HALKIDIKI

:D :D Evo me danas,sinoc nisam nesto mogla da se konektujem!Jooj-ne znam odakle da krenem...
ODREDISTE: Dakle,bili smo u mestu Psakudija,ono je na bazi izmedju prvog i drugog prsta,a pripada Sitoniji.Smestaj nas je vrlo prijatno iznenadio!Naime,posto sam izabrala najjeftiniju hotelsku ponudu sa polupansionom ocekivali smo da ce biti nesto pomalo staro,a za hranu sam od svih cula da se Grci ne pretrzu,da ljudi ostaju gladni...ali mislila sam-ma da ja ne kuvam,pa cemo po nesto dodati,mi i ovako nismo mnogo zahtevna porodica,bitno je da se negde ode!Sa nama je islo samo najmladje dete (cena x2)pa smo mogli da izbegnemo apartmane,snicle,serpe...Philoxenia bungalows su ispali super.Nekoliko zgradica u prelepom parku sa divnim rastinjem,atmosfera mirna i opustena,dobar bazen,velika,odlicno opremljena soba(TV,frizider,fen,klima),osoblje nasmejano,ljubazno a nenametljivo,sve perfektno cisto,a svedski sto veoma bogat i raznovrstan.Svakodnevno su nam cistili sobe,a na 3.dan menjali kompletnu posteljinu i peskire.Ako bi trazili dlaku u jajetu-mana bi bila sto sobe nemaju pogled na more,ali nama je bio prelep pogled i na palme.Nase agencije su objavljivale u ponudi da se klima placa,ali to nije tacno:kad ti daju daljinac ti njima das 20E,sto ti oni vrate kad podjes kuci.Po tom principu se iznajmljivao i sah,mice,reketi za stoni tenis i stapovi za bilijar...das 1 ili 2E i kad vratis sta si uzeo oni tebi vrate novac.Jedino sto smo platili bilo je 10E za najam sefa za 9 dana(kazu cena je 10E za nedelju dana,ja pitam za 9 dana a oni kazu-isto!)Kompleks je iznad plaze,pa se do nje ide ili niz(a posle uz)121 stepenik,ili sa druge strane jednom prasnjavom stazom.Mesto je bas,bas malo-ima nekoliko jako lepih kafica,par obicnih taverni i 3 samousluge koje pored prehrambenih artikala imaju i peskire,suncobrane,duseke,malo suvenira...dakle,ako bi se islo da se ne mrda odatle-uvece bi bilo jako dosadno.Plaza je velika,peskovita,ima kafica,suncobrana i lezaljki,tuseva,kabina,a i slobodnih delova za postavljanje sopstvenih suncobrana,peskira itd.Nije prevelika guzva,ali se za vikend broj ljudi bas povecao(kontinentalni Grci izgleda vole ovaj kraj-i u hotelu ih je bilo najvise,zatim Nemaca,nekoliko rumunskih automobila smo videli,bugarskih...a pored nas,od Srba bile su jos dve porodice iz Bgd.) Dakle-topla preporuka za Philoxenia bungalows-odlican odnos cene i kvaliteta!
:D :D HALKIDIKI-OPSTI UTISAK Kome se dopao Tasos,zavolece i Halkidiki!Nekako ima mnogo slicnosti-mnogo borovine(miris se jace oseca nego na Tasosu),mnogo vise divljeg nego urbanog,puno plaza,uvala,voda cista,topla(mada smo ovde cesce nailazili na popodnevnu travu u vodi-ali ne obilno kao ono u Paraliji npr.).Velki broj seoca uz plazu(sva slicna),veci prostor za skitanje nego na Tasosu!Ko voli urbanije sredine i vecernju zabavu-ima po nesto,ali ne preterano!Meduze nigde nismo videli,a nije bilo ni komaraca ni osa itd.osim u mestu Nea Potidea na 1.prstu(koje je mnogo slatko)gde su nas za sat vremena uvece pojeli komarci(mozda zbog onog kanala).
:cry: :cry: POZAR:Nismo imali pojma o njemu dok nismo prve veceri izasli u setnju i lepo preko mora videli prvi prst kako gori...onda su krenule da stizu poruke nasih rodjaka,prijatelja i shvatili smo da je nesto veliko cim i nasi objavljuju.Uvece smo na TV gledali kako je strasno i to nas je malo smlatilo-prosto te grize savest da uzivas a neko se blizu tebe bori sa vatrom...Posle nedelju dana obilazili smo 1.prst i videli da ljudima nije bilo ni malo lako jer je gorelo sa obe strane puta-dakle bili su odseceni-osim da beze preko mora...Najgore izgleda oko Haniotija,izgoreo je jedan megamarket,neke kuce u brdu.Onda ih je pogodila i ona oluja,i to smo videli na TV(bujica odnosi kola...bas kao sto je ona devojka pisala da im se desilo na Tasosu).Pohvalila sam tada svoju intuiciji-naime dok sam birala smestaj-nesto mi prvi prst uopste nije bio privlacan!
Odmorite oci od citanja-nastavak sleduje... 8)
 
