Verovatnoca i statistika

little smile

Primećen član
Poruka
517
Dragi forumasi, potrebna mi je pomoc svih onih koji imaju bilo kakve veze sa verovatnocom i statistikom i koji su, naravno, voljni da podele svoje ideje, iskustva, radove i sl. sa mnom. Dakle ovako, trebalo bi da radim seminarski koji ce da izucava nesto sto je sada aktuelno (kao sto su ranije bili aktuelni predsednicki izbori i sl.) i da sadrzi realne podatke (ukoliko je moguce). Posto ja vec danima pokusavam da smislim nesto originalno, a ne uspevam, zamolila bih vas da mi pomognete tako sto cete mi dati neku ideju (temu koju bih mogla da obradim), a najveca pomoc bi mi bio gotov rad, projekat, seminarski, mada sumnjam da je neko voljan (ukoliko je radio) da svojih ruku delo da makar na uvid, ako ne i na koriscenje, nepoznatoj osobi, tj. meni :wink:
Nemam poznanika na fakultetima gde se izucava ova oblast, pa sam se obratila vama za pomoc :D
Slagala bih kada bih rekla da mi nije hitno, ali ne znam kada ce osobe koje zaista imaju veze sa statistikom da dodju u dodir sa ovom temom!?

U svakom slucaju hvala puno svima i veliki pozdrav!
 
Milena Stats:
Sta ti treba za statistiku? I ja to trazim... Nasla sam neko istrazivanje... javi ako ti nadjes nesto... pomoci cu :D
Taman sam se uplasila da mi niko ni na kakav nacin nece pomoci :D ... Najpre, hvala sto si procitala temu! No, posto jos uvek nisam sigurna sta sve moj rad treba da obuhvati (gledala sam radove nekih studenata, ali mi nekako izgledaju 'shupljikavi' i 'nedoreceni', nepotpuni i sl.), ne mogu ti tacno precizirati sta mi je potrebno. U svakom slucaju trazim i dalje, na zalost niko mi ne javlja nista. Zaposlila sam drugaricu koja studira PMF da se raspita na smeru 'Verovatnoca i statistika' kako to kod njih funkcionise, jer pretpostavljam da su oni najkompetentniji za davanje saveta, jer ipak se time bave i samo to izucavaju.
Volela bih da malo vise porazgovaramo o ovome, ali ne javno, vec ako ti nije problem posalji mi privatnu poruku, pa mozemo i mail-ove da razmenimo i da zapocnemo diskusiju :D
Moze da se desi (ako je i tebi potreban seminarski za fakultet) da smo koleginice, tj. da studiramo isti fakultet 8)
U svakom slucaju javi se na PP ako zelis!

Veliki pozdrav!
 
andja_stay_cool:
PA NPR. MOGLA BI DA IZRACUNAS KOLIKO JE VEROVATNOCA DA JA DOBIJEM NA LOTOU (MADA GA NE IGRAM, PROSTO MI DODJE DA PLACEM KAD VIDIM ONE REDOVE...)!!! :D :D :D

Pa i razmisljam vec nedelju dana o temi igara na srecu i sl., posto su trenutno aktuelni i 'LOTO' i kladjenja i sl. U svakom slucaju na neki nacin podrzala si moju ideju, a sto se verovatnoce dobitka tice, razmisli samo koliko su te igre navlakuse, a koliko deo realnosti :wink:
 

Back
Top