BUS+PLUS=UCENA

dang

Zainteresovan član
Poruka
466
Zna li neko po kom to zakonu novopostavljena firma za naplatu prevoza u GSP-u odbija da izda mesecne ,,bus+plus,, legitimacije ljudima koji imaju ne placene kazne izrecene od strane kontrolora GSP-a?Ima li tu elemenata krivicnog dela,povrede ljudskih prava, krsenje zakona i ustava od strane novoosnovane privatne agencije ?
 
Privatna agencija ?!? Pretpostavljam nekog iz Vlade ili neki njegov rodjak...?
Pa moze li obican covek otvoriti pokrenuti neki svoj biznis a da ne bude reketiran i opstruiran od pocetka ?! da ga ne jasi inspekcija od pocetka pa dok ne pukne ? A ovi odma uboli pravi posao sa najsavremeniom opremom za shishanje ovaca ?
Postacemo raja, kmetovi u vlasti novih feudo-ministara...
 
Јуче сам се возио градским и хтедох да откуцам ту нову картицу кад оно прелепљено са налепницом: ''Пиши ћирилицом''. Одем до другог оно исто. Погледам са стране, стварно апарат на латиници. Беше ми необично драго што су прелепили и то са оним налепницама што се тешко скидају.
 
Zna li neko po kom to zakonu novopostavljena firma za naplatu prevoza u GSP-u odbija da izda mesecne ,,bus+plus,, legitimacije ljudima koji imaju ne placene kazne izrecene od strane kontrolora GSP-a?Ima li tu elemenata krivicnog dela,povrede ljudskih prava, krsenje zakona i ustava od strane novoosnovane privatne agencije ?

По закону "Јачи тлачи"...:)
 
Мене интересује АКО НЕКО НЕЋЕ ДА КУПИ МЕСЕЧНУ КАРТУ - него рецимо купи за 10 вожњи... КАКО ЋЕ ОН ДА ЗНА КОЛИКО МУ И КАДА МУ АУТОМАТ СКИДА И КАДА МУ ЈЕ НЕСТАЛО КАРАТА??? Мислим, нико нема ЕВИДЕНЦИЈУ И НЕ МОЖЕ ДА ЗНА КОЛИКО ЛОВЕ АУТОМАТ СКИДА... мени ту нешто није јасно...
 
Мене интересује АКО НЕКО НЕЋЕ ДА КУПИ МЕСЕЧНУ КАРТУ - него рецимо купи за 10 вожњи... КАКО ЋЕ ОН ДА ЗНА КОЛИКО МУ И КАДА МУ АУТОМАТ СКИДА И КАДА МУ ЈЕ НЕСТАЛО КАРАТА??? Мислим, нико нема ЕВИДЕНЦИЈУ И НЕ МОЖЕ ДА ЗНА КОЛИКО ЛОВЕ АУТОМАТ СКИДА... мени ту нешто није јасно...

Одеш на трафику где се допуњава и тражиш да провуче и види стање.
 
nemam tu plus plus povlasticu (ili sta li je vec, bas nista mi nije jasno u vezi toga), i odem na trafiku da kupim kartu, cula sam da ce ih i dalje biti (normalnih karata) i... prva trafika - nema, druga - isto, i tako redom... na kraju kupim kod vozaca, i kaze mi covek da ce i dalje oni prodavati karte, samo sto ce biti duplo skuplje... znaci, nista se znacajno nije promenilo, ko nece taj bus plus, ne mora ni da ga ima

mislim, mozda je ovo poznata informacija, ali ja, eto, pojma nisam imala, jer kao sto rekoh, nista mi tu nije jasno :confused:
 
Мене интересује АКО НЕКО НЕЋЕ ДА КУПИ МЕСЕЧНУ КАРТУ - него рецимо купи за 10 вожњи... КАКО ЋЕ ОН ДА ЗНА КОЛИКО МУ И КАДА МУ АУТОМАТ СКИДА И КАДА МУ ЈЕ НЕСТАЛО КАРАТА??? Мислим, нико нема ЕВИДЕНЦИЈУ И НЕ МОЖЕ ДА ЗНА КОЛИКО ЛОВЕ АУТОМАТ СКИДА... мени ту нешто није јасно...

