РЕПУБЛИКА СРПСКА НИЈЕ БОСНА, МИ С

e vidis, ja bi to zabranio!
nemozes ti da dodjes u ovu zemlju koju nisi gradio i onda da meni biras politiku. a ja sam tad ugrozen jer se 100000 srs-a naselilo iz bosne u novi sad. i sada nama radikali kroje kapu, koje su izabrali oni koji su juce dosli i nikakvog realnog prava nemaju da nama odlucuju o vlasti. besmisleno je kao i to sto mogu gradjani sa 2nim drzavljanstvom da glasaju tamo negde iz pm. nemozes da odredjues ko ce meni ovde bit' vlast, a ti tamo negde nemas veze s nama
zar ne?
 
Dechko, trebao bi da ohladish malo sada. To shto je za tebe 'neko drugi' za mene je moj narod. Drina nas deli geografski a ne nacionalno. Ti Srbi koji po tebi 'nisu gradili ovu zemlju' za ovu zemlju dali su vece zrtve od svih Hrvata, od svih muslimana, od svih Madjara, od svih Slovaka, Nemaca i tako redom.. Secash se kako je za izbore bilo vazno da se svi Srbi, pardon drzavljani SCG u dijaspori ukljuche i glasaju u svojim izbornim jedinicama. Po tome ja ne vidim razliku po chemu Srbin iz Republike Srpske sa dvojnim drzavljanstvom nema ista prava na ovu zemlja kao ja i ti. Izvin'te ako ovo nekog provocira, ali Srbiju su stvorili Srbi.
 
Ajduk...tvoju domovinu, moju domovinu su stvorili svi oni koji su na njo radili i znoj prolivali ( uf malo patetično ali tačno) ...zato ze ke.njaj o ne- Srbima kao manje vredni u ovoj zemlji...
upravo si obezvredio genracije vrednih poštenih običnih ljudi koji su se igrom slučaja našli ovde i tu žive svoj mali život...obezvredio si njihov trud da budu jednakovredni građani ove zemlje... zbog čega? ...poštujem tvoje saosećanje sa Srbima u Bosni ali imaj razumevanja i poštovanja prema građanima ove zemlje koji nisu Srbi....

Ti ljudi žive ovde i ovo je njihova domovina kao i tebi i grdno se varaš da polažeš veće pravo da ovu zemlju zoveš samo svojom zato što si ti tu većina...ona je naša...i zajedno treba da radimo na tome da nam bude bolje...

više mi je muka da to ovde ponavljam...možda tu nikom nije ni stalo? možda su "nož žica Srberenica" ono što Srbiji treba?
hm...živela sam u zabludi ali ipak su Mihajlo i njegovi istomišljenici pobedili
čestitam!
 
Nexus 6:
da iskoristim onu cuvenu: "tudje necemo, svoje nedamo!"...

Srbiji ne treba deo Bosne...ionako na sav glas trube da "je Srbija izvrsila agresiju na BiH", i nemojmo im davati povoda da cmizdre u Briselu kako neko i dalje hoce Veliku Srbiju...

sa RS najbolje odnose treba da imamo, ali to je plafon...


Pa da, DS-ovcima ne treba ni RS, ni Kosovo, ni Vojvodina, ni Sandzak....pristali bi i na Beogradski pasaluk samo da se uslihtaju Briselu i SAD u bulju, da Srbija bolje zivi, da Srbija udje u EU...bla, bla

Pa kako ne shvatate da nije samo problem RS i da li na treba ili ne treba.....evo sad Kosovo...posle ce DS-ovci zbog uslovljavanja sa zapada da kazu da nam ne treba Kosovo jer ce oni u Briselu da cmizdre da hocemo veliku Srbiju i ako se odreknemo Kosova onda mozemo u Evropu...pa ce posle ista stvar da bude sa Vojvodinom, pa sa Sandzakom itd.

Pa svima je jasno da su Srbiju rasparcali i podelili SAD i EU, a to nameravaju i dalje da rade, a vi takvim vasim stavom i prihvatanjem svih njihovih uslova samo njima idete na ruku i pomazete im u tome....pa ako je to cena(a sve govori da jeste) ulaska u EU i NATO....koji ce nam onda qurac....ne moramo ni da udjemo u tu smrdljivu i monopolisticku EU.......ali fora je da dobrom i pametnom diplomatijom izborimo ulazak u EU ali ne po tim uslovim ucenjivanja i pristajanja na sve i svasta ko sto bi to uradila DS da je na vlasti...
 
gigule:
Ajduk...tvoju domovinu, moju domovinu su stvorili svi oni koji su na njo radili i znoj prolivali ( uf malo patetično ali tačno) ...zato ze ke.njaj o ne- Srbima kao manje vredni u ovoj zemlji...
upravo si obezvredio genracije vrednih poštenih običnih ljudi koji su se igrom slučaja našli ovde i tu žive svoj mali život...obezvredio si njihov trud da budu jednakovredni građani ove zemlje... zbog čega? ...poštujem tvoje saosećanje sa Srbima u Bosni ali imaj razumevanja i poštovanja prema građanima ove zemlje koji nisu Srbi....

