ZILOTI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Što se tiče Orvela on je samo pokušao da zamisli društvo kakvo bi moglo biti...
Na žalost današnje stanje je mnogo gore....
Što se tiče zavera, pa tu si Ivane ti u najboljoj poziciji za učenje. Ipak tvoj "idol" je "majstor" pravljenja zavera... Neke od tih "zavera imaju veze i sa SPc ali i sa vojskom... Za one sa podzemljem raspitaj se kod najbližih saradnika samo pazi da se ne razočaraš....
 
+Hristos voskrese!+ Pozdrav svima!

Ako vas zanima nešto više o zilotima pročitajte diskusiju na forum-banjaluka, tamo sam se isto registrovao.
Međutim, zbog drugih obaveza nisam u mogućnosti da redovno učestvujem na ovim forumima, jer smatram da ne treba puno raspravljati.Sve se može lako shvatiti, uz Božiju pomoć. Samo ko hoće da vidi. A ko neće - ostaje, do daljneg, slep!

Još jednom pozdrav! Srđan Crvenković, zilot-matejevac
 
Malo će biti offtopic, ali ipak prilažem sledeći članak.

28 May 2008. 00:54 | Izvor: VOA

Humanitarci i mirovni čuvari seksualno zlostavljaju djecu

Humanitarna organizacija Spasimo djecu, u juče objavljenom istraživanju, saopštila je da humanitarni radnici i mirovni čuvari u nemirnim regionima svijeta seksualno zlostavljaju malu djecu, ali da to u najvećoj mjeri prolazi nekažnjeno.

Navodi se da posebno ranjiva djeca u ratnim zonama i na područjima pogođenim elementarnim nepogodama, u znatnoj mjeri postaju predmet neopisivog zlostavljanja.

Organizacija naglašava da su pripadnici mirovnih trupa Ujedinjenih nacija najčešći krivci, ali da odgovornost snose i desetine drugih organizacija. Izvještaj koji je izdala organizacija Spasimo djecu u Britaniji, temelji se na svjedočanstvima stotina djece u Obali Slonovače, na jugu Sudana i Haitiju.

Djeca kažu da su bila silovana, prisiljavana na prostituciju i zlostavljana na još mnogo načina. U istraživanju se navodi da su humanitarni radnici i mirovni čuvari imali seksualne odnose čak i sa šestogodišnjacima, u zamjenu za hranu, novac, sapun ili – u nekoliko slučajeva – luksuzne predmete kao što su mobilni telefoni. Dodaje se da su većina žrtava tinejdžeri.

Ukazuje se da postoje brojni razlozi zbog kojih se zlostavljanje ne prijavljuje, među kojima su strah od gubljenja materijalne pomoći, od osvete, mirenje sa sudbinom, nevjerica da se nešto može učiniti ili jednostavno nepoznavanje načina na koji se takvi slučajevi prijavljuju.
 
A, šta znači ''zilot-matejevac''?

U zabavnoj knjizi "Piterov princip" posvećenoj izučavanju nesposobnosti, opisan je jedan nesposoban direktor muzeja koji se nije razumevao u umetnička dela. Zato je rešio da upravljanje muzejem poveri pomoćnicima, a on se posvetio izučavanju okvira za slike. Kako mu je i ovo bilo suviše komplikovano, na kraju je suzio interesovanje na lepkove koji se koriste ili se mogu koristiti za sastavljanje okvira za slike.

