besika ili..?

schljokica

Zainteresovan član
Poruka
157
Moram da pitam,..
Pitala bih doktora i one koji prepoznaju problem iz iskustva :
Od pre otprilike tri nedelje kad sam trebala da odem na ultra zvuk, onaj sto se nalivate litram i litrama vode i koji ja nisam uspela da obavim , jer sam se tog dana prvi put skoro upiskila, a onda bukvalno upiskila, pred sam pregled, imam problem. Naime, imam osecaj cudene nelagode. Kad piskim imam utisak da prestanem na pola i odmah nakon par minuta mogu da piskim jos par kapi, pa za par minuta opet. Pri tom osecam nekakvu nadrazenost. CAk i tokom seksulanog odnosa je bilo slicno. Pomislila sam da imam infekciju i uradila nalaz urina i sve je Ok. Napominjem da sa ginekoloske strane nemam nikakvu infekciju jer sam bila kod doktora i sve je u redu. Sa besikom nikad nisam imala problema - do nesrecnog ultrazvuka na kojoi nikad vise necu otici. Da li je moguce da me je to poremetilo? Sta da radim? Hvala
 
Postoji nekoliko stvari koje treba iskljuciti prvo je urinarna infekcija, znaci urinokultura, druga stvar su ginekoloski brisevi ali ne hiljadu puta pomenut vaginalni sekret u ginekoloskoj ordinaciji nego brisevi u mikrobioloskoj laboratoriji,pre svega na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu(narocito ureaplazmu)jer ove bakterije cesto znaju da imitiraju simptome upale besike a da nalaz urinokulture bude negativan(ove bakterije zahtevaju posebne uslove kultivisanja) i treca stvar je pregled stomaka ultrazvukom(ne ginekoloski ultrazvuk nego ultrazvuk stomaka sa akcentom na bubrege ,kod interniste).
Sto se tice tog ultrazvuka sa nalivanjem vode postoje vaginalni ultrazvucni aparati za koji se ne morate nalivati samo nadjite ordinaciju koja ga poseduje.
 
Hvala Vam dr !
Znam za taj drugi ultrzvuk, cak sam ga i radila ranije, ali nazalost , ovog puta je bio u kvaru...
Jedino mi niste rekli da li je moguce da mi se sve ovo izdesavalo kao posledica ludog trpljenja pritiska na besiku. Cisto da znam, da li je i to u igri. Inace cu vas poslusati. Hvala Vam jos jednom.
 

Back
Top