Ti ljudi žive ovde i ovo je njihova domovina kao i tebi i grdno se varaš da polažeš veće pravo da ovu zemlju zoveš samo svojom zato što si ti tu većina...ona je naša...i zajedno treba da radimo na tome da nam bude bolje...

više mi je muka da to ovde ponavljam...možda tu nikom nije ni stalo? možda su "nož žica Srberenica" ono što Srbiji treba?
hm...živela sam u zabludi ali ipak su Mihajlo i njegovi istomišljenici pobedili
čestitam!

E gigule, lepo je sto branis nacionalne manjine u Srbiji i tacno je da su i oni ravnopravni gradjani ove zemlje...ali to sto ti pises o njihovim pravima i kako pises je lepo samo dok se cita....pa nema nigde na svetu nacionalnih manjina koje toliko ne postuju svoju zemlju kao u Srbiji, a opet nema ni nigde na svetu da nac. manjine imaju tolika prava a da se opet zale i rade o glavi sopstvenoj drzavi.....pa te nac.manjine su nam i donele ovakvo stanje u zemlji...Siptari imali sva prava i autonomiju pa im bilo malo...sta sve nisu radili na Kosovu i uz pomoc Zapada dobili su etnicki cisto Kosovo....Madjari se stalno nesto bune, pale srpsku zastavu, premlacuju decka samo jer je Srbin, hoce da se odvoje itd..........muslimani u Sandzaku isto pale Srpske zastave, napadaju sportiste nase zemlje, traze samo neka prava na koja nemaju prava itd., otvoreno pricaju da cekaju momenat da se odvoje od Srbije.......ej pa gde to jos ima?

Pa kako onda da mi postujemo te nac.manjine kad oni ne postuju drzavu u kojoj zive, i ne samo da ne postuju nego joj i otvoreno rade o glavi i hoce da joj napakoste i da je oslabe.

Ne kazem da svi ljudi u narodima koji predstavljaju nac.manjinu takvi ali velika vecina jeste ili podrzava takve stvari.....zato ne pricaj mnogo o stvarima o kojima neznas....ili koje znas a pravis se luda.
 
gigule:
Ajduk...tvoju domovinu, moju domovinu su stvorili svi oni koji su na njo radili i znoj prolivali ( uf malo patetično ali tačno) ...zato ze ke.njaj o ne- Srbima kao manje vredni u ovoj zemlji...
upravo si obezvredio genracije vrednih poštenih običnih ljudi koji su se igrom slučaja našli ovde i tu žive svoj mali život...obezvredio si njihov trud da budu jednakovredni građani ove zemlje... zbog čega? ...poštujem tvoje saosećanje sa Srbima u Bosni ali imaj razumevanja i poštovanja prema građanima ove zemlje koji nisu Srbi....

Ti ljudi žive ovde i ovo je njihova domovina kao i tebi i grdno se varaš da polažeš veće pravo da ovu zemlju zoveš samo svojom zato što si ti tu većina...ona je naša...i zajedno treba da radimo na tome da nam bude bolje...

više mi je muka da to ovde ponavljam...možda tu nikom nije ni stalo? možda su "nož žica Srberenica" ono što Srbiji treba?
hm...živela sam u zabludi ali ipak su Mihajlo i njegovi istomišljenici pobedili
čestitam!

Gigule, hajde sada opet prochitaj ovo gore, i ono shto sam ja napisao, i ono shto si ti napisala.