E, ziloti-matejevci uglavnom se bave citiranjem jevanđelja po Matiji. :mrgreen:
 
Termin "zilot-matejevac" je pre svega administrativnog karaktera. Npr. kao što su u prvim vekovima hrišćanstva do pojave prvih jeretika, hrišćani se prosto nazivali kao - hrišćani.
Medjutim, sa pojavom jeretika koji su sebe ISTO nazivali kao Hrišćani onda su oni koji imaju ispravnu Veru se nazivali- pravoslavni hrišćani.
Kasnije, sa pojavom svejeresi Ekumenizma se dopunjuje rečju "istiniti", da bi se razlikovali od lažno nazvanih pravoslavnih.
Reč "zilot" znači "revnitelj", i to je odomaćen izraz kojim članovi (istinske)Pravoslavne Crkve se nazivaju da bi se,opet i samo, iz administrativnih razloga(a ne iz nekog drugog razloga) razlikovali od ekumenista(jeretika) koji se lažno predstavljaju kao pravoslavni, iako to u suštini nisu.
Drugim rečima: kada bi ekumenisti nazvali sebe pravim imenom, tj.umesto SPC da se zovu SEZ( Srpska ekumenska zajednica) onda ni mi nećemo isticati termine "istiniti", "katakobmni", "ziloti",itd., jer se podrazumeva da stojimo u Istini i da smo Revnitelji kada smo Pravoslavni.
Što se tiče ovog dodatka "-matejevac" to definiše POREKLO, jer postoje određene razlike (administrativnog i dogmatskog karaktera) i među samim Zilotima.
Matejevci su duhovni naslednici blaženopočivšeg Vladike Mateja (+1950.), arhiepiskopa i poglavara (istinite) Pravoslavne Crkve, tj.od grčkih starokalendaraca.

Nadam se da sam uspeo da objasnim, a za dalje se potrudite, moleći se Gospodu da se izbavite od zamki Lukavog!
Pozdrav šalje Srđan Crvenković, zilot-matejevac
Beograd
 
Termin "zilot-matejevac" je pre svega administrativnog karaktera. Npr. kao što su u prvim vekovima hrišćanstva do pojave prvih jeretika, hrišćani se prosto nazivali kao - hrišćani.
Medjutim, sa pojavom jeretika koji su sebe ISTO nazivali kao Hrišćani onda su oni koji imaju ispravnu Veru se nazivali- pravoslavni hrišćani.

Јел? А ја био убеђен да су се православци назвали тако тек након шизме 1054. :mrgreen:


Reč "zilot" znači "revnitelj", i to je odomaćen izraz kojim članovi (istinske)Pravoslavne Crkve se nazivaju da bi se,opet i samo, iz administrativnih razloga(a ne iz nekog drugog razloga) razlikovali od ekumenista(jeretika) koji se lažno predstavljaju kao pravoslavni, iako to u suštini nisu.

1) Ко сте ви да одређујете ко је Православан а ко не?
2) Назив сте украли од јеврејских бораца за ослобођење од Римског царства, с којима немате ама баш никакве везе...

Drugim rečima: kada bi ekumenisti nazvali sebe pravim imenom, tj.umesto SPC da se zovu SEZ( Srpska ekumenska zajednica)

Цветковићу, на чему си? СПЦ је и даље старокалендарска... :D
 
Kasnije, sa pojavom svejeresi Ekumenizma se dopunjuje rečju "istiniti", da bi se razlikovali od lažno nazvanih pravoslavnih.


A, šta tačno podrazumevaš pod pojmom ''ekumenizam''? Ako se, na primer, pravoslavci i katolici ujedine u borbi protiv siromaštva, gladi ili nasilja u svetu, šta u tome ima loše?
Jedino ako pod tim pojmom podrazumevaš nešto drugo?
 
1. sa pojavom prvih jeretika (arijeva jeres) se uvodi prefiks "pravoslavni" a ne od 1054.godine.
2. ko je pravoslavan a ko nije NE određujemo mi, već su to odredili Sveti Oci na Saborima, a mi samo želimo da budemo poslušni tome i da čuvamo sveta Predanja.
3. ti jevrejski borci su "zeloti" a ne ziloti. Taj termin nismo sami sebi dali nego nam je nametnut, a mi prihvatamo SAMO zbog administracije... Apostol Simon Zilot gde Gospod učini čudo na svadbi u Kani (23.05. u kalendaru) nije bio nikakav "jevrejski borac" već Hrišćanin.
4. ekumenizam kao jedinstvo u verskom smislu je jeres, a ne u smislu ljudske humanosti- naravno.
5. nije pitanje crkvenog kalendara jedino predanjsko pitanje, već postoji mnoštvo drugih pitanja koje SPC(ili SEZ) ne drži ispravno.
 
