HALKIDIKI

Vrlo lako, Tamara. Ispod ovih diskusija ima polje za brzi odgovor, ali imas i dugmence "napredno". E, kliknes na to, i onda i tu imas ispod prozora za odgovor, deo "prilozite datoteke". Tu ubacujes slike :D Pozdrav! ;)
 
Hvala Sanja. Ovo su samo neke od slicica.
1. plaža između Haniotija i Pefkohorija,
2. plaža u Haniotiju na kojoj je bila ogromna gužva,
3. neka plaža na koju smo išli brodićem, zove se Ksenija
 

Prilozi

  • Pefkohori.JPG
    Pefkohori.JPG
    73,7 KB · Pregleda: 113
  • Guzva u Haniotiju1.JPG
    Guzva u Haniotiju1.JPG
    48,9 KB · Pregleda: 112
  • Kasandra.JPG
    Kasandra.JPG
    33,1 KB · Pregleda: 117
I mene zanima kakvo je stanje posle proslogodisnjeg pozara?
Tamara slike su zaista lepe,mogla bi da stavis jos neku, i da nam kazes gde se to tacno nalazi....... :) ......Ne trazimo puno....... :razz:
 
Iz Pefkohorija svakog dana kreće brodić na krstarenje do ostrva Kornjača (ostrvo ima oblik kornjače), gde smo u nekom zalivu pravili kratku pauzu i kupali se, a onda smo išli do Neos Marmarasa na drugom prstu. Mesto je, koliko sam mogla da vidim, užasno glupo, dobro za one koji hoće da izgube koji kilogram pentrajući se ulicama uzbrdo. Na slici je luka u Neos Marmarasu i naš brodić kojim smo krstarili. Tu smo pravili pauzu i dobili obećani prepečeni roštilj i malo vina za ručak. Odatle smo krenuli nazad do plaže Ksenija, koja se vidi na trećoj slici. Za tu plažu su nam rekli da je najlepša na prvom prstu. Plaža je peskovita sa velikim plićakom koji je odličan za zezanje i decu. Jedina mana je što na plaži nema ni jedan kafić, prodavnica ili bilo šta gde bi mogao da kupiš piće kad ožedniš ili da nešto klopaš.
 

Prilozi

  • Brodic.JPG
    Brodic.JPG
    87,6 KB · Pregleda: 54
  • Neos Marmaras.JPG
    Neos Marmaras.JPG
    72,3 KB · Pregleda: 67
mi smo prosle godine 13.septembra isli u pefkohori.sto se pozara tice jedino je voda jos izbacivala paljevine,ali po gradu se nista nije primecivalo.zato slobodno mozete ici.mi idemo 13.jun u hanioti
 
Da li neko zna koliko kosta rentiranje nekog manjeg auta, naravno sa klimom, u Pefkohoriju?
I da li u opšte u tom mestu ima -rent a car-? Na more idem od 06. jula, a iznajmila bih auto na
najmanje 3 dana.
 
ee neko kaze ko je upucen...ko je mesto je lepshe pefkohori ili hanioti...
I gde je bolje za izlaske..za mlade!!!!??!!! i koliko ima od pefkohorija do haniotija u km???
hvala
 
Pefkohori ima plazu 5m u sirinu(po meni jedina mana). I nema toliko jak nocni zivot kao Hanioti. Ali se meni svideo Pefkohori, jer je mirniji za uzivanje i izlezavanje, cista je voda i nama mnogo guzve. A kada hoces u zezanje ili na neke od lepih plaza, imas bicikle, motorice, automobile i sve ti je na dohvat ruke.
 
Wolf_SmEkEr:
ee neko kaze ko je upucen...ko je mesto je lepshe pefkohori ili hanioti...
I gde je bolje za izlaske..za mlade!!!!??!!! i koliko ima od pefkohorija do haniotija u km???
hvala

Od Pefkohorija do Haniotija ima 4 km, ja sam išla pešaka i jednim delom se ide pored plaže. Ne znam kakav je Hanioti za izlaske ali znam da je na plaži jako velika gužva. Pogledaj slike gore.
 
Idem za par dana sa drustvom u neos marmaras pa bi bilo lepoo da me neko uputi malo... :)
Plaze, klubovi, rent-a car, jeftinije prodavnice... (kako u samom n.m, tako i na sitoniji i kasandri)
Svaka pomoc dobrodosla! :)

Hvala unapred! :)
 
Ja i devojka idemo 28.7. takodje u Neos Marmarasu. Imamo neke sveze informacije. Rent-a-car je 40e dnevno, iskljucivo snabdevanje u novootvoreni market blizu plaze, valjda se zove DIA, spanski je. Tamo je kazu sve jeftinije, npr. pivo u limenci 0,5, sok u limenci 0,25e, sladoledi 12 kom za 3e. Gradska plaza je super, jer ima prirodne hladovine i malo vetra. Naravno mi planiramo da obidjemo i ostale na Sitoniji.
U koju vilu cete biti smesteni? Mi smo blizu gradske plaze, vila Ina2.
Pozdrav!
 