Jasno mi je da nisi Srpkinja ali shvaaaatiiiii niko te ne dira, niko te ne nipodashtava, niko ne obesmishljava nishta [odakle ti to pobogu!!].
Nadji mi gde sam ja to pokazao neposhtovanje prema neSrbima. Pa dobicu tikove od vas nacionalnih manjina. Imate najbolji status u Srbiji u celom okruzenju, a skachete na sve shto vam se uchini kao preterano srpsko, a ne nacionalnomanjinsko.
Stojim iza svega shto sam rekao.
Ako u tome vidish da sam "obezvredio generacije vrednih poštenih običnih ljudi koji su se igrom slučaja našli ovde" onda je to tvoj problem. Ja to nisam nigde rekao, a kamoli pomislio.
I koga nazivash Mihajlovim istomishljenikom? Pristalocom noza zice Srebrenice? To ti je jako nisko gigule, jako nisko..
Nisi imala nikakav razlog da napishesh takav post.
 
samo ti živi u svom svetu mržnje i gledaj ko koga tuče i ne veruj nac. manjinama...
ja živim sa njima...i znam kakvi su...majka mi je Slovakinja...
i znam da li poštuju ovu državu...na tvoju žalost...
ali zbog takvih kao što si ti... eh...ko zna...
ma smarate tom pričom o zlim nac. manjinama.


e i nemam više nameru da se navlačim sa ljudima kao što si ti... samo ti sumnjaj i živi svoj život
i ostavi nas da živomo svoj ovde bar dok se može...dok tvoji istomišljenici ne počnu da prave sr.anja po Vojvodini (mislim na sve i Srbe i one koji prip. nac.manjinama...to su oni slobodno mogu u da kažem bolidi kojima nije stalo do normalnog života)

svako dobro...
pozz
 
urospo:
Pa da, DS-ovcima ne treba ni RS, ni Kosovo, ni Vojvodina, ni Sandzak....pristali bi i na Beogradski pasaluk samo da se uslihtaju Briselu i SAD u bulju, da Srbija bolje zivi, da Srbija udje u EU...bla, bla

Pa kako ne shvatate da nije samo problem RS i da li na treba ili ne treba.....evo sad Kosovo...posle ce DS-ovci zbog uslovljavanja sa zapada da kazu da nam ne treba Kosovo jer ce oni u Briselu da cmizdre da hocemo veliku Srbiju i ako se odreknemo Kosova onda mozemo u Evropu...pa ce posle ista stvar da bude sa Vojvodinom, pa sa Sandzakom itd.

Pa svima je jasno da su Srbiju rasparcali i podelili SAD i EU, a to nameravaju i dalje da rade, a vi takvim vasim stavom i prihvatanjem svih njihovih uslova samo njima idete na ruku i pomazete im u tome....pa ako je to cena(a sve govori da jeste) ulaska u EU i NATO....koji ce nam onda qurac....ne moramo ni da udjemo u tu smrdljivu i monopolisticku EU.......ali fora je da dobrom i pametnom diplomatijom izborimo ulazak u EU ali ne po tim uslovim ucenjivanja i pristajanja na sve i svasta ko sto bi to uradila DS da je na vlasti...

sta si imao iz geografije...
dakle, Kosovo=Srbija, Republika Srpska=Bosna...

ideja Velike Srbije, stoga, ne vazi za Kosovo, jer je ono u Srbiji...

jedva cekam referendum da vidim koliko ljudi jeste za Srbiju u EU...ovo natezanje mi vise ide na ****...

sad smo za EU, posle "EU je zlo"...dajte, bre, odlucite se vise...
 
Ma nije vazno gde se sta nalazi, poenta je da su nas prvo naterali da se odreknemo RS, a sada pokusavaju da nas nateraju da se odreknemo Kosova, pa ce sledece da bude Vojvodina i tako redom...znaci postepeno da se odricemo svega sto je nekad bilo srpsko i gde je ziveo ili jos zivi srpski narod...naravno da je RS u Bosni a Kosovo u Srbiji i to pravi veliku razliku ali druga je poenta.

A ideja velike Srbije ne vazi uopste, to je samo njihova propaganda .....pa sto su onda dali siptarima Kosovo koje im ne pripada......da nije mozda i sa Kosovom Srbija bila "velika"?

I napravi vec jednom razliku oko toga da li gradjani Srbije zele u EU ili ne.
Naravno da velika vecini zeli bez obzira u kojoj su stranci, ali nikako ne po cenu da nas svedu da beogradski pasaluk i da se odreknemo vojske, tradicije, kulture, istorije..itd.....
 
nema tu "ne po tu cenu", da se podvuce crta vec jednom...DA ili NE...
fala Bogu pa nema ni govora o tim "zaverama o unistenju vojske, crkve"... ali sta da jeste to cena...

mislim, ono sto hocu da kazem jeste...

nemojte lagati ljude tim izmisljotinama o ponizavanju pred Evropom i tako to...a posle govoriti kako ste za ulazak u EU... tu mislim na SRS prvenstveno...
ali i na vas koji ste protiv Evrope, posle: "pa naravno da smo svi za ulazak u EU"

dakle, ili je Evropa ZLA, i necemo u EU...ili je dobra i hocemo u EU...nema izmedju...
hoces-neces, ili jesi ili nisi...
 