Допуниш 600 динџи на трафику, уђеш у аутобус, принесеш карту валидатору (прислониш је), он ти одбије једну вожњу!
 
nemam tu plus plus povlasticu (ili sta li je vec, bas nista mi nije jasno u vezi toga), i odem na trafiku da kupim kartu, cula sam da ce ih i dalje biti (normalnih karata) i... prva trafika - nema, druga - isto, i tako redom... na kraju kupim kod vozaca, i kaze mi covek da ce i dalje oni prodavati karte, samo sto ce biti duplo skuplje... znaci, nista se znacajno nije promenilo, ko nece taj bus plus, ne mora ni da ga ima

mislim, mozda je ovo poznata informacija, ali ja, eto, pojma nisam imala, jer kao sto rekoh, nista mi tu nije jasno :confused:

Неће бити продаје карата на трафикама. Продаваће се тзв. неперсонализоване БУС-ПЛУС карте, које ће трајати 3 месеца...
 
quote_icon.png
Оригинал поставио eremita

Мене интересује АКО НЕКО НЕЋЕ ДА КУПИ МЕСЕЧНУ КАРТУ - него рецимо купи за 10 вожњи... КАКО ЋЕ ОН ДА ЗНА КОЛИКО МУ И КАДА МУ АУТОМАТ СКИДА И КАДА МУ ЈЕ НЕСТАЛО КАРАТА??? Мислим, нико нема ЕВИДЕНЦИЈУ И НЕ МОЖЕ ДА ЗНА КОЛИКО ЛОВЕ АУТОМАТ СКИДА... мени ту нешто није јасно...

Одеш на трафику где се допуњава и тражиш да провуче и види стање.

Чекај, ево примера, рецимо ја купим карата за 1 000,оо динара и уђем једном у бус и аутомат ми скине одједном 950,оо и возим се још 2 х и уђе контрола и још ме казни јер немам лове на рачуну???

Хоћу да кажем да не постоји начин потрошача (чак и да му провуку карту на киоску) ДА СЕ ОДБРАНИ ОД ЛОПОВЛУКА... а не заборавите ово је Србија и нека наша џукела је добила приватно предузеће преко кога ће наплаћивати карте ???

По овоме испада да ће човек бити једино сигуран ако купује САМО ПО 2 КАРТЕ...
 
Неће бити продаје карата на трафикама. Продаваће се тзв. неперсонализоване БУС-ПЛУС карте, које ће трајати 3 месеца...

i dalje ne razumem... :confused:

cek, a sta je sam ljudima koji se retko voze gsp-om? evo, ja npr., vozim se gradskim prevozom samo kad moram, i sta onda? moram da imam taj bus plus, i da dopunjavam na trafici, ili kako vec :roll:
 

Колико сам се ја распитивао на киоску можеш за неку ситну лову да купиш карту коју допуњујеш колико ти хоћеш - али по мени, проблем је што ти никада не знаш колико ти је лове тј.карата тј.вожњи остало, једино да удараш рецке...
 
i dalje ne razumem... :confused:

cek, a sta je sam ljudima koji se retko voze gsp-om? evo, ja npr., vozim se gradskim prevozom samo kad moram, i sta onda? moram da imam taj bus plus, i da dopunjavam na trafici, ili kako vec :roll:
Има пластичних картица које могу да се допуњују неограничено а има и папирнатих картица које се допуњују до 500 динара.
 
Чекај, ево примера, рецимо ја купим карата за 1 000,оо динара и уђем једном у бус и аутомат ми скине одједном 950,оо и возим се још 2 х и уђе контрола и још ме казни јер немам лове на рачуну???

Хоћу да кажем да не постоји начин потрошача (чак и да му провуку карту на киоску) ДА СЕ ОДБРАНИ ОД ЛОПОВЛУКА... а не заборавите ово је Србија и нека наша џукела је добила приватно предузеће преко кога ће наплаћивати карте ???

По овоме испада да ће човек бити једино сигуран ако купује САМО ПО 2 КАРТЕ...


Не може да ти скине више од оног што ти сам скинеш валидацијом. Прислониш карту, он ти скине једну вожњу. Након тога ти можеш да откуцај још пет вожњи, једну по једну, ако вас је шесторо. Не може он на кварно да ти скине валидацијом више карата одједном. Због тога су се и бунили да је систем много спор а такав је да не би неки смотани грешком себи скинули више вожњи. Без бриге.
 
z:cry:Sledeća faza je aparat za skeniranje zenice na ulazu u vozilo GSP i skeniranje palca pre izlaska iz vozila. Onaj ko ne skenira desno oko, dobiće od kontrolora prst u levo oko, da se nauči pameti. Dobra vest je da palčeve neće seći, jer se gubi mogućnost potpisivanja!