Puno pozdrava, Vesna, od mene, evo da se javim da smo stigli sa Tasosa i da smo se super proveli... Apartmani su tacni onakvi kako si i opisala, sto se naravno moze procitati na forumu Tasos...

Do iscekivanja drugih detalja, samo da pitam koja je bila cena i da li ste to vi sami rezervisali, ili preko neke agencije?
 
:p Moze dalje?
:D :D KASANDRA-ovo je urbaniji prst-tu su one "srpske kolonije"Pefkohori,Hanioti,Kalitea....Ima vise tih mesta u kojima je zivlje,ima puno onih radnjica sa svim i svacim(Grci vekovima ne menjaju ponudu),u kioscima smo videli Svet i Skandal :???: ....nije lose za one koji podju bez kola i nisu mnogo skitajuce raspolozeni-ali mi smo zakljucili da vise u takvim mestima nebi zeleli da letujemo...sve je to onog tipa kao u Paraliji,samo manje a i voda je lepsa.Srpski cujete na svakom koraku.Isli smo do najjuznijeg mesta Paljuri koje nam se nije dopalo,neinteresantno u svakom pogledu.Najsladje je sredjena Nea Potidea,ali tu nas pojedose komarci!Obisli smo dva puta Nea Modanju u kojoj smo bili pre 22godine na medenom mesecu.Tu se toliko izgradilo da nista nismo prepoznali osim parkica u centru!Sagradjena je impozantna crkva(svako mesto ima bas lepu crkvu),ogromna,od mermera sva...nesto fenomenalno,ali jos stoje kanapi okolo,nije otvorena...U tom mestu postoje prodavnice sa kvalitetnim,lepim stvarima,ali cene su dosta visoke.Vozeci se duz prvog prsta nailazili smo na putokaze za mnoge hotele koji su nudjeni kod nas,ali nismo ih obisli.Sve u svemu,prvi prst ima vise mesta u kojima klasicna srpska porodica voli da letuje,o prirodi,posle pozara ne moze se mnogo reci,ali nama se mnogo vise svidja:
:D :D :D SITONIJA:ona je predivna!Obisli smo je skroz u krug,kupali se na njenim plazama(ali imamo i jedan kiks-nakako smo uspeli da promasimo plazu Kavurotripes koja vazi za jednu od najlepsih),bili na bazenu Athena palas hotela,u Porto carasu,u Sartiju,Neos Marmarasu...plaze su sve nekako slicne-pesak(negde skroz sitan,negde malo krupniji)voda topla,bistra...a kako dan odmice pocinju talasici i po malo sitne trave...neke su sredjene,ali na mnogima nema tusa itd.lepo smo se osecali na Kalamitzi plazi-slicna je ostalima,ali nekako manja,ima neki mir-neku lepu energiju!Zalosno je samo bilo videti tako daleko,posle 6 dana od pozara nagorelo lisce u vodi...sam jug Sitonije je jako lep za voznju-put je visoko po brdu pa sa jedne strane gledas onaj divlji krs,a sa druge pitomo more,uvale...na tom putu se nalazi usamljeni spomenik pilotima koji su tu oboreni u 2.sv.ratu.SARTI:simpaticno mestasce,ali nista posebno,plaza ogromna,peskovita...NEOS MARMARAS-sacuvaj Boze kako je uzbrdo-nizbrdo to mesto-za sticanje kondicije super.Bili smo i jedne veceri tamo-koja guzva i haos-puno radnjica,a ljudi i kola se jedva razmimoilaze po uskim ulicama(previse haoticno za moj ukus)PORTO CARAS:prvo se naidje na rampu gde vam naplate 2,5E po osobi i naglase da je to SAMO ulaz u kompleks.Zatim sleduje odlican,ogroman,pokriven parking.Odatle puca pogled na prelepe jahte.Mi smo se odmah uputili ka hotelu Meliton-impozantan ulaz,hol...ispred bazeni...Prvo imaju jedan dublji sa bistrom,slanom i podgrejanom vodom.a nize,ka plazi,bazen u obliku reke,sa mosticima,vodopadima.toboganima...najvece dubine do 1,5m,sa slatkom vodom i neobicno mutan i prljav?!?Tome se tu nismo nadali.Plaza obicna,uza,nacickana suncobranima i lezaljkama sto joj kvari izgled...parkic i kucica gde su okupili decu i zabavljali ih nesto...I tu se grcki najvise cuo.Mi smo se smestili u slobodne lezaljke u delu sa travom gde drvece pravi hlad,kupali se u bazenima(mada dete nije htelo jer joj se nije dopala mutna voda)- i niko nas nista nije pitao,niti smo sta placali...i sad se ja pitam sta dobija taj narod sto tolike pare daje za taj smestaj-verovatno je po sobama sve luksuzno itd.ali ovaj sadrzaj nije nesto sto bi te zadovoljilo vise od dva dana,postalo bi dosadno-a plaza je izgubila svaki sarm onako nacickana.Hotel ATHENA PALACE je sladak,nije onako impozantan kao sto mi se ucinilo u katalogu,ali pre bih u njemu odsela nego u Melitonu.Ima neku svoju crkvicu,lep restoran.lep i cist bazen-ali i to je lokacija za one koji bi skitali-jer okolo nema nista,a plaza Elea koja je ispod hotela je preuska,nekako i nije plaza...na tom bazenu smo se baskarili(i tu nas niko nije nista pitao),a cene su vislje-frape je 3,5E(a drugde je bio 2,5E)
UH...jel dosta za ovaj nastavak?! :roll:
 
