Kult licnosti

Glas Sauronov

Primećen član
Poruka
674
Не улазећи у неспорне аспекте личне трагедије убијеног премијера и његове породице, овде бих се осврнуо на нешто друго, на онај део који се тиче свих нас и о којем имамо права да дискутујемо. Живели смо пола века у једном систему у коме је постојало само једно допуштено мишљење, у којем је владао један човек са својим сатрапима и лакејима; само један који се смео и морао обожавати. Погађате – комунизам, Тито и другови. То је био тоталитаризам. Шта су посадили, то одавно жањемо! Онда се појавио други човек, који је нудио спас и сви су били дужни да му верују и дага уздижу. Био је аутократа, нешто мекши од првог па су се могли чути и гласови протеста – и то јавно, многи су критиковали стварање “култа личности” који нам се већ једном обио о главу. Онда је и тај пао, и ми са њим. После њега на кормило долази трећи човек, који доноси “демократију” и са њом “власт закона и државних институција”. Њега нисмо били дужни да хвалимо и обожавамо, све док га насилна смрт постхумно није учинила звездом (феномен Џимија Хендрикса), када се свака дискусијама о битним друштвеним питањима па и улози дотичног и његових сарадника проглашава непристојном и грубо санкционише. И то од истих индивидуа које су се у претходној подели карата НАЈГРЛАТИЈЕ буниле против “култа личности” (и не само у претходној, погледајмо последње драње и добацивање на конвенцији ДС и оптуживање Тадића за исти “култ личности” – оп. 7 / 9)! Из чисте принципијелности. Или им можда карте са непарним бројевима доносе више среће?
А шта ако је неко од оних који се усуде да кажу реч критике у праву? Какво је то друштво у коме се кажњава онај који говори истину? Неко ће помислити “можда не говори”. И то је могуће. Али како ћемо знати, ако његов глас заглушује хор хистеричних поклика чланова секте чији је лидер погинуо борећи се за оно за шта се борио? То се зове демократија!? Па и Источна Немачка је у званичном називу носила има “Демократска”, и то са великим словом – да се зна. Ствари се мењају да би остале исте!
Зоран Богдановић
Београд (привремено у Чикагу, САД)
 
problem je sto je covek mrtav i ne moze da se brani...

a, kada ga brane oni koji su sa njim radili i mogli bi da budu upuceni u to zbog cega kritikujete Djindjica, onda su takvi "u stvari ubili Djindjica, to su narkomani, ludaci..."itd...
 
Nexus 6:
problem je sto je covek mrtav i ne moze da se brani...

a, kada ga brane oni koji su sa njim radili i mogli bi da budu upuceni u to zbog cega kritikujete Djindjica, onda su takvi "u stvari ubili Djindjica, to su narkomani, ludaci..."itd...

1. Problem je sto ne moze ni da demantuje one koji ga "brane", a u stvari se kriju iza njegovog groba.
2. A sta ako ga jesu stvarno ubili? Bar 50% Srbije veruje u to, mislis li da nemaju bas nikakvog razloga da u to veruju.
 
Glas Sauronov:
Nexus 6:
problem je sto je covek mrtav i ne moze da se brani...

a, kada ga brane oni koji su sa njim radili i mogli bi da budu upuceni u to zbog cega kritikujete Djindjica, onda su takvi "u stvari ubili Djindjica, to su narkomani, ludaci..."itd...

1. Problem je sto ne moze ni da demantuje one koji ga "brane", a u stvari se kriju iza njegovog groba.
2. A sta ako ga jesu stvarno ubili? Bar 50% Srbije veruje u to, mislis li da nemaju bas nikakvog razloga da u to veruju.


Nisam prorok, jer svi proroci posle Hrista jedu...
ali verujte mi da su moje prve reci
po saznanju za tragicnu smrt Djindjica bile upucene njegovoj najblizoj okolini.
Vreme ce pokazati svoje - istina ce izaci na videlo,
licno verujem DA JE ZA SMRT DJINDJICA
NAJZASLUZNIJI CEDOMIR JOVANOVIC I KOMPANIJA.
Ja ne mogu da vam pokazem ni snimak,
ni odredjeni dokaz - ali mi se to jednostavno namece samo po sebi - kao nekakvo
predosecanje.
 
iza njegove smrti stoji zemunski klan...ali, nebitno...najjednostavnije resenje je uvek najverovatnije tacno, ali mi kao narod volimo da verujemo u teorije zavere jer imamo utisak da smo pametniji od drugih jer mislimo da znamo nesto sto ostali ne znaju...tipicno...

