Huligani

Kazanova

Ističe se
Poruka
2.134
"Kurir"

Navijači Novog Pazara na utakmici u Nišu skandirali "Ovo je Turska", "Nikad Srbija", "Ubiti Srbina", "Hašim Tači"

Subotnja utakmica Druge lige koju su u Nišu odigrali Radnički i Novi Pazar umalo se nije pretvorila u obračun dve navijačke grupe, domaćih "Meraklija" i pazarske "Torcide". Incidente su izazvali gostujući huligani, koji su na "Čair" doputovali sa turskim zastavama i noževima, koji su kasnije nađeni na tribinama.

Pazarci su pred sam susret, koji je završen pobedom gostiju od 2:0, počeli da vitlaju zastavama i skandiraju "Ovo je Turska", "Nikad Srbija", "Ubiti Srbina", "Hašim Tači, Hašim Tači" i slično. Ono najgore sprečila je policija, ali gosti nisu prestajali sa provokacijama, već su policiju i druga službena lica sa tribina zasuli ciglama, upaljačima, kamenicama i motkama.

Provokacije novopazarskih navijača izazvale su i reakcije manjeg broja "Meraklija", koji su im uzvratile sa "Ubiti Šiptara" i "Ubij Turčina, ovo je Srbija"! U jednom trenutku moglo je da dođe i do fizičkog obračuna navijača, pošto su dve grupice, po jedna sa obe strane, preskočile ogradu oko terena i krenule jedna prema drugoj. Srećom, ponovo se umešala policija, koja je pola sata pre kraja nekako uspela da potrpa gostujuće huligane u autobus i isprati ih iz Niša.

- Ovo ničemu ne vodi. Uputićemo zvaničan protest i upravi Novog Pazara i Fudbalskom savezu SCG, a ja ću da predložim upravi da više ne vodimo naše navijače na gostovanja, jer bi mogli da izginu. Slično bi trebalo da urade i ostali klubovi, a kako je počelo, jedino će biti sigurno ako se utakmice igraju na praznim stadionima - kaže trener Radničkog Ljubodrag Stevanović, i dodaje:

- Do sada još sa ekipom nisam gostovao u Novom Pazaru, ali igrači i moji prethodnici pričali su mi da se tamo svašta dešava i da timovi idu ne da bi igrali, već da bi izvukli živu glavu. Nažalost, čuo sam da sportski klubovi iz tog grada ničim ne pokazuju da im takva publika, sa pomenutim repertoarom uvreda i turskim zastavama, iole smeta.

------------------------------------------------------

Zvezdan Terzić: Iskorenićemo nacionalizam

Predsednik FSS Zvezdan Terzić upoznat je dešavanjima u Nišu, a za Kurir je rekao da će o sankcijama razmišljati kada dobije izveštaje zvaničnih lica:
- Poznato mi je da navijači Novog Pazara prave incidente na nacionalnoj osnovi, a rečeno mi je i da uprava FK "Novi Pazar" sarađuje sa FSSCG, ali da ne može da utiče na huligane. Propisi FIFA i UEFA zabranjuju bilo kakvo skandiranje koje nema nikakve veze sa sportom, i mislim da moramo pod hitno da iskorenimo nacionalističko navijanje, bez obzira na to sa koje strane dolazi.
Komesar za bezbednost FSSCG Ljubisav Sekulić kaže da je zbog huliganstva najviše kažnjavan upravo Novi Pazar:
- Klub snosi odgovornost ako navijači prave nerede i zbog toga će biti kažnjen, dok pojedinci snose odgovornost samo ukoliko policija podnese prijavu. Već dugo smo svedoci nedoličnog ponašanja navijača iz Novog Pazara, i čim je policija izvela publiku sa "Čaira", incident je sigurno bio ozbiljan.
Pokušali smo da dobijemo i mišljenje nekog iz Novog Pazara, ali se na klupski telefon niko nije javljao.

(Ž. T.)
 
Ma ja sam vec rekao da ne postoji drzava u kojoj nacionalne manjine imaju veca prava i slobode a da se vise bune i kritikuju drzavu u kojoj zive....pa to je cirkus....
 
urospo:
Ma ja sam vec rekao da ne postoji drzava u kojoj nacionalne manjine imaju veca prava i slobode a da se vise bune i kritikuju drzavu u kojoj zive....pa to je cirkus....

