ГДЕ СТЕ СЕКТАШИ

roberta:
Михајло:
КАКО ВАС НИЈЕ СРАМОТА ШАБАНИ ЈЕДНИ ДА ЛУПАТЕ ГЛУПОСТИ.
Na žalost,tu su nesreće nesretne,hrane se vlastitom zloćom kad za nešto konstruktivno i ljiepo nisu ni sposobni

Ja nisam zlobna!!!A,sta ti(Roberta,sa ovim drugim necu da pricam,on nije Hriscanin,vec folirant) podrazumevas pod sektom?Da li ti smatras da su reci "okultizam" i "Satanizam" sinonimi?
 
Dita:
roberta:
Михајло:
КАКО ВАС НИЈЕ СРАМОТА ШАБАНИ ЈЕДНИ ДА ЛУПАТЕ ГЛУПОСТИ.
Na žalost,tu su nesreće nesretne,hrane se vlastitom zloćom kad za nešto konstruktivno i ljiepo nisu ni sposobni

Ja nisam zlobna!!!A,sta ti(Roberta,sa ovim drugim necu da pricam,on nije Hriscanin,vec folirant) podrazumevas pod sektom?Da li ti smatras da su reci "okultizam" i "Satanizam" sinonimi?
Nebih ulazila u polemiku oko te dvije riječi jer me ne zanimaju,jer kad jednom ugledaš svijetlost Božiju sve ostale teorije ti dođu kao sviječice.
A što se tiče Hrišćanskog ,Bibliskog stava o nevjernima,evo ti jedan od mnogih citata;
Poslanica Rimljanima;14.
Slabog u vjeri primite u svoje društvo bez osuđivanja različitih mišljenja!
Jedan vjeruje da smije sve jesti;drugi,naprotiv,koji je slab u vjeri,jede samo povrće.
Koji jede sve,neka ne prezire onoga koji ne jede sve;
a koji ne jede sve,neka ne sudi onoga koji jede sve,jer ga je Bog primio među svoje.
Ko si ti da sudiš tuđem sluzi?
Ili stoji ili pada,stvar je njegova gospodara,a stajat će jer ga Gospod može tako držati.
Ko jede sve čini to radi Gospoda jer zahvaljuje Bogu;ko ne jede sve,ne jede radi Gospoda,i on takođe zahvaljuje Bogu.
Ni jedan od vas ne živi samom sebi i ni jedan ne umre samom sebi,jer kao što,ako živimo,Gospodu živimo tako ,ako umremo ,Gospodu umremo.
Tako je jer Bogu pripadamo,jer Hrist umrije i oživje da zagospodari i živima i mrtvima.
A ti,zašto sudiš brata svoga?
Svi ćemo stajati pred Božjim sudom.......
Prema tome,svaki će od nas dati Bogu račun sam za se...

Hrist kroz Bibliju,dakle,uči nas ne uzdizati sebe a suditi druge jer postoje ljudi koji su odrasli u ne hriščanskoj sredini ali čitav život vjeruju da je Bog jedan i pravedan i sve što rade rade iz ljubavi prema Njemu i takvom mi nemamo pravo suditi,ma nikome jer Biblija isto kaže;IZVADI PRVO BALVAN IZ OKA SVOG ,PA ONDA TRUN IZ OKA BRATA SVOG.
Draga moja dita neznam ko te je upućivao u Hrišćanstvo ali je mnogo pogrješio kao što su pogrješili i mnogi Hriščani tokom vjekova ali kao što Biblija u gore navedenim citatima kaže;svako treba gledati svoja djela jer če po njima mu biti suđeno.
Svako od nas ima pregršt grijeha u srcu i stvarno bi bilo lijepo radi sveopšteg dobra i sreće pozabaviti se njima a ne osudom drugih,to je licimjerno.
I na kraju odakl tolika mržnja kada ti mogu citirati satima (bibliju,n.zavjet,poslanice)o oprostu,ljubavi,milosrđu,bratskoj ljubavi.
Sigurno je da svaki Hriščanin nije pravi ali nas kao pojedince to ne treba zanimati toliko toga svako od nas na sebi ima da radi,ili da radi "na drugima"što ne vodi ličnom napretku.
puno pozdrava
 
