Vadjenje zivca iz zuba

Narode pomagajte mi , danas mi je zubar stavio lek za umrtvljivanje zivca u donjoj levoj sedmici , ne znam kako je jer to prvi put radim.Zanima me je l' bolno , da li kasnije ima neka negativna dejstva , smem li sada da jedem (dok imam ovo na zubu) ? :)
Radio sam plombe , i sive i bele , tako da znam kako je , a inace , kod nas se plomba placa SAMO 50 dinara...
Sutra mi vadi zubar vadi zivac , hoce li mi seci meso , ili sta vec ?
Izvinjavam se sto budim temu , ali ovo mi je hitno , moram da znam kakav je osecaj , nije da se plasim zubara , svejedno moram ici , ali trebaju mi informacije ! Unapred hvala na odgovoru ! :)
 
Ispala mi plomba ,tj.deo plombe iz donje osmice .Kad je pocelo da boli odoh do zubara ,ali rece da je otvoren kanal za zivac i stavio lek da ga umrtvi . .Posle 2 nedelje u jednom kanalu zivac je "umro" a u drugom ne ( joj dok je menjao lek ) i kad sam juce isla da konacno uradi taj zub on je samo malo "probrljao"busilicom po zubu i napunio amalgamskom plombom.
Sad vas pitam zar nije trebao da izvadi zivac ,da li je to u redu ?
Imam jos jedan takav zub kome mora da se menja plomba pa da ne idem kod njega ako nije uradio korektno ( nisam njega zvala da pitam jer ako je uradio kako je uradio sigurno nece reci da to nije ok )
I da li moze anestezija da se da kad se plombira zub tj.busi ?
Nedavno sam imala isti problem s'jednim od umnjaka i postupak je bio sasvim drugaciji nego kod tebe.Zub je ocistio,probusio kanal do zivca i stavi lek da ga umrtvi.Sve pod anestezijom.Nakon 7 dana sam otisla,skinuo je privremenu plombu,izvadio lek,izvadio zivac(iako je radjeno bez anestezije,bukvalno nista nisam osetila) i ostavio zub,tako otvoren nekoliko dana da se drenira.Opet je stavio neki lek,to mi je stajalo par dana i tek tada je stavio trajnu plombu.
 
Poštovani, možda je off topic možda je neko imao sličan problem/već odgovoreno.
Naime, pre dva meseca mi je stomatolog izvadio živac (endodoncija) iz donje 6-ice. Još uvek me taj zub boli na zagriz, čak toliko da kada ga i jezikom pritisnem, osećam bol, pogotovo u jutarnjim časovima. Bio sam kod istog stomatologa, ali mi je rakao da je sledeći postupak vađenje tog zuba. Iskreno ne bih to radio, jer i pre nego što sam uzvadio živac, stomatolog je rekao da je karijes bio mali, ali relativno dubok. Molim Vas za neki savet. Pozdrav i hvala unapred.
 
Poštovani, možda je off topic možda je neko imao sličan problem/već odgovoreno.
Naime, pre dva meseca mi je stomatolog izvadio živac (endodoncija) iz donje 6-ice. Još uvek me taj zub boli na zagriz, čak toliko da kada ga i jezikom pritisnem, osećam bol, pogotovo u jutarnjim časovima. Bio sam kod istog stomatologa, ali mi je rakao da je sledeći postupak vađenje tog zuba. Iskreno ne bih to radio, jer i pre nego što sam uzvadio živac, stomatolog je rekao da je karijes bio mali, ali relativno dubok. Molim Vas za neki savet. Pozdrav i hvala unapred.
a da potražiš drugo mišljenje?
ako već nisi siguran
 
Nije dobro odradio lečenje zuba i sada imaš cistu na korenu a pošto je višekorenski zub mora vađenje. U principu ne očiste dobro karijes, dođe do živca, loše izleče zub ili pukne zub usled loše jeftine plombe i onda čupanje i protetika.

Izveštili su se kako da ti u kratkom roku uzmu 500-600 evra po zubu.

Ako možeš gledaj da popravljaš zube izvan srbije.
 
Nije dobro odradio lečenje zuba i sada imaš cistu na korenu a pošto je višekorenski zub mora vađenje. U principu ne očiste dobro karijes, dođe do živca, loše izleče zub ili pukne zub usled loše jeftine plombe i onda čupanje i protetika.

Izveštili su se kako da ti u kratkom roku uzmu 500-600 evra po zubu.

Ako možeš gledaj da popravljaš zube izvan srbije.
Ne preteruj, sigurno nisu svi takvi
Tačnije većina nije

Uostalom ni ne znamo o čemu se kod njega tačno radi, zato mora na pregled opet
 
Svi su takvi imam bogato iskustvo samo jedan je bio ok (drugar iz osnovne) sa njegovim plombama sam bio miran 15 godina. Ovo sve ostalo ne verujem da imaju diplomu neki od njih se pojavljuju i na televiziji. Teški prevaranti.
 
