ZILOTI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Благодарим нашем модератору на првом месту,а затим и да одговорим Снаги да је био благ....Сви сем зилота су добродошли у СПЦ...Верници Истински Православне Цркве Србије су на мети СПЦ-а,често сатанизовани без мере и укуса....
 
Имам снимак мантрања будиста у катедрали св.Петра и Павла у Риму а све у склопу "љубаву" и теоррији да се сви молимо истом Богу,што наравно није тачно...
 
Благодарим нашем модератору на првом месту,а затим и да одговорим Снаги да је био благ....Сви сем зилота су добродошли у СПЦ...Верници Истински Православне Цркве Србије су на мети СПЦ-а,често сатанизовани без мере и укуса....

Да, мада с друге стране се и не види нека претерана потреба за "старокалендарцима" у Србији, када СПЦ држи стари календар... а што се тиче екуменизма, ми смо и даље далеко од тога, а у СПЦ има много квалитетнијих бораца против тог зла него код зилота.
 
Да, мада с друге стране се и не види нека претерана потреба за "старокалендарцима" у Србији, када СПЦ држи стари календар... а што се тиче екуменизма, ми смо и даље далеко од тога, а у СПЦ има много квалитетнијих бораца против тог зла него код зилота.
Ništa od navedenog na žalost nije tačno.
1. Srbija ima stari kalendar ali i patrijarh i vladike u zemljama sa novim kalendarom (Bugarska,Rumunija,Grčka,Carigrad...) služe po novom kalendaru,mnoge vladike su završile bogoslovije u novokalendarskoj Grčkoj i tamo rukopoložene....
2.Ekumenizam je pustio duboke korene u SPC-u a dokaz ću ti dati iz SPC izvora http://www.ihtus.us/
3.Sami borci"iznutra" nemoćni su da se suprostave jeresi ekumenizma,jer jeres priznaju ali je ne napuštaju što je protiv kanona i zdrave pameti....jer ne gasi se kuća iznutra kad gori već spolja...
 
Хмм... ако се тврди да постоји само један Пут, онда никако не могу бити две Цркве. А ако се позивате на јединствену Цркву и Свете Оце, онда се може говорити о само једној Цркви, тј. организацији. Докле год постоји један владика Атанасија Јевтић или владика Григорије, добро је, јер реалне опасности од екуменизма нема. А пошто увек има кукоља у житу, тако има и пар одрођених владика, али с обзиром да верујеш у Божји суд, не видим каквих проблема ту може бити.

Српска Црква била и остала по Старом календару, дакле Старокалендарска је Црква, и она тај свој статус нема намеру да мења. Дакле, ако говоримо о Србији, мислим да је ствар поприлично јасна. Што се тиче Грчке, и других Новокалендарских цркава, то је већ друга прича, али и о њој има што шта да се каже...
 
Pa vidi,mene uvek iznova nasmeje naivnost naših ljudi koji veruju ljigavim političarima i ekumenskim vladikama.Pomenuo si dva zagrižena ekumenista kao dva ispovednika....za tvoju info. jedini oslonac boraca iznutra je ep. Artemije i raško-prizrenska eparhija tj. momaštvo...tu je još sveštenik Žarko Gavrilović,iguman manastira Rukumije Simeon,publicista Vladimir Dimitrijević,Venjamin iz manastira Preobraženje kraj Šaška...a A.J i G...su oličenje ekumenizma i modernizma...
 
ček , stani malo, šta bi sa Zilotima?
koja je njihova priča?
čemu streme?
za šta se bore?....

Ziloti su na neki nacin verski fanatici... Nisu opasni i ne sire nikakvu mrznju a daleko od toga sto sam citao u prethodnim postovima, samo veruju da je nasa crkva skrenula sa puta, kao sto i jeste [pogledajte pahomija koji jos uvek normalno radi sve kao i pre]...

Prica je da se ekstremno postuju hristove reci i "svesniji" su od obicnih pravoslavaca tokom dana da ne lazu, kradu itd...

Streme cistoci pravoslavlja, savrsenstvu...

Bore se za prociscenje crkve, povratak na stari put. Sirenje hriscanstva itd...