Cedomir Jovanovic je prosao detektor lazi...pitam se da li bi neko drugi u "drugom taboru" postigao iste rezultate...
sad vi mozete da kazete: "jaka stvar, proci detektor lazi"...pa, da vidimo npr. Acu Tomica, Legiju (koji se brani cutanjem!)...i tako dalje...

pa i Bebu Popovica i Zivkovica, ako treba...
 
Glas Sauronov:
1. Problem je sto ne moze ni da demantuje one koji ga "brane", a u stvari se kriju iza njegovog groba.
2. A sta ako ga jesu stvarno ubili? Bar 50% Srbije veruje u to, mislis li da nemaju bas nikakvog razloga da u to veruju.

1. to je tacno, on to ne moze da potvrdi...ali zar ne mislis da bi se to vec saznalo, da bi Ceda bio u zatvoru...pa ko drzi sudstvo...ti koji su pricali da su Ceda i Beba ubili Djindjica...sto Legija ne kaze da mu je Ceda naredio da ubije Djindjica...?

2. naravno da imaju razloga jer iz DSS stalno pricaju kako su Djindjica ubili ti "njegovi"...naravno narod koji veruje, tacnije verovao je DSSu, ce da poveruje u to...
ali, koliko vredi rec nekoga ko je sve to pricao u korist predizborne kampanje..
 
Nexus 6:
2. naravno da imaju razloga jer iz DSS stalno pricaju kako su Djindjica ubili ti "njegovi"...naravno narod koji veruje, tacnije verovao je DSSu, ce da poveruje u to...
ali, koliko vredi rec nekoga ko je sve to pricao u korist predizborne kampanje..

А тек реч некога ко лаже и ван предизборне кампање ( о Јочићу обијачу, проглашава стопирање транше помоћи из САД за увођење санкција, измишља атентате )...

Полиграф се не узима као апсолутни доказ, већ као помоћно средство у истрази. Знаш ли колико је у САД људи осуђено само на основу полиграфа, а после су их захваљујући материјалним доказима ослободили?

Да је Чедомир Јовановић убица Злорана је јасно као дан. И писао сам о томе, и то опширно:
http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=73265&start=15

Зато сви ти притисци "либерално-демократске" фракције и њихових фанова и филијала ( Капирај и копирај и слична удружења пубертетлија из круга двојке ) на суд - да не би највећи заштитник Лика, Имена и Дела српског Сомозе ( и узгред његов убица ) био изведен пред лице правде.
 
kako njaske, covece...nemam reci...
koji su vam to fazoni...Somoza, Zloran...cooovece...

od takvih likova mi je muka, vise...pod ruku sa Kazanovom, Barone...

AKO JE CEDA UBIO ZORANA...ZASTO NIJE U ZATVORU...ZASTO, ZASTO, ZASTO, ZASTO, ZASTO!?!?!?!?!?!?!?!?!

ja ne kazem da je poligraf bezgresan, ali testirajmo i Tomica, i Legiju...i Bebu Popovica i Zivkovica...

NEMOJTE LAGATI LJUDE...
zar vasa mrznja nema granica...?
 
Није ми јасно како неко може да верује да иза атентата на премијера једне земље стоје неки Земунски клан или неки Чеда Јовановић. Можда ти ликови имају посредног удела у целом догађају, али далеко од тога да су они планери. Планер може да буде из једне земље, организатор из друге, а атентатор из треће, и то управо зато да не би знали једни за друге.
Тако да Чеда, или Легија, сигурно не знају ко је наручио Ђинђићево убиство. Могуће је да им је речено да је наручицал убистива неко из иностранства, али им сигурно то није откривено до краја.

Група која жели да контролише свет, дакле да има апсолутно контролу, сигурно не би допустила да се у Србији нешто догађа тек-тако, неочекивано и спонтано. Иза убиства Зорана Ђинђића сасвим сигурно стоје моћници из иностранства који желе да нам кроје судбину.
 
Nexus 6:
iza njegove smrti stoji zemunski klan...ali, nebitno...najjednostavnije resenje je uvek najverovatnije tacno, ali mi kao narod volimo da verujemo u teorije zavere jer imamo utisak da smo pametniji od drugih jer mislimo da znamo nesto sto ostali ne znaju...tipicno...

