sta mislite o MOSKVITCHU?

U

una

Gost
htela bih da kupim auto, a ne mogu da potrosim mnogo. vidim da za vec 400-500 evra moze da se kupi moskvitch iz 1988. cini mi se da jedan lepo sredjeni moskvitch (npr.1500 CL) sa ugradjenim plinom, nije lose resenje. mnogi su mi rekli: "bolje moskvitch star 15 godina nego neki mladji polovan jugo".
molim vas za savet - da li je ovakvo razmisljanje pravilno? da li se moskvitch cesto kvari i sta ako se pokvari, da li ima delova? estetsko doterivanje kao lakiranje i promena presvlaka i felni, da li se to isplati? koji auto do 1000 evra biste mi vi preporucili?

bicu vam veoma zahvalna na bilo kakvom savetu.

pozdrav!
 
Slusaj lutko, bavim se 10 godina Automehanikom,znaci da imam iskustva. Bolje je baciti te pare neko se usreciti sa Moskvicom. To nije auto to je tenk koji ne mozes da napojis i nemozes ga nikada popraviti da bude idealan..Ali ipak je odluka tvoja...ja nebih imao hrabrosti da ga kupin.Jer ipak za Juga imas delove i na trafici a za Moskvica jedino na Sibiru.pozdrav tebi pa razmisli, mozda ti ovo bude od znacaja
 
gedzinac:
Slusaj lutko, bavim se 10 godina Automehanikom,znaci da imam iskustva. Bolje je baciti te pare neko se usreciti sa Moskvicom. To nije auto to je tenk koji ne mozes da napojis i nemozes ga nikada popraviti da bude idealan..Ali ipak je odluka tvoja...ja nebih imao hrabrosti da ga kupin.Jer ipak za Juga imas delove i na trafici a za Moskvica jedino na Sibiru.pozdrav tebi pa razmisli, mozda ti ovo bude od znacaja


Mnogo hvala! :D
Najverovatnije cu poslusati Vas savet, mnogo mi znaci - Vi u tome imate mnogo vise iskustva od mene. Pozdrav!!!
 
E evo ti moj savet!!!
Slazem se sa gospodinom automehanicarom i upravu je!Za 400 ili 500 e ti mozes da kupis Ficu!!!Ficu mozes da napravis da valja a i delovi su malte ne za dzabe!A i plus ni je kao tenk nego kao normalan auto
 
una:
gedzinac:
Slusaj lutko, bavim se 10 godina Automehanikom,znaci da imam iskustva. Bolje je baciti te pare neko se usreciti sa Moskvicom. To nije auto to je tenk koji ne mozes da napojis i nemozes ga nikada popraviti da bude idealan..Ali ipak je odluka tvoja...ja nebih imao hrabrosti da ga kupin.Jer ipak za Juga imas delove i na trafici a za Moskvica jedino na Sibiru.pozdrav tebi pa razmisli, mozda ti ovo bude od znacaja


Mnogo hvala! :D
Najverovatnije cu poslusati Vas savet, mnogo mi znaci - Vi u tome imate mnogo vise iskustva od mene. Pozdrav!!!

Od svega je tacno jedino da Moskvic voli da "srkne" malo vise goriva,ali... Kada na -20 niko ne bude uspeo da upali auto, Moskva ce da kresne na prvi dodir kljuca, tamo gde ce u (ne daj boze) sudaru Jugo da se prepolovi Moskva ce da ulubi branik, o prohodnosti po nasim cuvenim putevima da ne govorimo, a uz sve to delova za ovaj auto ima k`o salate. Ugradnjom plina (sto je jeftina investicija) voznja je ekonomicnija nego u Jugu. O COOL efektu da ne govorimo, mlada dama ne sisa trendove nego prasi (jos malo) pa oldtajmera. Prethodnom savetniku porucujem (bez uvrede):Baviti se mehanikom 10 godina u ovoj zemlji (znamo kojih 10 godina)je bila strasna specijalizacija!
 
CIKA-GAD-I-UZICE-GRAD:
gedzinac:
Slusaj lutko, bavim se 10 godina Automehanikom,znaci da imam iskustva. Bolje je baciti te pare neko se usreciti sa Moskvicom. To nije auto to je tenk koji ne mozes da napojis i nemozes ga nikada popraviti da bude idealan..Ali ipak je odluka tvoja...ja nebih imao hrabrosti da ga kupin.Jer ipak za Juga imas delove i na trafici a za Moskvica jedino na Sibiru.pozdrav tebi pa razmisli, mozda ti ovo bude od znacaja

Vidi se tvoje iskustvo kolko znas toliko i pricas.
Verovatno si tu automehanicarsku diplomu kupio negde cim tako "lupetas".
Ja sam dobio jednog rusa 1480 i mogu ti reci da se vidi koliko se razumes u mehaniku, a pritom sam autoelektricar, i studiram masinstvo.
RUS hidraulicno kvacilo hidraulicnu kocnicu udobnost za normalne ljude (ljude koji se nebave biznosom).
Ja imam rusa koji je 88 i kad sam ga uzeo sa 8500 predjenih kilometara zasticen je odozdo krila i sve ostalo.
Kada je to zavrseno vozio sam ga 5 godina bez ikakvih kvarova redovno svaki dan. Prosecna potrosnja mu je 10 litara u gradu a na otvoreno 8 (automehanicaru).Posle toga posto se gasi na leru sa benzinom ubacio sam mu kecev karburator i sa njim ide kao avetinja, posle toga i plin.i ima vec 8 godina ga vozimo i nikakvih vecih kvarova nije bilo.On ima difrencijal kardan stabilan mozes da ga vozis gde god hocces za dzabe..i ako ga slupas razbijes unistis opet kupis drugog za 200 eura kao rezervni delovi.Kada petkom i subotom odemo negde pozega zlatibor tara bajna basta ostavim sa rusom juga gde god hoces, ako hoces pet putnika+puna prikolica i jugo sam sa 4 putnika , i ja cu ga uvek ostaviti iza mene.Cak su se i moji drugovi iz skole smejali dok se nisu uverili. Zato ako kupujete ruja vazno je da ga svaki dan vozikate po malo jednom god menjate ulje i to je to voznja za dzabe ! !

To pokazuje kakav si automehanicar.
Disk ploce na moskvicu su debljine oko 10 mm i koci sa tri klipa na kandzi trapa, a jugo sa jednim.Na rusu su svokruzni sistem kocenja na jugu jednokruzni(ako nestane ulja za kocenje prednjeg kocice zadnji) a kod juga ako nestane ulja kocices rucnom.
Na rusu je udobnost bolj aod juga. Motor lepse radi og jugovog. Vislji je od juga i mozes svuda da prodjes sa njim. Ima kardan ima difrencijal stabilan je pouzdan i sto je najvaznije za male pare, ti dobrog jugica nemozes da nadjes ispod 1500 eura to dobro znaju auto mehanicari.I kad kupis takvot jugica to je sve propalo od sajle za rucno kocenje preko nosaca menjaca lamele korpe diktunga kartera trapa limarije zadnjeg gibnja.
To isto vrlo dobro znaju automehanicari, jer ovakav automehanicar koji te je gore savetovao ne bih imao posla da mu nije jugica, jer nista drugo i nezna da radi ! ! ! !
Eto "automehjanicaru" komentar od mene za tvoju automehaniku i tvoju strucnost ! !
Javi se ako ti treba nov elektronski karburator za cenu mozemo da se dogovorimo a imam i jos neke polovne delove npr. pumpu za gorivo, servo (propusta ulje pomalo) itd.
 

Back
Top