Zasto je Hitler mrzeo toliko jevreje?

Od jedne raspale drzave je za samo 11 godina stvorio najvecu silu na svijetu...:think:

Smer razvoja koji je utemeljio Hitler neminovno je vodilo Nemačku u rat a videli smo kako je Nemačka prošla u tom ratu .
Sve je to bilo lako predvidljivo za ljude (i same Nemce) koji nisu potpali pod nacističku euforiju . Evo jedne karikature koja je izašla 1933 godine , znači godine kada je on došao na vlast .
HitlerKarikatur03.jpg
 
Poslednja izmena:
Gde sam ja rekla da je bio psihopata?Monstrum-da,psihopata -ne!

Psihopatija je karakterna osobina - bezdušnost.Psihopata je duševno zdrava ličnost,nema smetnji u opažanju,sposoban za rasuđivanje.Malo su i inteligentniji od proseka.Psihopata svoje interese ili ciljeve različite vrste (materijalne najčešće ali i neke druge seksualno zadovoljenje na primer) nastoji da ostvari na njemu najlakši način pritom ne uvažava interese drugih tj.svojih žrtava.Tuđe patnje za psihopatu ne postoje.Društvenim normama se povinuje samo ako su mu u interesu.Najveći broj kriminalaca su psihopate.

Lica za koja laici kažu da su ludaci u medicinskom smislu, su oboleli od shizofrenije ili paranoje (sumanutih ideja) ili neke kombinacije tih bolesti.
 
Poslednja izmena:
I uvukao je u rat, kojim je osramotio i narod i državu.

Uvukao u rat, da. Mada je to bila jedina sansa za nemacku tada da se izvuce ispod cizme sila pobednika u prvom svetskom ratu. Jednostavno nije bilo puta koji bi omogucio napacenom nemackom narodu (kao i svi drugi naravno) da se izvuce od reparacija koje su bile nenormalno visoke i koje su gusile nemacku privredu i dovele do velike privredne krize sa hiperinflacijom u tridesetim godinama. To je nemacka zahvaljivala francuskoj i engleskoj koje su "namerno" postavile uslove koje nemacka nije mogla da ispuni i da je htela. A trudila se jeste. Samim tim su sile pobednice a pre svega engleska direktno odgovorne za uspon hitlera u nemackoj i izbijanje drugog svetskog rata. Kada se uzmu u obzir i finasijska pomoc koja je dolazila iz istih krugova koju sam vec spomenuo relativira se odgovornost nemackog naroda koji se je ponasao kao sto bi svaki drugi narod na njegovom mestu (pogledajmo americki u danasnje vreme), nema velike razlike. A sramota je dosla za izgubljenim ratom. Da je nemacka kojim slucajem uspela da pobedi u ratu, sramota bi bila na drugoj strani. Pitanjue holokausta se ne bi nikada poteglo bar ne u bliskoj istoriji.

Meni zanimljiva teza je: da je nemacka pre prvog rata pedstavljala motor za evropu u svakom pogledu. Kulturnom, Ekonomskom, Privrednom, Duhovnom i da su postojala nastojanja da se taj razvoj i sirenje nemackog uticaja u evropi uspori, smanji ili u potpunosti ukine. A to je dolazilo sa ostrva...
Naravno da to ne smanjuje krajnju odgovornost nemaca za sve sto se desilo, ali kada sranje krene, tesko ga je zaustaviti mada je i tih poticaja bilo, setimo se atentata na hitlera.
 
I mene je oduvek zanimalo zasto je toliko mrzeo Jevreje. Teorije koje sam do sada cula deluju mi neuverljivo. Navodno,oni su imali para,rukovodece polozaje...Pa zar je razlog da se istrebi citav narod - to sto sacica njegovih pripadnika ima para ? Setimo se samo porodice Ane Frank. Ona je ustvari bila pola Jevrejka (po ocu) a pola Nemica (po majci). Da,Anina majka bila je Nemica.Dakle ubijani su Jevreji svih starosnih grupa,od beba do staraca a cisto sumnjam da je to bilo zbog para koje su imali.Dakle, PRAVI RAZLOG JE NESTO DRUGO STO MOZDA NIKAD NECEMO SAZNATI. Ne moze se kompletan jedan narod optuziti da siri destrukciju po celom svetu. Doduse, nisam narocito upucena u njihovu religiju ..
 