Cedomir Jovanovic je prosao detektor lazi...pitam se da li bi neko drugi u "drugom taboru" postigao iste rezultate...
sad vi mozete da kazete: "jaka stvar, proci detektor lazi"...pa, da vidimo npr. Acu Tomica, Legiju (koji se brani cutanjem!)...i tako dalje...

pa i Bebu Popovica i Zivkovica, ako treba...

Zemunski klan NE STOJI IZA, odnosno to je neprecizna formulacija, do te mere da zamagljuje sustinu.
Da se drzimo "zvanicne" verzije - optuznice:
Zvezdan Jovanovic - ubica, neposredni izvrsilav
Legija (koji se ne brani cutanjem, vec "masno laze" - Vasic, Duca i Kum - za glavu skraceni, ucutkani) - organizatori poduhvata, zaverenici
Nalogodavac,onaj koji stoji iza - ?????????????

Dakle, recimo da verujemo da su Zemunci ubili Djindjica zato sto im se blizilo hapsenje.
A zasto onda nisu jednostavno pobegli??? Zasto rizikovati poteru cele drzave, interpolove poternice, etc?
Dakle, neko im je dao garancije, neko mocan, a to nije mogao biti ni Kostunica, ni Aco Tomic... ne zato sto su nevinasca, vec zato sto nisu imali dovoljno moci. To je mogla uraditi samo strana sluzba

Ono za detektor lazi - pa ne verujem ja da je Cedica licno umesan. On mozda jadnicak veruje u ono sto prica. Njegova duznost je da skrece paznju na sebe i dize prasinu.
Ja sumnjam na Vladimira Bebu Popovica kao na glavnog krivca.
 
eremita:
Glas Sauronov:
Nexus 6:
problem je sto je covek mrtav i ne moze da se brani...

a, kada ga brane oni koji su sa njim radili i mogli bi da budu upuceni u to zbog cega kritikujete Djindjica, onda su takvi "u stvari ubili Djindjica, to su narkomani, ludaci..."itd...

1. Problem je sto ne moze ni da demantuje one koji ga "brane", a u stvari se kriju iza njegovog groba.
2. A sta ako ga jesu stvarno ubili? Bar 50% Srbije veruje u to, mislis li da nemaju bas nikakvog razloga da u to veruju.


Nisam prorok, jer svi proroci posle Hrista jedu...
ali verujte mi da su moje prve reci
po saznanju za tragicnu smrt Djindjica bile upucene njegovoj najblizoj okolini.
Vreme ce pokazati svoje - istina ce izaci na videlo,
licno verujem DA JE ZA SMRT DJINDJICA
NAJZASLUZNIJI CEDOMIR JOVANOVIC I KOMPANIJA.
Ja ne mogu da vam pokazem ni snimak,
ni odredjeni dokaz - ali mi se to jednostavno namece samo po sebi - kao nekakvo
predosecanje.

pa to se od tebe i ochekuje
a da to predosecanje nije iz nekog pravoslavnog bacanja pasulja od jutros
ili pravoslavnog gledanja u sholju

ili ti kristalna pravoslavna kugla rekla

pavijane retardirani
 
Glas Sauronov:
Nexus 6:
iza njegove smrti stoji zemunski klan...ali, nebitno...najjednostavnije resenje je uvek najverovatnije tacno, ali mi kao narod volimo da verujemo u teorije zavere jer imamo utisak da smo pametniji od drugih jer mislimo da znamo nesto sto ostali ne znaju...tipicno...

Cedomir Jovanovic je prosao detektor lazi...pitam se da li bi neko drugi u "drugom taboru" postigao iste rezultate...
sad vi mozete da kazete: "jaka stvar, proci detektor lazi"...pa, da vidimo npr. Acu Tomica, Legiju (koji se brani cutanjem!)...i tako dalje...

pa i Bebu Popovica i Zivkovica, ako treba...

Zemunski klan NE STOJI IZA, odnosno to je neprecizna formulacija, do te mere da zamagljuje sustinu.
Da se drzimo "zvanicne" verzije - optuznice:
Zvezdan Jovanovic - ubica, neposredni izvrsilav
Legija (koji se ne brani cutanjem, vec "masno laze" - Vasic, Duca i Kum - za glavu skraceni, ucutkani) - organizatori poduhvata, zaverenici
Nalogodavac,onaj koji stoji iza - ?????????????