Ja sam bio u Toroniju što je dvadeset km južno od Marmarasa, ali mogu dati neke uopštene podatke o Sitoniji.
Pivo u limenci u mnogim dragstorima košta 0,5Eur, ali ako vam ne smeta da pijete malo nepoznate marke (barem nama), kao što su Prost (moja preporuka), Edelsteiner ili Hansa. Ali, često je problem sa takvim pivićima što ih ne drže u frizu, jer je to rezervisano za znatno skuplje Amstel, Heineken i Mythos koji su za 0,5l nešto preko 1Eur.
Ako ikako možete, svratite u neki od većih marketa koji se nalaze u Nikitiju, nekih 22km, severno od Marmarasa i tu možete naći Champion Marinopulos, Matsutis (grčki) i Lidl (nemački), a ovaj zadnji je izgleda i najjeftiniji. Mi smo tu kupili hranu, piće i kozmetiku za plažu u vrednosti od oko 50Eur, za šta bi u Toroniju trebalo nešto više od 70. Primer (opet ćepi, ali kad me to najviše zanima...), boca od 2l ouzo je 8,5, a ako kupite ceo karton odličnog nemačkog piva Grafen Walder, limenka od 0,5 ispadne 0,35Eur. Paket mineralne vode 6x1,5l je samo 1EUR, dok je ovako 1,6 pa naviše.
Rent-a-Car se može naći već od 17Eur po danu, ali ako se uzme najmanje na 3 dana i to manji auto tipa Matiz i sl. Već malo veće stvari, kao Punto, idu po 25.
Manji gliseri se mogu rentirati već od 80Eur, dok za 130-200 možete renirati i nešto ozbiljnije zajedno sa skiperom.
Postoji mogućnost i rentiranja motocikala, skutera i bicikala, ali ne znam cene.
Ako krenete u obilzak južnog dela Sitonije, budite spremni na lomatanje po brdima, ali verujte, vredi. Južno od Marmarasa, kad prođete Porto Carras, postoji više plaža do kojih je moguće doći pešice ili brodom a onda prvo naletite na plažu Azapico, a posle toga su 3 vezane plaže Tristinika (gde ima nekoliko barova na samoj plaži, jako popularna), Destenika i najzad Toroni koja je i najveća u tom delu, oko 2,5km dužine. More je tu jako bistro čak i popodne, delom što nema mnogo ljudi na plaži, ali uglavnom jer je pesak zapravo sastavljen od minijaturnih kamenčića tako da nema nikakvih zamućenja. Obavezno svratite u riblji restoran ispred koga vise kraci oktopoda koji se suše na suncu (lokalni specijalitet), a na kraju plaže je i tvrđava iz vizantijskog perioda. Nešto pre tvrđave je restoran (zadnji u nizu) gde se jede najbolji giros u mestu.
Posle Toronija je Porto Koufo ili Koufos, najveća prirodna luka u Grčkoj, koja je nešto kao Boka u malom. Tu obavezno zastanite negde na brdu, prizor je spektakularan, a ako hoćete da kupite i svežu ribu (i sve ostale morske živuljke), to je pravo mesto. Na samom molu je moguće kupiti ranije ujutru, ali ni ribarnica na putu između Toronija i Koufosa nije skupa (naprotiv, ponekad i jeftinija od ribara). Stotinjak metara pre ribarnice je pansion sa tavernom El Kapitanos, čiji je vlasnik jako zanimljiva faca i vrlo rado će vam isptičati istoriju svoje porodice i pohvaliti se gostima iz čitavog sveta. Kod njega možete kupiti i više vrsta domaćeg vina na točenje. Posle Koufosa put blago ide ka istoku i nailazite na mnogo skrivenih uvala do kojih je moguće doći samo pešice ili brodom. Jedna od njih je jako specifična, nisam siguran kako se zove, čini mi se Ampelos, koja izgleda kao levak od negde 1km dužine i 200-300m širine.
Dalje je već istočna obala Sitonije i tu je prvo Kalamitsi, seoce koje ima odličnu plažu i verovatno će u budućnosti biti sve popularnije, onda Skala Sikias, plaža glavnog grada južne Sitonije, Sikie, a zatim put ide malo kroz unutrašnjost i onda Sarti koji zadnjih godina ozbiljno preizima primat Marmarasu. Posle Sartija je Orange Beach sa svojim... pa više ružičastim nego oranž stenama.
Ka severu su Vurvuru i Agios Nikolaos, nešto veća mesta sa dosta turista i barova.
U zalivu između Sitonije i Kasandre postoji nekoliko mesta sa dobro razvijenom turističkom ponudom, npr. Nikiti, Metamorfosi, Psakudia i Gerakini (Paralia Gerakinis).
Iznad samog Marmarasa, nekih 7-8km, postoji selo Parthenonas sa zanimljivom arhitekturom.
 
Prosle godine sam bilo u vili VASO BICH kod igralista. Najcistije plaze koje sam ikada video su tu mada sam posle cuo da je to mesto proglaseno za jedno od 3 najcistija u Evropi. Sada sam trenutno u Prevezi 22 km od Lefkade i mogu ti reci da je Neos 50 % jeftiniji nego ovde. Nije neko mesto za izlaske. Vise je za porodicno letovanje. Malo je mesto. Prepesacis ga za max 15 min laganim hodom iako je sve uzbrdo-nizbrdo !
 
ja tamo nikad nisam bio i neznam koliko ti treba para al sam ubacio neki komentar i sad je sve ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Back
Top