Drugi prst na Sitoniji je jedino dobar.
Ja sam bio jednom u Neos Marmarisu, gradić koji su osnovali grčki emigranti iz istoimenog tur.mesta u Turskoj. To je, po mišljenjima mnogih, najbolje mesto na Halkidikiju.
Za moj ukus previše uzbrdica, mada nisu loše plaže, tu može da se bira.. Ostalo na H. ne zadovoljava moja čula.. ne verujem da ću ponovo ići tamo..

Tasos i Halkidiki ne mogu da se porede, naravno u korist T.
Tasos je srednja kategorija turizma, a gr. ostrva su klasa iznad.
 
:p Da prvo odgovorim na pitanje-ovaj smestaj je nudila Sabra i Kompas KG.Ja sam prvo licno pisala hotelu,ali odgovora nije bilo pa mi je Kompas KG.rezervisao u periodu koji sam htela.Cena je bila 25E dnevno po osobi,a deca do 12g.besplatno-tako smo nas troje za 9 pp.platili 450E.Placala sam subagentu u Ks.od aprila do polaska kad i koliko sam mogla,a obaveza je bila da do polaska sve isplatim.
Hocemo dalje?
:D :D ATOS:naravno-krstarenje zapadnom obalom!Karte za brod smo kupili u agenciji u Neos Maramarasu po ceni 20E za odrasle i 10E za decu(ja racunala po 35E kako su mnogi pisali,ali to je izgleda kad vas oni busom dovezu do mesta odakle ide brod)Ture idu svakoga dana osim cetvrtka,idu dva broda-gusarski i katamarin.Mi smo bili u vecem,na tri sprata.Krece se u 9.30 iz mesta Ormos Panagias na pocetku drugog prsta.Plovi se 3,5h i dosta se priblizi kopnu,a mi smo imali i dobar dvogled pa smo sve lepo videli...zaista impozantno gde se sve ti manastiri nalaze...najlepsi i najveci je ruski.Sve vreme se preko zvucnika cuje prica o onome sto se vidi na grkom,nemackom,engleskom...Nekoliko puta su se pojavljivala jata delfina oko broda sto nas je sve tako razveselilo!Na brodu su restorani,prodavnice(ima knjiga o Sv.gori na srpskom)izuzetno uredni WC-i.Zatim smo bili 2h u Uranopolisu.Ne znam zasto sam mislila da je to neki veci grad?!To je malo,simpaticno mesto,ima kulu sa koje je lep pogled,nesto prodavnica sa prenabudzenim cenama,a prekoputa je ostrvo Amuljani(jedino sto mi je bilo u planu,a nismo stigli da obidjemo)U povratku,plovidba je trajala 2,5h i tada su pozivali u donji,klimatizovani restoran na igru i muziku,ali mi smo ostali gore da uzivamo u pogledu na more i vrhove sv.Gore.Posle tog izleta bili smo tako umorni kao da smo sve to preplivali...
:D :D I JOS:obisli smo POLIGIROS-administrativni centar Halkidikija-nista narocit grad,jedino nam se svidela opstinska zgrada i crkva sv.Nikole.
:D WATHERLAND;malo su ga zapustili(bili smo 1998)nista novo nisu dodali,neki restorani ne rade,lezaljke su prljave...ali mi smo se divno proveli,mi obozavamo tobogane i te ludorije.Karta je 12,5E za odrasle 9E za decu,a mozes uneti sta god hoces pa svi dodju sa frizider torbama.Nase dete je dokazalo da je pravi pripadnik svoje porodice pa je vrlo hrabro krenula niz mnoge tobogane,a ima i srece,da i ako je rodjena od starijih roditelja,oni jos nisu izgubili volju i hrabrost za takve stvari(bas sam pitala muza,dok smo se po ko zna koji put peli uz ona 72 stepenika,do koliko godina li