrejskom a ne na grckom. Mislim, mada ne smem da tvrdim da su ih JS tuzili zbog plagijata. Inace cujem da je Miroljub tvrdio da su JS zapravo plagirali njihov prevod - sto je malo verovatno za organizaciju kakvi su JS + sto je prevod Svetog pisma u njihovom prevodu izasao bar 2 ili 3 godine ranije.Ovaj prevod ima nesto drugaciji raspored knjiga u SZ jer su sledili raspored u Tori a ne raspored kakav smo mi navikli da imamo u nasim Biblijama.
Ovaj prevod koji je pripremio CPS je objavila izdavacka kuca Metafizika a moze se skinuti i s ovog linka http://www.*************/?lmmmwmxzjom
 
Jos jedan 'specijalitet' Centra za prirodnjacke studije je prevod Svetog pisma koji su objavili. U pitanju je, bez dozvole uzet i prepravljen srpski prevod Novi svet u izdanju JS. Dakle uzeli su Jehovisticki prevod Svetog pisma na srpski, umesto Jahve ubacili Gospod, umesto stupa krst i sl i objavili kao svoj. Jedino, to moram da priznam, u ovom prevodu postoji verovatno originalan prevod Evandjelja po Mateju (dakle nije iz Novog sveta). To je prevod s jevrejskog jer oni veruju da je Matejevo evandjelje u originalu bilo na jevrejskom/hebrejskom a ne na grckom. Mislim, mada ne smem da tvrdim da su ih JS tuzili zbog plagijata. Inace cujem da je Miroljub tvrdio da su JS zapravo plagirali njihov prevod - sto je malo verovatno za organizaciju kakvi su JS + sto je prevod Svetog pisma u njihovom prevodu izasao bar 2 ili 3 godine ranije.Ovaj prevod ima nesto drugaciji raspored knjiga u SZ jer su sledili raspored u Tori a ne raspored kakav smo mi navikli da imamo u nasim Biblijama.
Ovaj prevod koji je pripremio CPS je objavila izdavacka kuca Metafizika a moze se skinuti i s ovog linka http://www.*************/?lmmmwmxzjom

Jeste tako ali je ispao dobar prevod.

Treba reci celu istinu...
 
Miroljub Petrovic
Vrh #24781 Stampaj Poruku
Odgovorio 17.11.2012 23:27
Korisnička slika
Super Administrator
Odgovori: 12023
Pristupio/la: 16.01.2008 23:49


Naravno da je bio nacionalista. On jasno kaze da je dosao da uci "samo izgubljene ovce sinova Izraelovih". On je strogo zabranio ucenicima da idu u neznabozacke gradove. Bozji model je da se preko jevrejskog naroda istina o Zivom Bogu prenese svim narodima. Ne moze preko ne-Jevreja da se prenosi istina o Zivom Bogu kad oni nece da zive po Mosjijevom zakonu (nece da budu Jevreji). Onaj poslednji stih u Mateju, gde se u prevodu kaze: "Idite naucite sve narode krsteci ih u ime Oca i Sina i Svetoga Duha" ne postoji u hebrejskom originalu. Isus samo kaze: "Idite i naucite ih sve sto sam vam zapovedio." Kasnije vidimo da su sve poslanice pisane iskljucivo jevrejskim sinagogama koje su prihvatile Isusa za Mesiju, a ne "hriscanskim crkvama". Bog je stvorio Bozje skupstine ili "bejt kneset" (grcki "sinagoge"), a Sotona je stvorio "crkve". O poreklu crkve imas na donjem linku:
http://cps.org.rs...

http://www.creation6days.com/diskusije/forum/viewthread.php?thread_id=4&rowstart=24780
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZAR JE MOGUCE DA OVAJ M......B BOLJE ZNA I OD APOSTOLA???

Covek je u nekim stvarima dobro skrenuo sa puta Gospodnjeg i zar je moguce da ga neki slede a sve ovo ne vide?