I mene je oduvek zanimalo zasto je toliko mrzeo Jevreje. Teorije koje sam do sada cula deluju mi neuverljivo. Navodno,oni su imali para,rukovodece polozaje...Pa zar je razlog da se istrebi citav narod - to sto sacica njegovih pripadnika ima para ? Setimo se samo porodice Ane Frank. Ona je ustvari bila pola Jevrejka (po ocu) a pola Nemica (po majci). Da,Anina majka bila je Nemica.Dakle ubijani su Jevreji svih starosnih grupa,od beba do staraca a cisto sumnjam da je to bilo zbog para koje su imali.Dakle, PRAVI RAZLOG JE NESTO DRUGO STO MOZDA NIKAD NECEMO SAZNATI. Ne moze se kompletan jedan narod optuziti da siri destrukciju po celom svetu. Doduse, nisam narocito upucena u njihovu religiju ..
Pa nisi bas u pravu!Kolektivna mrznja je i dan danas prisutna i kod nas.Npr,bosanski pravoslavci se mrze sa bosanskim muslimanima! !Tako je i Hitler mrzeo sve Jevreje ne zbog toga sto ovi imaju para,vec sto su izazvali glad nemackog naroda!To mogu da razumem-ne opravdavam,ali razumem,pre nego da ih je mrzeo zbog raspeca Hrista.Meni su brata ubili Hrvati,i u tu zemlju pa da im cvetaju ruze na asvaltu ne bih otisla,a siptare,kao sto rekoh,nisu mi licno nikog ubili,ali narod koji vadi organe nasem narodu,za mene ne zasluzuje da postoji!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa nisi bas u pravu!Kolektivna mrznja je i dan danas prisutna i kod nas.Npr,bosanski pravoslavci se mrze sa bosanskim muslimanima!Licno siptare bih istrebila skroz na skroz,koliko god to zvucalo necivilizovano,ja to kazem otvoreno!Tako je i Hitler mrzeo sve Jevreje ne zbog toga sto ovi imaju para,vec sto su izazvali glad nemackog naroda!To mogu da razumem-ne opravdavam,ali razumem,pre nego da ih je mrzeo zbog raspeca Hrista.Meni su brata ubili Hrvati,i u tu zemlju pa da im cvetaju ruze na asvaltu ne bih otisla,a siptare,kao sto rekoh,nisu mi licno nikog ubili,ali narod koji vadi organe nasem narodu,za mene ne zasluzuje da postoji!

Svi smo mi negde u zadnjim ratovima izgubili nekoga. Licno sam doziveo smrt nekoliko desetina meni bliskih ljudi od strane gore navedenih naroda i narodnosti. Ono sto ne treba izgubiti iz vida jeste da ta mrznja uspeva da se kroz nove zlocine i stradanja nastavi dalje i da je to nacin na koji nas velike sile drze u saci. Sve dok smo spremni da se bliznjemu svom osvetimo nismo naucili lekciju. A i taj zadnji rat nije idejno nastao u okvirima stare jugoslavije nego je dosao od spolja. Mi smo samo bili pijuni na bojnom polju, za razliku od severne brace mi smo toga bili malo ranije svesni ali to sada ne treba da zaboravimo. I oni se polako osvescuju i spoznaju da je sve bilo uzalud i da u evropi ne cveta med i mleko i da tamo nema ni trunke suverenosti a kamoli neazvisne drzave H. Sto se brace sa juga tice, upoznao sam mnogo cestitih i pristojnih albanaca i tesko mi pada da jedan narod pausalno osudim. Svaki ce zlocinac platiti svoj ceh u ovom ili sledecem zivotu. Svima sam oprostio i sada mi niko nista vise ne moze... ali to je vec skoro druga tema.
 
