Online poker u prave pare, igra li neko?

mekflaj

Poznat
Poruka
8.254
Da li su neki sa virtuelnog krenuli da igraju poker i u prave pare, kakva su iskustva?
Koji su dobri sajtovi za igrače iz Srbije?
Vidim reklamira se ovaj victory portal, da li je neko član?
Ne znam da li se isplati, čuo sam da su porezi veliki. Ako to ne učine drugi igrači, organizatori i država će te odrati, tj oporezovati dosta tvoj dobitak....
Razmišljam da se okušam, nešto skromno, maksimum 1k mesečno bih izdvajao...
 
Prvo - mislim da je porez koji naša država uzima na igre na sreću, u slučaju kada je organizator iste u inostranstvu, simboličan, čak ga možda i nema. Al' to treba proveriti. Ono što je novo, i što takođe treba proveriti, je ovo:
http://www.politika.rs/rubrike/potrosac/Sta-sve-morate-da-znate-o-nagradnim-igrama.lt.html
tj, pasus:
Za sve igre na sreću koje se priređuju u inostranstvu, zabranjeno je organizovanje uplata u Srbiji u bilo kom obliku (gotovinom, platnim karticama izdatim u Srbiji i drugim sredstvima plaćanja);
Šta se podrazumeva pod ''organizovanje uplata''?

Što se samog pokera tiče, prvo se potrudi da jako dobro savladaš teoriju pokera i teoriju verovatnoće, generalno. U protivnom ćeš biti ovca za šišanje, tj jedan od onih od kojih profi pokeraši žive.
 
Što se samog pokera tiče, prvo se potrudi da jako dobro savladaš teoriju pokera i teoriju verovatnoće, generalno. U protivnom ćeš biti ovca za šišanje, tj jedan od onih od kojih profi pokeraši žive.

i praksu mozda. a ima onaj blek dzek, tkao nesto... mozda bolje to pa na male dobitke ali nije lako, probala sam virtuelno i tesko je kockati se razumno. ono das 1, pa ako izgubis das 2 i tako. sto pisem ovo :I
 
Pretpostavila sam

Imas tih sajtova a novac ti stize na devizni racun .naravno kad dobijes z:mrgreen:
banka uzima proviziju naravno , kao i kod svake uplate iz inostranstva
ali moras biti registrovan igrac sa pologom
nije to bas jednostavno

kod nas je vec u obradi na skupstini zakon o igrama i sve dobija jednu ozbiljniju notu kao i pripajanje vrsti sportskih igara koje ce se igrati i na Olimpijadi

tebi treba novac koji zelis extra zaraditi i trazis mogucnost
ovo previse vremena oduzima a ne daje takve rezultate koje ti mislis

mozda nadjes neku drugu bolju ideju
 
verovatno ne igraš iz srbije?

kod nas je to tek u povoju.... a ja razmišljam o alternativnim načinima zarađivanja i poker vidim kao jednu od opcija...

kladionica, poker, šta još ima legalno a da nije klasičan posao?

Igram na party poker sajtu. Igraca ima iz celog sveta, ponekad naidje i neki iz Srbije....ali uglavnom na manjim buy in stolovima. Ja igram uglavnom uloge od 22 USD do 55 USD na sit and go stolovima sa 10 ili 6 igraca. Nekad odigram i heads-up za veci ulog (109 USD ulog). Prosli mesec sam imao nekoliko dobrih isplata....jednom sam isplatio 800 i nesto EUR u jednom danu. Ali kao sto rekoh, nisam se obogatio, jer se sve to manje-vise kompenzovalo sa mojim gubitcima.
Takodje, kladionicu isto igram na tom sajtu. Tu imas pored pokera i kladzu i rulet i slot masine, sve sto kockarsko srce treba. z:mrgreen:
Na kladzi sam najvise digao oko 400 EUR na jednom tiketu sa ulogom od 4 EUR...12-13 parova ubo, sto nije bas lako. Za vikend sam pao na j*benoj Olimpiji....imao 7 pogodjenih parova i cekam njih i oni odigraju 77-77 kod kuce protiv Heliosa. Bruka...
Uglavnom, tebi kao pocetniku bi i za kladzu i za poker i ostalo savetovao da igras male uloge.