Dobro,sad cu prvi put biti iskrena(inace se ja ovde mnogo zezam).
Odrasla(i rastem,imam 15 godina) sam u porodici,u kojoj su svi ateisti,dakle mogla(i mogu) sam sama da prosudim koja mi religija najvise odgovara.
Nisam simppatisala Hriscanstvo jos u Osnovnoj,zbog nastavnice,koja je nosila krst oko vrata,stalno pricala o Hristu,izigravala sveticu i slicno,a svi su znali da je zaista bila(i ostala) najgora i najdvolicnija zena(sto sam cula i od ostalih nastavnika,koje sam dobro upoznala,zbog stalnih takmicenja).A, onda sam naisla(i jos uvek nailazim) na "Hriscane" koji pricaju sve najgore o sektama,a u stvari su sami zli i gori od svake sekte.Takvih ima mnogo..
a i u istoriji su mnogi "Hriscani" cinili velika zla,kakva danas cine samo najgori Satanisti(lov na vestice..bla..bla),suvise su upetljali politiku u religiju..
Hriscani suistrebljivali,spaljivali vestice jer su one Paganke,a vestice su dobra stvorenja,koja nikom ne cine zlo.
Procitala sam sve sto si napisala,to je slicno kabalistickim i Wiccanskim zakonima.Sustina je dobrota, a druga( i nebitna) stvar je sto su Bog(ovi) razliciti,imena i formulacije zakona razlicite..
Ne volim te folirante("Hriscane"),nedavno sam rekla svojoj drugarici,koja je "Hriscanka" da sam fascnirana okultizmom(ona nikad nije otisla u Crkvu,nema Bibliju,ne zna nista o Hriscanstvu,mrzi sve sekte i sl.),ona se zaprepastila,proglasila me Satanastkinjom i ne zeli vise da prica sa mnom.
Posto ne idemo u istu srednju skolu,zaista smo prekinula svaki kontakt,a bile smo godinama najbolje prijateljice..a razlog je sto ona me mene smatra zlobnom Satanistkinjom..
Druga drugarica se takodje uzasnula,proglasila me Satanistkinjom,kad sam joj rekla da sam vegeterijanac 5 godina i da mi ne bi palo na pamet da nekog ubijam i zrtvujem,ona se jos vise uzasnula!Pitala je kakve to veze ima sa Satanizmom,kad sam joj rekla za Crnu misiu,ona je ostala u potpunom uverenju sa sam Satanistkinja.Razlog:znam da oni zrtvuju druge!Ona me je proglasila zlobnom Satanistkinjom,a ne zna ko Satanisti!I ona je takodje Hriscanka,a ne zna da se Biblija sastoji iz Starog i Novog Zaveta!!!
Ne mrzim Hriscanstvo,vec ne volim ljude koji ne znaju nista o svojoj veri,a osudjuju druge..zbog znanja o okultizmu sam ostala bez nekoliko najboljih drugarica,zato sto su one "Hriscanke",koje ne znaju nista o religijama..zato i vise volim da se druzim sa istomisljenicima,koji su bolje osobe od svih Hriscana na koje sam u zivotu naisla.(nista licno,Roberta)
 
Pa ništa mila moja,oprosti ti njima,a več je odavno poznato da su čudni putevi Gospodnji
Bitno je truditi se biti dobar,u smislu biti iskren prema sam sebi,slušati svoju savjest.Ako vidiš da neko nije dobar ili nije iskren,nemoj nikako pljunuti na sve njegovo,nego samo na te postupke.Savršeni ne postoje sem Tvorca neba i zemlje a evidentno je da postoji jer postojimo mi i nebo i zemlja.
 