Svi smo mi negde u zadnjim ratovima izgubili nekoga. Licno sam doziveo smrt nekoliko desetina meni bliskih ljudi od strane gore navedenih naroda i narodnosti. Ono sto ne treba izgubiti iz vida jeste da ta mrznja uspeva da se kroz nove zlocine i stradanja nastavi dalje i da je to nacin na koji nas velike sile drze u saci. Sve dok smo spremni da se bliznjemu svom osvetimo nismo naucili lekciju. A i taj zadnji rat nije idejno nastao u okvirima stare jugoslavije nego je dosao od spolja. Mi smo samo bili pijuni na bojnom polju, za razliku od severne brace mi smo toga bili malo ranije svesni ali to sada ne treba da zaboravimo. I oni se polako osvescuju i spoznaju da je sve bilo uzalud i da u evropi ne cveta med i mleko i da tamo nema ni trunke suverenosti a kamoli neazvisne drzave H. Sto se brace sa juga tice, upoznao sam mnogo cestitih i pristojnih albanaca i tesko mi pada da jedan narod pausalno osudim. Svaki ce zlocinac platiti svoj ceh u ovom ili sledecem zivotu. Svima sam oprostio i sada mi niko nista vise ne moze... ali to je vec skoro druga tema.

Sve dok tako razmisljamo bicemo klani i ubijani!
Moja cera pre jedno desetak godina,sa svojih 9,kada smo se doselili u komleks zgrada,deca ispred su je non stop maltretirala,nije vredelo nikakvo lepo ponasanje,dete se osamilo,nije izlazila da se igra itd.Na moj savet da mora sama da se izbori za svoje mesto u drustvu,sisla je i hrabro im se suprostavila,cak su pali i neki samari,ali od tada im je postala ravnopravna i niko je vise nije maltretirao!
A to da ce bog suditi,mi je slaba nada kada je neko moj povredjen,a pravde nigde!
 
Poslednja izmena:
I mene je oduvek zanimalo zasto je toliko mrzeo Jevreje. Teorije koje sam do sada cula deluju mi neuverljivo. Navodno,oni su imali para,rukovodece polozaje...Pa zar je razlog da se istrebi citav narod - to sto sacica njegovih pripadnika ima para ? Setimo se samo porodice Ane Frank. Ona je ustvari bila pola Jevrejka (po ocu) a pola Nemica (po majci). Da,Anina majka bila je Nemica.Dakle ubijani su Jevreji svih starosnih grupa,od beba do staraca a cisto sumnjam da je to bilo zbog para koje su imali.Dakle, PRAVI RAZLOG JE NESTO DRUGO STO MOZDA NIKAD NECEMO SAZNATI. Ne moze se kompletan jedan narod optuziti da siri destrukciju po celom svetu. Doduse, nisam narocito upucena u njihovu religiju ..
Hitler ih je mrzio zbog rase.
 
[/COLOR]
Sve dok tako razmisljamo bicemo klani i ubijani!
Moja cera pre jedno desetak godina,sa svojih 9,kada smo se doselili u komleks zgrada,deca ispred su je non stop maltretirala,nije vredelo nikakvo lepo ponasanje,dete se osamilo,nije izlazila da se igra itd.Na moj savet da mora sama da se izbori za svoje mesto u drustvu,sisla je i hrabro im se suprostavila,cak su pali i neki samari,ali od tada im je postala ravnopravna i niko je vise nije maltretirao!
A to da ce bog suditi,mi je slaba nada kada je neko moj povredjen,a pravde nigde!

Bicemo klani i ubijani sta god radili. Nasa blizina rusiji, po veri je ta koja nam je donela patnju. Engleska je nalozila da za nas ne bude milosti da rusi shvate sta ih ceka. Ona je glavni motor iza NSP. Ono ka cemu treba stremiti je mir izmedju nas jugoslovena ma koje vere ili nacionalnosti bili. Dok smo bili zajedno bejasmo jaki, sada smo svi zajedno, saka jada. Ne verujem u boga, svako sam sebi sudi.
Kada je neko povredjen, to je svrsen cin. I zalosno je. A pravda znaci OSVETA u tom slucaju. Cin slabosti. Dokazivanje EGA. To je siptarska BESA npr. Iza toga sledi OSVETA druge strane, pa sve tako u nedogled.
 