A sta je Tadic radio dok je bio ministar odbrane?.....covek uveo civilno sluzenje vojnog roka!.....i sta je to nego pokusaj postepenog unistenja i ukidanja voske?....sto nije negde na nekom mediju objasnio taj njegov postupak i razloge za to?

Za crkvu nisam nigde rekao da pokusava da se unisti jer i nije tako pa to nema razloga da komentarisem.

A naravno da itekako ima razlike oko uslova za ulazak u EU ali ti to ne mozes ili ne zelis da shvatis pa je uzaladno da o tome rasravljamo...
 
Ajduk:
Dechko, trebao bi da ohladish malo sada. To shto je za tebe 'neko drugi' za mene je moj narod. Drina nas deli geografski a ne nacionalno. Ti Srbi koji po tebi 'nisu gradili ovu zemlju' za ovu zemlju dali su vece zrtve od svih Hrvata, od svih muslimana, od svih Madjara, od svih Slovaka, Nemaca i tako redom.. Secash se kako je za izbore bilo vazno da se svi Srbi, pardon drzavljani SCG u dijaspori ukljuche i glasaju u svojim izbornim jedinicama. Po tome ja ne vidim razliku po chemu Srbin iz Republike Srpske sa dvojnim drzavljanstvom nema ista prava na ovu zemlja kao ja i ti. Izvin'te ako ovo nekog provocira, ali Srbiju su stvorili Srbi.

U pravu si, ljudi dele ljude po geografskim granicama, a to je u stvari sve jedan te isti narod i normalno da imaju pravo da glasaju kao i svi mi iz Srbje. U potpunosti se slazem sa tobom.
 
urospo:
A sta je Tadic radio dok je bio ministar odbrane?.....covek uveo civilno sluzenje vojnog roka!.....i sta je to nego pokusaj postepenog unistenja i ukidanja voske?....sto nije negde na nekom mediju objasnio taj njegov postupak i razloge za to?

Za crkvu nisam nigde rekao da pokusava da se unisti jer i nije tako pa to nema razloga da komentarisem.

A naravno da itekako ima razlike oko uslova za ulazak u EU ali ti to ne mozes ili ne zelis da shvatis pa je uzaladno da o tome rasravljamo...

izgleda da ti ne mozes da shvatis da nije svako za vojsku...
jel' bi ti hteo da ti neki feminizirani, koji samo kuka kako je morao u vojsku, kako mu se ne svidja, koji nista ne radi kako treba na obuci, cuva ledja na strazi?
gledaj siru sliku...

i ne rece mi za ono...ili je EU zla ili dobra...ili hocemo ili necemo...
 
Pa nije svako za vojsku, ali taj neko ne mora da nosi oruzje ako je feminiziran ili ulozi prigovor savesti na nosenje oruzja.Taj neko moze da radi u vojnoj kuhinji, u veseraju, moze da bude pisar...nebitno
A uostalom i ljudi koji su itekako bili za vojsku zbog tog pogubnog Tadicevog zakona su isli na civilno sluzenje.Pa moj komsija prosle godine je otisao na civilno a covek je kao od brega odvaljen, trenirao streljastvo kad je bio mladji......i on kao nije za vosku......ma jasno je da je to bio Tadicev pokusaj da polako slabi vojno moc Srbije

A to za EU svakom je jasno ako hoce da mu bude jasno.

Rekao sam vec da jesam za EU ali ne po cenu da nas jos vise rasparcaju, da ukinemo vosku, da se odreknemo Srba koji ne zive u Srbiji, da izgubimo indetitet i da se stidimo ljudi koji su branili zemlju a nisu osudjeni itd.

Pa ja stvarno ne mogu da razumem da to ne mozes da shvatis. To je kao kada bi tebi neki rekao:
Dacemo ti 5 miliona evra ali da ti prvo isecemo jednu ruku( to je metaforicki naravno)
I ti bi to prihvatio?
 
Nexus 6:
da iskoristim onu cuvenu: "tudje necemo, svoje nedamo!"...

