preko laptopa na internet

diribum

Početnik
Poruka
1
Dobar dan. imam sledeći problem:
dakle dobio sam laptop i hteo bi ga prikljuciti na internet.
Imam kuci desktop kompjuter i prikljucen mi je kablovski internet preko Scientific Atlanta modema.
Zanima me moze li se laptop spojiti na internet preko istog modema i kako??
Laptop je toshiba , ima mreznu karticu i instaliran wilreles LAN.
i na laptopu i na desktop racunalu su windowsi XP.
 
Joj, gde me nađe? Ovo je mene mučilo pa sam odustao... Znam da je izvodljivo ako povežeš kabl od interneta ali ne znam koja su podešavanja... Pogledaj na forumu znam da je bila ova tema na kojoj sam nešto pisao i neko je napisao rešenje ali nisam ga isprobao... Ti pokušaj da nađeš, pomoga bih ti ali ni ja nisam uspeo da povežem a nisam bio uporan jer mi nije toliko trebao net na laptopu...
 
Dobar dan. imam sledeći problem:
dakle dobio sam laptop i hteo bi ga prikljuciti na internet.
Imam kuci desktop kompjuter i prikljucen mi je kablovski internet preko Scientific Atlanta modema.
Zanima me moze li se laptop spojiti na internet preko istog modema i kako??
Laptop je toshiba , ima mreznu karticu i instaliran wilreles LAN.
i na laptopu i na desktop racunalu su windowsi XP.

Moze naravno, samo kablom, a bezicno ako si mislio da ti budu povezani i desktop i laptop treba ti ruter.
 
Dobar dan. imam sledeći problem:
dakle dobio sam laptop i hteo bi ga prikljuciti na internet.
Imam kuci desktop kompjuter i prikljucen mi je kablovski internet preko Scientific Atlanta modema.
Zanima me moze li se laptop spojiti na internet preko istog modema i kako??
Laptop je toshiba , ima mreznu karticu i instaliran wilreles LAN.
i na laptopu i na desktop racunalu su windowsi XP.

Moze naravno, samo kablom, a bezicno ako si mislio da ti budu povezani i desktop i laptop treba ti ruter.

Naravno NE MOZE! Da ti ne ulazim u tehnikalije, kablom moze povezati SAMO JEDAN racunar preko TOG MODEMA, ako zeli vise, moze da kupi obicni ruter pa kablom da spoji ili bezicni pa laptop da spoji bezicno!

Cuj da mi ulazis u tehnikalije a ja koristim wireless preko godinu dana sa 2 antene i kacim se na jednu mrezu koja ide preko SBB-a, doktorirao sam ovo polje :lol:

Procitaj boldovano pa mozda shvatis na sta sam ja odgovorio.
 
Procitaj sta je decko napisao, njemu je desktop prikljucen a takodje zeli da prikljuci i laptop na isti modem, tako da mu 2 racunara budu prikljucena, a to jednostavno ne moze! :P

Prvo ne mora da znaci da je decko z:p
Drugo, ja sam mu odgovorio na pitanje da moze da prikljuci LT na modem samo, znaci ako nema potrebu da mu oba uredjaja budu prikljucena u isto vreme jel tako, ne mora da kupuje nista jednostavno ide na LT, kada oce na desktop samo premesti kabal i kraj.
 

Back
Top