HALKIDIKI

Gost
Od 20. do 30. septembra treba da idem u Pefkohori, pa me zanima kakvo je vreme u to doba, i koliko ljudi ima (rade li kafici i diskoteke ili je bula).
Unapred hvala.
 
Da,sezona traje taman do kraja meseca,i onda se sve zatvara do maja.Vec u oktobru ce raditi samo par prodavnica i kafica.I pocinju STRASNE kise.Voda do kolena.Ne pada od maja do oktobra,ali kad pocne...
More je sada najtoplije.
Uzivaj !
 
I ja sam pre par godina bila tamo u ovom periodu.E,fantasticno je!!!Mada nemoj mnogo ocekivati sto se tice provoda jer su u to vreme klubovi relatvno prazni,slabo ima mladih...Ali more je najcistije,nema guzve na plazi,cene su malo povoljnije...Lep provod!
 
Cetvrtak uvece 17.09, sedim u Pefkohoriju.Vreme je lepo, vazduh mirise, uvece sedimo napolju.Sve jos radi do kasno, more je prijatno i veoma cisto, a temperature u podne su oko 30 C.Nema guzve ali ima jos sveta.Preporucujem izlete - Solun, Sveta Gora, Meteori u slucaju loseg vremena.
Pefkohori u septembru - ok.Pozdrav!!!
 
Spremam se da ljeto provedem kampujuci u GRCKOJ.
Planiram da to bude Halkidiki , prvi put putujem u Grcku i sve informacije bi mi dobro dosle.
HVALA
 
Na Halkidikiju sam bio nekoliko puta 90-tih kao student i uvek sam kampovao. Stacionirao sam se na Kasandri (tzv. prvi, tj. najzapadniji "prst"). Od kampova ti preporučujem Kriopigi i Paliouri u istoimenim mestima. Oba kampa su na spisku E.O.T. (grčka turistička organizacija), oba su na samoj obali i imaju svoju plažu i veoma su čisti i uređeni. Ako ideš autom izvadi u AMS karnet, priznaju (bar su tada) popust od oko 10-12%. Kriopigi je na istočnoj obali Kasandre negde na sredini oko 100km od Soluna, dok je Paliouri na samom južnom kraju poluostrva. Blagu prednost dajem Kriopigiju zbog lokacije, jer je okružen zanimljivim mestima za izlaz (5km na sever Kalitea, a na jug po 5km Polihrono, Hanioti i Pefkohori). Kampovi imaju svoje restorane koji su sasvim OK. Pozdrav.
 
sitonija je mnogo lepsa od kasandre,a jos ako ides kolima...nece ti biti kraja.imaju mnogo prelepih plaza da kojih da bi dosao moras da se pomucis ali jednom kada ih nadjes shavtices da je vredelo...malo strpljenja i kartu u ruke i sve je pred tobom :D
 
Banshee:
sitonija je mnogo lepsa od kasandre,a jos ako ides kolima...nece ti biti kraja.imaju mnogo prelepih plaza da kojih da bi dosao moras da se pomucis ali jednom kada ih nadjes shavtices da je vredelo...malo strpljenja i kartu u ruke i sve je pred tobom :D
slažem se da je Sitonia lepša, obišao sam je 2-3 puta,samo tada kada sam poslednji put bio (97) nije bilo ok kampova i još je bila u razvoju...ne znam kakvo je sad stanje, mada Grci to rade prilično ozbiljno...
 
KAMP JE MOJ ZIVOT:
Spremam se da ljeto provedem kampujuci u GRCKOJ.
Planiram da to bude Halkidiki , prvi put putujem u Grcku i sve informacije bi mi dobro dosle.
Zaboravih da kazem da putujem sa porodicom tj. da imam suprugu i troje djece. Putujemo sa automobilom i kamp kucicom. Zelio bi da budem u kampu na obali mora sa pjescanom plazom.
HVALA svima na obavjestenjima do sada a nadam se da ce ih biti jos.
 
Halkidiki je lep,ne bas toliko kao grcka ostrva,ali je OK.Dosta nasih ljudi ide tamo.Ja sam se barem uvek odlicno provodila na Halkidikiju,ali moras i znati te njihove uvucene,skrivene plazice,koje su ustvari i najlepse
 
koliko sam ja upućena,treba ti neki atest,jer navodno neće grci da te puste u zemlju bez toga!
plina ima svuda,to sam baš primetila...
ali nemam pojma koliko košta,ako ti nije frka,ako ne putuješ noćas:)
mogu da se raspitam.
 
Ma ne, nije mi hica, ja se tek raspitujem, jer ove godine sigurno necu stici da putujem.
Ajd' ako mozes "xpajamacax" (or enybody) reci jos nesto o putovanju kolima - na sta obratiti paznju itd... A bas me interesuje cena plina u Grckoj...
 
:D :D :D Bili mi na Halkidikiju(u najsirem smislu-prokrstarili ga uzduz i popreko)vratili se prezadovoljni...e,sad samo da se malo raspakujemo,da dovedem ovaj lom u red i veceras sedam i pisem vam :D :D :D
 

Back
Top