cemo moci ovo da radimo) :D MAGIC park-kad se od Watherlanda podje ka Solunu,uskoro se nailazi na iskljucenje za Kosmos trzni centar(treba vam sati da ga obidjete),e iza njega je sagradjen veliki luna park gde se placa ulaz(odrasi 10E,deca 5E)a posle je sve besplatno unutra.Stvarno je super-svi se voze na svemu jer su i najsporiji ringispili prilagodjeni i za odrasle...dakle,ima bezbroj zezalica-panorama,razni ringispili,camac,kuca straha,lavirint,frizbi(ala sam razbila ruku,na njemu sam se vozila pre 30god.pa sada),one pruge gore-dole kao u Diznilendu samo manje,nesto slicno samo ide kroz vodu pa se malo iskvasite,kamikaze,flash dance...ludo,jedva smo naterali sebe da podjemo odatle
:D PETRALONSKA PECINA-nju obavezno obidjite ako idete na Halkidiki.Od autoputa Solun-Halkidiki skrece se samo 12km,a vredi je videti.Tu su nadjene kosti coveka starog 700 000 godina,medveda najstarijeg od svih nadjenih u evropi,predivna je,sva u stalaktitima i stalagmitima,a neki slojevi pripadaju ledenom dobu!...za posetioce je obilazak u duzini od 800m,inace do sada je ispitano oko 2000m.Ulaz su pronasli seljaci toga kraja i ispituje se od 1959g.ne moze se snimati,ali mozete kupiti knjigu sa slikama(5E),a ulaz je 6E za odrasle i 4E za decu.Ispred je sve neuredno,ali je organizacija super.Mozete sami doci do rampe koja je na 600m od pecine.Odatle ili peske ili busom koji ide svakih 15min.bez obzira da li ima 2,5 ili 15 putnika.Takodje,pecina se otvara na 20-ak minuta,bez obzira na broj ljudi i krece se za Grkinjom koja sve prica na engleskom.Pored pecine je i muzej sa puno eksponata,u glavnom zivotnjskih ostataka iz stravicno davnog doba.Onda malo posedite i stize bus sa narednom turom,a vas vraca...tako su obezbedili savrseni mir oko pecine,nikakvih guzvi ne moze biti-samo da su bar malo uredili taj plato ispred
:D :D I tako...bili smo vrlo aktivni za tih 10 dana,puno obisli,puno se kupali(ni jedan ceo dan nismo proveli u Psakudiji)Bilo nam je prelepo jer takav odmor volimo.Samo su nam nedostajala nasa velika deca,bilo bi i njima sve ovo lepo,mozda bi se uvece malo smarali,mada smo skoro svako vece bili u drugom mestu.
CENE :-? :? Pa skupa je Grcka za nas...svaka sitnica kosta podosta...o kupovinama nismo mnogo razmisljali osim pokloncica,a i oni dosta novca odnesu,a i izbor je svarno godinama isti...Najvise smo para dali za gorivo(uspeli smo na tom malom prostoru da predjemo oko 1000km!!!)i ulaznice,ali to je upravo ono sto vredi!!!
PEH: :-D Smesan je-pozelenela mi kosa!Uklopila se neka hemikalija iz bazena sa nekom iz moje farbe i sva sam zelena!!! :-? sa istom ovom glavom bila sam i ovde na bazenu,a nista se nije desilo.Takodje tamo je bilo i drugih plavo ofarbanih zena-ni jedna nije pozelenela!Nije me to dalo omesti u uzivanju(nek misle ljudi-gle,matora pankerka),a sad sam se navikla pa se necu farbati dok me svi moji ne vide :razz: i pozelenela mi je samo donja polovina kose,a gornja je i dalje kao sto je bila ;-) Ima li neko ideju kako ce sad to da se ofarba??
 
