Zasto je Hitler mrzeo toliko jevreje?

Ja sam cuo pricu da je on umislo da je njega bog poslao na nasu planetu da istrebi jevreje posto su oni krivi za isusovu smrt.

Mislim da je ovo glupost koju su narodima prezentovali istoricari iz nekog njima razloga.Imala sam priliku razgovarati sa jednom Nemicom,koja je prezivela II svetski,i njena prica je ovakva:Pre rata Nemacka je bila u velikoj ekonomskoj krizi.Za kilo hleba su bila potrebna puna kolica para.Krivicu za takav ekonomski krah,mnogi Nemci su videli u potezu nekoliko bogatih Jevreja,koji su po nagovoru Amerike,koja je takodje bila u krizi,povukli sav svoj kapital u toku bukvalno jednog dana iz Nemackih banaka,i prosledili ih sto u Svajcarsku,sto u Ameriku.Tako je po prici te Nemice nastupila glad u Nemackoj.Kada znate krivca za voju nemastinu,onda je lako mrzeti ceo narod!
 
Hitler se je vrlo rano poceo baviti okultizmom. Nije bio vernik u klasicnom smislu te reci, tako da ne mogu zamisliti da je njemu bilo bitno dali su jevreji bili odgovorni za smrt isusa ili ne. Ako vec onda samo u propagandne svrhe zataskavanja i maskiranja pravih razloga. A to je definitivno bila kontrola velikih delova nemacke privrede od strane jevrejskog lobija koji je bio sve drugo no slabo organizovan. Ono sto jos treba spomenuti je uloga delimicno jevrejskih banaka i kapitala iz amerike i engleske koji je uopste omogucio hitleru da dodje na vlast. Bez tog startnog kapitala koji se merio tada u milionima dolara hitler nikada ne bi uspeo u svojim teznjama. Jedan vrlo prominentan lik u americi je bio osudjen zbog finasijske podrske hitleru a to je bio Prescot Bush, Deda nama dobro poznatog Dzordza. A to je bio samo jedan od mnogih. Takodje postoje i neke teorije o tome da je hitler jevrejima "ucinio" uslugu proterujuci ih iz evrope ( nazalost premalo proteranih a previse ubijenih) i da nikada ne bi moglo doci do osnivanja izraela da nije bilo tog ujedinjenja jevrejskog lobija posle rata u americi u izbeglistvu. I da je to od strane americkih jevrejskih predratnih krugova bilo zeljeno i ciljano. Valjda nisu znali koga finasiraju? Ali to je samo spekulacija.
Jedan od razloga za neprijateljstvo prema jevrejima bi moglo biti jevrejsko ucenje koje jevreje smatra upravo superiornom rasom a sve ostale stokom a koje je jos Luter opisao. U svakom slucaju je u to vreme jevrejski lobi bio najmocniji na svetu u pogledu kapitala, uticaja i moci. Mozda je mislio ako uspe njih da slomi da ce moci zaista da zavlada svetom.
Ono sto je pritom malo iritirajuce je rec antisemitizam. Mislim da se ta rec pre rata nije koristila. Opisuje neprijateljstvo prema semitskom narodu (koji govori semitski jezik) u sta spadaju i valjda i arapi ako se ne varam. Po toj definiciji su i izraelci antisemiti, pogotovu ako se uzme u obzir poreklo modernih jevreja koji su 95% azijati (hazarskog) (turskog plemena) porekla i samo nekih 5% hebrejskog izvornog porekla, mada su i hebreji bili sarena skupina raznih naroda. Tog porekla je valjda svaki jevrej svestan. Imaju i nazive za razlicito poreklo.
 