Dakle, recimo da verujemo da su Zemunci ubili Djindjica zato sto im se blizilo hapsenje.
A zasto onda nisu jednostavno pobegli??? Zasto rizikovati poteru cele drzave, interpolove poternice, etc?
Dakle, neko im je dao garancije, neko mocan, a to nije mogao biti ni Kostunica, ni Aco Tomic... ne zato sto su nevinasca, vec zato sto nisu imali dovoljno moci. To je mogla uraditi samo strana sluzba

Ono za detektor lazi - pa ne verujem ja da je Cedica licno umesan. On mozda jadnicak veruje u ono sto prica. Njegova duznost je da skrece paznju na sebe i dize prasinu.
Ja sumnjam na Vladimira Bebu Popovica kao na glavnog krivca.
Vecu glupost nisamm cuo :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


Dakle, recimo da verujemo da su Zemunci ubili Djindjica zato sto im se blizilo hapsenje.
A zasto onda nisu jednostavno pobegli???
Pa zato sto su verovali da su toliko mocni i neunistivi i da im niko nista ne moze, i da ce tako sto ubiju Premijera oni doci na vlast zajedno sa "PATRIOTSKIM" snagama :roll:
 
Glas Sauronov:
Zemunski klan NE STOJI IZA, odnosno to je neprecizna formulacija, do te mere da zamagljuje sustinu.
Da se drzimo "zvanicne" verzije - optuznice:
Zvezdan Jovanovic - ubica, neposredni izvrsilav
Legija (koji se ne brani cutanjem, vec "masno laze" - Vasic, Duca i Kum - za glavu skraceni, ucutkani) - organizatori poduhvata, zaverenici
Nalogodavac,onaj koji stoji iza - ?????????????

Dakle, recimo da verujemo da su Zemunci ubili Djindjica zato sto im se blizilo hapsenje.
A zasto onda nisu jednostavno pobegli??? Zasto rizikovati poteru cele drzave, interpolove poternice, etc?
Dakle, neko im je dao garancije, neko mocan, a to nije mogao biti ni Kostunica, ni Aco Tomic... ne zato sto su nevinasca, vec zato sto nisu imali dovoljno moci. To je mogla uraditi samo strana sluzba

Ono za detektor lazi - pa ne verujem ja da je Cedica licno umesan. On mozda jadnicak veruje u ono sto prica. Njegova duznost je da skrece paznju na sebe i dize prasinu.
Ja sumnjam na Vladimira Bebu Popovica kao na glavnog krivca.

Zemunci su mislili da time nekom cine uslugu i da ce ih taj neko nagraditi ili amnestirali...oni nisu ocekivali "Sablju"...

da su se uzdali u DSS pokazuje cinjenica Legijine predaje...JA NE KAZEM DA JE DSS IZA ATENTATA, ali mene bi bilo sramota da Legija meni veruje...
 
Nexus 6:
Glas Sauronov:
Zemunski klan NE STOJI IZA, odnosno to je neprecizna formulacija, do te mere da zamagljuje sustinu.
Da se drzimo "zvanicne" verzije - optuznice:
Zvezdan Jovanovic - ubica, neposredni izvrsilav
Legija (koji se ne brani cutanjem, vec "masno laze" - Vasic, Duca i Kum - za glavu skraceni, ucutkani) - organizatori poduhvata, zaverenici
Nalogodavac,onaj koji stoji iza - ?????????????

Dakle, recimo da verujemo da su Zemunci ubili Djindjica zato sto im se blizilo hapsenje.
A zasto onda nisu jednostavno pobegli??? Zasto rizikovati poteru cele drzave, interpolove poternice, etc?
Dakle, neko im je dao garancije, neko mocan, a to nije mogao biti ni Kostunica, ni Aco Tomic... ne zato sto su nevinasca, vec zato sto nisu imali dovoljno moci. To je mogla uraditi samo strana sluzba

Ono za detektor lazi - pa ne verujem ja da je Cedica licno umesan. On mozda jadnicak veruje u ono sto prica. Njegova duznost je da skrece paznju na sebe i dize prasinu.
Ja sumnjam na Vladimira Bebu Popovica kao na glavnog krivca.

Zemunci su mislili da time nekom cine uslugu i da ce ih taj neko nagraditi ili amnestirali...oni nisu ocekivali "Sablju"...

da su se uzdali u DSS pokazuje cinjenica Legijine predaje...JA NE KAZEM DA JE DSS IZA ATENTATA, ali mene bi bilo sramota da Legija meni veruje...

A sta si mislio o Legiji nep[osredno posle 5. Oktobra?
 

Back
Top