:D E,jos samo malo...jel vas udavih?Znam da nedostaju i slike,poslacu ih kad mi neko kaze kako se to radi i kad ih prebacim na komp
ZAKLJUCAK:Ljubitelji Grcke svakako treba da posvete jedno letovanje Halkidikiju.Ali da ne sede u jednom mestu nego da ga prospartaju.Drugacije bi bilo dosadno.Priroda,plaze,mestasca,hoteli...tek sav taj mix cini jedan bas lep odmor.Za ono-danju spavaj,a nocu luduj-nije!Nama je falilo jos nekoliko dana tamo,jos smo imali ideja za skitnju...Sve u svemu-bilo nam je PREDIVNO! :D :D :D
P.S.Nek mi neko pise kako da prikacim slike!
 
Ja sam 2005-te bio u Haniotiju i odusevljen sam sa mestom.Predivno je mali raj sa prelepom plazom koja ima plavu zastavu EU,znaci savrsenstvo,puno kafica,engl.pabova ma sve je divno. I jednu vaznu stvar da vam kazem sto se tice finansija kad idete na prvi prsten trazite od vodica da stanete u hipermarket Lidl.Tu se prodaje roba koja nije markirana.Ne mozete da verujete koliko je jeftino a ima dobrih stvari. Npr Jus 0.50 centi svi ostali sokovi malo jeftiniji.0.5 kg ceten alve sa svim isvacim 1.3,kg pomfrija smrz. 1 e eurokrem 0.8centi itditd
 
E super Vesna, bas ste svasta obisli za tako kratko vreme. I meni je Sitonija lepa, mi smo bili jednom u Neos Marmarasu i mesto nam je bas slatko, ima i ravnih delova, nije sve uzbrdo.

Sto se slika tice idi na www.imageshack.us i tamo uradis upload slike. Izaberi rezoluciju 640x480 i onda uradis copy linka za sliku. Ovde na forumu kad pises poruku kliknes na zutu ikonicu za Image, otvori ti se malo prozorce i u njega iskopiras link za sliku.

A sto se peha sa kosom tice, slatko sam se nasmejala. Naime, citala sam u novinama kako se turisticka inspekcija zali sta im sve gradjani prijavljuju. Tako se javila gospodja da trazi odstetu jer joj je kosa u bazenu pozelenela zbog velike kolicine hlora. Mogla bi i ti da zatrazis neku paricu :lol: .
 
Ha,ha-em se super provela pa jos i da mi plate... :D :D nije losa ideja!
Nije hlor u pitanju(da jeste pozelenela bih u nasem bazenu u Ks)vec sam sinoc cula da se u neke bazene stavlja i plavi kamen!!!Plavo+zuto=zeleno! Juce sam se kao prefarbala i samo sam malo potamnela zelenu nijansu(nije lose),pa se pitam da li da uzmem plavi kamen pa bar da ujednacim boju :D :D Sreca moja da nisam preterani zavisnik od sopstvenog izgleda!!!
Hvala za uputstvo oko slika!
 
Aj'da probam:ovo je Ormios Panagias odakle se krece na krstarenje oko Sv.gore
img0061ju9.jpg
 
Vesna,hvala mnogo na deteljnim informacijama,mnogo si mi pomogla.Bar mogu da se organizujem šta bi htjela,a tamo će novčanik odrediti šta ću moći. Svakako ću posjetiti mnoga tvoja odredišta. Krećemo u četvrtak,djeca su danas krenula u školu,a mi u pripreme.Slike su super,nisam ni sumnjala da ti neće uspjeti. To za kosu je baš zanimljivo,ali naše farbe sve riješe.Ja sam farbana plavuša,baš me zanima kakva ću se vratiti! Pozdrav
 
Super Vesna, vidis kako ti je uspelo iz prve sa slikama. Bas kazem Skorpiji koja ima problem kako da ubaci slike da je tebi odmah uspelo jer vise nisi plavusa, vec zelena :lol: .