Bicemo klani i ubijani sta god radili. Nasa blizina rusiji, po veri je ta koja nam je donela patnju. Engleska je nalozila da za nas ne bude milosti da rusi shvate sta ih ceka. Ona je glavni motor iza NSP. Ono ka cemu treba stremiti je mir izmedju nas jugoslovena ma koje vere ili nacionalnosti bili. Dok smo bili zajedno bejasmo jaki, sada smo svi zajedno, saka jada. Ne verujem u boga, svako sam sebi sudi.
Kada je neko povredjen, to je svrsen cin. I zalosno je. A pravda znaci OSVETA u tom slucaju. Cin slabosti. Dokazivanje EGA. To je siptarska BESA npr. Iza toga sledi OSVETA druge strane, pa sve tako u nedogled.
Sve je to moralno i filozofski tacno,da osveta radja novu itd.Ali,da si licno povredjen,da su ti klali i silovali kcer,zenu ,sestru,i ti kazes:Nek im Bog sudi.Morada si onda na visokom duhovnom nivou.
Razlog za osvetu,ne bi ni postojao,da smo se od pocetka pravilno postavili,ali nismo,i sad nam preostaje da se dooobro savijemo,pod izgovorom laznog morala i visoke svesti!Lako je drugom moralisati za nesto sto sami nismo osetili,sit gladnom NIKAD ne veruje,cak ga i ne razume,ostaje samo filozofiranje!
 
Sve je to moralno i filozofski tacno,da osveta radja novu itd.Ali,da si licno povredjen,da su ti klali i silovali kcer,zenu ,sestru,i ti kazes:Nek im Bog sudi.Morada si onda na visokom duhovnom nivou.
Razlog za osvetu,ne bi ni postojao,da smo se od pocetka pravilno postavili,ali nismo,i sad nam preostaje da se dooobro savijemo,pod izgovorom laznog morala i visoke svesti!Lako je drugom moralisati za nesto sto sami nismo osetili,sit gladnom NIKAD ne veruje,cak ga i ne razume,ostaje samo filozofiranje!

Nije bilo nacina da se "pravilno postavimo". Jedna strana u ratu je morala da bude zla a druga dobra, da bi mogla da se rasturi stara jugoslavija. Strane sile su bile svesne toga. Sta god mi radili, uvek bi bili oni losi. To se i u danasnje vreme vidi. Koliko se god uvlacimo, ne cene nas vise zbog toga. Mozemo da se postavimo moralno, kako treba ili mozemo da se spustimo na level nasilja koji nam se diktira i od nas potajno prizeljkuje. To znaci istovremeno totalna kontrola nad nama. To je pragmaticna strana, manje filozofska. Izbor je na nama. Nagledao sam se smrti za 3 zivota, svejedno mi tesko pada da mrzim. To je "pogresan" pravac. To ne iskljucuje legitimnu borbu za svoje interese.
 
Хитлеров антисемитизам сеже у време Првог светског рата, Јевреји су наводно кривци за пораз Немачке у Првом светском рату, по њему они су забили нож у леђа Немачкој.
Први светски рат је оставио велики утицај на Хитлера не само у погледу антисемитизма. Често је умео својим генералима да каже ја сам се борио у Првом рату на фронту, а ви сте били у штабу...
 
Nije bilo nacina da se "pravilno postavimo". Jedna strana u ratu je morala da bude zla a druga dobra, da bi mogla da se rasturi stara jugoslavija. Strane sile su bile svesne toga. Sta god mi radili, uvek bi bili oni losi. To se i u danasnje vreme vidi. Koliko se god uvlacimo, ne cene nas vise zbog toga. Mozemo da se postavimo moralno, kako treba ili mozemo da se spustimo na level nasilja koji nam se diktira i od nas potajno prizeljkuje. To znaci istovremeno totalna kontrola nad nama. To je pragmaticna strana, manje filozofska. Izbor je na nama. Nagledao sam se smrti za 3 zivota, svejedno mi tesko pada da mrzim. To je "pogresan" pravac. To ne iskljucuje legitimnu borbu za svoje interese.

Ne tvrdim da je mrznja dobar pravac,nikako.Ali reakcija obicnog coveka bice ta,da mrzi i to s razlogom.Nepravedno smo okarakterisani kao nasilnici umesto kao zrtve,samim tim osecaj nepravde i mozda nemoci,stvara to odvratno osecanje,ali tako je u realnom zivotu!A kolektivna mrznja se prenosi generacijski,prosto genetikom,da cak i naslednici ne pitaju vise zasto.I u staroj Jugi,narocito u viseverskim zajednicama,ta mrznja je negovana iako je bio mir i ziveli su svi u istoj drzavi.I ona ceka svoj okidac ili podstrek nekog sa strane.Tako je bilo i nazalost,bice uvek tako!
Nemci i danas,iako u svojoj zemlji imaju visenacijalno i viseversko stanovnistvo,jednostavno NE VOLE,cak sta vise potajno mrze sve strance.Samo sto su dovoljno pametni i diciplinovani te su naucili mnogo na svojim istorijskim greskama,tako da danas opet imamo Nemce koji ekonomski okupiraju Evropu,samo to nije tako jezivo i drasticno,kao kada su ljude trpali u logore,te svet ne moze reagovati da su nasilnici,a oni to ustvari i dalje jesu!U svojoj genetici,Nemci predstavljaju lovca i to Alfa muzjaka,tako da ce oni uvek biti porobljivaci,samo na razliciti i moderniji nacin od predhodnog!
Isto tako i mi,uvek ostajemo potlaceni,a vecito krivi,zbog svoje nesloge koja nam je u genima,i prosto trazimo i molimo da budmo okupirani,jer mi neumemo drugacije!
 