Ipak, najlepse je otici u pravi kazino....pre 6-7 godina kazem ja zeni "Ajde spremi se, idemo malo do kazina da se zezamo....uzecemo 200 EUR i kad to potrosimo idemo kuci, necemo dizati jos para, znaci disciplina". Kaze ona "Vazi". Sredili se, dosli u kazino, zena prvi put u kazinu, veze nema... z:lol: Sedne ona za neki automat, neka srca se tu okrecu, strele, neka ljubavna slot masina. :zblesav: Uglavnom, ja nista, gledam jos sta cu i posmatram tu radnju...prilazi neka baba, vidi se da visi u kazinu, inventar de facto. I pocne ona da objasnjava mojoj gospodZi sta da ostavi, sta da zameni, trte-mrte....kad odjednom masina pocela da pljuje zetone bokte mazo... :zskace:
Sve u svemu, baba zgrabila nju za ruku i vuce je do kase i govori "Dete, sad uzmi tih 200 EUR i idi sa dragim na Sacher tortu tu i tu". Dobar predlog, ali mi tek dosli....reko´ "Zeno, bezveze da idemo kuci, tek smo stigli". I tako, nagovorim ja nju da ostanemo...seli za sank, zena casti, popijem pivo i odlucimo da sednemo za sto gde se igra caribbean stud poker. Uglavnom, igras protiv dilera, on deli po pet karata, jednu smes da menjas i onda u zavisnosti kakvu si ruku sklopio, isplacuje te u odnosu 2:1 za jedan par, 3:1 za dva para, 15:1 za full house itd. Sve u svemu, mi smo ulagali po 10 ili 20 EUR po ruci, s´tim da sam ja krsio pravila i pomagao zeni, koja tad nije imala veze sa pokerom. I tako, par puta ubodemo full house ili flush....nagurali do 600 EUR...reko´ "Zeno, ustaj". z:mrgreen:
Isplatili kintu i strafta.
Posle toga bili jos dva puta ali nikad nista vise nismo digli. Ta vecer je bila do jaja...uh...
 
haha, to je ta početnička sreća....
ja sam primetio da mnogo zavisi od mentalnog stanja u datom momentu, pre svega od emocija zavisi kako će "udarati" karta.... treba da postoji neki polet, i karta kao da počinje da sluša.... možda uobražavam, ali imam utisak da igrači parapsihološki u izvesnoj meri utiču na karte....
 
haha, to je ta početnička sreća....
ja sam primetio da mnogo zavisi od mentalnog stanja u datom momentu, pre svega od emocija zavisi kako će "udarati" karta.... treba da postoji neki polet, i karta kao da počinje da sluša.... možda uobražavam, ali imam utisak da igrači parapsihološki u izvesnoj meri utiču na karte....

Ima i u tome istine. Kad udjes rasterecen u igru, mnogo su vece sanse za dobitak. Kad udjes u igru pod imperativom da moras da dobijes - uglavnom ces izgubiti. U takvim situacijama sam gubio i sa A-A protiv A-K....jednostavno nece, i to ti je. A kad krene, onda ide samo od sebe. Zato izbegavam da igram kada sam u nekim problemima, kada me opterecavaju neke stvari.
 
haha, to je ta početnička sreća....
ja sam primetio da mnogo zavisi od mentalnog stanja u datom momentu, pre svega od emocija zavisi kako će "udarati" karta.... treba da postoji neki polet, i karta kao da počinje da sluša.... možda uobražavam, ali imam utisak da igrači parapsihološki u izvesnoj meri utiču na karte....
Nisi ti za poker, sa takvim tripovima, iskreno. Niti za bilo koje kockanje.
 
Može da se kocka onaj ko je vrlo psihički stabilan, tj nije podložan navlačenju. Da ima para na bacanje se podrazumeva.
Bilo kakvo iracionalno kontanje, poput pomenutog ''parapsihološkog uticaja'', je tempirana bomba i dosta govori o mentalnoj spremnosti za kocku.

Uzgred, poker nije 100% kocka (kao što je rulet, npr).
 

Back
Top