Veran Matic vlasnik b92

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

urospo

Iskusan
Poruka
5.289
• Горе него за време Хитлера • Бираним најлошијим речима говорио о Србији • Како у страшној земљи није хапшен ни робијао, није смршао, није емигрирао, није му каријес дошао главе • Да ли је опањкавање Србије само уобичајени начин да се у САД затражи веће коферче



“Замислите у каквом страху живе људи у Србији, под терором и сталном пресијом свих тих дешавања, кад ја не смем да одем ни код зубара, јер се плашим да ми уместо инјекције не убризга отров!”
Ове речи је недавно у САД изговорио, описујући стање у Србији, главни уредник и главни власник РТВ Б92 Веран Матић. Према изворима београдског дневника “Национал”, “господин Матић је с толико ироније, с толико бираних лоших речи коментарисао стање у Србији да су његови саговорници били просто шокирани!”
УМЕ ОН ТО
Говорио је да стање у Србији “горе него у време Хитлера”, како “фашизам надире”, у пуном је јеку фашизација, а “ови су гори од Милошевића”.
“На овакав начин је Матић, између осталог, опањкавао своју земљу”, пише београдски дневник са јаким изворима у САД. “Зашто им није рекао шта он уопште тражи у тако опасној земљи где се ,једу жива деца’, или се он то само жалио менторима колико је његов задатак опасан и тежак.”
Лист не наводи да је Веран Матић тежину своје ситуације доцније исказивао у цифрама, али, судећи по досадашњим постигнућима, уме он то.
Једна од већ отрцаних техника манипулисања јавним мнењем отворено рачуна на заборав публике. Подсећања су, стога, увек корисна. Човек који у мрачној Србији не сме ни зуб да поправи је само неколико дана пре одласка преко океана у Скупштини престоног града примио званичну највишу награду Београда. Пре доделе награде није смео да сврати код зубара, тако да се на церемонији није осмехивао, што су аналитичари изгледа погрешно протумачили.
ОПАСНЕ ВЕЗЕ
Човек који је толико прогањан управо се у мрачној Србији, време “мрачног режима” домогао једне државне куће и — уз отворено финансирање истих оних који су остатку земље заводили тешке санкције — направио од ње велику информативну кућу. Чинио је то на стотинак метара од резиденције “диктатора”. Није чак ни хапшен, није смршао, није емигрирао. Није му зубе појео каријес. Није му одузимано коферче које је редовно стизало из Будимпеште, иако је то, технолошки, било лако.
Уживао је нечију заштиту од морбидних зубара?
Ако бисмо питали чију, била би то пука реторика.
Уосталом, можда се целој овој ствари у београдским медијима придаје превелика пажња. Можда је оваква изјава Верана Матића, укључујући и драматургију котрррљајућег “Р”, само начин да се затражи веће коферче? Или повишица? Донација? Национална фреквенција? Помоћ угроженим слободарским медијима? Или како се то већ зове, та позајмица сопственом рачуну?




Ovo je sramota.....i posle se pricaju price da je b92 realna, demokratska TV, prosrpska ali da im je u cilju da se cuje i druga strana i slicne gluposti....pa bas je to dokazao Matic ovakvim postupkom i ovakvim blacenjem i brukanjem Srbije....


KRETENA VERANA MATICA TREBA UHAPSITI A B92 ZABRANITI ZAKONOM...
 
Најважније би било да одговори одакле му паре за то, то јест да свима каже да му је чика-Ђерђ купио Б-92.

А да је то нека независна и објективна станица нико више не верује. Боље би било да промене назив у ЗСИПВК ( Залети се и пљуни Војислава Коштуницу ).
 
pa ajde kazi jel si gledao nekad bilo koju dokumentarnu emisiju u kojoj su prestavljene srpske zrtve i srpska stradanja u proslim ratovima...nije bila NIJEDNA....a puni su emisija o zrtvama muslimana, siptra itd.

A evo i ta Maticeva izjava u SAD-dobro to nije emisija, mada ce verovatno i tu izjavu da puste na TV-u ali ako to nije pljuvanje i vredjanje srpskog naroda onda ja ne znam sta je.Mislis da je uredu da vlasnik jedne kao TV u Srbiji prica takve stvari...
 
Ja ne znam da je bila ijedna emisija o srpskim zrtvama, ali i da je bila..jasno je da mnogo vise pustaju emisije o drugim zrtvama...

Pa oni pustaju emisije o zlocinima Srba koje su preuzeli sa bosnjackih i hrvatskih stanica-koje su pola izmontirane...smesno

Samo pustaju emisije gde su srpski osudjenici cinili zlocini, a nikad nisu pustili zlocine koje su cinili A.Gotovina, Rasim Delic, Haradinaj...