Kako razumetzi ovaj stih koji u Mateju 28 glava koji Miroljub objasnjava?


Apg 11:18 A kad čuše ovo, umukoše, i hvaljahu Boga govoreći: Dakle i neznabošcima Bog dade pokajanje za život.


Apg 13:46 A Pavle i Varnava oslobodivši se rekoše: Vama je najpre trebalo da se govori reč Božja; ali kad je odbacujete, i sami se pokazujete da niste dostojni večnog života, evo se obrćemo k neznabošcima.


Apg 13:47 Jer nam tako zapovedi Gospod: Postavih te za videlo neznabošcima, da budeš spasenje do samog kraja zemlje.


Apg 15:12 Onda umuče sve mnoštvo, i slušahu Varnavu i Pavla koji pripovedahu kolike znake i čudesa učini Bog u neznabošcima preko njih.


Apg 21:21 A doznali su za tebe da učiš otpadanju od zakona Mojsijevog sve Jevreje koji žive medju neznabošcima, kazujući da im ne treba obrezivati dece svoje, niti držati običaje otačke.


Apg 26:20 Nego najpre onima koji su u Damasku i u Jerusalimu, potom i po svoj zemlji jevrejskoj, i neznabošcima propovedah da se pokaju, i da se obrate k Bogu čineći dela dostojna pokajanja.

Apg 26:23 Da će Hristos postradati, i da će biti prvi iz vaskrsenja mrtvih i propovedati videlo narodu jevrejskom i neznabošcima.

Apg 28:28 Da vam je dakle na znanje da se neznabošcima posla spasenje Božje, oni će i čuti.
----------------------------------------------------------------------------------------------

Apg 15:5 Onda ustaše neki od jeresi farisejske koji behu verovali, i govorahu da ih valja obrezati, i zapovediti da drže zakon Mojsijev.
Apg 15:6 A apostoli i starešine sabraše se da izvide ovu reč.
Apg 15:7 I po mnogom većanju usta Petar i reče: Ljudi braćo! Vi znate da Bog od prvih dana izabra izmedju nas da iz mojih usta čuju neznabošci reč jevandjelja i da veruju.
Apg 15:8 I Bog, koji poznaje srca, posvedoči im i dade im Duha Svetog kao i nama.
Apg 15:9 I ne postavi nikakve razlike medju nama i njima, očistivši verom srca njihova.
Apg 15:10 Sad dakle šta kušate Boga i hoćete da metnete učenicima jaram na vrat, kog ni očevi naši ni mi mogosmo poneti?
Apg 15:11 Nego verujemo da ćemo se spasti blagodaću Gospoda Isusa Hrista kao i oni.

Kaos to vidimno i danas ima onih od jeresi Farisejske, koji kusaju Boga...
 
Poslednja izmena:
Miroljub Petrovic - poruka glasi:

Izrael - Nojeva barka za poslednja vremena - srpska verzija:

http://www.*************/view/?kuwsz0han1idn8w


Miroljub tvrdi da je teleseni Izrailj barka spasenja?

TEKST IZ GORENJEG LINKA KOJI JE MIROLJUB POSTAVIO O IZRAILJU GLASI.


Zah 12:1 Breme reči Gospodnje za Izrailja. Govori Gospod, koji je razapeo nebesa i osnovao zemlju, i stvorio čoveku duh koji je u njemu:
Zah 12:2 Evo, ja ću učiniti Jerusalim čašom za opijanje svim narodima unaokolo, koji će opsesti Jerusalim ratujući na Judu.
Zah 12:3 I u taj ću dan učiniti Jerusalim teškim kamenom svim narodima; koji ga god budu hteli dignuti, satrće se, ako bi se i svi narodi zemaljski sabrali na nj.

Moje mislenje je da ce se to desiti na ovaj dan i da se to na ovo misli a ne na telsni Izrailj kako sugerise Miroljub:

Oftkr3:12 Koji pobedi učiniću ga stubom u crkvi Boga svog, i više neće izići napolje; i napisaću na njemu ime Boga svog, i ime novog Jerusalima, grada Boga mog, koji silazi s neba od Boga mog, i ime moje novo.

