Zasto je Hitler mrzeo toliko jevreje?

Antisemitizam je značajna pojava u hrišćanskoj ekumeni kroz zadnjih dvije hiljade godina; ne bi trebalo to čuditi, svijet je prepun ljudi koji misle potpuno isto kao Hitler; ima ih čak i u Srbiji.

Okolnosti su dovele do toga da je za Drugi svjetski rat takav čovjek, u vrijeme kada očajni narod pije svakakve gluposti koji mu se serviraju, učinile su ga vladarem Nacističke Njemačke.

To je jednostavno tako. Ne treba kopati tu neke veće teorije zavjera, tipa da je mrzio svoje potencijalno jevrejsko/mješovito porijeklo; jer ako znam nema pouzdanih izvora o tako nečem.
 
Antisemitizam je značajna pojava u hrišćanskoj ekumeni kroz zadnjih dvije hiljade godina; ne bi trebalo to čuditi, svijet je prepun ljudi koji misle potpuno isto kao Hitler; ima ih čak i u Srbiji.

Okolnosti su dovele do toga da je za Drugi svjetski rat takav čovjek, u vrijeme kada očajni narod pije svakakve gluposti koji mu se serviraju, učinile su ga vladarem Nacističke Njemačke.

To je jednostavno tako. Ne treba kopati tu neke veće teorije zavjera, tipa da je mrzio svoje potencijalno jevrejsko/mješovito porijeklo; jer ako znam nema pouzdanih izvora o tako nečem.

Moram te ispraviti velike pogone na Jevreje tek pocinju za 10. vekom pre toga, toga nema.
 
Неки кажу да је по бабине линије био Јеврејин па га комплекс изједо. :per:

Друго у програму национал-социјалистичке партије је био уграђен антисемитизам.

Негде сам прочитао, у фазону "као Аријевци мрзимо Јевреје зато што су нижа раса, а као социјалисти мрзимо Јевреје зато што контролишу профит и израбљују радничку класу"...

:bljak:

Нешто тако су прдели...
 
Неки кажу да је по бабине линије био Јеврејин па га комплекс изједо. :per:

Друго у програму национал-социјалистичке партије је био уграђен антисемитизам.

Негде сам прочитао, у фазону "као Аријевци мрзимо Јевреје зато што су нижа раса, а као социјалисти мрзимо Јевреје зато што контролишу профит и израбљују радничку класу"...

:bljak:

Нешто тако су прдели...

Te price su isto toliko istoricno dokazane kao da je Karadjordje bio ustvari Albanac.

Jedan od vaznih faktora Antisemitizma nema veze za religiom nego za ekonomijom, veliko bogatstvo mnogo jevrejskih porodica koji su stekli za bankarskim uslugama ili za trgovinom. I danas vlada ideja o tome da su samo siromasni Jevreji iz Poljske Rusije (gde je vecina bila bedna naspram nemackih Jevreja koji su bili vecinom skolovani ljudi) nastradali, sta nije tacno. Posebno medju nemackih i holandskih Jevreja je bas nastaradala bogata elita.

On dolazi iz jednog malog sela gde sam licno bio, tamo je incest bio cest, a Jevreji su gotovo svi ziveli u gradovima.

Sta hocu da kazem veliki gnev na licno bogastvo jedne grupe, kao sto kod nas u 19. veku bilo za Cincarima.
 
Poslednja izmena:
1) Zato sto je bio idiot.

2) Zato sto su Jevreji imali pare, a bili su mala, nezasticena i neorganizovana grupa, i kao takva idealna za otimanje tog novca.

3) Zato sto mu je trebalo zrtveno jagnje na koje bi svalio bes naroda zbog ekonomske propasti Vajmarske Republike, a Jevreji su bili idealni (videti 2).