Samo mala pomoc, kad pises naziv slike posle toga pritisni enter pa slicicu ubaci u novi red. Ili posle koda za sliku pritisni enter da ti slike ne idu levo desno i da ti tekst bude iznad ili ispod slike, kao kod one slike za Meliton. Ovo cisto radi bolje preglednosti.

Inace super su ti slicice, bas volim da gledam ove ilustrovane putopise :razz: .
 
Prelepe slike :)
Bas su me podsetile na proslu godinu i Neos Marmaras. Sto se tice Halkidikija, moj favorit je definitvno Sitonija, jer ima mnogo lepsu prirodu, manje je urbanizovana, mnogo plaza i nigde nije guzva, osim na gradskoj plazi. Mi smo iznajmili auto na 7 dana i prokrstarili smo skoro celim Halkidikijem. Od svih gradova najlepsi mi je Hanioti, onako bas lep gradic, ali cela ta atmosfera prvog prsta mi se ne svidja, jer imas utisak kao da nisi u inostranstvu. Neverovatna je razlika u atmosferi i sastavu ljudi na prvom i drugom prstu. Na drugom su uglavnom grci, ponarocito po plazama oko grada N.Marmarasa pa i tamo kada se krene ka Sartiju, plaze Kalamitsi, Kriaritzi, zatim prelepa plaza za mlade, mozda i najlepsa Africana(mozda to i nije pravo ime, ali mi smo je tako zvali), sve mladi, kafici, muzika. Tu je i veliki kamp, a gleda tacno na treci prsti i Svetu goru.

More je divno, toplo, cisto, uglavnom su peskovite plaze, ma prelepo. Sto se tice gradova, po meni su totalno bez veze, i arhitektura i nocni zivot. Ne znam za prvi prst, jer nismo tamo izlazili ali N.Marmaras u jeku sezone, pocetak avgusta, sve je nekako bilo poluprazno. Tek poslednje vece smo nabasali na neki kao grcki klub, Risko ili tako nekako, tu smo se dobro proveli, ali smo kasno otkrili.

Veliko iznenadjenje su mi mladi grci. Momci su prelepi. Nas je bilo 3 devojke i 1 decko iz Beograda i bukvalno na svakih pet minuta smo se okretali uz ono "jaoj, pazi ovo"...cak je i decko rekao, da super izgledaju. Mnogo svi vode racuna o izgledu, super su obuceni, vidi se po kostimima, naocarima. ALi kazem, treba otici na plaze kao sto su Agios Joanis ili Africana, i vidi se totalno drugi svet. Ali uopste nisu druzeljubivi, nekako su u svom svetu, kontam da oni na nas gledaju sa visine. Uopste mi se ne svidjaju, nadrndani, neljubazni. Problem je sto je Halkidiki treca klasa grckog turizma, i oni koji tu dolaze, su ili nasi ili rumuni, bugari, albanci, makedonci, a grci su se malo oparili, pa smo mi za njih ono niza klasa. To se bas oseca. Ne mogu da kazem da su svi bili neljubazni, ali smo imali par epizoda, da nismo mogli da verujemo. Otprilike da nam se zakljucao apartman, jer je imao automatsku bravu a kljuc ostao unutra, i u pola 3 ujutru, vlasnik apartmana nije hteo da nam pomogne da okrene agenciju ili nekoga ko ima kljuc, vec nam je zalupio vrata pred nosom i rekao da cekamo do jutra i mi jadni presedeli celu noc na terasi. Jesu nasi ljudi svakavi ali nema sanse da ti neko nas ne bi pomogao u takvoj situaciji.

Uglavnom, lepo je otici i videti. Kome je do kupanja, lepih plaza, suncanja, ovo je prava destinacija, kazem ponarocito drugi prst. Jedan grk nam je rekao da Halkidiki nije nista po gradovima i uopste kao destinacija, ali da ima najlepse more u Grckoj i da je po tome poznat.
 

Back
Top