Otkr 21:2 I ja Jovan videh grad sveti, Jerusalim nov, gde silazi od Boga s neba, pripravljen kao nevesta ukrašena mužu svom.

Otkr20:7 I kad se svrši hiljadu godina, pustiće se sotona iz tamnice svoje,
Otkr 20:8 I izići će da vara narode po sva četiri kraja zemlje, Goga i Magoga, da ih skupi na boj, kojih je broj kao pesak morski.
Otkr 20:9 I izidjoše na širinu zemlje, i opkoliše logor svetih, i grad ljubazni; i sidje oganj od Boga s neba, i pojede ih.


Nojeva barka dansenjeg vremena je Hristos i duhovni izrailj, zasto bi to bio Telesni?

BARKA SPASENJA JE SAM HRISTOS I NJEGOV NAROD.


Ko ima Hrista sta mu ko moze???

Gde moze biti sigurniji?

U gradu Jerusalimu zemaljskom???

APOSTOL JOVAN KAZE SLEDECE:

Jovan 4:22 Vi ne znate čemu se molite; a mi znamo čemu se molimo: jer je spasenje od Jevreja.

On ne kaze Izrailj je spasnje, nego misli na onoga koji je iz izrailja:

Dela 4:12 Jer nema drugog imena pod nebom danog ljudima kojim bi se mi mogli spasti.

Spasenje je u Hristu.

Ime kojim se spasavamo je Hristos.
 
Poslednja izmena:
B]TRECI HRAM[/B]

Ako Bog dozvoli da se sazida treci Hram, mozda na samom kraju ali ne njegovim uticajem?

Jedino ako Bog skloni svoju zastitu nad tim mestom mozda ce se sagraditi Hram?

Jevreji ocekuju Mesiju.

Onaj koji ce sagraditi tereci Hram jeste po njima Mesija, kako sam od njih samih cuo u nekim diskusijama sa njima.

Po mom licnom razmisljanju, jedini koji njima moze da sagradi Hram i da to izdejstvuje kod Muslimana koji stoje kao najveca prepreka, je sam Papa svojim uticajem ili mozda Papa i USA ako uticaj ne pomogne.

Na tom mestu je sagradjena Djamija, i ko ce nju da srusi?
4BF93442-18DD-432D-8BD9-9E890EC5DFAA_mw800_s.jpg

Ova djamija je prava minijatura tadasnjeg Jevrejskog Hrama sa krovom od zlata koji je odsjajivao na daleko i ukazivao an svoju lepotu...

Kada bi treci Hrab bio sazidan i izdejstvovan od strane ne Jevreja,mnostvo jevreja bi tada bilo prevareno,i prihvatilo otpalo hriscastvo i antihrista, a opet mnostvo njih, pravo hriscastvo i pravu veru.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Poslednja izmena:
TRECI HRAM


Kada je Isus bio na zemlji, drugi Jverejski Hram koji je sazidao Car David a Materijal pripremio njegov Otac Solumun, je jos stajao.

Kada je Hristos prosao pored Hrama, ucenici su mu skrenuli paznju na velelepnu gradjevinu i odvio se razgovor izmedju njega i ucenika:

Mt 24:1 I izišavši Isus idjaše od crkve, i pristupiše k Njemu učenici Njegovi da Mu pokaži gradjevinu crkvenu.
Mt 24:2 A Isus reče im: Ne vidite li sve ovo? Zaista vam kažem: neće ostati ovde ni kamen na kamenu koji se neće razmetnuti.


Isus je prorekao da ce taj Hram biti unisten do temelja, sto se i desilo 40 godina posle toga.
70 godine posle nove ere Rimska vojska je zapalila i unistila Hram iako su imali nardenje da ga sacuvaju.

Do temelja:
Plato-na-Hramovoj-Gori-2.jpg


Izrailj je odbacio Mesiju koji je bio ispunejnje njihove Hramske sluzbe.

