ZILOTI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
zato sto su izlovani.

Добар изговор. Прави ЛДП-овски :rolleyes:

Nisam ja dosao da ih branim kao sto sam ti rekao nisam zilot pa nemam razloga, govorim cisto iz razloga sto se ovde cesto koriste u pogresnom smislu, u pitanju nije nikakva sekta i samo to je vazno da se zna, a koga zanima vise...neka pita ;)

Прво мораш да дефинишеш појам секте да би о том појму причали.

Da, ali ziloti koje ja poznajem nisu takvi kakve ih predstavljas ovde... A ja ti pricam iz iskustva sa njima

Мора да ти познајеш неке марсовце који се издају за дотичне :mrgreen:

Ja ti kao ldp-ovac kazem ko siri a ko ne mrznju, jer mi o tome najvise pricamo...

Ма причате ви још гомилу глупости, па ништа...
 
pa fanatike definisem kao ljude koji 24/7 razmisljaju samo o tome da ne prekrse nista, da ne krenu putem poroka itd...

Treba biti hriscanin, ali ne u toj meri da nikada ne uzivas u nekim svetovnim zadovoljstvima :bye:

Nekako i nije velika razlika... Jedni se tvrdo drže Reči, drugi paze da ne prekrše Reč.

S druge strane, ne moraš biti hrišćanin da bi uživao u nekim svetovnim zadovoljstvima (koje i vama želimo) :mrgreen:
 
Nekako i nije velika razlika... Jedni se tvrdo drže Reči, drugi paze da ne prekrše Reč.

S druge strane, ne moraš biti hrišćanin da bi uživao u nekim svetovnim zadovoljstvima (koje i vama želimo) :mrgreen:

Nije velika razlika samo sto oni kritikuju crkvu koja je previse "opustena" danas...

Nisam ni rekao da moras, samo kazem da moja logika ne podleze tome da obicni vernici trebaju biti toliko hard core po tom pitanju...

ps. koji to mi? :eek:

@drzare, drugo je kada pricamo o vladikama i monasima a drugo je kada pricamo o obicnim vernicima zilotima ili obicnim pravoslavcima svejedno :ok:
 
Nisam ni rekao da moras, samo kazem da moja logika ne podleze tome da obicni vernici trebaju biti toliko hard core po tom pitanju...

А који су то "необични верници"? :rolleyes:

Лоша ти је логика.

Ако те нису обавестили до сад, хришћанство није никаква врста такмичења са "бољим" и "лошијим" хришћанима - или си хришћанин и држиш се Христових речи, или ниси.
 
А који су то "необични верници"? :rolleyes:

Лоша ти је логика.

Ако те нису обавестили до сад, хришћанство није никаква врста такмичења са "бољим" и "лошијим" хришћанима - или си хришћанин и држиш се Христових речи, или ниси.

dobro sto si bukvalista... :dash::dash::dash:

neobicni vernici=ziloti, kako drugacije da pojasnim ljudima...

Obavesten sam ja dobro, ali kazem ti da u pracenju hristovog ucenja postoje ljudi koji manje ili vise odstupaju...normalno ;)
 
Ciklon B??:shock:Blast from the past...Kakvih je likova ovde bilo nekad...
Nemam baš neko dobro mišljenje o zilotima, kao što nemam ni o sekti kojoj npr.pripada Mel Gibson...Sviet se treba ujedinjavati posebno hriščanski,dolaze teška vremena i ne sme biti svađa zbog nekih religijskih sporova,dosta beznačajnih...
 
А који су то "необични верници"? :rolleyes:

Лоша ти је логика.

Ако те нису обавестили до сад, хришћанство није никаква врста такмичења са "бољим" и "лошијим" хришћанима - или си хришћанин и држиш се Христових речи, или ниси.
Хм.. први проблем је како се држати његових речи, јер нигде није остављено упутство...:D
Самоодрицањем и самокажњавањем себи могу створити само проблеме психичке, па касније и физичке природе.
Други проблем је што не разумеју баш сви на исти начин његове речи... или их не разумеју уопште...:lol:

Како било. Зилоти, као и било која друга група верника /мање или више правих/, ми не смета, све док не сметам ја њима. :)
 
Obavesten sam ja dobro, ali kazem ti da u pracenju hristovog ucenja postoje ljudi koji manje ili vise odstupaju...normalno ;)

Постоје, као нпр. зилоти, који су се пре пар година отворено физички сукобили са полицијом на Св. Гори ;)

Хм.. први проблем је како се држати његових речи, јер нигде није остављено упутство...:D

Упутство се налази пар центиметара изнад очију, само што не уме/жели/сме свако да га користи... ;)

Самоодрицањем и самокажњавањем себи могу створити само проблеме психичке, па касније и физичке природе.

Зависи... различити су начини бесктва од ега...
 
Ko će ga znati dr.zare...Svi tvrde da je njihovo original..A onda ''zabašure'' svitke sa Mrtvog mora i KO zna koliko ''apokrifnih'' jevanđenja i guraju priču koja odgovara njihovim TAJNIM ,jer ih ne znamo, planovima:neutral:
 
ako se ziloti dosledno drze hristove reci, znaci li to da ostali "hriscani" nisu bas "pravi vernici"?

Meni se svidja deo koji ziloti propagiraju a tice se spc i toga koliko je tamo kvazi-vernika itd... Kritika ka spc mi se svidja, ostale stvari - ne.

Spc mi savrseno odgovara samo sto se isprljalo njeno ime poslednjih godina zbog raznih monaha i vladika sirom srbije. Ali jos uvek postoje ljudi vredni paznje tamo :ok:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top