Hoćemo li ikad saznati imena tih mudraca koji uvode te budalaštine? Isto pitanje je i za tablice na vozilima, lične karte, pasoši i drugo!
 
Poslednja izmena:
Има пластичних картица које могу да се допуњују неограничено а има и папирнатих картица које се допуњују до 500 динара.

Тако некако - ево са њиховог сајта О КАРТИЦАМА КОЈЕ СЕ ДОПУЊУЈУ:

Dopuna karata na terminalu

kosa-karta.png
Vašu BusPlus karticu, bilo da je ona personalizovana ili nepersonalizovana, možete dopuniti na oko 800 lokacija širom grada. To su uglavnom mesta na kojima ste navikli da dopunjavate kredit na Vašim mobilnim telefonima. I sam postupak dopune je vrlo sličan.


  • Na prodajnom mestu tražite od prodavca uslugu dopune kartice za prevoz.
  • Ukoliko dopunjavate mesečnu kartu neophodno je da navedete zonu za koju kupujete Vašu kartu (tarifne zone i relacije u ITS 1 i ITS 2 možete pogledati ovde ovde). Dopuna mesečnih karata se vrši od 25. u mesecu za naredni mesec i od 1. do 25. za tekući mesec.
  • Ukoliko dopunjavate nepersonalizovanu karticu neophodno je da navedete iznos kredita koji želite da dopunite.
  • Prodavac u terminal unosi iznos dopune, a Vi prinosite karticu. Sistem vrši proveru i odobrava transakciju.
  • U slučaju uspešne transakcije, terminal štampa potvrdu o transakciji; u slučaju neuspešne transakcije ispisuje se poruka o greški.
  • Korisnik plaća dopunu kartice i uzima račun od prodavca. Ovim je Vaša kartica uspešno dopunjena.
  • Uživajte u vožnji!
***************************************************

А биће у продаји и по 1 карта ако хоћеш папирната КОД ВОЗАЧА...

Али ипак код ових карата што се допуњују остаје ГЛАВНО ПИТАЊЕ А ТО ЈЕ КАКО ЋЕ КУПАЦ ДА ЗНА КОЛИКО ЈЕ ПОТРОШИО И КОЛИКО МУ ЈЕ ВОЖЊИ ОСТАЛО - ту су могуће фантастичне преваре, тј. битанге могу да намонтирају тај "ВАЛИДАТОР" да скида дупло или тродупло више А ТИ НЕ МОЖЕШ ДА ДОКАЖЕШ...
 
Ево овде има све:

Korisnik može kupiti novu nepersonalizovanu karticu na jednom od preko 800 prodajnih mesta širom grada.
busPlus-pult.png

Kupljena kartica je prazna; da bi je koristili za prevoz neophodno je na nju smestiti određenu količinu "elektronskog novca" kojim će se plaćati prevoz. Za određeni novčani iznos može iskoristiti određen broj vožnji, dok se taj iznos ne potroši.

Plastična nepersonalizovana kartica se može dopuniti neograničeni broj puta i u neograničenom iznosu. Papirna nepersonalizovana kartica se može dopuniti neograničeni broj puta do maksimalnog iznosa od 500 dinara. Način dopune kartice pogledajte ovde.

Ne propustite priliku da registrujete Vašu plastičnu nepersonalizovanu karticu i time ostvarite pravo na pogodnosti prilikom kupovine proizvoda i usluga kod učesnika u benefit programu!

http://www.busplus.rs/page-karta-kupovina-nepersonalizovanih.php
 
Колико сам се ја распитивао на киоску можеш за неку ситну лову да купиш карту коју допуњујеш колико ти хоћеш - али по мени, проблем је што ти никада не знаш колико ти је лове тј.карата тј.вожњи остало, једино да удараш рецке...

ili dopunis onoliko koliko ti je potrebno za taj dan, ako je moze...

Има пластичних картица које могу да се допуњују неограничено а има и папирнатих картица које се допуњују до 500 динара.

i opet je neko tupavo to sve smislio...

videh u busu pre neki dan da te neke kartice mogu da se kupe i u ''Tempo''-u, izmedju ostalog, ali idiotski mi je to sto npr. kad dodju ljudi sa strane (da ne kazem; iz unutrasnjosti) sta oni da rade ako nemaju te kartice?
kapiram da mogu da kupe kod vozaca, kao i mi ostali koji se slabo vozimo gsp-om, ali svejedno... bezveze su to smislili
pored toga sto je karta kod vozaca duplo skuplja, al' 'ajde... neko ce verovatno imati veliku korist od toga, a to svakako da nismo mi
 

Back
Top