Da, i ja mislim da manjine nigde nemaju veca prava - ali isto tako nigde u svetu nema
zemlje gde neki samozvani delioci ljudskih i drugih prava glasnije drece u korist manjina
a protiv vecinskog naroda ciji su, nazalost, i sami pripadnici, ili se bar tako predstavljaju. :oops:
 
...a sto je najgore i kad dobiju sva ta prava i slobode oni onda to zloupotrebljavaju radeci protiv sopstvene drzave, kao oni debili Canak, Kasa i ekipa...dobili sva prava za Madjare, a oni posle osnivaju nekakvu skupstinu, novu zastavu Vojvodine itd...a posle kao posledica svega toga Madjari se osile pa crtaju neke karte velike Madjarske, donose po koncertima fasisticke simbole, prebijaju decka samo jer je Srbin itd......ne znas dal da ih bijes il sta da im radis....
 
urospo:
...a sto je najgore i kad dobiju sva ta prava i slobode oni onda to zloupotrebljavaju radeci protiv sopstvene drzave, kao oni debili Canak, Kasa i ekipa...dobili sva prava za Madjare, a oni posle osnivaju nekakvu skupstinu, novu zastavu Vojvodine itd...a posle kao posledica svega toga Madjari se osile pa crtaju neke karte velike Madjarske, donose po koncertima fasisticke simbole, prebijaju decka samo jer je Srbin itd......ne znas dal da ih bijes il sta da im radis....

Da su Srbi slozni oko osnovnih nacionalnih interesa i da su na izborima pobedili cestiti
nepotkupljivi ljudi - verujem da bi sve bilo drugacije, ali ako se na vlasti
smenjuju bolesni vlastoljupci opsednuti tima da budu VLAST po svaku cenu - onda dobijemo
ovaj haos koji danas imamo.

Meni je INDIKATIVNA jedna izjava na gej-sajtu na temi Politika, gde jedan homic TVRDI
DA SRBI ZAPRAVO UOPSTE I NE POSTOJE, kada to stavim pored izjave Vladike Artemija koji
protestvuje zato sto je Medjunarodna komisija proglasila da NASI MANASTIRI I
HRAMOVI NA KOSOVU NISU SRPSKI - NEGO VIZANTIJSKI,
meni je jasno kuda NAS
VODI "SVETSKA POLITIKA".
 
eremita:
Meni je INDIKATIVNA jedna izjava na gej-sajtu na temi Politika, gde jedan homic TVRDI
DA SRBI ZAPRAVO UOPSTE I NE POSTOJE, kada to stavim pored izjave Vladike Artemija koji
protestvuje zato sto je Medjunarodna komisija proglasila da NASI MANASTIRI I
HRAMOVI NA KOSOVU NISU SRPSKI - NEGO VIZANTIJSKI,
meni je jasno kuda NAS
VODI "SVETSKA POLITIKA".

To si u pravu - kuda nas vodi svetska politika, ali ipak nemoj da izvrćeš činjenice.

Koliko ja znam, Vladika Artemije je rekao da nekakva međunarodna komisija NAMERAVA da naše manastire proglasi vizantijskim, ili slično. Tako su bar na BK TV preneli.
 
eremita:
Da su Srbi slozni oko osnovnih nacionalnih interesa i da su na izborima pobedili cestiti
nepotkupljivi ljudi - verujem da bi sve bilo drugacije, ali ako se na vlasti
smenjuju bolesni vlastoljupci opsednuti tima da budu VLAST po svaku cenu - onda dobijemo
ovaj haos koji danas imamo.
A koji su to po tebi cestiti i nepotkupljivi ljudi :?:
 
eremita, ti si to izgleda osvestao svoje gej tendencije? nisam znao da ides na gej forum? jesi bar upoznao nekog seksi decka? ili volis kabastije. teddybear tipove?

eremita:
urospo:
...a sto je najgore i kad dobiju sva ta prava i slobode oni onda to zloupotrebljavaju radeci protiv sopstvene drzave, kao oni debili Canak, Kasa i ekipa...dobili sva prava za Madjare, a oni posle osnivaju nekakvu skupstinu, novu zastavu Vojvodine itd...a posle kao posledica svega toga Madjari se osile pa crtaju neke karte velike Madjarske, donose po koncertima fasisticke simbole, prebijaju decka samo jer je Srbin itd......ne znas dal da ih bijes il sta da im radis....

Da su Srbi slozni oko osnovnih nacionalnih interesa i da su na izborima pobedili cestiti
nepotkupljivi ljudi - verujem da bi sve bilo drugacije, ali ako se na vlasti
smenjuju bolesni vlastoljupci opsednuti tima da budu VLAST po svaku cenu - onda dobijemo
ovaj haos koji danas imamo.

Meni je INDIKATIVNA jedna izjava na gej-sajtu na temi Politika, gde jedan homic TVRDI
DA SRBI ZAPRAVO UOPSTE I NE POSTOJE, kada to stavim pored izjave Vladike Artemija koji
protestvuje zato sto je Medjunarodna komisija proglasila da NASI MANASTIRI I
HRAMOVI NA KOSOVU NISU SRPSKI - NEGO VIZANTIJSKI,
meni je jasno kuda NAS
VODI "SVETSKA POLITIKA".
 