Pa recimo mogu da puste emisije i priloge o zrtvama Srba na Kosovu...kao recimo BK...Sto nisu isli da snimaju Srbe u Bosni koji su bili u logorima a imali su 3-4 priloga o muslimanskim zatocenicima...a Srebrenicu su pustli 25 puta
 
Веран Матић је најобичнији послушник, па је самим тиме и потпуно небитан и маргиналан лик. Он је ту постављен као неко ко је наводно најистуренији, али конце у Бе92 вуче онај ко их финансира. Шта мислите, одакле им милион долара за обнову зграде на Новом Београду? Тешко да је то обезбедио неки Веран Матић. Не, тај новац су добили из иностранства од својих финансијера.
Оно што мене забрињава јесте што у самом срцу Србије, у престоном српском граду, имамо медиј који отворено делује против ове државе и овог народа. и што то

Верујем да ће ускоро доћи време када ће људи, баш као и 1996/97. лупати у лонце и шерпе, али овога пута не због "Дневника" РТС, већ због Бе92!
 
urospo:
...Ja mislim da im je pogodniji naziv PPSS- pljuni po svemu srpskom...

Da to je pravi naziv.


Nexus 6:
ne, nego PPSK...pljuni po svemu konzervativnom...

A je li bas MORA da se pljuje.
Bas je obaveza da reformator nema SUMNJI kako rece CJ kod Timofejeva...

Je li Nexuse, sta mislis o tome sto je Tadic sve veci patriota, a Cedica je najuren iz DS :?:
 
Glas Sauronov:
Je li Nexuse, sta mislis o tome sto je Tadic sve veci patriota, a Cedica je najuren iz DS :?:

ja, u principu, podrzavam Cedu...

ali, mislim da nije u redu takvo pljuvanje po Tadicu, jer je covek demokratski izabran na izborima stranke, a i zemlje...
Tadiceva opcija mi se svidja jer je covek video da sa Srbima moras da mases salatom...a, kada te izaberu ti sprovedes sto si imao na umu...
on je gospodin covek sa ljudima, a seljak sa seljacima...i mislim da je to, nazalost, formula za uspeh u Srbiji...
i plus, ono sto me vuce ka Tadicu, su Vlahovic i Djelic (za koga su, cak, dva radikala koja znam, rekla da je dobar)...e, da...i Ruzica Djindjic...jel' ako je neko znao Djindjica, to je ona...

nadam se da sam ti pojasnio... :wink:
 
Vlahovic je uglavnom OK,
Djelic ako mu oprostim sto nije otisao u G17+ i sto je drzao stranu Cedi.
Ako si primetio - meni stvarno smeta samo Ceda, cedisti i ostali reformski talibani - GSS, SDU...
Protiv tehnokratskog i onog nacionalnijeg dela DS nemam nista protiv.
A fakat je i da je Djindjic vodio negativnu kadrovsku selekciju pa je Tadic bio marginalizovan. Ja znam da Tadic ili bilo koji "tadicevac" to ne mogu da kazu, ali ja koji nikada nisam bio drug clan a retko sam bio i simpatizer DS - ja eto mogu!
 
Zanimljivo je da se B92 finansira iz inostranstva ali neka kazu ovi "branioci" B92 zasto bi neko finansirao jednu TV stanicu u Srbiji.

Drugo, znaci b92 se finanasira iz inostranstva a podrzava samo jednu politicku stranku i njenu politiku a to je DS.Oni napadaju, kritikuju, ismejavaju sve druge politicke stranke a posebno DSS i premijera Kostunicu.Ali za njih je DS Bogom dana stranka da resi sve probleme u Srbiji i uvede Srbiju u EU i o DS-u na toj televiziji govore u superlativima.

Nekako mi je cudna ali i interesantna ta povezanost stranih finansijera, B92 i DS.
 
Што је најгоре, они нису ни за Демократску странку, поготово не док јој је Тадић на челу, јер они њега - човека који је уништио војску, пензионисао генерале и официре који су учествовали у одбрани земље 1999 године - сматрају "српским националистом".

Они подржавају наизглед маргиналну политичку опцију, оличену у Чеди Јовановићу, Жарку Кораћу и сличним револуционарима, али још пред крај 2003. када се чинило да им је одзвонило, ја сам прогнозирао њихов велики повратак и заузимање власти у једном тренутку. Време ће показати да ли сам био у праву, али, искрено речено, највише бих волео да се моје прогнозе не остваре.
 
Pobunjenik:
Што је најгоре, они нису ни за Демократску странку, поготово не док јој је Тадић на челу, јер они њега - човека који је уништио војску, пензионисао генерале и официре који су учествовали у одбрани земље 1999 године - сматрају "српским националистом".

Они подржавају наизглед маргиналну политичку опцију, оличену у Чеди Јовановићу, Жарку Кораћу и сличним револуционарима, али још пред крај 2003. када се чинило да им је одзвонило, ја сам прогнозирао њихов велики повратак и заузимање власти у једном тренутку. Време ће показати да ли сам био у праву, али, искрено речено, највише бих волео да се моје прогнозе не остваре.

Ne daj Boze da se te tvoje prognoze ostvare...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top