Nastavivsi da dalje prinose zrtve koje su bile slika Hrista i tako uvek iznova potvrdjivajuci odbacivanje Hrista Mesiju, Bog je dozvolio unistenje Hrama, nije mogao vise da ga stiti.

Zadnjih 2000 godina iako je bilo volje i pokusaja da se sazida treci hram, nikako nije polazilo za rukom.

Zrtve se vec ne prinose skoro 2000 godina...

Kao da sam Bog drzi svoju ruku na ovo mesto, i Hristove reci da nece ostati kamen na kamenu se ispunjavaju celo vreme.

Moguce je da ce ovaj sruseni Hram jednoga dana biti ipak svedocastvo Jevrejskom narodu o Mesiji koji je vec odavno dosao.

Mnogi veruju u gradjenje trecega Hrama na istom mestu u buducnosti pa i Miroljub

MEDJUTIM TRECI HRAM JE VEC ODAVNO SAZIDAN A DRUGI HRAM ODBACEN


Mt 26:61 I rekoše: On je kazao: Ja mogu razvaliti Hram Božji i za tri dana načiniti ga.


Mt 27:40 I govoreći: Ti koji Hram razvaljuješ i za tri dana načinjaš pomozi sam sebi; ako si sin Božji, sidji s krsta.


Markus 14:58 Mi smo čuli gde on govori: Ja ću razvaliti ovaj Hram, koji je rukama načinjen, i za tri dana načiniću drugi koja neće biti rukama načinjen.

Markus 15:29 I koji prolažahu, huljahu na Nj mašući glavama svojim i govoreći: Aha! Ti što Hram razvaljuješ i za tri dana načinjaš,

Joh 2:20 A Jevreji rekoše: Četrdeset i šest godina gradjen je ovaj Hram, a ti za tri dana da ga podigneš?
Joh 2:21 A On govoraše za Hram tela svog.


Iz ovih stihova je jasno da je Isus sagradio treci Hram i da je to njegovo telo koje je bila zrtva za nase grehe.

Apostoli sami kazu da je to njegovo telo i da su posle vaskrsenja shvatili o cemu je Isus govorio.

Isus sam kaze da taj Hram nece biti RUKAMA NACINJEN...

Taj Hram je Hristos, ali i svi verni koji su sazidanu u tu gradjevinu...


Kol 2:7 Ukorenjeni i nazidani u Njemu i utvrdjeni verom kao što naučiste, izobilujući u njoj zahvalnošću.

Jevrejski narod koji bude prihvatio Hrista ce zajedno sa ostalim hriscanima biti duhovna gradjevina TRECEG HRAMA.

Jer Hristos nije sam ta gradjevina, vec svi koji se u nju ugradjuju.

Mat 16:18 A i ja tebi kažem: ti si Petar, i na ovom kamenu(na Hristu) sazidaću crkvu, (Hram) svoju, i vrata grobna neće je nadvladati.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Za one koje zanimaju informacije o Biblijska prva dva Hrama:

1. Hram: http://forum.krstarica.com/entry.ph...VA-SVETINJA-UKAZUJE-NA-HRISTA-I-NJEGOVO-DELO-!!!


2. Hram: http://forum.krstarica.com/entry.ph...I-KAKO-ON-UKAZUJE-NA-HRISTA-I-NJEGOVU-SLUZBU-!!!
 
Poslednja izmena:
Miroljub Petrovic
Vrh #24781 Stampaj Poruku
Odgovorio 17.11.2012 23:27
Korisnička slika
Super Administrator
Odgovori: 12023
Pristupio/la: 16.01.2008 23:49