Srbiji ne treba deo Bosne...ionako na sav glas trube da "je Srbija izvrsila agresiju na BiH", i nemojmo im davati povoda da cmizdre u Briselu kako neko i dalje hoce Veliku Srbiju...

sa RS najbolje odnose treba da imamo, ali to je plafon...
upravo tako! bolje da mi zadrzimo i ovo sto imamo. sta vam smeta da rs ostanu u drugoj drzavi?

a samo da pitam onu pristalicu(radikala,spo ili sps isti ****, urospo-a) teorije o svetskoj zaveri protiv srba, i o tome kako je sve to unapred isplanirano kako bi se unistili srbi koji su boze moj uvek bili pretnja po zapadni kapitalizam?!!, sta ima eu i usa od toga sto ce unistiti srbiju? zbog nafte? NEMAMO JE! zbog pametnih ljudi? PREMALO IH JE! zbog rudnih bogatstava? IMAJU IH VEC SVUDA tako da ocu da mi objasne ti sto veruju u tu teoriju, i nece da prihvate mogucnost DA SU MOZDA I SAMI KRIVI!!!
 
urospo:
Pa nije svako za vojsku, ali taj neko ne mora da nosi oruzje ako je feminiziran ili ulozi prigovor savesti na nosenje oruzja.Taj neko moze da radi u vojnoj kuhinji, u veseraju, moze da bude pisar...nebitno
A uostalom i ljudi koji su itekako bili za vojsku zbog tog pogubnog Tadicevog zakona su isli na civilno sluzenje.Pa moj komsija prosle godine je otisao na civilno a covek je kao od brega odvaljen, trenirao streljastvo kad je bio mladji......i on kao nije za vosku......ma jasno je da je to bio Tadicev pokusaj da polako slabi vojno moc Srbije

A to za EU svakom je jasno ako hoce da mu bude jasno.

Rekao sam vec da jesam za EU ali ne po cenu da nas jos vise rasparcaju, da ukinemo vosku, da se odreknemo Srba koji ne zive u Srbiji, da izgubimo indetitet i da se stidimo ljudi koji su branili zemlju a nisu osudjeni itd.

Pa ja stvarno ne mogu da razumem da to ne mozes da shvatis. To je kao kada bi tebi neki rekao:
Dacemo ti 5 miliona evra ali da ti prvo isecemo jednu ruku( to je metaforicki naravno)
I ti bi to prihvatio?

sustina je da sada svako ima izbor, da li HOCE da ide u vojsku ili NECE...znaci izbor...nema vise vojne policije na vratima: "ar'eolog, ima i kod nas kosti, samo se zakopava..."
i taj tvoj komsija je izabrao da NECE da ide u vojsku...ti HOCES (ili jesi), svako ima izbor...

opet ti, ja sam za EU, ali...NEMA TU ALI, ili hoces ili neces...ako hoces, onda ispunjavas njihove uslove, a ako neces onda nista...
na srecu uslovi za EU nisu ti koje si naveo...najveci uslov za EU je Hag...

ako bih na toj ruci imao gangrenu, a uslov je da oni ne primaju leprozne, onda bih prihvatio...(metaforicki, naravno)
 
Ma jasno. USA i EU nas u stvari obozavaju, a mi smo ti koji su krivi, naravno. NATO nas je tada bombardovao zato shto nas voliiiii, da nama bude bolje, a ne zato da nas unishti, oslabi.. Sankcije su uvodjene iz ljubavi bre pobogu ljudi.
Pa nashi ljudi se hapse i odvlache u Hag da bi nama bilo bolje! Pa ucenjujemo se za ulazak u EU zbog dobra nas i nashe dece! Pa kako to da nekom ne bude jasno..
Stotine hiljade Srba su proterane iz zemlje da bi imale bolju perspektivu u izbeglichkim kampovima u Srbiji. U svakom medjunarodnom sporu se presudjuje na shtetu Srba, da bismo izvukli lekciju i da bi nam bilo bolje, naravno. Placacemo ratnu odshtetu i Hrvatskoj i Bosni jer time ulazemo u svoju buducnost. Nabija nam se komplex genocidnog naroda, ali u cilju pomirenja znate. To tako mora jer je za nashe dobro.
Kakva medjunarodna zavera? Kakav germanski plan za izlazenje na Balkan star vek i po? Ma to ne postojiii.
Kako vam nije jasno da smo mi krivi za sve? Za raspad Juge, za rat, za zlochine, za nestanak dinosaurusa, globalno zagrevanje, ultraviolentne zrake.. Sve je to nasha krivica, i svaki Srbin koji nema dovoljan stepen mazohizma da ovo razume, treba biti poslan u Hag (za njegovo dobro, da se prevaspita i razume).

Pa kakva medjunarodna zavera? To je paranoja. Teorija zavere? Ma dajte.. To je sve u nashoj glavi.

U EU cemo morati uci, ali to da ne postoji (ili nije posojala) namera velikih igracha da nas ocrni, e to nemojte izmishljati..
 

Back
Top