Akakije je rekao da su samo ziloti u Srbiji pravoverni a ostali su pod vlascu Satane jer su liturgijski saopstili sa patrijarsijama koje su skidanjem anateme sa Pape otpali od crkve i pali pod vlast Djavola. To bi znailo da je Srbija vecinski satanisticka i da je i Mihajlo isto tako satanista. :P
 
Gwydion:
Akakije je rekao da su samo ziloti u Srbiji pravoverni a ostali su pod vlascu Satane jer su liturgijski saopstili sa patrijarsijama koje su skidanjem anateme sa Pape otpali od crkve i pali pod vlast Djavola. To bi znailo da je Srbija vecinski satanisticka i da je i Mihajlo isto tako satanista. :P
tEŠKO SRBIJI SA TAKVIM HRIŠČANIMA.
I jadan li je Bog u čije ime govori tolika netolerancija ,mržnja i nedostatak oprosta.
ON koji je ljubav,oprost i milosrđe.
Pa šta se čudite braćo moja što vam zemlju niko ne voli i ne prihvaća a i međusobno ne stoite dobro :cry: :cry: :cry:
 
Ma da, kako da ne. Anatema moze da se skine samo ako nestan erazlog zasto je bacena i ako se onaj na koga je bacena javno odrekne greha i pokaje. Papa to nikad nije uradio. U suprotnom onaj ko skine anatemu otpada od Hrista. Izvini, ali to je crkveno pravilo. Ne moze se nesto malo postovati, a malo ne postovati. Ko liturgijski opsti sa otpalima od crkve i sam otpada.
To je ono sto ziloti pricaju. A ti si izgleda satanistkinja!

roberta:
Gwydion:
Akakije je rekao da su samo ziloti u Srbiji pravoverni a ostali su pod vlascu Satane jer su liturgijski saopstili sa patrijarsijama koje su skidanjem anateme sa Pape otpali od crkve i pali pod vlast Djavola. To bi znailo da je Srbija vecinski satanisticka i da je i Mihajlo isto tako satanista. :P
tEŠKO SRBIJI SA TAKVIM HRIŠČANIMA.
I jadan li je Bog u čije ime govori tolika netolerancija ,mržnja i nedostatak oprosta.
ON koji je ljubav,oprost i milosrđe.
Pa šta se čudite braćo moja što vam zemlju niko ne voli i ne prihvaća a i međusobno ne stoite dobro :cry: :cry: :cry:
 
Gwydion:
Ma da, kako da ne. Anatema moze da se skine samo ako nestan erazlog zasto je bacena i ako se onaj na koga je bacena javno odrekne greha i pokaje. Papa to nikad nije uradio. U suprotnom onaj ko skine anatemu otpada od Hrista. Izvini, ali to je crkveno pravilo. Ne moze se nesto malo postovati, a malo ne postovati. Ko liturgijski opsti sa otpalima od crkve i sam otpada.
To je ono sto ziloti pricaju. A ti si izgleda satanistkinja!

roberta:
Gwydion:
Akakije je rekao da su samo ziloti u Srbiji pravoverni a ostali su pod vlascu Satane jer su liturgijski saopstili sa patrijarsijama koje su skidanjem anateme sa Pape otpali od crkve i pali pod vlast Djavola. To bi znailo da je Srbija vecinski satanisticka i da je i Mihajlo isto tako satanista. :P
tEŠKO SRBIJI SA TAKVIM HRIŠČANIMA.
I jadan li je Bog u čije ime govori tolika netolerancija ,mržnja i nedostatak oprosta.
ON koji je ljubav,oprost i milosrđe.
Pa šta se čudite braćo moja što vam zemlju niko ne voli i ne prihvaća a i međusobno ne stoite dobro :cry: :cry: :cry:
Ako ti je utjeha da tako misliš,nek ti bude.
BOG zna sve tajne naših srca i njemu se klanjam.
 
Izvini, ali da li mozemo da izbegnemo klasicne klise-e? Mislim, izvini ali to sto ti kazes su najobicnije prazne fraze ...

roberta:
Gwydion:
Ma da, kako da ne. Anatema moze da se skine samo ako nestan erazlog zasto je bacena i ako se onaj na koga je bacena javno odrekne greha i pokaje. Papa to nikad nije uradio. U suprotnom onaj ko skine anatemu otpada od Hrista. Izvini, ali to je crkveno pravilo. Ne moze se nesto malo postovati, a malo ne postovati. Ko liturgijski opsti sa otpalima od crkve i sam otpada.
To je ono sto ziloti pricaju. A ti si izgleda satanistkinja!

roberta:
Gwydion:
Akakije je rekao da su samo ziloti u Srbiji pravoverni a ostali su pod vlascu Satane jer su liturgijski saopstili sa patrijarsijama koje su skidanjem anateme sa Pape otpali od crkve i pali pod vlast Djavola. To bi znailo da je Srbija vecinski satanisticka i da je i Mihajlo isto tako satanista. :P
tEŠKO SRBIJI SA TAKVIM HRIŠČANIMA.
I jadan li je Bog u čije ime govori tolika netolerancija ,mržnja i nedostatak oprosta.
ON koji je ljubav,oprost i milosrđe.
Pa šta se čudite braćo moja što vam zemlju niko ne voli i ne prihvaća a i međusobno ne stoite dobro :cry: :cry: :cry:
Ako ti je utjeha da tako misliš,nek ti bude.
BOG zna sve tajne naših srca i njemu se klanjam.
 
