temperatura na P 4

nacke

Početnik
Poruka
16
Nedavno sam kupio plocu ASUS P4P800-X na koju sam postavio procesor P4/1M/533 i cooler master CI4-8KD3A-0L,u bios-u mi pokazuje temperaturu CPU-a oko 54 C u mirovanju i brzinu kulera oko 2400, da li su ovo normalni parametri i koji je opseg temperature navedenog procesora, jer jos neznam kolika ce temperatura biti prilikom opterecenja (igranja)?
Pozdrav svima !
 
nacke:
Samo sam otvorio (skinuo) stranicu kao sto rece jozza bio mu je potreban svez vazduh jer je onako muljao vruc vazduh unutar kucista.
Ja sam probao to isto i, naravno upalilo je. Samo, to nije resenje. Da jeste, ljudi bi pravili kucista bez stranica, zar ne? Elem, te stranice imaju svoju funkciju, a to nije samo mehanicka zastita, nego i zastita od prasine, koja zna itekako da bude problem. Postoji bolja fora. :idea: Ubacis mu dva ventilatora tako da napravis promaju u kucistu. Kako, procitaj na ovoj adresi: http://www.bid.co.yu/Hladjenje.htm
 
A, reci mi nešto o tom cooler masteru. U stvari sve što bi bilo značajno. Nisam ti rekao da provetravanjem svog kućišta nisam dobio ništa sem smanjenog broja obrtaja. Temperatura je i dalje bila jako visoka. Tačnije, pala je za 2 C. U servisu su mi rekli da "tako mora". Razmišljam, ako bih stavio neki jači fan na CPU, možda bih dobio i manji rpm i manju temperaturu. Sada je BOX fan INTEL. A? Sta misliš?
 
cooler master CI4-8KD3A-0L je sa bakarnim jezgrom i ima malo veci hladnjak od aluminijuma a u prodavnici sam trazio na osnovu procesora i lezista 478 njegova brzina je konstatna oko 2350-2400 bez obzira na opterecenje, kuciste je skroz zatvoreno tako da na njemu nema otvora (proreza)za ventilaciju, a sto se tice dodatnog ventilatora (za izvlacenje vazduha)probacu i to.
 

Back
Top