4) Konacno, i najvaznije, Jevreji su bili zrtvena jagnjad za hrsicanske narode Evrope vekovima, jer su bili "drugaciji". Nosili su stigmu onih koji su ubili Isusa (a svi zaboravljaju da su Isus i njegovi sledbenici takodje bili Jevreji), nazivali su ih izazivacima kuge, petom kolonom, nestabilnim elementom itd. U ljudskoj prirodi je da se plasi onoga sto ne razume, a evropski puk srednjeg veka i kasnijih vremena nije razumeo, i time se plasio misticnih Jevreja. Konkretno, u Nemackoj je 20ih bila popularna legenda da su Nemacki Jevreji izdali drzavu u Velikom Ratu jer joj navodno nisu stavili na raspolaganje svoje zivote i novac, pa 1918. kad je Kajzerov fond presusio nisu uskocili da finansiraju Nemacku Armiju niti da se u njoj bore. Ovakva razmisljanja su bila siroko rasprostranjena medju obicnim svetom i zato su Hitlerove ideje o ponizavanju Jevreja docekane sa zadovoljstvom kod neukih masa. Pretpostavljam da je retko ko u pocetku zeleo da stvar toliko eskalira i da se zavrsi milionima mrtvih, ali kada su smrti pocele, obicni nemacki narod im se nije nesto posebno ni protivio.
 
Poslednja izmena:
Ono sto je jezivo u vezi sa Holokaustom je to sto se dogodio u civilizovanom industijskom 20. veku, u civilizovanoj Evropi, kada su svi bili pismeni, lepo obuceni, istovetni kao i mi. To je bila Evropa nasih baba i deda, koja se, minus neki laptop, jeans i ipod uopste ne razlikuje toliko od nase.

Dakle, 20. vek je pokazao da su ljudska bica obicne licemerne zivotinje.
 
Hitler je rodjen u malom selu gde incest nije bila retka pojava, a Jevreji su ziveli uglavnom u gradovima.
Јел ти мене заебаваш?

Негде сам прочитао, у фазону "као Аријевци мрзимо Јевреје зато што су нижа раса, а као социјалисти мрзимо Јевреје зато што контролишу профит и израбљују радничку класу"...

Јел то писало у програму НСП-а ил' јок, ајде ти си историчар... :manikir:
 
Ono sto je jezivo u vezi sa Holokaustom je to sto se dogodio u civilizovanom industijskom 20. veku, u civilizovanoj Evropi, kada su svi bili pismeni, lepo obuceni, istovetni kao i mi. To je bila Evropa nasih baba i deda, koja se, minus neki laptop, jeans i ipod uopste ne razlikuje toliko od nase.

Dakle, 20. vek je pokazao da su ljudska bica obicne licemerne zivotinje.
Али је и показао како се за кратко време може напредовати на свим пољима...

За тих 100 година је постигнуто више него за читав средњи век.
 
Hitler najverovatnije nije bio Hrscanin.

On i Gering su uvek podrzali neopaganske grupe i takozvane nemacke Hrscane.

Hitler nije bio hriscanin. Stari Zavet mu je bio previse jevrejski, a Novi previse mek. Kakva se to hiljadugodisnja imperija gradi na pricama o bliznjima i ljubavi medju ljudskim rodom?

Ako bismo definisali religijska ubedjenja Adolfa H, mogli bismo reci da je bio agnostik koji je verovao u nekakvu visu silu, pa je pokusao da je kontaktira okultizmom.
 
Али је и показао како се за кратко време може напредовати на свим пољима...

За тих 100 година је постигнуто више него за читав средњи век.

Tacno. Ali, mi ne znamo kako da pravilno iskoristimo taj progres, pa se cak i svemirske rakete pretvaraju u toljage kojima mozemo da udaramo jedni druge po glavi ( ICBM). Dakle, ljudska rasa je kao momak u pubertetu od 14-15 godina. Iako je za par godina porastao 20-30cm i dobio telo odrasle osobe, mozak mu je i dalje deciji.

A mi smo jedno gadno dete.
 
1) Zato sto je bio idiot.

2) Zato sto su Jevreji imali pare, a bili su mala, nezasticena i neorganizovana grupa, i kao takva idealna za otimanje tog novca.