Poštovani, možda je off topic možda je neko imao sličan problem/već odgovoreno.
Naime, pre dva meseca mi je stomatolog izvadio živac (endodoncija) iz donje 6-ice. Još uvek me taj zub boli na zagriz, čak toliko da kada ga i jezikom pritisnem, osećam bol, pogotovo u jutarnjim časovima. Bio sam kod istog stomatologa, ali mi je rakao da je sledeći postupak vađenje tog zuba. Iskreno ne bih to radio, jer i pre nego što sam uzvadio živac, stomatolog je rekao da je karijes bio mali, ali relativno dubok. Molim Vas za neki savet. Pozdrav i hvala unapred.
Slažem se sa Elle
Možda drugo mišljenje
Ja imam odličnog zubara Ako si u BG

Stavljao mi je lek za živac
Pa na vađenju živca ustanovismo da nije skroz umrtvljen, pa stavio ponovo i malo dublje lek i posle bez problema izvadio živac

Sve je to ok

Vađenje ... ne znam
 
Svi su takvi imam bogato iskustvo samo jedan je bio ok (drugar iz osnovne) sa njegovim plombama sam bio miran 15 godina. Ovo sve ostalo ne verujem da imaju diplomu neki od njih se pojavljuju i na televiziji. Teški prevaranti.
Koliko će plomba da traje zavisi od xyz faktora, veština stomatologa je tek jedna od a često nije presudna

Ovo je tema za savete i smernice a ne neopravdanu pljuvačinu svih stomatologa
 
Slažem se sa Elle
Možda drugo mišljenje
Ja imam odličnog zubara Ako si u BG

Stavljao mi je lek za živac
Pa na vađenju živca ustanovismo da nije skroz umrtvljen, pa stavio ponovo i malo dublje lek i posle bez problema izvadio živac

Sve je to ok

Vađenje ... ne znam

I ja sam pomislila da je ostao deo živca neumrtvljen ali nisam htela napamet da pričam pored stomatologa koji mogu i koji će da pregledaju i njegov zub i snimke
 
To su fantazije, svo moje društvo koje je otišlo pre 10-20 godina prvih par godina su popravljali ovde kada dođu ali im danas ne pada na pamet. Sve rade preko gde zubar ostaje bez licence ako plomba ispadne ili pukne zub. U srbiji je eldorado za zubare.
 
To su fantazije, svo moje društvo koje je otišlo pre 10-20 godina prvih par godina su popravljali ovde kada dođu ali im danas ne pada na pamet. Sve rade preko gde zubar ostaje bez licence ako plomba ispadne ili pukne zub. U srbiji je eldorado za zubare.
Imamo i mi drustvo,i na osnovu njih i govorim.Svi dolaze ovamo zubaru,jer je kod njih,kazu,nekvalitetno,a skupo.
 
Poštovani, možda je off topic možda je neko imao sličan problem/već odgovoreno.
Naime, pre dva meseca mi je stomatolog izvadio živac (endodoncija) iz donje 6-ice. Još uvek me taj zub boli na zagriz, čak toliko da kada ga i jezikom pritisnem, osećam bol, pogotovo u jutarnjim časovima. Bio sam kod istog stomatologa, ali mi je rakao da je sledeći postupak vađenje tog zuba. Iskreno ne bih to radio, jer i pre nego što sam uzvadio živac, stomatolog je rekao da je karijes bio mali, ali relativno dubok. Molim Vas za neki savet. Pozdrav i hvala unapred.
Ja sam imao cistu na zubu i moralo je vadjenje gornje desne sedmice pre dve i po godine. Još sam pre toga par meseci vadio urasli zub koji se slomio. Ja nisam hteo da vadim zub ranije. Neki zubar kaze vadi, drugi nemoj ako ne smeta i tako svaki da svoje mišljenje.
 
Ja sam imao cistu na zubu i moralo je vadjenje gornje desne sedmice pre dve i po godine. Još sam pre toga par meseci vadio urasli zub koji se slomio. Ja nisam hteo da vadim zub ranije. Neki zubar kaze vadi, drugi nemoj ako ne smeta i tako svaki da svoje mišljenje.
Vadjenje zuba sa cistom je veoma opasno.Cista nije dzabe tu,vec zbog neke jake upale,ili zuba,ili desni.Trebao je stomatolog da ti preise nesto da se cista povuce,pa onda ako je zub za vadjenje,da vadi.Ne mogu da verujem,kako koja generacija bilo koji specijalista,ne radi nista ni slicno st je njegov prethodnik radio.I ja sam vadio zube,ali mi niko nije vadio zivac,vec umrtvljivao.Neko radi sa vrucom iglom,a neko sa Arsenom.
 
Vadjenje zuba sa cistom je veoma opasno.Cista nije dzabe tu,vec zbog neke jake upale,ili zuba,ili desni.Trebao je stomatolog da ti preise nesto da se cista povuce,pa onda ako je zub za vadjenje,da vadi.Ne mogu da verujem,kako koja generacija bilo koji specijalista,ne radi nista ni slicno st je njegov prethodnik radio.I ja sam vadio zube,ali mi niko nije vadio zivac,vec umrtvljivao.Neko radi sa vrucom iglom,a neko sa Arsenom.
Pio sam antibiotik sedam dana Amoksiklav. Zivac kad su vadili onda umrtve, pa iglom čačka.
 

Back
Top