Poslednja izmena:
Ako on nije bio psihopata, onda niko nije.

Nazovi ga kako hoces,moze i hipnotizer,ili opijum za narod,ludim vodjom,monstrumom,ludakom,vizionarom,kako god,ali ojaca taj Nemacku dobro.Cak i posle njega osta silno pokradeno i osvojeno bogatstvo,a nese lepe vodje sve iznesose iz zemlje,tako da ostajemo samo sa nadom da ipak jesmo nebeski narod,koji ce tek nakon smrti moci uzivati malo u raju,za zivota jok!Tako da za Nemce Hitler moze biti javna sramota,a intimno bi mu valjda spomenik podigli,samo da to ne izazove negodovanje u svetu!
E sad,neko voli teoriju o nebeskom narodu i bozijoj pravdi,a neko uziva u realnom zivotu.Ko je tu lud?
 
Takodje zanimljiv podatak u vezi sa holokaustom je: u svetskom almanahu je 1938 godine u svetu zivelo 15.688.259 jevreja. 1947 su interna prebrojavanja jevrejskih internacionalnih organizacija dosla do broja izmedju 15,6 miliona i 18,7 miliona jevreja. Nekako se ti brojevi ne uklapaju u brojeve holokausta od 6 miliona zrtava... I natalitet za vreme rata valjda nije bio isti kao inace. Mislim da jevreji nisu bili poznati po mnostvu dece, mozda se varam.
 
Takodje zanimljiv podatak u vezi sa holokaustom je: u svetskom almanahu je 1938 godine u svetu zivelo 15.688.259 jevreja. 1947 su interna prebrojavanja jevrejskih internacionalnih organizacija dosla do broja izmedju 15,6 miliona i 18,7 miliona jevreja. Nekako se ti brojevi ne uklapaju u brojeve holokausta od 6 miliona zrtava... I natalitet za vreme rata valjda nije bio isti kao inace. Mislim da jevreji nisu bili poznati po mnostvu dece, mozda se varam.

A cemu su onda logori sluzili????

Pored toga da brojke nisu bas logicne danas zivi oko 13 Miliona Jevreja iako prosecna jevrejska porodica ima dosta dece.

Kako je onda njih bilo posle 1945 16 miliona.

Da je broj najverovatnije preterivan moguce se razpraviti ali da holkosta nije bilo ne moze.
 
Poslednja izmena:
A ko odredjuje sta se sme a sta ne. Valjda je bitno otkriti sta se u tim logorima zaista dogadjalo. Svi znamo da nemci nisu bili dobre cikice za vreme rata i da ih nije bilo briga za civilne zrtve. Kriticko preispitivanje svake teme mora biti ne samo dozvoljeno nego je po svaku cenu nuzno. To vazi za svakoga jer istina je jedna. A prica koju znamo o holokaustu stoji na vrlo tankim nogama koliko god to neverovatno zvucalo. To ne znaci da se holokaust nije desio ali znaci da mora biti dozvoljena diskusija na svaku temu pa tako i na tu. Ili kako objasniti da su poljske vlasti korigirale broj ubijenih jevreja u jednom od logora sa 4 na 1 milion. I nikom nista. Nisam ljubitelj nacista, moj deda je pao u ratu protiv nemaca ali to nije razlog da se istorija gleda subjektivno. Materialnih dokaza o ubistvu 6 miliona jevreja realno nema. To je samo po sebi tesko jer Hitler imao mogucnosti progona samo 3,5 do 4 miliona jevreja na svojoj okupiranoj teritoriji. Ono sto ostaje su iskazi prezivelih a oni su krajnje kontradiktorni. Iz mog sela bilo je vise ljudi koji su bili u KL Dachau, ali svi su se vratili.
Takodje je mnogo jeverjskih zajednica prezivelo rat bukvalno netaknuto. Naravno je i samo jedan ubijeni previse ali onda to nije planirani holokaust. Mislim da je danas vaznije nego ikada da preispitamo istoriju, valjda to mi treba da znamo.
Takodje holokaust ne moze biti besplatna karta za haranja izraelske drzave, kojoj je bukvalno sve dozvoljeno bez mogucnosti kritike. Svako ko se usudi da razmislja svojom glavom na temu je automatski antisemit, sto je totalna besmislica.
Kakva je to istina koja se boji javne rasprave i koja treba zastitu sudskih organa.
 
