civilna odbrana

sociologija,psihologija,ekologija.
Dva od ta tri . Uci se po kjigama iz srednje skole.
Prosle godine je bio zestok pritisak, pogotovo za smer bezbednost,4-5 ljudi na jedno mesto, ali ako dobro uradis prijemni ( vise od 50 od mogucih 60 bodova ) ne bi trebalo da bude problema. Test je zatvoren , a ako te zanima jos nesto pitaj.
 
Anonymous:
sociologija,psihologija,ekologija.
Dva od ta tri . Uci se po kjigama iz srednje skole.
Prosle godine je bio zestok pritisak, pogotovo za smer bezbednost,4-5 ljudi na jedno mesto, ali ako dobro uradis prijemni ( vise od 50 od mogucih 60 bodova ) ne bi trebalo da bude problema. Test je zatvoren , a ako te zanima jos nesto pitaj.
ja sam isla u ekonosmku i tamo smo imali i ekologiju i sociologiju ali samo jednu godinu pa da li mogu da ucim iz tih knjiga ili moram da dokupim i one iz gimnazije i jos nesto me zanima da li ima oderedena poglavlja za spremanje ili se bas sve uci ili imas neka pitanja za spremanje sto se kupuje ono sto ce otprilike biti to je to za sada hvala
 
Koliko je meni poznato, knjige iz sociologije i ekologije su iste za sve skole. Nema poglavlja, uce se cele knjige. Konkretno, knjigu iz Soc. je pisao Sreten Petrovic. Ipak, proveri ovo jer sam ja prijemni polozio pre dve godine. Inace , ta kombinacija
( Sociologija+ekologija) je bas ona koju bi ti preporucio, jer je knjiga iz psihologije obimnija, nesto konfuznija i cini mi se teza od druge dve. Pre dve godine testovi su bili sa tipicnim pitanjima iz knjige,dakle nikakva zavlacenja,fusnote ili slicno. Medjutim, posto se pritisak na faks iz godine u godinu rapidno povecava treba se dobro spremiti. Nabavi informator na skriptarnici faksa, tu ces naci primere dosadasnjih testova. Poseti i sajt faksa. Pocni da ucis jer ako budes spreman dobro, neces imati problema da ostvaris dobar rezultat, sto je , rekoh, minimum 50 od 60 bodova, i upisaces se bez problema. Inace, kada sam se ja upisao, pritisak je bio 2 na 1 mesto. Struktura studenata, u smislu opsteg znanja, nije bila bas reprezentativna, da ne kazem nesto gore. Jos nesto, prosle godine kanditati su zaokruzivali koji ce smer jos pre prijemnog, tako da razmisli u vezi toga.
Ako te zanima jos nesto, pitaj.
 

Back
Top