Hitler se je vrlo rano poceo baviti okultizmom. Nije bio vernik u klasicnom smislu te reci, tako da ne mogu zamisliti da je njemu bilo bitno dali su jevreji bili odgovorni za smrt isusa ili ne. Ako vec onda samo u propagandne svrhe zataskavanja i maskiranja pravih razloga. A to je definitivno bila kontrola velikih delova nemacke privrede od strane jevrejskog lobija koji je bio sve drugo no slabo organizovan. Ono sto jos treba spomenuti je uloga delimicno jevrejskih banaka i kapitala iz amerike i engleske koji je uopste omogucio hitleru da dodje na vlast. Bez tog startnog kapitala koji se merio tada u milionima dolara hitler nikada ne bi uspeo u svojim teznjama. Jedan vrlo prominentan lik u americi je bio osudjen zbog finasijske podrske hitleru a to je bio Prescot Bush, Deda nama dobro poznatog Dzordza. A to je bio samo jedan od mnogih. Takodje postoje i neke teorije o tome da je hitler jevrejima "ucinio" uslugu proterujuci ih iz evrope ( nazalost premalo proteranih a previse ubijenih) i da nikada ne bi moglo doci do osnivanja izraela da nije bilo tog ujedinjenja jevrejskog lobija posle rata u americi u izbeglistvu. I da je to od strane americkih jevrejskih predratnih krugova bilo zeljeno i ciljano. Valjda nisu znali koga finasiraju? Ali to je samo spekulacija.
Jedan od razloga za neprijateljstvo prema jevrejima bi moglo biti jevrejsko ucenje koje jevreje smatra upravo superiornom rasom a sve ostale stokom a koje je jos Luter opisao. U svakom slucaju je u to vreme jevrejski lobi bio najmocniji na svetu u pogledu kapitala, uticaja i moci. Mozda je mislio ako uspe njih da slomi da ce moci zaista da zavlada svetom.
Ono sto je pritom malo iritirajuce je rec antisemitizam. Mislim da se ta rec pre rata nije koristila. Opisuje neprijateljstvo prema semitskom narodu (koji govori semitski jezik) u sta spadaju i valjda i arapi ako se ne varam. Po toj definiciji su i izraelci antisemiti, pogotovu ako se uzme u obzir poreklo modernih jevreja koji su 95% azijati (hazarskog) (turskog plemena) porekla i samo nekih 5% hebrejskog izvornog porekla, mada su i hebreji bili sarena skupina raznih naroda. Tog porekla je valjda svaki jevrej svestan. Imaju i nazive za razlicito poreklo.

Ovo ima logike,a ne da je mrzeo Jevreje zbog Hristovog raspeca.
E,sad,sobzirom da svakom ko malo razmisli shvata da razlozi koje je"istorija"dala su besmileni,pitanje je zasto se lepo tako i ne kaze prava istina?Ko je pisao istoriju?Ameri?
Onda postoji sumnja da je svaka istorijska"cinjenica"ustvari politizovana i pisana iz ugla pobednika,barem ova skorija.
 
Antisemitizam je bio raširena pojava vekovima u Evropi a vreme velike ekonomske krize (1925 - 1929) je izuzetno pogodovalo takvim osećanjiama.U bankarstvu,trgovini,industriji,uslugama... Jevreji su bili prisutni nesrazmerno mnogo u odnosu na njihov udeo u ukupnom stanovništvu i prosečan stanovnik Evrope u tome je video zaveru a optužbe protiv njih ponekad i lišene svakog smisla su nailazile na plodno tle.Mnogo Jevreja je nosilo svoju tradicionalne nošnje i puštalo duge zulufe što je opet mnogima izgledalo odvratno.Što se Hitlera tiče,on je svoje stavove o Jevrejima izložio u svom delu Moja borba,u kome polazi od uverenja da postoji zavera Jevreja celog sveta tzv .Internacionalo jevrejstvo koje na neki način vlada svetom.Optužuje ih da su njihovi bankari krivci za poraz Nemačke u Prvom svetskom ratu.Čak i u poruci naciji pred samoubistvo on govori o opasnostima od Jevreja.
 
Ja sam negde procitala da radi toga sto je zarko zeleo biti slikar, a nije primljen na studije, kao zeleo je sam da naslika svet. A i on je dete "incesta"... barem tako kazu, njegovi roditelji su bili rodjaci, a on se zaljubio u svoji sestricinu koja se zbog toga i ubila... pa nije on bio zdrav!.

Prvo,ko normalan tvrdi da je Hitler bio"zdrav"?Ali ne zato sto je dete incesta,jer ako hoces pravo,po bibliji je incest bio normalan dok nam se nisu "zaprljali"geni,vec jer je cinio monstruozna dela prema ljudima,tj prevazisao je svakog dotadasnjeg diktatora.
 
Лако је сад да ови медији и "историчари" причају оно што им се прича.
Он је био пре свега предобар политичар за свој народ и за своју земљу.
За време његове владавине криминал је био егзотична појава у тој држави.
Што се тиче Јевреја, па као народ су доста себични,лукави и покварени.
Достојевски је обрађивао њихово питање,па нек неко кога занима то прочита, а ево и одломка из књиге "Јеврејско питање" :


"Дошао је онда Ослободилац, и ослободио староседеоце руске сељаке. И, ко се први
бацио на сељака као на своју жртву? ко се први користио његовим манама? ко га је
вешто уплео у своје златне мреже?
ко је брже боље заменио, где је само могао и
стигао, пропале спахије – с том разликом да, док су се спахије, можда и врло
експлоатишући људе, ипак старале да не упропасте коначно сељаке, можда и само
себе ради, да не би истрошили радну снагу – докле Јеврејин за истрошеност руске
снаге не мари! Он узима своје, и иде даље
."
 