3) Zato sto mu je trebalo zrtveno jagnje na koje bi svalio bes naroda zbog ekonomske propasti Vajmarske Republike, a Jevreji su bili idealni (videti 2).

4) Konacno, i najvaznije, Jevreji su bili zrtvena jagnjad za hrsicanske narode Evrope vekovima, jer su bili "drugaciji". Nosili su stigmu onih koji su ubili Isusa (a svi zaboravljaju da su Isus i njegovi sledbenici takodje bili Jevreji), nazivali su ih izazivacima kuge, petom kolonom, nestabilnim elementom itd. U ljudskoj prirodi je da se plasi onoga sto ne razume, a evropski puk srednjeg veka i kasnijih vremena nije razumeo, i time se plasio misticnih Jevreja. Konkretno, u Nemackoj je 20ih bila popularna legenda da su Nemacki Jevreji izdali drzavu u Velikom Ratu jer joj navodno nisu stavili na raspolaganje svoje zivote i novac, pa 1918. kad je Kajzerov fond presusio nisu uskocili da finansiraju Nemacku Armiju niti da se u njoj bore. Ovakva razmisljanja su bila siroko rasprostranjena medju obicnim svetom i zato su Hitlerove ideje o ponizavanju Jevreja docekane sa zadovoljstvom kod neukih masa. Pretpostavljam da je retko ko u pocetku zeleo da stvar toliko eskalira i da se zavrsi milionima mrtvih, ali kada su smrti pocele, obicni nemacki narod im se nije nesto posebno ni protivio.


U ovome podvučenom po mom mišljenju i leži glavni odgovor. Hitler je bio opterećen čistotom rase a Jevreji i Cigani pošto nisu imali svoju državu ( živeli rasuti i izmešani sa drugima) su za njega bili nečisti parazitski elementi који кваре немачку расу . Zbog takve svoje prirode prevrtljivih parazita koji zauzimaju visoka mesta u nemačkom društvu u Jevrejima je video glavne krivce za kapitulaciju Nemačke u WW1.
 
U ovome podvučenom po mom mišljenju i leži glavni odgovor. Hitler je bio opterećen čistotom rase a Jevreji i Cigani pošto nisu imali svoju državu ( živeli rasuti i izmešani sa drugima) su za njega bili nečisti parazitski elementi који кваре немачку расу . Zbog takve svoje prirode prevrtljivih parazita koji zauzimaju visoka mesta u nemačkom društvu u Jevrejima je video glavne krivce za kapitulaciju Nemačke u WW1.

Mislim da su Hitlerovi motivi bili cisto finansijski. Trebao mu je lak nacin da dobije novac, a to je da ljude koji su ga imali stavi van zakona.

Ovo sto si ti napisao stoji kao njegova zvanicna ideologija upucena masama, ali ona je samo bila propagandni metod nefinansijskog opravdanja njegovih nakaznih stavova.
 
Mislim da su Hitlerovi motivi bili cisto finansijski. Trebao mu je lak nacin da dobije novac, a to je da ljude koji su ga imali stavi van zakona.

Ovo sto si ti napisao stoji kao njegova zvanicna ideologija upucena masama, ali ona je samo bila propagandni metod nefinansijskog opravdanja njegovih nakaznih stavova.

U redu, moguće je da je i to bio jedan od motiva ali ja zaista mislim da je bio ludak koji je verovao u svoju propagandu.
 
Pazi, agnostici se ne zanimaju religijskim pitanjima, ali ne iskljucuju postojanje visih sila, jednostavno ih ne zanimaju. Mislim da Hitler nije verovao u judeo-hriscansko-islamskog Boga, vec u postojanje nekakve nedefinisane mocne nama nevidljive sile, u sklopu koje su mogli biti duhovi, demoni, vanzemaljci, bica iz druge dimenzije, bogovi i jos gomila stvari. Svojim bavljenjem okultizmom i zanimanjem za istocnjacke kultove mislim da je pokusavao da utvrdi "sta je to".
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top