Đenka:
eremita:
Meni je INDIKATIVNA jedna izjava na gej-sajtu na temi Politika, gde jedan homic TVRDI
DA SRBI ZAPRAVO UOPSTE I NE POSTOJE, kada to stavim pored izjave Vladike Artemija koji
protestvuje zato sto je Medjunarodna komisija proglasila da NASI MANASTIRI I
HRAMOVI NA KOSOVU NISU SRPSKI - NEGO VIZANTIJSKI,
meni je jasno kuda NAS
VODI "SVETSKA POLITIKA".

To si u pravu - kuda nas vodi svetska politika, ali ipak nemoj da izvrćeš činjenice.

Koliko ja znam, Vladika Artemije je rekao da nekakva međunarodna komisija NAMERAVA da naše manastire proglasi vizantijskim, ili slično. Tako su bar na BK TV preneli.

U vezi sa navedenim na ovom forumu je neko postavio Temu - ali nije bilo "volje" ucesnika
da se o njoj izjasne.
Kao sto i sada na ovu temu Huligani NIKO NECE POKRENUTI AKCIJU ZASTITE SRBA -
ALI CE SVI GRAKTATI AKO SRBI UZVRATE ISTOM MEROM.

Evo, i Ti se Djenka ne izjasnjavas o ekscesima na navijaca protiv Srba?

Istine radi u vezi sa SVETSKOM POLITIKOM,evo sta je bilo:

GLAS JAVNOSTI
3.3.2005.

UNESKO insistira na preimenovanju srpskog nasleđa u "vizantijsko"Srpski manastiri
nisu ni postojali!


Crkva, Ministarstvo kulture i Republički zavod za zaštitu spomenika protestuju pred Donatorsku konferenciju o zaštiti "Kosovskog nasleđa" 13. maja
U Republičkom zavodu za zaštitu spomenika održana je pres-konferencija povodom zaštite srpskog duhovnog nasleđa na Kosovu, na kojoj su saopšteni porazni rezultati "obnove" koju je međunarodna zajednica sprovela od martovskog pogroma.

Prema rečima vladike raško-prizrenskog i kosovsko-metohijskog Artemija, u Đakovici su sve ruševine srpskih manastira samo raščišćene, a izveštaji dve komisije Uneska koje su posetile Kosovo tokom marta i aprila prošle godine, svode se na predloge za ograđivanje demoliranih crkvenih objekata, sadnju stabala i perfidno uklanjanje svakog dokaza da su srpski manastiri i postojali. Raško-prizrenska eparhija, uz punu podršku Ministarstva za kulturu i Republičkog zavoda za zaštitu spomenika, apsolutno ne pristaje na uslove i prioritete obnove porušenih svetinja koje propisuje Međunarodna zajednica.

Štaviše, i Unesko i Međunarodna zajednica insistiraju na preimenovanju srpskog nasleđa u "vizantijsko nasleđe" ili "nasleđe na jugoistoku Evrope", pa "Kosovsko nasleđe" (i reč Metohija je odavno precrtana) čime se briše činjenica da je Srpska pravoslavna crkva vekovni vlasnik porušenih crkava i manastira. - Mi ne možemo prihvatiti odvajanje crkve od naroda, niti dozvoliti da obnovu vode oni koji su rušili naše manastire - naglasio je vladika Artemije.

Na Internetu se pojavilo čak i rešenje za Kosovo, čiji je potpisnik grčki profesor i balkanolog Evangelos Kopus, koje predviđa osnivanje monaške zajednice na Kosovu, tipa zajednice na Svetoj Gori.
- Srpska država je prisutna na Kosovu samo preko Srpske pravoslavne crkve i stvaranje duhovne zajednice takvog tipa praktično znači prepuštanje Kosova Albancima. Raško-prizrenska eparhija nema nameru da se povinuje prioritetima i uslovima o kojima bi odlučivale privremene institucije vlasti na Kosovu (koje su potpuno albanske), jer one ne poseduju čak ni stručni kadar sposoban da izvede restauraciju - kaže vladika Artemije.

On ključni problem vidi i u globalizaciji spomenika. U emisiji o radu druge Uneskove komisije, prikazanoj na francuskoj televiziji, prikazano je samo sedam od 150 oštećenih crkava kojima je dodeljen status prvog ranga. Na osnovu njihovog ulaska na listu svetske baštine, biće zapostavljeno saniranje 143 spomenika srpske duhovnosti. Komisija predlaže da se ovi manastiri pretvore u arheološka nalazišta!

Unesko čak insistira da se u obnovi manastira angažuju radnici službe zaštite Republičkog zavoda za zaštitu spomenika, s tim da izveštaje o svom radu ne mogu podnositi Zavodu. Time bi se negirale sve dosadašnje ingerencije Zavoda
 

Back
Top