Kandida?

Kanna

Obećava
Poruka
91
Radila sam briz grla,nista nije nadjeno,ali ja imam bijelu skramicu na jeziku,ispiram sa hidrogenom,bude mi bolje par dana a onda se opet djelimicno stvara skramica (parcijalno po jeziju).
Desava mi se da kasljem navece a i suse mi se usta.
Pomagajte!
 
Nijedan od navedenih simptoma nema veze jedno sa drugim, to kandida nije bar po simptomima, a i da jeste ne bi uticalo na susenje usta ,kasalj je opet nesto sasvim peto...
Sve u svemu otidjite kod lekara da Vas poslusa ,pogleda glo, uradite laboratoriju i onda cete znati sta vam je.
Ako Vas nerviraju naslage na jeziku rastvor sode bikarbone i muckajte par puta dnevno, povedite racuna sta jedete.
 
Bez sumnje je savet dr, o detaljnom pregledu i potrebnim analizama, jedino razumno rešenje.
Dotle, možda ipak učiniti nešto u pokušaju saniranja opisanih promena. Cenim da su simptomi netipični, kad već dr ima neverucu u prisustvo kandide. Ono što svakako ne može da šteti je primena lokalnog antiseptika sa antiplak dejstvom "Hibideks DAP". Pokazao se jako efikasnim kod mnogih oblika gingivitisa, stomatitisa i obolelog paradoncijuma, čak i kod oralne kandidijaze, ako je...iz bilo kog razloga...i ona iz senke umešala prste.
 
Kanna:
Radila sam briz grla,nista nije nadjeno,ali ja imam bijelu skramicu na jeziku,ispiram sa hidrogenom,bude mi bolje par dana a onda se opet djelimicno stvara skramica (parcijalno po jeziju).
Desava mi se da kasljem navece a i suse mi se usta.
Pomagajte!

Meni je ljekar rekao za isto,da su gljivice i da je posljedica pada imuniteta ,i dao mi nistatin kapi...
 
limunada:
Kanna:
Radila sam briz grla,nista nije nadjeno,ali ja imam bijelu skramicu na jeziku,ispiram sa hidrogenom,bude mi bolje par dana a onda se opet djelimicno stvara skramica (parcijalno po jeziju).
Desava mi se da kasljem navece a i suse mi se usta.
Pomagajte!

Meni je ljekar rekao za isto,da su gljivice i da je posljedica pada imuniteta ,i dao mi nistatin kapi...
Licno ne volim da ordiniram nista sto nije provereno brisom, svasta moze da lici na gljivice a da nije.
Bris grla kada se radi u principu se trazi na bakterije ali i na gljivice ,ako stigne pozitivan nalaz na gljivice ok, terapija ako toga nema soda bikarbona i ispiranje grla.
 

Back
Top