Gwydion:
Izvini, ali da li mozemo da izbegnemo klasicne klise-e? Mislim, izvini ali to sto ti kazes su najobicnije prazne fraze ...

roberta:
Gwydion:
Ma da, kako da ne. Anatema moze da se skine samo ako nestan erazlog zasto je bacena i ako se onaj na koga je bacena javno odrekne greha i pokaje. Papa to nikad nije uradio. U suprotnom onaj ko skine anatemu otpada od Hrista. Izvini, ali to je crkveno pravilo. Ne moze se nesto malo postovati, a malo ne postovati. Ko liturgijski opsti sa otpalima od crkve i sam otpada.
To je ono sto ziloti pricaju. A ti si izgleda satanistkinja!

roberta:
Gwydion:
Akakije je rekao da su samo ziloti u Srbiji pravoverni a ostali su pod vlascu Satane jer su liturgijski saopstili sa patrijarsijama koje su skidanjem anateme sa Pape otpali od crkve i pali pod vlast Djavola. To bi znailo da je Srbija vecinski satanisticka i da je i Mihajlo isto tako satanista. :P
tEŠKO SRBIJI SA TAKVIM HRIŠČANIMA.
I jadan li je Bog u čije ime govori tolika netolerancija ,mržnja i nedostatak oprosta.
ON koji je ljubav,oprost i milosrđe.
Pa šta se čudite braćo moja što vam zemlju niko ne voli i ne prihvaća a i međusobno ne stoite dobro :cry: :cry: :cry:
Ako ti je utjeha da tako misliš,nek ti bude.
BOG zna sve tajne naših srca i njemu se klanjam.
Oprosti mi Bože ako griješim ali ti daj utisak dolazi možda odatle što imaš mnogo više znanja nego konkretne Hriščanske ljubavi,ponizne,dobrostive pa ti moja "fraza" zvuči strano
 
ja uopste nisam ponizan i nisam vernik. Ja samo kazem sta kazu ziloti koje ste vi popljuvali. Hriscanstva nem bez biblije i nema bez crkve. To ti je po njihovom ucenju. A ako nemas crkvu, sto ziloti kazu da je slucaj jer je po njima crkva otpala od Hrista, sva tvoja ljubav ne vredi jer nema punoce. Sta onda tebe razlikuj od paganke? One isto imaju jako puno ljubavi i samilosti, da li sebe stavljas u istu ravan sa njima? Ili sa Muslimankama? Ili sa Bahajkama? Ako nisi znala sve su religije zasnovane na ljubavi ;)

roberta:
Oprosti mi Bože ako griješim ali ti daj utisak dolazi možda odatle što imaš mnogo više znanja nego konkretne Hriščanske ljubavi,ponizne,dobrostive pa ti moja "fraza" zvuči strano
 
gigule:
Hrišćanstvo OK ...ali mene bi bila sramota da ono brani ciklon b koji je nacista i mihajlo koji je šovinista i ksenofob...Roberta, pa lepo društvo nema šta...pogl. samo podforum politika...
svako dobro.
pozz[/quote
Politiku neću gledati ni pod razno,ali mi tvoj upad dolazi ko naručen da malo pogledam oko sebe.Idem gledat film,možda bude šta pametno :wink:
 
E ljudi,a sta mislite o sledecem?
Mi se svi ovde svadjamo i grizemo,a gore Jehova,Isus,Satana,Alah i kompanija piju pivo,gledaju nas na ogromnom ekranu i valjaju se od smeha!!?? :lol:
Bas me zanima ko su im devojke?!A mozda su homoseksualci(jao,sad sam gotova :lol: )?!
 

Back
Top