Mogu biti fanatici u vecoj ili manjoj meri. Ja sam mozda vise zilot nego "obican" pravoslavac jer imam kritican stav prema spc-u... Naravno sve to je iz pozitivnih pobuda jer bih prvi najvise voleo kada bi crkva bila cista i puna duhovno uzdignutih ljudi od kojih mozes da trazis pomoc kao sto je to pre funkcionisalo...

Znaci, nije u pitanju nikakva sekta nego pravoslavci nezavisni od crkve, veruju u "podigni kamen i naci ces me..." sistem gde je gospod svuda, a ne samo u crkvi ili manastiru... Nisu opasni, i nisu agresivni [pravi ziloti, jer hriscanstvo nije agresivna religija]... Nemaju nikakvih posebnih obicaja nego samo hriscanski, isti sveci itd... ;) Nadam se da je sad jasnije
 
Вероватно се зато на врху њиховог централног манастира Есфигимен вије застава са мртвачком главом, са натписом Ορθοδοξία ή θάνατος - ПРАВОСЛАВЉЕ ИЛИ СМРТ! ;)

To se odnosi iskljucivo na njih unutra. Ne odnosi se na ceo svet pobogu :dash:

Drugo, pricam ti o zilotima u Srbiji i sta je njihov cilj, a veruj mi razlikuju se od zilota sa svete gore u mnogo cemu ;)

U svakom slucaju to su najcistiji pravoslavni hriscani [sp ziloti]... A ja kao ldp-ovac ako ti kazem da ne sire mrznju onda mi veruj ;)
 
jel' to poruka uperena ka drugima ili, mozda, ka njima samima?

Gledaj, hriscanstvo je religija koja siri ljubav i pomirenje, to je okrenuto ka njima naravno, jer da je ka drugima oni odmah ne bi bili hriscani...

Da su pojedini zastranili tacno je, ali ne mozemo generalisati, kao ni kada pricamo o spc...

Ja nisam ni zilot ali nisam ni blag prema spc, pojedini manastiri mi odgovaraju, pojedini ne ;)
 
To se odnosi iskljucivo na njih unutra. Ne odnosi se na ceo svet pobogu :dash:

Јел? Па су зато набили барјак на врх манастира а не на унутрашњи зид, рецимо? :rolleyes:

Drugo, pricam ti o zilotima u Srbiji i sta je njihov cilj, a veruj mi razlikuju se od zilota sa svete gore u mnogo cemu ;)

Сви су они изданак исте организације.

U svakom slucaju to su najcistiji pravoslavni hriscani [sp ziloti]... A ja kao ldp-ovac ako ti kazem da ne sire mrznju onda mi veruj ;)

Е ако ми ти као лдп-овац тако нешто кажеш, одмах ћу да ти поверујем :mrgreen:

btw. заборавио си (опет као лдп-овац) да напоменеш да зилоте и њихову "борбу" подржавају многе Европске институције, и то баш оне против којих се, наводно, зилоти "боре"...

Апсурда ли, а? :rolleyes:
 
Јел? Па су зато набили барјак на врх манастира а не на унутрашњи зид, рецимо? :rolleyes:
zato sto su izlovani. Nisam ja dosao da ih branim kao sto sam ti rekao nisam zilot pa nemam razloga, govorim cisto iz razloga sto se ovde cesto koriste u pogresnom smislu, u pitanju nije nikakva sekta i samo to je vazno da se zna, a koga zanima vise...neka pita ;)

Сви су они изданак исте организације.
Da, ali ziloti koje ja poznajem nisu takvi kakve ih predstavljas ovde... A ja ti pricam iz iskustva sa njima

Е ако ми ти као лдп-овац тако нешто кажеш, одмах ћу да ти поверујем :mrgreen:

btw. заборавио си (опет као лдп-овац) да напоменеш да зилоте и њихову "борбу" подржавају многе Европске институције, и то баш оне против којих се, наводно, зилоти "боре"...

Апсурда ли, а? :rolleyes:
Ja ti kao ldp-ovac kazem ko siri a ko ne mrznju, jer mi o tome najvise pricamo...

Nisu ni meni sve stvari bas najjasnije ali su u svakom slucaju pozitivni
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top