Ja sam negde procitala da radi toga sto je zarko zeleo biti slikar, a nije primljen na studije, kao zeleo je sam da naslika svet. A i on je dete "incesta"... barem tako kazu, njegovi roditelji su bili rodjaci, a on se zaljubio u svoji sestricinu koja se zbog toga i ubila... pa nije on bio zdrav!.
Nema izvora koji potvrđuju da je Hitler bio duševno bolestan.To je sasvim isključeno.
 
Najjednostavnije bi ga bilo proglasiti ludim i bolescu objasniti njegov nacin razmisljanja i delovanja.Licno ne verujem da je bio lud,a moguce je da se takav ponovo rodi,treba ga prepoznati na vreme.
Niko ozbiljan i nije pokuašao da ga proglasi ludim.Mislim da ne postoje uslovi da se pojavi sličan vođa u budućnosti.Ne postoji više takav ambijent pa bi pokušaji eventualnih kandidata propali u startu i bili ismejani.
 
Ево их НВО душебрижници који још мисле да је мултикултурализам позитивна,добра и релна ствар.
Срећом живим у нормалној околини која на тог Хитлера не гледа испраног мозга од стране ТВ пропаганде.
На њега се гледа као на једну јаку особу, јаког вођу чија је кривица била љубав према свом народу који је био у канџама зла.
Крив је само ради тога што је убијао Јевреје,а по мени је требао све да их пресели у њихову родну земљу
 
Лако је сад да ови медији и "историчари" причају оно што им се прича.
Он је био пре свега предобар политичар за свој народ и за своју земљу.
За време његове владавине криминал је био егзотична појава у тој држави.
Што се тиче Јевреја, па као народ су доста себични,лукави и покварени.
Достојевски је обрађивао њихово питање,па нек неко кога занима то прочита, а ево и одломка из књиге "Јеврејско питање" :


"Дошао је онда Ослободилац, и ослободио староседеоце руске сељаке. И, ко се први
бацио на сељака као на своју жртву? ко се први користио његовим манама? ко га је
вешто уплео у своје златне мреже?
ко је брже боље заменио, где је само могао и
стигао, пропале спахије – с том разликом да, док су се спахије, можда и врло
експлоатишући људе, ипак старале да не упропасте коначно сељаке, можда и само
себе ради, да не би истрошили радну снагу – докле Јеврејин за истрошеност руске
снаге не мари! Он узима своје, и иде даље
."

Po čemu je on bio dobar za svoj narod i zemlju , šta je on to dobro uradio ?
 
Niko ozbiljan i nije pokuašao da ga proglasi ludim.Mislim da ne postoje uslovi da se pojavi sličan vođa u budućnosti.Ne postoji više takav ambijent pa bi pokušaji eventualnih kandidata propali u startu i bili ismejani.

Monstrumi se radjaju u bilo kom vremenu,sto ne bi i danas?A uslovi su promenjeni,samim tim je drugacije i delovanje danasnjih vodja.Dovoljno je videti koliko ratova NATO vodi u ime mira,koji se zove licna dobit!Itekao i danas ima vodja kao sto je bio Hitler,samo su se naucili na njegovim greskama,pa sad rade sve po zakonu,sa odobrenjem UNa i ostalih kvazi organizacija za zastitu ljudi!Onaj ko ima novac-ima moc,a takav ne zna za moral i dobrocinstvo,jer mora hraniti svoju moc maltretiranjem slabih!
 
Pa ako se gleda po klasicnoj definiciji u medicini Hitler jeste bio psihopata, ali po istoj toj definiciji i nase moderno drustvo ispunjava te kriterijume. Bar veliki delovi njega: Korporacije npr. kao pravne osobe ispunjavaju sve te osobine psihopatske osobe a nama je to "normalno" i dalje rado obavljamo ono sto nam one naloze... Tako da to i nije toliko bitno. U to vreme Hitler je bio nada za izbavljenje iz krize posle prvog velikog rata i dali u njegovim tvrdnjama o jevrejskoj zaveri ima smisla pokazace istorija. Mislim da trenutni razvoj ne dokazuje niti jedno niti drugo, znaci strpimo se. 'U svakom slucaju jevrejski narod na bini svetske istorije ima jednu od glavnih uloga a bogami i mi smo sedeli u jednom od prvih redova. A ako izrael sada kao sto je najavio zaista napadne iran, ima sanse da jevrejski narod ponovo dozivi golgotu. Nadajmo se suprotnom...
 

Back
Top