moda

nicci

Početnik
Poruka
16
hi everybody,

pitanje za sve koji imaju razumevanja za modu!!!!

potrebna mi je tema u vezi mode za diplomski ispit, molim sve koji imaju neku ideju da mi predloze.
hvala unapred :)
 
Evo jedne sa kojom se stalno srecem u zivotu...S obzirom da sam malo starija. Razlike u pracenju i shvatanju mode kada imate 15...20...25...30...35...40...
 
zahvaljujem "kokica", to bi bila jako interesantna tema. nisam bas nikada pomislila na ovako nesto.

da li uopste mislite da danas Designers misle vise na mladje ili ne vidite opasnost za malo starije pratioce mode???
 
mislim da svaki *uzrast ima i svj label. :wink:
sigurno neko ko ima 15 nece sebi naci nista kod jill sanders npr,ili kod hermesa.
kao sto ni ja necu kupiti nista kod tally weill,terannovi...
dieselu,
ako se izuzme jeans,i majcice :lol:
 
kada vec pominjemo 'brands', da li ima veliki izbor na nasim prostorima. ja zivim vani, i ne dolazim bas redovno na prostorima ex-yugoslavije, tako da neznam kako to funkcionise kod nas???
 
evo ti jedne teme - ovako profesionalno iz rukava:

U kojoj meri je primena novih tehnologija doprinela porastu prodaje modnih aksesuara za potrosace (onda izaberes uzrast)....
 
Ima onaj aforizam... u fazonu, smesne su dve vrste zena: one koje prve prate modu i one koje to cine poslednje...
 
moda vs. antimoda

moda ne nosi nikakvu poruku o stavu, svetonazoru onoga koji je prati ( osim da je moderan) dok antimoda to podrazumeva...npr.kada si panker odevaš se na poseban način jeli ali iza te odeće stoji još čitava filozofija života te odr. podkulture, a ako je pank moda aktuelna tako se oblače svi ali to ne znači da onaj ko je tako odeven sluša pank i podržava pank ideologiju,ajd sad da ne lupam...
*ili anitmoda je nošnja...ne menja se, već traje godinama, vekovima praktično, dok se moda menja iz sezone u sezonu...
*odevanje domoradaca je antimoda,tu je uklj. i trajno ukrašavanje tela -tetoviranje, sakrifikacija i sl.
 

Back
Top