Naravno da je bio nacionalista. On jasno kaze da je dosao da uci "samo izgubljene ovce sinova Izraelovih". On je strogo zabranio ucenicima da idu u neznabozacke gradove. Bozji model je da se preko jevrejskog naroda istina o Zivom Bogu prenese svim narodima. Ne moze preko ne-Jevreja da se prenosi istina o Zivom Bogu kad oni nece da zive po Mosjijevom zakonu (nece da budu Jevreji). Onaj poslednji stih u Mateju, gde se u prevodu kaze: "Idite naucite sve narode krsteci ih u ime Oca i Sina i Svetoga Duha" ne postoji u hebrejskom originalu. Isus samo kaze: "Idite i naucite ih sve sto sam vam zapovedio." Kasnije vidimo da su sve poslanice pisane iskljucivo jevrejskim sinagogama koje su prihvatile Isusa za Mesiju, a ne "hriscanskim crkvama". Bog je stvorio Bozje skupstine ili "bejt kneset" (grcki "sinagoge"), a Sotona je stvorio "crkve". O poreklu crkve imas na donjem linku:
http://cps.org.rs...

http://www.creation6days.com/diskusije/forum/viewthread.php?thread_id=4&rowstart=24780
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZAR JE MOGUCE DA OVAJ M......B BOLJE ZNA I OD APOSTOLA???

Covek je u nekim stvarima dobro skrenuo sa puta Gospodnjeg i zar je moguce da ga neki slede a sve ovo ne vide?

Kako razumetzi ovaj stih koji u Mateju 28 glava koji Miroljub objasnjava?


Apg 11:18 A kad čuše ovo, umukoše, i hvaljahu Boga govoreći: Dakle i neznabošcima Bog dade pokajanje za život.


Apg 13:46 A Pavle i Varnava oslobodivši se rekoše: Vama je najpre trebalo da se govori reč Božja; ali kad je odbacujete, i sami se pokazujete da niste dostojni večnog života, evo se obrćemo k neznabošcima.


Apg 13:47 Jer nam tako zapovedi Gospod: Postavih te za videlo neznabošcima, da budeš spasenje do samog kraja zemlje.


Apg 15:12 Onda umuče sve mnoštvo, i slušahu Varnavu i Pavla koji pripovedahu kolike znake i čudesa učini Bog u neznabošcima preko njih.


Apg 21:21 A doznali su za tebe da učiš otpadanju od zakona Mojsijevog sve Jevreje koji žive medju neznabošcima, kazujući da im ne treba obrezivati dece svoje, niti držati običaje otačke.


Apg 26:20 Nego najpre onima koji su u Damasku i u Jerusalimu, potom i po svoj zemlji jevrejskoj, i neznabošcima propovedah da se pokaju, i da se obrate k Bogu čineći dela dostojna pokajanja.

Apg 26:23 Da će Hristos postradati, i da će biti prvi iz vaskrsenja mrtvih i propovedati videlo narodu jevrejskom i neznabošcima.

Apg 28:28 Da vam je dakle na znanje da se neznabošcima posla spasenje Božje, oni će i čuti.
----------------------------------------------------------------------------------------------

Apg 15:5 Onda ustaše neki od jeresi farisejske koji behu verovali, i govorahu da ih valja obrezati, i zapovediti da drže zakon Mojsijev.
Apg 15:6 A apostoli i starešine sabraše se da izvide ovu reč.
Apg 15:7 I po mnogom većanju usta Petar i reče: Ljudi braćo! Vi znate da Bog od prvih dana izabra izmedju nas da iz mojih usta čuju neznabošci reč jevandjelja i da veruju.
Apg 15:8 I Bog, koji poznaje srca, posvedoči im i dade im Duha Svetog kao i nama.
Apg 15:9 I ne postavi nikakve razlike medju nama i njima, očistivši verom srca njihova.
Apg 15:10 Sad dakle šta kušate Boga i hoćete da metnete učenicima jaram na vrat, kog ni očevi naši ni mi mogosmo poneti?
Apg 15:11 Nego verujemo da ćemo se spasti blagodaću Gospoda Isusa Hrista kao i oni.

Kaos to vidimno i danas ima onih od jeresi Farisejske, koji kusaju Boga...

Ovo je teško za svariti bez dobrog džointa ili po kile vinjaka. :lol:
 

Back
Top