Мислим да он није мрзео јевреје тако како се приказује него су мотиви друге природе. Томе у прилог говори чињеница да је било много јевреја у Вермахту од којих су неки добили највиша ратна одликовања.
Он је имао финансијску потпору у Америци 30-их година и тада се већ знало какав му је програм и шта планира.
Да ли неко зна нешто о податку да су САД и Британија имали снимке из ваздуха логора где су вршени злочини још 1943-е?
 
Poslednja izmena:
Takodje holokaust ne moze biti besplatna karta za haranja izraelske drzave, kojoj je bukvalno sve dozvoljeno bez mogucnosti kritike. Svako ko se usudi da razmislja svojom glavom na temu je automatski antisemit, sto je totalna besmislica.
Kakva je to istina koja se boji javne rasprave i koja treba zastitu sudskih organa.

David Irving je imao priliku , javno na sudu, da dokaze baljezganje tvog tipa, pa nije islo :)
http://www.guardian.co.uk/irving/
 
Takodje zanimljiv podatak u vezi sa holokaustom je: u svetskom almanahu je 1938 godine u svetu zivelo 15.688.259 jevreja. 1947 su interna prebrojavanja jevrejskih internacionalnih organizacija dosla do broja izmedju 15,6 miliona i 18,7 miliona jevreja. Nekako se ti brojevi ne uklapaju u brojeve holokausta od 6 miliona zrtava... I natalitet za vreme rata valjda nije bio isti kao inace. Mislim da jevreji nisu bili poznati po mnostvu dece, mozda se varam.

da, vrlo je zanimljiv; produkt plodnog mozga gospodina Bob Djurdjevica, iz 1997 godine

http://www.nizkor.org/features/denial-of-science/worldalmanac.html


Jewish population

One Holocaust denial argument is the comparison of the population of Jews before and after the Holocaust. They state that the 1940 World Almanac gives the world Jewish population as 15,319,359, while the 1948 World Almanac gives the world Jewish population as 15,713,638. They therefore claim that either the figures are wrong, or the Holocaust, meaning the deaths of millions of Jews, cannot have happened to any extent similar to the claimed 6 million. Ken McVay writes:

Only in 1949 are postwar estimates employed, the figures given are for estimates made in 1948. A year or two lag seems to be common for various other population estimates given by the World Almanac. The difference between the 1938 and 1948 figures is thus 4,481,491. In 1949, however, the World Almanac gives a revised 1939 population of 16,643,120 giving a difference of between 1938 and 1947 of 5,376,520. Where the extra population between 1938 and 1939 came from is not cited, though one might speculate that it was based upon the Nazi estimates made in 1942 for the Wannsee Conference. Despite the apparent exactness of the numbers listed, the World Almanac warns that all numbers listed are estimates.[53]

Other sources confirm similar numbers—and earlier than the 1949 World Almanac—for the Jewish population before and after the war. The 1932 American Jewish Yearbook estimate the total number of Jews in the world at 15,192,218, of whom 9,418,248 resided in Europe. However, the 1947 yearbook states: "Estimates of the world Jewish population have been assembled by the American Jewish Joint Distribution Committee (except for the United States and Canada) and are probably the most authentic available at the present time. The figures reveal that the total Jewish population of the world has decreased by one-third from about 16,600,000 in 1939 to about 11,000,000 in 1946 as the result of the annihilation by the Nazis of more than five and a half million European Jews. In Europe only an estimated 3,642,000 remain of the total Jewish pre-war population of approximately 9,740,000." These numbers are also consistent with the findings of the Anglo-American Committee of Inquiry, Appendix III, in 1946
 

Back
Top