hm,dakle te ortodoksne riscane imamo vec 16 vekova... kako cemo sad njih podeliti 1054. jer su i zapadni i istocni sebe naravno smatrali pravim hriscanima?

a Arije vas je bogami dobro uzdrmao
 
1. sa pojavom prvih jeretika (arijeva jeres) se uvodi prefiks "pravoslavni" a ne od 1054.godine.
2. ko je pravoslavan a ko nije NE određujemo mi, već su to odredili Sveti Oci na Saborima, a mi samo želimo da budemo poslušni tome i da čuvamo sveta Predanja.
3. ti jevrejski borci su "zeloti" a ne ziloti. Taj termin nismo sami sebi dali nego nam je nametnut, a mi prihvatamo SAMO zbog administracije... Apostol Simon Zilot gde Gospod učini čudo na svadbi u Kani (23.05. u kalendaru) nije bio nikakav "jevrejski borac" već Hrišćanin.
4. ekumenizam kao jedinstvo u verskom smislu je jeres, a ne u smislu ljudske humanosti- naravno.
5. nije pitanje crkvenog kalendara jedino predanjsko pitanje, već postoji mnoštvo drugih pitanja koje SPC(ili SEZ) ne drži ispravno.


Dobro, ali sad ono najvažnije: Koje aktivnosti preduzimate u cilju ohristovljenja ovog naroda?
 
... a za dalje se potrudite, moleći se Gospodu da se izbavite od zamki Lukavog!
Pozdrav šalje Srđan Crvenković, zilot-matejevac
Beograd

Kad već pomenu, baš bi me interesovalo zašto je u svim "muzičkim obradama" očenaša (bar koje sam ja slušao) ono "Lukavago" na kraju tako osećajno i sa zanosom otegnuto?
 
1. Nije se Crkva podelila 1054.godine već su rimokatolici usvojili jeres "filiokve", a do danas i mnoštvo drugih jeresi (čistilište,papski primat,bezgrešno začeće,indulgencija,krštenje kropljenjem,kalendar,itd.itd.).
Time su oni otpali od Duha Svetoga i svako ko ih priznaje i moli se sa ovima potpada pod istu osudu.To što sebe nazivaju hrišćanima, sami sebe lažu.
Nije Arije nikog uzdrmao već je sam izgubio svoju dušu.

2. Nema tu nekih posebnih aktivnosti. Da li će se narod ohristoviti zavisi isključivo od slobodne volje svakog pojedinca a time i naroda u celini.
Ako je nekom čoveku stalo do spasenja duše, on će se potruditi da ne izgubi večni život zbog ovozemaljske sujete. Spasenja nema van Crkve, Koja je omeđana svetim Predanjem. Neka svako podje od sebe prvo, a mi ćemo propovedati gde god možemo, pazeći pritom da ne izgubimo svoj duhovni mir.

3. Tako se izgovara reč na kraju svake molitve (uvek se malo razvlači).
 
1... Spasenja nema van Crkve, Koja je omeđana svetim Predanjem...

A čime je omeđeno sveto Predanje. Ako se ne varam, tu bi spadala recimo priča o mitarstvima - san (ili vizija ako hoćeš) neke babe koja je doživela "astralnu projekciju" uzbrdo kroz kontrolne tačke gde su joj vagali grehe i dobra dela. Gledajući sa strane, više liči na nekakav trip. Koji su kriterijumi i ko odlučuje da recimo jedna takva priča postane deo svetog predanja? Mislim, nije li i to nekakva ljudska odluka?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top